Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HQ/Byzantine/Slitherine) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 9821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Bildiğin 1. Dünya Savaşı Hakan, ilk 3-4 tur önemli daha sonrası kıpırdamayan cepheler. 1 region ilerlendiğinde baya ilerlemiş hissediyorsun. Diğer Ageod oyunlarına göre farklı pek favori oyunum sayılmaz. Ama en baştan ve sonradan azalan sıklıkta kuvvet organizasyonu yapmak önemli. Sonrası bekleme, biraz ilerleme sonra tekrar siper kazma. WoS'da da benzerlikler var çünkü hem İspanya Veraset Savaşı hem de Büyük Kuzey Savaşı uzun dönemde geçiyor, çabuk sonuca ulaşılan savaşlar değil. EAW'deki Batı cephesini  WoS'daki yine Batı cephesine benzetiyorum. Ama tabii güzel.

RuS ve CW'2 ve de AJE daha hareketli oyunlar. 1-2 hafta dinlenelim AJE'den devam ederiz istersen.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Anladım Barış. Evet biraz dinlenelim, yoğun pbem bombardımanı oldu bu ara  :D

Evet TWC de WoN çok hareketli, ben de biraz won-ncp ye yoğunlaşıp yavaş yavaş fogII ye adım atayim bu arada  ;). WoS gelişmelerini arada bize atarsın herhalde.

Bu arada, NCP de Alan ile oynarken çok değişik bişi oldu, 2-3 tur sanki AI benim yerime oynadı, Alan belki ben hata yaptım dedi (host kendisi).
Max (graf_von_daun) ile konuştum, onlarında 1vs1 AJE de başına gelmiş, AI turu ele aldı falan dediler hatta oyunu bırakıp CW2 ye geçmişler. Hiç anlamadım nedir bu durum. Max ın bana slack te mesajı oyunlarıyla ilgili:

Alıntı
graf_von_daun
[14:39]
I think we can cancel our AJE game though
[14:40]
Still the same problem with the ai doing turns there
[14:40]
So we switch to CW2
[19:32]
i think we concluded it is different settings
[19:33]
you have to double check in the beginning of the turn
i mean campaign
[19:33]
not turn

Oyun başlarkenki optionlarla mı ilgili acaba bu durum?
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2017, 21:28:18 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
abi bi forumun geri kalanına bakıyorum birde buraya sonra direk kültür şok yaşıyorum.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Pbem oynarken AI açık olduğunda 1 tur sonra (minimum oyunun 2. turunda) eğer diğer oyuncunun turu save klasörünün içinde olmazsa tur ilerletmeye basıldığında oyun 'revert to AI' diye soruyor. Tamam dendiğinden AI oynuyor. Bir nevi kontrol mekanizması. Ama oyuncuların turu varken AI'nin oynamasını çözemedim Hakan.  ??? Büyük ihtimalle turu klasöre koymayı unuttu.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Oldu Barış, sağol, bakalım belki de oynadığımız NCP pbemi bırakmamız gerekecek bu durumda...

Patlıcan avatarın müthiş, 75 yaşındaki büyük ustaya da saygılar bu vesileyle, yeni filmi 10 Kasım da bildiğim kadarı ile, heyecanla bekliyoruz!..

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2017, 13:07:48 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Muhsin Bey benim favorim. Çocukluğumun İstanbul'unu anlatıyordu.  Atilla Özdemiroğlu'nun müziği mükemmel bir tamamlayıcıydı.  :)

Bu arada kulüpte AGEod'un Birth of America 2: Wars in America oyununa daha çok ilgi olması gerekir bence. http://www.ageod.com/products/360/details/Birth.of.America.2:.Wars.in.America
Halen klasik ve de şaheser, ilk defa oynayan oyuncular için iyi bir başlangıç tecrübeli oyuncular içinse 'easy to play hard to master'  8|

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Kesinlikle Barış, harika bir film. Ne müthiş bir usta, haftaya Cuma gününü iple çekiyorum yeni filmi için...

BoA2:WiA için haklısın, çok ilginç kulüpte him tamamlanmamış pbem oyunu olan tek başlık. Bir ara 2 arkadaş oyuna başladı fakat daha sonra bıraktılar. Oyun bende var fakat amerika tarihi pek ilgimi çekmediği için fazla oynamadım, belki cw2 yi de aldıktan sonra iki oyuna da bi bakmalı.

Bu arada hızlı bi WoN a başladım(WoN8). Bu oyunu pek sevmediğini biliyorum, galiba Ageod un en vahim ve kırık oyunu? yazık. Ben kalabalık oyun olduğu ve Nap Era atmosferi için oynuyorum açıkçası  :fpalm: :D
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2017, 07:45:44 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ageod'un ABD'li oyuncuları da Civil War ve BoA2:WiA  dışındaki oyunlara ilgi göstermiyor. Haksız da sayılmaz hem tarihi hem de oynanış olarak iyi tasarlanmış klasikler. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunu olan War in the Pacific - Admiral's Edition gibi klasiklere de sahipler.

Esasında AGEod'un 'ambush' gibi core mekaniklerini çıkartan bu dönemler. İlk BoA çıktığında ayrıca modcuların da çok katkısı olmuştu. Maalesef WON için aynı şey söylenemez, belki oyun piyasası değişti veyahut Napolyon'un tüm dönemini campaign olarak bir kalıba oturtmak zor. Ama yine de attrition, manevra, kamp kurma, campaigning vs.. üzerinden aynı dönemi konu alan oyunlara göre WON çok çok ileride.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2017, 15:42:33 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC

TWC FOGII turnuvası "The Die is cast" 1 Aralık ta başlıyor!..  :ceasaryes:

« Son Düzenleme: 06 Kasım 2017, 20:09:11 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Turnuvadan arada resim gönder Hakan.  :)

Efsane oyun The Operational Art of War'un 4. versiyonu çıkmış. Pbem ve programmed AI'ye karşı oynanabilir senaryo sayısı hayli fazla.  :ceasaryes:

(aç/kapa)

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

• Paşa
  • *
  • Einhärjar
    • Profili Görüntüle
PBEM'lerden screenshotları bekliyoruz.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Tabii Barış 1 Aralık ta başlıyoruz. Ben 1.yedek oldum, eğer 8 kişiyi bulamazsak katılacağım yoksa bir dahaki sefere diyeceğim.

"The legend is back!" Evet şöyle bir baktım The Operational Art of War IV screenshot lara Matrix te. Gerçekten dehşet görünüyor oyun. Belki ilerde size katılırım.
PBeM oyunlar bi yaşam tarzı gerçekten, insanın sağlığı el verdiği sürece devam edebilir...  tbrk*
« Son Düzenleme: Dün, 09:27:12 Gönderen: Lancier »