Gönderen Konu: ✯✯✯ The Wargaming Club(TWC)-(Ageod/Matrix/HQ/Byzantine/Slitherine) "PBeM" Kulübü  (Okunma sayısı 9870 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Şimdi gördüm Abdullah, TWC forum a hoşgeldin.
1.11' i ve hotfixleri yükledim, ROP4 başlığını TWC de açtım.

Hakan

Steam versiyonu şimdi baktım v1.11 . TWC formunada üye oldum. Kuralları ve ayarları Barış belirlesin ona göre başlayalım.
Evet 1.11 versiyonu credit ve oyun açılış ekranında görünmesi lazım. Bunun yanında hotfixleri de yükleyelim:
http://www.ageod-forum.com/viewtopic.php?f=267&t=34104, Hepsi RoP Gold klasörü içine. Memel, RGD ve WQ.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2017, 00:54:45 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Ufak bir hata sezdim. İsveç elit Grenadier birimleri Stralsund' da disiplin penaltısı alıyor, Brandenburg'da almıyor galiba. Tam tersi olması lazım. Bir kontrol edebilirmiyiz. Çünkü hasar aldıklarında çok VP ve moral değeri kaybettirebilen birlikler. Disiplin seviyelerini çok düşük gördüm. Yarın bende üye olurum.
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2017, 01:08:43 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ufak bir hata sezdim. İsveç elit Grenadier birimleri Stralsund' da disiplin penaltısı alıyor, Brandenburg'da almıyor galiba. Tam tersi olması lazım. Bir kontrol edebilirmiyiz. Çünkü hasar aldıklarında çok VP ve moral değeri kaybettirebilen birlikler. Disiplin seviyelerini çok düşük gördüm. Yarın bende üye olurum.

Kontrol ettim benim oyunda da aynı şekilde. Brandenburg'a kadar inmedim.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Harika haber Barış. Sen forum a geldikten sonra ne zaman isterseniz başlarız. TWC Slack te de bir kanalımız var şu anda - ROP GAME #4, Abdullah ve Egemen katıldılar seni de hemen çağıracağım düzenlemeleri kolaylıkla yaptırırsın orada.
Sonunda TWC klüpte Türk arkadaşlarla pbem oyun oynayacağım aklıma gelmezdi, bu günleri de gördük. ^^

Hakan

... Yarın bende üye olurum.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan üye oldum. Kullanıcı adım 'hoplite' . The Blitz Wargaming Club'dakiyle aynısı.
Kurallar ve seçilen ülkelerde problem yoksa host belirleyelim. Replay dosyaları da .trn dosyalalarıyla beraber gönderilecek sanırım. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Battle on !!  :ceasaryes:

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Gördüm seni Barış, güzel isim ... hemen TWC ROSTER a da ekledim herkesi. Bayrağımız dalgalanıyor güzel güzel

TWC Slack davetiyeni de email ına gönderdim Barış, katılınca ROP4 odasını göreceksin zaten.

Host olmak için pass geçiyorum tahmin ettiğiniz üzere  ^-^

Klüp dropbox davetiyelerinizi yollayayim mi, TWC forum üzerinde mi oynamayı tercih edersiniz arkadaşlar ?

Hakan / Lancier
Hakan üye oldum. Kullanıcı adım 'hoplite' . The Blitz Wargaming Club'dakiyle aynısı.
Kurallar ve seçilen ülkelerde problem yoksa host belirleyelim. Replay dosyaları da .trn dosyalalarıyla beraber gönderilecek sanırım. Aklıma başka bir şey gelmiyor.

Battle on !!  :ceasaryes:
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2017, 18:44:06 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
AGeod'un veyahut herhangi bir Pbem oynanan oyunda ben dropbox kullanıyorum. Dropbox'u açtığımda hepsinin bir arada olması daha iyi olur benim için. WoN'un 7 kişilik Pbem'inde host olduğumda dropbox içinde notepad açıp tarih ve tur numarasını güncelliyordum turu process ettikten sonra. Sürükle bırak şeklinde olduğu için kolay. Zip veyahut Rar yapmaya gerek duyulmuyor. Diğer konuşmalarıda klübün forumunda yapabiliriz belki.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
TWC dropbox davetiyesi yollıyayim mi yoksa kendi dropbox ında mı oynamak istiyorsun Barış ?
Olur,güzel olur, TWC forum türkçe görsün biraz  evil*

AGeod'un veyahut herhangi bir Pbem oynanan oyunda ben dropbox kullanıyorum. Dropbox'u açtığımda hepsinin bir arada olması daha iyi olur benim için. WoN'un 7 kişilik Pbem'inde host olduğumda dropbox içinde notepad açıp tarih ve tur numarasını güncelliyordum turu process ettikten sonra. Sürükle bırak şeklinde olduğu için kolay. Zip veyahut Rar yapmaya gerek duyulmuyor. Diğer konuşmalarıda klübün forumunda yapabiliriz belki.

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Kendi Dropboxumdan davetiye gönderebilirim kayıtlı olan dördümüz ileride başka oyun oynarsak hazır klasörden devam ederiz. Veyahut kulübün dropboxu olabilir. Yabancı oyuncularla da bire bir oyun zevkli olur tabi ki.

RoP'un tasarımı gereği müttefik olarak görünen ülkeler arası savaş sis var. RuS'da Beyazlar arasında savaş sisi yok. Farklı oyunlarda olması gereken iletişim detayı aslında zaten iyi verilmiş. Ayrıca herhangi bir kanaldan iletişime gerek yok diye düşünüyorum.

Kulübün tasarımı çok iyi, belki daha eski Ageod oyuncularının da katılması lazım.

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Arkadaşlar belki diğer klüp oyuncuları ile PBEM oyunlarda oynarsınız Barış'ın dediği gibi, onun için "TWC Dropbox" davetiyelerini email lerinize gönderdim. Orada Rise of Prussia altında ROP Game 4 klasörü bizim oyun. İstediğiniz gibi kullanalım, resimler, text file etc. Yine de Barış istersen senin dropbox a da katılabiliriz, sizlere kalmış.

Anladım, tabii, sadece ben Slack i seviyorum çünkü klüple ilgili duyuruları, rakip aramaları, açık oyunları veya devam eden oyunlardaki boşalan koltukları vs oradan duyuruyorum herkese, çok kolay ve kullanışlı bir platform, foruma üye olsada herkes herzaman takip etmiyebiliyor forumları fakat Slack takip ediliyor. Neyse daha çok Klüp açısından kullanışlı, tek oyun için dediğin gibi yaparız Barış zaten TWC forum da da oyunumuz açıldı.

TWC forumun tasarımını beğendiğine çok sevindim. Şu anda sitenin ana sayfası için uğraşıyorum, yakında onu da yayınlayacağız. Klüp Tabloları için daha kullanışlı olacak zannedersem, tabii forum ve Slack hep devam edecekler. Daha tam bitmedi(Roster ve HoF sayfalarını düzelteceğim) ama TWC Home bu olacak: http://www.thewargamingclub.net/
Eski oyunlardan istediğin varsa bir başlık içinde forumda açabilirim Barış, ben sadece 5-6 aydır "Ageod" oyuncusu olduğum için çoğuna yabancıyım. (Histwar ve NTW3 oyuncusuyum 2009 dan beri) 

Kendi Dropboxumdan davetiye gönderebilirim kayıtlı olan dördümüz ileride başka oyun oynarsak hazır klasörden devam ederiz. Veyahut kulübün dropboxu olabilir. Yabancı oyuncularla da bire bir oyun zevkli olur tabi ki.

RoP'un tasarımı gereği müttefik olarak görünen ülkeler arası savaş sis var. RuS'da Beyazlar arasında savaş sisi yok. Farklı oyunlarda olması gereken iletişim detayı aslında zaten iyi verilmiş. Ayrıca herhangi bir kanaldan iletişime gerek yok diye düşünüyorum.

Kulübün tasarımı çok iyi, belki daha eski Ageod oyuncularının da katılması lazım.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2017, 07:44:30 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış, TWC üzerinde birisi Espana da sana rakip olmayı kabul etti: http://www.thewargamingclub.com/espana-t149.html#p938
RUS oyununda çok tecrübeli bir oyuncu muhtemelen Espana da da çok iyi bir PBEM oyuncusu. TWC Dropbox ta "Espana 1936" klasörü altında yeni bir klasörde oyunu başlatın isterseniz- "Espana Game 1" Klübün de ilk Espana oyunu olacak, kolay gelsin ve bu title da oyun başlattığın için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2017, 08:03:01 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan kulübün dropboxunu kurdum. Şu an için oynanan oyunlar yeterli. Bizim ROP Gold Game 4'de Maria Theresia’nın mesajını gördüm.  :)

RuS Gold benim için değerli bir oyun çünkü daha 'Gold' versiyonu çıkmadan muhafazakar (bu döneme göre) Bolşevik kanadını oluşturan  Old Fenrir ve daha liberal&ulusalcı iki Rusya kökenli oyuncuyla oynadım. Müthiş tarihi paylaşımlar oldu. Güney Beyazlarını yönetiyordum.

Bizim oyunda host belirleyelim ilk tura bugün başlayalım eğer uygunsa.

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan kulübün dropboxunu kurdum. Şu an için oynanan oyunlar yeterli. Bizim ROP Gold Game 4'de Maria Theresia’nın mesajını gördüm.  :)

RuS Gold benim için değerli bir oyun çünkü daha 'Gold' versiyonu çıkmadan muhafazakar (bu döneme göre) Bolşevik kanadını oluşturan  Old Fenrir ve daha liberal&ulusalcı iki Rusya kökenli oyuncuyla oynadım. Müthiş tarihi paylaşımlar oldu. Güney Beyazlarını yönetiyordum.

Bizim oyunda host belirleyelim ilk tura bugün başlayalım eğer uygunsa.

Maria Theresia savaşa hazır gördüğünüz gibi :)

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Barış sen host et istersen, Abdullah ve Egemen için de tamamsa ?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
İlk turu gönderdim. Herkese başarılar. :)

Çevrimdışı lemelem

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Oynayıp kaydedip turu çevirmeden save dosyalarını yeniden göndereceğiz değil mi Barış?

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet sadece kayıt ediyoruz. .Ord dosyalarını process edip geri yoluyorum.

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
Beyler ben katılamayacağım kusura bakmayın.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Canın sağolsun Egemen bir dahaki sefere.

Arkadaşlar Prusya için hemen bir oyuncu bulacağım klüpten umarım. Hatırladığım kadarıyla birisi RoP oynamak istiyordu. Sizi hemen bilgilendireceğim, TWC dropbox ta ROP Game 4 klasöründen devam ederiz.

Beyler ben katılamayacağım kusura bakmayın.
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2017, 14:19:14 Gönderen: Lancier »

Çevrimdışı Lancier

• Yeni Çeri
  • *
  • Battle on..!
    • Profili Görüntüle
    • TWC
Arkadaşlar, Max (Graf von Daun) oynamak istiyor. Onu RoP Game 4 dosyasına davet ediyorum ve TWC forumundaki ROP4 başlığında oyuncu isimlerini güncelliyorum. Annibal yerine Graf von Daun.
Max ın bana emaili böyle :

Alıntı
Greetings,

I would gladly take the seat as Prussia, however I am somewhat busy until 8 june as I have an exam that day. After that I am fully commited, so if you don’t mind playing just 1-2 turns now the first 5 days of the game that would work for me.

Best regards,
Max, aka Graf von Daun
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2017, 14:24:34 Gönderen: Lancier »