Gönderen Konu: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.8 [Yapım Aşamasında!]  (Okunma sayısı 11237 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Herkese selam, dengelenmiş ülkeler modumuz bugün itibarıyla v0.2 çıkışını yaptı! 25 Eylül 2016 itibariyle de v0.3 sürümü çıktı. 14 Ekim 2016 tarihinde ise v0.4 çıktı. Uzun çalışmaların ardından da 03.12.2016 tarihli v0.5 sürümü çıktı beklediğiniz özelliklerin çoğu bu versiyonla geldi. 05.12.2016 tarihli v0.6 da ise modun Türkiye ayağını tamamlayıcı nitelikte bir çok yenilik geldi, haliyle mod boyutu da biraz büyüdü. Son versiyon her zaman indir düğmesinden aynı bağlantıda indirilebilir.

(aç/kapa)
Tamamen kendi yapımım olan%100 Yerlimodumuz her an geliştirilmeye devam etmektedir, fikirlerinizi BURADAN iletebilirsiniz!
Modun içeriğini özetlemek gerekirse, Türkiye eyaletleri için il düzenlemeleri ve eyaletlere yeni fabrikalar ile kaynaklar. Türk General portreleri eklendi, özellikler eklendi. Ayrıca tarihe uygun hak iddiaları, çekirdekler ve eyalet-il sınırları. Türkiye Odak Ağacı yapımında bazı modlardan teknik ve bilgisel alıntı yapılmıştır.Dengelenmiş Ülkeler, İngilizce Balanced Nations modu sadece Türkiye olarak oynayacaklar için değil, tüm ülkeler için dengeyi getirmeyi amaçlıyor.

Modun yayınlandığı diğer platformlar ve sosyal medya araçları:

MODDB Sayfası
Twitter Hashtag'ı

(aç/kapa)
Güçlendirilmiş Ülkeler v0.6 Değişiklik Notları:     

• Türkiye altyapıları tarihe uygun şekilde değiştirildi. (en yüksek altyapı seviyesi İstanbul'da, 6)
  • Adolf Hitler'in görüntüsü karartıldı.
  • Türkiye'nin 1920-1953 aralarında hizmet vermiş generalleri eklendi. (bazı generaller Mareşal olarak eklendi)
  • Sovyetler Birliği artık Trabzon'da asılsız hak iddia etmiyor, Trabzon Sovyetlerin bir çekirdeği.
  • Türkiye artık Balkanlarda(Thrace) hak iddia etmiyor, faşist odaklarıyla çekirdek eyalet yapabilecek.
  • Adana'daki Fransa ve Suriye iddiaları kaldırıldı.
  • Doğu bölgelerindeki sivil fabrikalar kaldırıldı. Sivil sanayi artık batı eyaletlerinde ağırlıklı.
  • TSK milli ruhu eklendi. İngilizce ve Türkçe açıklamalar da oyuna metin zenginliği kattı. TSK etkisi;+%8 Ordu Morali, +%10 Çekirdek Eyaletlerde Saldırı, +%15 Çekirdek Eyaletlerde Savunma, +0.04 Ordu Deneyimi günlük, +%0.05 Neutrality parti desteği.
  • Modun oyunda neler değiştirdiği rardaki "Kurulum Yönelgeleri" dosyasına bilgilendirme amaçlı yazıldı.

Mod v0.6 sürümünde 55 dakika tüm mekanikler ile oynanarak test edildi bir sorun ile karşılaşılmadı. Generallerin yetenekleri de savaşlar açılarak test edildi, Trabzon çekirdeği için de SSCB ile savaş açılarak testler yapıldı. Bir şanssızlık üzeri herhangi bir hata ile karşılaşan olursa BURADANiletirse sevinirim.

MODU TAMAMLANDIĞINDA (25 EYLÜL 2017) İNDİREBİLİRSİNİZ.   
[/list][/list][/list][/list]
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2017, 23:26:01 Gönderen: kerem1249 »
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler (Balanced Nations)
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2016, 14:51:11 »
Yeni versiyon yayınlanmıştır! Değişiklik bilgisi için konuya göz atınız.
Bir daha bu kadar aptal olmayacağına söz ver bana, tamam mı? Hayatını yaşlı bir adam daha çok yaşasın diye riske atmamalıydın...

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Moderatör
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2016, 16:55:41 »
Neden hiç yorum yazılmamış şaşırdım. Gayet güzel bir mod gibi duruyor. Deneme fırsatım olmadı okuldan dolayı. Vakit bulunca deneyeceğim modlardan. Daha fazla geliştirip odak ağaçlarına falanda el atmanı bekliyorum.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2016, 19:49:35 »
Teşekkür ederim okuldan dolayı pek güncelleyemiyorum yeni sürüm bu Cumartesi çıkacak.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.4
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2016, 20:24:33 »
Nihayet beklenen stabil sürüm (v0.4) yayınlandı. Bu sürümde en çok göze çarpan detay, sadece Türkiye'nin özellikleri değişti. Ve Türkiye tamamen dengelendi (daha fazla değişiklik artık Türkiye için olmayacak) Görüşlerinizi bekliyorum geliştirme ofisine veya buraya yazınız.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2016, 23:33:56 »
Modun bu sürümü tam kullanışlı olduğu için Twitter hashtag'ını oluşturdum ve moddb'de de yayınladım, konuyu inceleyerek bağlantılarını görebilirsiniz. Ayrıca moddan resimler de eklendi.

Linklerin (indirme linki'de dahil) goo.gl li olmasının sebebi ne kadar tıklandığının görülebilmesidir çalışmalarım ilgi çekiyor mu, bunu bu yolla öğreniyorum.

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 30 Ekim 2016, 14:11:06 »
Teknoloji ağacı olarak bizim tanklarıımız olması gerek orduda ve ilk toplardan olmalı ayrıca yol durumu nasıl bilmiyorum ama onu gerçeğe uygun yapıp düşürebilirsin biraz.

İktidar değişince bayrak ve ülke ismi değişmesini Türkiye için düzelt sade Türkiye ve Türk bayrağı olarak kalsın sebebi ilk maddeler.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #7 : 28 Kasım 2016, 11:42:48 »
ParadoxFAN ailesine teşekkür ediyorum modumuzun indirme linki (dropbox sitesinde olan) 130 kere bu siteden tıklanmış, 6 kere moddb'den, 6 kere ise bilinmeyen bir site/sitelerden.

Geliştirme çalışmaları okul yoğunluğu sebebi ile yavaş ilerliyor, ancak şimdiden itibaren biraz hızlanacağımı ve bu işi ilerleteceğimi sizlere söyleyebilirim.
V0.5'te neler mi olacak? En son geliştirici günlüğümde yazdığım vaatler hala geçerli, kontrol edin!

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #8 : 03 Aralık 2016, 16:00:52 »
Versiyon 0.5 çıktı! Ulusal odak ağacı, Türkiye için küçük zayıflatmalar ve daha fazla tarihsellikle dolu olan yeni sürümü herkesin denemesini istiyorum! Keyifli Türkiye SS'lerinizi paylaşın :popcorn:

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.5
« Yanıtla #9 : 05 Aralık 2016, 11:48:21 »
Bursa ile İstanbul'un askerden arındırılmış olmamalı. Hatay bize bağlanınca Fransa'nın Adana core kalkıyor mu?

Türkiye ve Afganistan ilişkileri nasıl?

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2016, 11:52:20 »
20 Temmuz 1936 Möntrö Sözleşmesinden önce Türkiye'nin boğaz çevresinde asker bulundurması yasal değildi.
Fransa ve Suriye Adana hakkı hatalı oldu yeni versiyonda kalkacak.

Afganistan'ı ittifağa davet edebiliyoruz.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 11:53:05 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Aralık 2016, 12:40:53 »
O zaman bir event ile yapılabilir o hatta tam saatide ayarlanır. Pc de olsaydım çok yardımım dokunurdu ama marttan önce kuramam.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.6
« Yanıtla #12 : 05 Aralık 2016, 15:28:38 »
Bir sonraki sürümde evente çevirmeyi düşünebilirim benimde bu konularda bilgim düşük, kodlardan örnek alarak biraz öğrenmeye çalışıyorum :)
1939 başlangıçlarında olmuyor merak etme.

V0.6 çıktı! Yeni general ve mareşaller eklendi, uygun iddialar ve çekirdekler eklendi. TSK milli ruhu eklendi. Altyapılar düşürüldü, sivil fabrikalar batıya endekslendi, doğudaki fabrikalar kaldırıldı.
Herkese yeni versiyonla tamamen olması gerektiği gibi dengelenmiş (odak ağacında bazı minik fazlalıklar var, onları saymayın :)) Türkiye ile oynamanızı bekliyorum...

Çevrimdışı ketolar

• Sekban
  • *
  • Erbörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 05 Aralık 2016, 16:47:46 »
Yollar o dönem hep batıdan doğuya doğru yapılmıştı bu yüzden İzmir İstanbul ve Ankara ağırlıklı yollar olmalı yani Trabzondan ve doğudan birkaç tane eksilt oralara ekle. Batı Trakya ve adalar sorunları olmalı hatta bu konularda İtalya ile de sorunlar yaşanmalı.

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2017, 19:16:34 »
Modu yürütmeyi iptal ettiğim için konu kilitlenmiştir.

28.02.2017 itibariyle: Mod geliştirilmesi tekrar başlanmıştır. Yeni sürüm yarın!
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2017, 22:59:33 Gönderen: kerem1249 »

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #15 : 09 Haziran 2017, 14:23:01 »
Yeni sürüm çıktı en hızlı indirme sunucuma yüklendi indirebilirsiniz: https://goo.gl/U46yRJ

Çevrimdışı Wylde

• George S. Patton
  • Yeni Çeri
  • *
  • HOI4/Stellaris Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
    • Film Download Sitem
« Yanıtla #16 : 09 Haziran 2017, 14:41:08 »
Steam Workshop'ta var mı ?

Çevrimiçi kerem1249

• Konsilyer
  • Yönetici
  • *
  • Leo Galante
    • Profili Görüntüle
    • Wizard101 Türkiye
« Yanıtla #17 : 09 Haziran 2017, 14:54:05 »
Steam Workshop'ta var mı ?
Şimdilik yok ancak Temmuz gibi eklenecek.
Modun değişiklik notları bu akşam yayınlanacak.

Çevrimdışı Turan

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD] Dengelenmiş Ülkeler V0.8
« Yanıtla #18 : 11 Haziran 2017, 01:57:25 »
konu çok göz yoruyor

Çevrimdışı CelilOguz

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle