Gönderen Konu: Neden mi Victoria 2 ?  (Okunma sayısı 1226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Neden mi Victoria 2 ?
« : 05 Ağustos 2016, 17:51:02 »

- Çünkü gerçekçi bir oyun. Tutupta Japonyadaki minicicik birkaç adayla WC yapamıyorsunuz. Daha doğrusu WC bile yapamıyorsunuz.

- Çünkü popülasyon var. Asker olmayan yerden asker çıkmıyor. Tutupta manpower getirisinin 20 katı isyanlar çıkmıyor.

- Çünkü ekonomi var. 2-3 sliderla, fortları kapamakla ve bir iki tüccar yerleştirmekle ekonomi düzelmiyor.

- Çünkü medeniyet var. İki ülkenin arasındaki farkı basit bir teknoloji bonusu belirlemiyor.

- Çünkü fabrika var.

- Çünkü PI oyunlarındaki en iyi teknoloji sistemine sahip.

- Çünkü para önemli. Ülkeyi 3 basit puanla yönetmiyorsunuz.

- Çünkü 2 DLC'si var ve ikiside oyuna büyük yenilikler getiriyor. Tutupda oyunda olması gereken şeyleri yada 2-3 DLC'ye sığacak şeyleri onlarca parçaya ayırmıyorlar.

Daha var ama bunlar asıl şeyler. Sizde düşüncelerinizi yazın.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 17:57:49 Gönderen: ak_gandalf »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Neden mi Victoria 2 ?
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2016, 17:57:23 »
Ekonomi konusunda en iyi Paradox oyunu ama artık eskidi yeni oyun lazım.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2016, 18:05:59 »
Daha 5 yıl gideri var bence :D. Hem gelse bile 2 kadar güzel olmaz gibime geliyor.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2016, 18:15:50 »
Eu4'e sallamışsın bayağı.Yok bi EU4'yu savunacak babayiğit!!!

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2016, 18:22:09 »
Teknoloji,ekonomi ve sanayi konusunda en iyi oyun.Askeriye'de zayıf bir oyun olsa da abartılı da oynanmıyor.Bir sürü ülke seçeneği var.Temel dlcler 2 tane,EU4 gibi 200 tane dlc yok.Ekonomi bir kere bozuldu mu toparlamak için zaman gerekiyor.Yani çoğu şey aynı.Victoria 3 çıkarsa EU4ün motoruyla yaparlar ki bu da oyuna uymaz.

Çevrimdışı Sezar

• The Great Khan
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Victoria 2 Osmanlı Müptelası
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2016, 18:30:40 »
Gerçekten güzel oyun ama.Özellikle ekonomi ve büyük güç sistemi güzel.Bu özellik beğenilmiş olacak ki aynı şeyi EU4'de getirecekler.Birisi şöyle bir şey demişti.

CK2'nin ülke yönetimini,EU4'ün diplomasisini,Victoria 2'nin ekonomisini,HOİ'nın askeri stratejisini,total war'ın askeri yönetimini birleştiren bir oyun istiyorum.

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2016, 18:32:07 »
http://paradoxfan.com/forum/index.php?topic=50359.0

Çevrimdışı ak_gandalf

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2016, 18:55:37 »
EU4 ilk çıktığında ne tatlıydı, sonra cilalayalım derken b.ka sardılar. İşte HOI4 çıkmış millet Türkiye ile WC yapıyor falan. Firma olarak sand box yapacaz millet çok eğlenecek diye işin iyice b.kunu çıkardılar. Victoria 2 de ucu açık bir oyun ama en azından maddeye, kaynağa dayanıyor. Nüfus, hammadde, üretim, tüketim, sanayi... DLC'leri zaten oyuna iki gömlek daha katıyor. Krizler, dünya savaşları, sömürgeleştirme, siyasal hareketler. Oyunu bazen sırf nüfusun (toplumun) dinamik yapısını gözlemlemek için bile oynadığım oluyor. Hikaye yazmaya inanılmaz müsait bir oyun.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimiçi Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2016, 15:09:43 »
EU4 ilk çıktığında ne tatlıydı, sonra cilalayalım derken b.ka sardılar. İşte HOI4 çıkmış millet Türkiye ile WC yapıyor falan. Firma olarak sand box yapacaz millet çok eğlenecek diye işin iyice b.kunu çıkardılar. Victoria 2 de ucu açık bir oyun ama en azından maddeye, kaynağa dayanıyor. Nüfus, hammadde, üretim, tüketim, sanayi... DLC'leri zaten oyuna iki gömlek daha katıyor. Krizler, dünya savaşları, sömürgeleştirme, siyasal hareketler. Oyunu bazen sırf nüfusun (toplumun) dinamik yapısını gözlemlemek için bile oynadığım oluyor. Hikaye yazmaya inanılmaz müsait bir oyun.

Alıştığımdan dolayı inceliklere kafa yoramıyorum artık . Benim için asker bas & Fetih et oyununa dönüştü . Biraz uzak kalırsam düzelir belki . ;D

Çevrimdışı Gregory

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Ağustos 2016, 16:48:22 »

Önceden söylemiştim sanırım bence her çıkacak oyunda Klasik ve Sandbox mod olmalı. Klasik modu oynayan daha çok HOI3, VIC2 tarzında slider'lı, mikro işlemli challenge içeren bir oyun deneyimi yaşarken Sandbox modunu oynayan ise Silesya ile tüm Avrupa'yı feth eder :P

O zaman klasik modda harbiden çok güçlü Nazi Almanyası, yada yükseliş dönemi Osmanlısı falan görürüz. Hani Medieval II Total War'daki Moğol istilası gibi (Kingdoms paketi öncesi) çok zor olmalı bu devletleri yenebilmek.
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2016, 16:49:52 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2016, 18:28:14 »
Adı güzel :P ne biliyim. EU4 zaten bebek oyunu gibi. Stellerais desen daha bitmemiş. Ama Ck2 mi Vic2 mi derseniz Ck. O öyle kişiler arası ilişkiler falan. Ama ekonomik olarak Vic2 mütüş.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Kronoloji, Aptallar tarihi.

Çevrimdışı by_bush

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2016, 03:00:42 »
Neden mi Victoria 2 çünkü bilgisayarım Gta 5 kaldırmıyor :(
▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼▼
GÖKTE KARTAL YERDE ASLAN DAĞDA BOZKURT GİBİ OL !
▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲▲

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2016, 11:31:20 »
Neden mi Victoria 2 çünkü bilgisayarım Gta 5 kaldırmıyor :(
Kısaca öyle aslında :(