Gönderen Konu: hoi3- multiplayer sorunu - acil  (Okunma sayısı 1314 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı triadok

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
hoi3- multiplayer sorunu - acil
« : 04 Ekim 2015, 18:46:33 »
iyi günler. oyunu 1 hafta önce gördüm ve torrent yardımı ile önce hoi3 olarak sonra da tfh modunu oynadım. tabi baya sevdim ve bir arkadaşımla birlikte streamdan satın aldık. ikimizinde oyunu orjinal olmasına rağmen multiplayer oynayamıyoruz. hamachi üzerinden oyuna giriyoruz bağlanıyor falan başlıyoruz bir hafta dolmadan arkadaşımı oyundan atıyor ben kurdugumda. o kurdugundaysa ben hiç giremiyorum onun kurdugu oyuna. oyunun hızı 1 yada 2 de bile oynayamadık. internet bağlantısı sorunu da oldugunu zannetmiyorum.

bunun sebebi daha önce korsan olarak yüklememdir diye dusunup ne var ne yok sildim oyunla alakalı tekrar yuklicez bakalım. ama sormak istedim bu durumu daha önce yaşayan oldu mu ?

diğer bir sorun biz oyunu alırken full dlc li paketi aldık. onları alabilmek için lie dies g.. böyle bişey vardı ordan girmeye çalışınca mantık haritası başlatırken donuyor ikimizde birden. bunu nasıl çözebiliriz ve bu modda multi oynanabiliyor mu ?

sorularım bunlar şimdiden çok teşekkür ederim :)

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: hoi3- multiplayer sorunu - acil
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2015, 18:57:55 »
Orijinalde hamachi gerekmiyor diye biliyorum.

Çevrimdışı triadok

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2015, 21:06:51 »
hocam nasıl yapıcaz o zaman :) meta server dan mı giricez ? ordansa nereden kayıt olucaz metaserver a?

Çevrimdışı triadok

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2015, 21:24:35 »
arkadaşlar bize bir yardım lutfen gidip ilk kez orjinal oyun aldık ondada oynayamıyoruz :(

multiplayer için rahat oynayabileceğimiz bir şekil önerin lütfen.
birde ful paket aldık ama bu dlc ler nasıl açılıyor hani şu görüntüler 3d falan olanları nerden açarız :D

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ekim 2015, 22:54:19 »
arkadaşlar bize bir yardım lutfen gidip ilk kez orjinal oyun aldık ondada oynayamıyoruz :(

multiplayer için rahat oynayabileceğimiz bir şekil önerin lütfen.
birde ful paket aldık ama bu dlc ler nasıl açılıyor hani şu görüntüler 3d falan olanları nerden açarız :D

ayarlardan counters'ı aç 3d görüntü için. Metaserver yoluyla girebilirsin. Port açman lazım ayrıca. Onu da internetten öğreneiblirsin. Hamachi'den girebiliyor olmanız lazım, hamachiden girmek için hamachi ağını kuran kişinin hamachi bölümünde IPv4 adresini aynen yazıyorsun sanırım LAN bölümüne.

Çevrimdışı triadok

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2015, 23:15:47 »
hocam multi için biraz daha ayrıntı rica edebilir miyim ? sırayla ne yapmamız gerekiyor ?

oyunu kurunca hamachiden baglanıyoruz ancak 1-2 dk geçmeden oyundan atıyor baglanan arkadasımı.
nerede yanlış yapıyoruz biz  ???

teşekkur ederim ilgilendiğiniz için :)

Çevrimdışı makinist fanlari

• Yeni Çeri
  • *
  • Türk Öğün Çalış Güven
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2015, 19:21:23 »
Aynen arkadaşlar bende biriylen oynamak istiyorum ama oynayamıyorum. (ikimizin de sürüm vanilla yani eklenti yok) LAN ip girme yeri zaten açık değil. Hamachiden hostun ipini yazıyoruz game not found diyor.  :disappointed:
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı uther4117

• Yeni Çeri
  • *
  • 2+2=5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2015, 14:33:31 »
Öncelikle bildiğim kadarıyla multi için HOI3 TFH 4.02 yani oyunun en son patchine kadar yüklemeniz EN HAYIRLISI. Oyunu yükledikten sonra ve son patch te atınca oyuna girdiğinizde sağ(yada sol) üst köşede dört tane harf var buna "checksum" deniyor. Bu 4 harfin ikinizdede aynı olması gerekiyor.(sanırım 4.02 için doğru checksum "LXUG")

Bunun dışında oyunu window modda, ağaçları ve "advanced water" gibi sçenekleri kapatarak oyundan atma riskini azaltabilirsiniz. Ayrıca askerleri "counter" yapıp 3d model kullanmayın derim. modellerin büyüklük seviyesinide düşürmenin etkili olduğunu okumuştum.

Bu konu ile ilgili bilgim bu kadar umarım yardımcı olur. Sizlere iyi oyunlar :)

Çevrimdışı fakeswift

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Ekim 2015, 21:05:43 »
Checksum olayını unutmuşum ben. Checksum'aynı olması için kurulumu aynı şekilde temiz yapmanız mod yüklememeniz yükleseniz de aynı modlar olması lazım. Yine aynı olmuyorsa bir kaç kez girip çıkın oyuna checksum değişecektir en sonda sabitleşecektir.

Çevrimdışı makinist fanlari

• Yeni Çeri
  • *
  • Türk Öğün Çalış Güven
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2015, 22:30:31 »
Checksumlarımız aynıydı. Neyse ikimizde bi oyunu silip baştan yükleyeceğiz.
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı triadok

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 10 Ekim 2015, 12:11:43 »
counters olayını cozduk goruntu için tesekkur ederim bu yardım için. aynı checksum lar vardı bizdede G... ile baslayan. şimdi w10 yukledik ikimizde oyunu diger arkadasım yine sorunsuz actı ben paradoxplaza dan cozdum sorunumu simdi girebiliyorum oyuna ama checksum Y... ile baslıyor.

olması gereken en stabil checksum nedir ? onu sadece gir çık yaparak mı yakalayabilicez ? bizde hamachiden kurdugumuzda oyuna girebiliyoruz giremeyenler kurulumu diğer arkadaşın yapmasını denesinler.. ama bu sorunu cozmuyor 2-3 dk olmadan atıyor oyundan bizi.  :wall: