Gönderen Konu: Japonya ile nasıl oynanır ?  (Okunma sayısı 2151 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vİkingtog

• Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts Of Iron III Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
Japonya ile nasıl oynanır ?
« : 19 Haziran 2015, 02:03:12 »
Japonya ile nasıl oynamalıyız ada ülkesi olduğundan zorluk çekiyorum
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2016, 18:14:45 Gönderen: Wayfear »
Görüşmek üzere

Çevrimdışı 19fiki34

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Japonya ile nasıl oynanır ?
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2015, 04:06:33 »
Ne gibi zorluk çekiyorsun?

Okuma yazma oranı yüksek.
Çabuk modernleşiyor.
Nüfus fazla.
Asker sayın fazla.

Ada ülkesi olmayı avantaj haline çevirebilirsin sağlam bir donanma ile.

Çevrimdışı AdolfFeedler

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Haziran 2015, 13:08:07 »
Medenileşene kadar bruneiyi al istersen çevresindeki küçük ülkeleride alabilirsin. Medenileştikten sonra koreye saldır çinin en nüfuslu bölgesini al sonra rusya zora girince rusyadan core olan toprakların için savaş aç yeterince güçlüysen rahat yenersin sonra filipinler hollanda endonzeyasına falan saldır

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 19 Haziran 2015, 13:20:05 »
Önce 1 tane askeri reform yap hiç savaşmadan conquer bunusunu %'5 yapan Bruneiyi al , Koreyi alabiliyosan al sonra bekle hiç reform yapma biriktir . Peş peşe yap böyle yapmazsan isyan çıkar. Biriktirme taktiğini kullan Erken meiji yap yada multiplayer oynuyosan bi arkadaşın sana etki atsın erken olmayanı yap böylece bilinç,kızgınlık değerleri artmaz . Çinden bol nüfuslu yerleri al sonrası sana kalmış zaten :D.

Not = Donanma çok önemli başlarda donanma ağırlıklı oyna Ulusal Hedefide okuryazarlığı arttıran clygerman yap.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2016, 18:45:01 Gönderen: Wayfear »

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
  • Herkes gibi, kendini stratejiye adamış oyuncu.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 19 Haziran 2015, 21:32:48 »
Saldırgan bir politika istiyorsan önce , Bruneiyi ilhak edeceksin , Daha İngilizler bölgeye çıkmadan baliyi al, Ve böylece daha güçleneceksin Eğer gücün yetiyorsa Vietnama çık yoksa Fransızlar gelir , Oradan Vietnam düştükten sonra Siama çık. Ama bunları yapasıya Beklemen lazım "INFAMYCİ FIRSATCI DEVLETLER" seni yemesinler.

Bunları yaparken yıl 1860,1870 Olacak , Bu sürede Kralın reformu sonra , 1 ve 2 Olmak üzere Meiji reformlarını yaptıktan sonra güçleneceksin. Koreyide bu süreçte alacaksın Ve Mançukoyada Bağımsızlık verince çok daha iyi olacak ve Ordunda Modernleştiği için , Bölgesel güç değil , Süper güç Olabilirse , 1 Sırada Hiper güç olursun.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Vİkingtog

• Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts Of Iron III Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Haziran 2015, 11:56:31 »
İlk önce bruneiyi fethettim yenmesi çok kolay oldu sonra medeni oldum reformlar bitince ve orduma topçu dragon falan ekledim koreye saldırdım 2 30 lukla dağıttım ortalığı gelen çin ordularını çerez diye yedim neyse koreyi aldıktan sonra rusya batıda prusya ve avusturyayla savaştaydı rusyadan core topraklarım için savaş açtım doğuda ordusu olmadığından bayağa bi ilerledim birde donanmalarını imha ettim bakalım ne olacak inşallah yenerim
Görüşmek üzere

Çevrimdışı AdolfFeedler

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2015, 20:51:13 »
İlk önce bruneiyi fethettim yenmesi çok kolay oldu sonra medeni oldum reformlar bitince ve orduma topçu dragon falan ekledim koreye saldırdım 2 30 lukla dağıttım ortalığı gelen çin ordularını çerez diye yedim neyse koreyi aldıktan sonra rusya batıda prusya ve avusturyayla savaştaydı rusyadan core topraklarım için savaş açtım doğuda ordusu olmadığından bayağa bi ilerledim birde donanmalarını imha ettim bakalım ne olacak inşallah yenerim
Rusyadan alacağın toprakların pek bi öenmi yok aslında onun yerine çine savaş açıp en nüfuslu bölgesini alıp dahada karlı bi savaş çıkarabilirdin ancak rusya zor zamandaykende savaş açman iyi olmuş bu arada büyük devletler arasına girebildinmi ?

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Haziran 2015, 20:57:30 »
Rusyadan alacağın toprakların pek bi öenmi yok aslında onun yerine çine savaş açıp en nüfuslu bölgesini alıp dahada karlı bi savaş çıkarabilirdin ancak rusya zor zamandaykende savaş açman iyi olmuş bu arada büyük devletler arasına girebildinmi ?

Giremese, Rusyayı nası yenecek.
(aç/kapa)

Çevrimdışı AdolfFeedler

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Haziran 2015, 21:08:20 »
Giremese, Rusyayı nası yenecek.
Demek istediğimi anlatamadım sanırım. Ordaki toprakların pek bi önemi yok core olarak girmesede olabilirdi savaşa yani toprakalrı almayabilirdi onun yerine çine saldırmak daha iyi olurdu

Çevrimdışı Vezir

• Prussian İnfantry
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Haziran 2015, 21:21:38 »
Demek istediğimi anlatamadım sanırım. Ordaki toprakların pek bi önemi yok core olarak girmesede olabilirdi savaşa yani toprakalrı almayabilirdi onun yerine çine saldırmak daha iyi olurdu

Sende haklısın aslında , Pekindeki Nüfüs , Edoda  yok.
(aç/kapa)

Çevrimdışı Jasebon

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2015, 10:05:14 »
Bak şimdi çinin oralarda ada gibi biyer varya he işte oraya sol tık ile bir kez tıklıcan sonra oyna veya gavurca play yazan bir tuş gibi bişe var onada bir kez sol tıkladınmı japonyayla oynuyorsun.

Çevrimdışı Wayfear

• VIC2
  • Moderatör
  • *
  • Galaksiler fethedilmeyi bekleyen hazinelerdir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2015, 14:13:10 »
Bak şimdi çinin oralarda ada gibi biyer varya he işte oraya sol tık ile bir kez tıklıcan sonra oyna veya gavurca play yazan bir tuş gibi bişe var onada bir kez sol tıkladınmı japonyayla oynuyorsun.

Çevrimdışı Victoria2ci

• Müsellem
  • *
  • YAŞASIN TÜRK IRKI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 23 Haziran 2016, 18:42:05 »
Neden bu kadar zekisin

Çevrimdışı GoktugPasa

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 23 Haziran 2016, 20:43:33 »
Neden bu kadar zekisin
Hortu kes kardeş :(