Gönderen Konu: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 45339 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
Ynt: CKII - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #860 : 14 Ekim 2017, 22:47:26 »
Toprak almak yaralı mı?
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #861 : 14 Ekim 2017, 22:48:45 »
Evet. Nomad isen nüfusun artar direk fayda sağlar. feodal veya ikta isen de retinue yani muntazam ordu hududunu arttırır. Tüccar cumhuriyetini hiç oynamadığım için bilemem.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 22:49:18 Gönderen: Altheir33 »
Devlet-i Aliyye-i Osmaniye!

Bir mazlum sultan: Sultan Vahdettin Han.

Eski şerefimiz ve topraklarımızı geri alana kadar, yurtta harb, cihanda harb!

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #862 : 15 Ekim 2017, 01:03:09 »
nasıl kültür değiştiriyoruz arkadaşlar daha önceden osmanlıyla kültür değişimi yapmaya çalıştığımda felaket bir şeydi ya hiç türkleşmiyordu yada 40-60 yıl sürüyordu oysa göçebe devletlerle geçirdiğim bölgeyi yakıp yıkıp full türkleştiriyorum bkz=türkistan
Bir gün gelecek Paradoxfana üye olmadığım için bana küfredeceksiniz :D
Onun adı paradox değil PARAdox :D

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Bir gün gelecek, öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz.
Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #863 : 15 Ekim 2017, 01:31:48 »
Karakterinin kültüründen mi bahsediyorsun? Bölge kültüründen mi?
Gel ki geceler çatlasın, gel ki şafaklar tutuşsun...

Hearts of İran

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #864 : 15 Ekim 2017, 02:26:33 »
Karakterinin kültüründen mi bahsediyorsun? Bölge kültüründen mi?
bölge kültüründen hocam birde şöyle sorunum var türkistanı seçtim horse lord özelliğniden bağımsızlığı stabil yaptım fakat türkistanla oynadığımda ne zaman bölge ele geçirip başkente gidiyimde para kasıyım desem sürekli bölgelerden 4bin 6bin isyan asker çıkıyor ekonomi falan batıyor bölgelerimi geliştiremiyorum acaba yaptığım bir hatamı var?
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2017, 02:27:16 Gönderen: AdolfUstpMert »

Bütün Türkler bir gün ansızın delirecektir! O zaman Tanrı Türk’ü değil, sizi korusun!

Milletler hayasızlıklarla değil, fedakarlıklarla kurtarılır.Niyeti savaş başlatmak olmayan tüm ittifaklar saçma ve gereksizdir.

Çevrimdışı Altheir33

• Sipahi
  • *
  • İslamdır bizi abâd eden, belki de sultan eden.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #865 : 15 Ekim 2017, 09:26:03 »
bölge kültüründen hocam birde şöyle sorunum var türkistanı seçtim horse lord özelliğniden bağımsızlığı stabil yaptım fakat türkistanla oynadığımda ne zaman bölge ele geçirip başkente gidiyimde para kasıyım desem sürekli bölgelerden 4bin 6bin isyan asker çıkıyor ekonomi falan batıyor bölgelerimi geliştiremiyorum acaba yaptığım bir hatamı var?

1 - Kültür geliştirmek için muhakkak stewardship kabiliyeti yüksek adam olman lazım. Ne kadar yüksek olursan o kadar kültürün hızlı yayılır. Topraklarında da muhakkak senin kültürün ve dininden adamlar olmalı. Advisor ve karını da böylelerinden al. Ancak o zaman türkleşir. Bir de sanırım devlet yani konsülünde senin kültürün veya dininden gayrı dini yada kültürü olan adam olmaması lazım.

2 - Yeterince boy olmadığı için o isyanlar çıkıyor. En sağda bir tane at simgesi olacak. orada kaç klan olması gerektiği yazar. bir nomad devlette en fazla 9 klan olur. bu hududa gelene kadar her 5 bölge fethettiğinde bir klana yer açman lazım. yoksa onlar isyan edip devasa ordular spawnlayarak durmadan isyan ederler ve başına bela olurlar. Bunları senin nüfusundan çalarak olur tabii ki. Fazla klan alman gerektiğinde "split clan" tuşuna basıp tercihan hiçbir klanla hemhudut olmayan ve kaza sayısı az vilayetlere koy. kızılkum, kazak, aral gibi.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2017, 09:29:26 Gönderen: Altheir33 »
Devlet-i Aliyye-i Osmaniye!

Bir mazlum sultan: Sultan Vahdettin Han.

Eski şerefimiz ve topraklarımızı geri alana kadar, yurtta harb, cihanda harb!

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #866 : 15 Ekim 2017, 11:16:57 »
1 - Kültür geliştirmek için muhakkak stewardship kabiliyeti yüksek adam olman lazım. Ne kadar yüksek olursan o kadar kültürün hızlı yayılır. Topraklarında da muhakkak senin kültürün ve dininden adamlar olmalı. Advisor ve karını da böylelerinden al. Ancak o zaman türkleşir. Bir de sanırım devlet yani konsülünde senin kültürün veya dininden gayrı dini yada kültürü olan adam olmaması lazım.

2 - Yeterince boy olmadığı için o isyanlar çıkıyor. En sağda bir tane at simgesi olacak. orada kaç klan olması gerektiği yazar. bir nomad devlette en fazla 9 klan olur. bu hududa gelene kadar her 5 bölge fethettiğinde bir klana yer açman lazım. yoksa onlar isyan edip devasa ordular spawnlayarak durmadan isyan ederler ve başına bela olurlar. Bunları senin nüfusundan çalarak olur tabii ki. Fazla klan alman gerektiğinde "split clan" tuşuna basıp tercihan hiçbir klanla hemhudut olmayan ve kaza sayısı az vilayetlere koy. kızılkum, kazak, aral gibi.
karakterlere sağ tıkladığımda split clan diye yazı çıkıyordu ne olduğunu bilmediğim için denememiştim birde toprak ünvanı veremiyordum oyunu açıp tekrar deniyim

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #867 : 15 Ekim 2017, 17:34:54 »
Oyuna yeniden başladım vasallara toprak falanda verdim bayabi genişledik çoğu yeri türkleştirdim lakin şöyle bir sorun var bozok clandaki vasalımla ilişkim 100 onda bir sıkıntı yokda bu vasal benden habersiz güneye doğru ilerleyip perslerin topraklarının birkaçını ele geçirmiş toprak bizim zatende bu vasalım o toprakları aynı hükümdarlar kalmış sadece bizim vasalımız olarak bense o toprakları türkleştirip türklere dağıtmaktı amacım bunu engelleyen herhangi bir ayar veya faktör varmı sinirlerim bozuldu  :wall: :wall: :wall: :wall:

Çevrimdışı fatih387

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #868 : 17 Ekim 2017, 23:35:02 »
Göçebe oynamadım. Feodallerde hem kendi aralarında hem başka devletlerde savaşmalarını engelleyen yasa değişikliği var ama vassallarınla aranı bozuyor -10 mu ne. Belki göçebede de vardır bi kontrol et.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #869 : 18 Ekim 2017, 18:57:42 »
Oyuna yeniden başladım vasallara toprak falanda verdim bayabi genişledik çoğu yeri türkleştirdim lakin şöyle bir sorun var bozok clandaki vasalımla ilişkim 100 onda bir sıkıntı yokda bu vasal benden habersiz güneye doğru ilerleyip perslerin topraklarının birkaçını ele geçirmiş toprak bizim zatende bu vasalım o toprakları aynı hükümdarlar kalmış sadece bizim vasalımız olarak bense o toprakları türkleştirip türklere dağıtmaktı amacım bunu engelleyen herhangi bir ayar veya faktör varmı sinirlerim bozuldu  :wall: :wall: :wall: :wall:
Bu oyunun amacı hanedanını genişletmek kültür fantezisi için EU4 öneririm.Öyle bir ayar Nomad'da yok.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Darth Venamis

• Azab
  • *
  • The Force İt's Calling To you
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #870 : 19 Ekim 2017, 19:25:14 »

lütfen birisi yardım etsin sadece 2 toprağım var ama manpower her ay düşüyor

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #871 : 19 Ekim 2017, 22:20:08 »
oyunu oynarken psikolojim bozuldu oyunda bir özellikle tanıştım cariye al seçeneğiyle bayaa bir insanı baştan çıkartıyor :B :B
bir de ilişkim 100 olan birisini idam ettim depresyona girdim (ciddiyim)
bu oyunun böle kötü yanlarıda var anlıcağınız.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Moderatör
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #872 : 20 Ekim 2017, 07:26:14 »

lütfen birisi yardım etsin sadece 2 toprağım var ama manpower her ay düşüyor
Askerlerini kaybediyorsan yeribe manpower'dan dolduruyordur.Mp growth +24 yazıyor zaten.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Kaptan

• Denizlerin Hakimi
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Allah'ın Yeryüzündeki Gölgesi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #873 : 20 Ekim 2017, 20:44:39 »
Bir karakteri nasil kulturunu degistiririm.
Kendi oynadigim karakterin kulturunu nasil degistiririm

Çevrimiçi AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Forumun Bağımlısıyım.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #874 : 20 Ekim 2017, 20:56:44 »
Bir karakteri nasil kulturunu degistiririm.
Kendi oynadigim karakterin kulturunu nasil degistiririm
istediğin kültürün şehrini başkent yap entrikada kültür ve din değiştirme seçeneği çıkıyor oradan yapabilirsin.

Çevrimdışı Darth Venamis

• Azab
  • *
  • The Force İt's Calling To you
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #875 : 21 Ekim 2017, 00:15:38 »
Askerlerini kaybediyorsan yeribe manpower'dan dolduruyordur.Mp growth +24 yazıyor zaten.
tamamda bu eksilere iniyor -20 felan oluyor askerleri felanda kaybetmiyoruö