Gönderen Konu: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.8 Çıktı!  (Okunma sayısı 84405 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Varlığını Hissettir bana Varmısın yokmusun!
    • Profili Görüntüle
Ynt: Crusader Kings II Çeviri Çalışması V1.8 Çıktı!
« Yanıtla #340 : 14 Ekim 2017, 20:15:14 »
oyun türkçe çeviri galiba %100 değil ama çoğu yer türkçe önemli evenler diyer paradox oyunlarında olduğu gibi ingilizce cidden biliyorum çok zor iş ama biraz daha yoğunlaşıp çevirseniz  tbrk*
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2017, 20:15:50 Gönderen: AdolfUstpMert »
Kutsal Kitapları okuyup anlamayan dindar, Okuyup anlayan Ateist olur...

CehaIetIe deha arasındaki gerçek fark nedir biIiyor musunuz? Dehanın sınırIarı var cehaIetinse hiçbir sınırı yoktur.

Bir hayatımız var, bizim yerimize başkaIarının yaşadığı, başkaIarının yerine bizim öIdüğümüz bir hayat.

Sesini değiI, sözünü yükseItmeIi insan! Çünkü gökgürüItüIeri değiI, yağmurIardır yaprakIarı yaşatan.

Hedefini al, piyasanı al, her şeyi al Herşey senin olsun! Beni rahat bırak!

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #341 : 14 Ekim 2017, 20:25:08 »
Birkaç oyunu çeviriyor fatih kardeşimiz onun için biraz bekleyebilirsin bu yüzden.
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
  • Hearts of Iron IV - Bölüm Moderatörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #342 : 17 Ekim 2017, 22:21:46 »
Hocam bende istiyorum yama daha iyi olsun ama tek kişiyim. Okulum var ve bu sene Üniversite sınavına gireceğim. Yani bu yüzden pek fazla çeviri yapamıyorum. Tüm çevirilerimde artık yeni DLC çıkınca yeni sürüm çıkartacağım.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
  • Bilincin her türlüsü hastalıktır.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #343 : 31 Ekim 2017, 03:59:11 »
Öğretici kısmını tamamlama şansın var mı hocam? Son halini denemedim açıkçası 1000 civarı yeni satırdan falan bahsetmişsin en son, oyunu alıp almama konusunda kararsızım, Hoi 4 aldım dün iki dlcsiyle birlikte hızlıca kavradım senin çevirin sayesinde ve oynuyorum. En azından Hoi kadar olduysa bile yeterlidir. Dlcsiz alacağım için çeviri yüzdesi biraz daha yüksek olabilir benim adıma. Bakalım duruma göre almayı planlıyorum.
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #344 : 31 Ekim 2017, 16:13:37 »
Öğretici kısmını tamamlama şansın var mı hocam? Son halini denemedim açıkçası 1000 civarı yeni satırdan falan bahsetmişsin en son, oyunu alıp almama konusunda kararsızım, Hoi 4 aldım dün iki dlcsiyle birlikte hızlıca kavradım senin çevirin sayesinde ve oynuyorum. En azından Hoi kadar olduysa bile yeterlidir. Dlcsiz alacağım için çeviri yüzdesi biraz daha yüksek olabilir benim adıma. Bakalım duruma göre almayı planlıyorum.
öğrertici kısmına bakmana gerek yok. bize sorabilirsin  tbrk* (ayriyetten rehberlerede bakabilirsin.)

CehaIetIe deha arasındaki gerçek fark nedir biIiyor musunuz? Dehanın sınırIarı var cehaIetinse hiçbir sınırı yoktur.

Bir hayatımız var, bizim yerimize başkaIarının yaşadığı, başkaIarının yerine bizim öIdüğümüz bir hayat.

Sesini değiI, sözünü yükseItmeIi insan! Çünkü gökgürüItüIeri değiI, yağmurIardır yaprakIarı yaşatan.

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #345 : 31 Ekim 2017, 16:46:19 »
öğrertici kısmına bakmana gerek yok. bize sorabilirsin  tbrk* (ayriyetten rehberlerede bakabilirsin.)
Aslında bir Türkçe rehber serisi buldum adam inciğini cinciğini anlatıyor. Zaten oyunun tutorial kısmı çok b.ktan diyorlar.  ;D Bakalım biraz HOI ile oyalanacağım gibi duruyor yılbaşına kadar yeni sürüm çıkarırsa arkadaş bunu da artık dlcsiz alıp kütüphaneye ekleyeyim.
+Takviye olarak gönderdiğin ordunun savaşa yetişemeyip yenilen ordudan sonra onun da imha olması...

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #346 : 02 Kasım 2017, 20:10:36 »
Hocam yeni DLC çıkınca güzel bir sürüm yayınlamayı planlıyorum. HOI4 içinde yeni DLC den sonraki haftalarda yeni sürüm gelecek.
Avrupada kurulacak bir birlik hiçbir zaman Amerika'nın rakibi olamayacaktır. Çünkü Avrupa halklarının birbirlerine olan tarihsel düşmanlıkları Avrupa Birliği'nin karar alma mekanizmalarını olumsuz yönde etkileyecektir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı TeCoLecH

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #347 : 04 Kasım 2017, 12:07:49 »
Yeni dlc gelmeden bir kac event cevirip yeni surum yayinlarsan super olur
Bide eventleri cevirmeye yogunlasirsan daha iyi bence
Çam da bizim, kozalak da!

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #348 : 04 Kasım 2017, 14:06:19 »
Yayınlamaya çalışıcam. Haftaya bugün yeni bir sürüm gelebilir.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı fatih387

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #349 : 11 Kasım 2017, 21:03:50 »
Hocam boşver hoi falan 2 oldu gelsin artık güncelleme :)

Çevrimdışı AdolfUstpMert

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #350 : 11 Kasım 2017, 21:05:08 »
haftaya bugün???

Çevrimdışı Zebercet

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #351 : 18 Kasım 2017, 00:16:05 »
Satın alalım mı üstat ne dersin? Dlc olarak hangi dlclere yoğunlaştın onu da söyler misin hangi dlcleri alalım?

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #352 : 18 Kasım 2017, 08:26:29 »
Elimden geldikçe tüm oyunda en çok çıkan yerleri çevirmeye çalışıyorum 1 DLC üzerinden gitmiyorum. Yeni sürüme uyarlamaya çalışıyorum şuan. Hiç çeviri yapamadım neredeyse sınavlarım yüzünden. 1-2 güne uyumlu sürümü çıkartırım. 2 hafta sonra yeni sürüm daha çıkartıcam. Bu sürümde güzel çeviriler olacak.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı fatih387

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #353 : 19 Kasım 2017, 19:38:59 »
Çeviri yapamadım derken, gelecek güncelleme 1.8 ile aynı mı olacak? Tek fark yeni sürüm ile uyum mu? Öyleyse sürümü güncellemeyenler için gerek yok.

Çevrimdışı FatihTr

• HOI4
  • Bölüm Moderatörü
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #354 : 20 Kasım 2017, 22:43:34 »
Çeviri olacak ama çok fazla değil. Aslında yeni sürümü çıkartacaktım fakat yeni DLC ile bir sıkıntısı yok şuan ki sürümün. Bende biraz daha çevirip bu cumartesi çıkartma kararı aldım.
-Adolf Hitler-

Çevrimdışı zafer2813

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • 20 Ramazan (Pazartesi) 1415
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #355 : 22 Kasım 2017, 00:08:35 »
Şİmdilik CK2 oynamasam da önceden oynarken çok yardımcı oldu çevirin. Özellikle oyunu öğrenmeme çok büyük katkısı oldu. Belki yine başlarım, ellerine ve emeğine sağlık  tbrk*