Gönderen Konu: Hearts of Iron IV Tartışmaları- 1. Hafta: Zaman HoI4 Zamanıdır!  (Okunma sayısı 4850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
  • Son Muhabir: Yandım Doruk
    • Profili Görüntüle
 Nasıl olsa forum yaşayan ölü olduğundan, bari HoI4 bölümüne azıcık can ve kan gelsin diye böyle bir tartışma konusu açma gereği duydum. Tartışmalar elimden geldiğince her hafta devam edecek ve her hafta yeni bir soru/konu olacak. Fazla uzatmadan kurallara geçiyorum:

1-)Siyasi/Dini/Milli/Tarihi/Ivıri/Zıvıri duyguları rencide edecek sözler sarf etmeyin. Kimse gidip "Heil Hitler!" demenize bir şey demiyor ama "Heil Hitler, Bütün Yavudilere ölüm!" derseniz bozuşuruz.
2-)Kendi görüşünüzü savunun ama karşıt görüşlere de saygılı davranın. Burada bir oyun tartışıyoruz, karşıt görüşler ne kadar karşıt olabilir ki?
3-)Tirölleme çalışmalarını mümkün olduğunca az tutun. Arada bir dalga geçmeniz sorun değil ama gidip 2 sayfada 1 "bence hoi4 süpper olcak çünkü hoi3te hile yapılmıyodu." demezseniz hem konunun, hem de genel olarak forumun çok daha temiz, düzenli ve aile dostu bir mekan olmasını sağlayabiliriz.(Aile dostu? Ne içtim ya ben...)
4-)Elinizden geldiğince cevabınızın nedenini de ekleyin. Eminim çoğu kişi "Bence HoI2'deki teknoloji sistemini almalıyız, çünkü teknoloji takımları oyuna gerçekçilik katıyordu." demenizi "HoI2'yi getirin. HoI2 Teknoloçisi isterük! Hiyaaaa!" demenize yeğleyecektir.
5-)Kimsenin bu kuralları okumadığını, okuyanların da takmadığını biliyorum bu yüzden kafanıza göre tartışabilirsiniz, çünkü karşınızdaki kafasına göre tartışacaktır.

İlk hafta olduğundan ve pilot uygulamanın hemen batması gibi bir isteğim olmadığından dolayı, bu hafta mümkün olduğunca tartışmaları başka yönlere doğru çekmenizin imkansız olacağı bir konu seçtim.(Daha doğrusu tam tersi olacak ama neyse, sallayın gitsin.) Bu haftaki konumuuuuuzzzzzz....*Dınt dırırııı dırııırııırııırıırıırııırırırırı!*

Paradox'un HoI4'ü doğru zamanda çıkarttığını düşünüyor musunuz? Sizce HoI4 için zaman uygun muydu, yoksa son bir HoI3 eklenti paketi ve/veya yeni bir HoI2 kopyası mı çıkartılmalıydı?

/Tartışın!
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 15:46:23 Gönderen: TirollüDoruk »

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
  • What does not destroy me,makes me strong
    • Profili Görüntüle
Bence tam zamanıydı çünkü eu4 piyasayı baya canlandı son eklenti paketiyle fakat hoi de bi durgunlun vardı artık oyuncuları bayıyordu bence hoi, bu yüzden zaman güzel inşallah da güzel bir oyun çıkar

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
    • Profili Görüntüle
Bende esas olarak hoi serisini sevmeme rağmen bir türlü son oyun olan hoi 3 e alışamadım belli bir süre sonra orduyu idare etmek işkenceye dönüşüyordu zaten hiyerarşi karman çorman oluyordu. Birde karşı tarafın ordusu her zaman standart şekilde yapıyor yani ben hiç v2 yediğimi hatırlamıyorum özel birimde basmıyordu. Şimdi oyunda ordu idaresini çok merak ediyorum yine böyle karman çorman bir şey çıkarsa oynayacağımı sanmıyorum çünkü bir süre sonra fena karışıyor.
Paralel Admin

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Paradox artık yeni nesil oyunculara hitap edip piyasayı büyütme derdinde. İçerikten çok görüntü kasmaya başlayacaklar, aradan zaman geçtiği için son oyunları iyi gibi geliyor ama HoI4 sonrası oyunları için kehanetim: Birbirini tekrar eden boş oyunlar olacaklar.

Ve zamanlama manidar...

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
Daha çok kişiye hitap etmek kötü bir şey mi yani :P ?

Çevrimdışı Darknight250

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha cok kisiye hitap etmesi kotu degil.İcerige onem vermemesi kotu.Hem icerik hem gorsel yapilirsa tadindan yenmez.Zamanlamasi ise iyi bence.Telden yaziyorum kusura bakmayin.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2014, 19:21:54 Gönderen: Darknight250 »

Çevrimdışı Stuka

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle

Daha çok kişiye hitap etmesi demek genelde içinin boşaltılıp dışının cilalanması demek oluyor.İnsan ister istemez korkuyor.  :P

Çevrimdışı Börklüce

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
HoI4'ün zamanında bir sorun yok ama 100. yıl hatrına 1. DS oyunu da çıkarılabilirdi. Benim esas merakım oyunun HoI3'ün mü yoksa HoI2'nin (Doomsday, Armageddon, DH, IC, AoD) mi devamı olacağı, sonuçta ikisi farklı oyunlar. Tarihler aynı kaldığına ve bölge sayısı HoI3 kadar olacağına göre yine sadece savaşın ayrıntısıyla işlendiği ama istihbarat ile diplomasinin yüzüne bile bakılmadığı HoI3 benzeri çok basit bir oyun olacak diye korkuyorum.

Çevrimdışı Kirpi

• Müsellem
  • *
  • AS
    • Profili Görüntüle
Artık şu zaman sınırını genişletsinler mümkünse Libya iç savaşına kadar oynayabilelim.  :P

Çevrimdışı FokluGeneral

• (Hermann Fegelein)
  • Sekban
  • *
  • Bülent Ecevit (1925-2006)
    • Profili Görüntüle
Bence çarpık bir zamanda çıktı bir HOI3 eklenti paketi iyi olurdu çünkü Paradox zibilyon projeyle uğraşıyor yok işte ROI dir yada WON dur Runemaster'dır gibi.Bir eklenti paketi gibi kolay bir şey çıksaydı rahatlardı.Projeler bittikten sonrada  HOI4'e başlarlardı

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
Yanlış.

Hattâ şu an yaptıkları oyunlar eskisi kadar sık çıkarılmış olsaydı şu anda HoI 4 çıkmış olmalıydı :P .

Çevrimdışı FokluGeneral

• (Hermann Fegelein)
  • Sekban
  • *
  • Bülent Ecevit (1925-2006)
    • Profili Görüntüle
Yanlış.

Hattâ şu an yaptıkları oyunlar eskisi kadar sık çıkarılmış olsaydı şu anda HoI 4 çıkmış olmalıydı :P .
Seninki de doğru ama sonuçta bu benim düşüncem :P

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu çok ilgi gördü İnşaALLAH MaaşaALLAH. Neyse, ilk haftadır diye fazla ibret almadan 2. Haftanın konusunu açıyorum.

Bu arada bence HoI4'ün çıkması için zaman gayet uygundu. Hazır millet HoI3 faciasını unutmuş ve onun yerine CK2/EU4 gibi daha başarılı oyunlara odaklanmışken HoI3'te başaramadıklarını HoI4'te yapmaları ve gerçekten güzel bir İkinci Dünya Savaşı oyunu ortaya koymaları için bundan daha iyi bir zaman bulunamazdı hatta.
Ayrıca HoI2'nin motoru çoğu oyuncuya taş devrinden kalma gibi gözüktüğünden ve HoI3 de zaten 3 tane eklenti paketiyle bile zar zor adam olduğundan dolayı seride yeni bir sayfa açmak ve 4. oyunla "Ağbi Paradox oyunları güzel de çıktığında oynanmıyorlar, en iyisi bir 3-5 yıl bekleyip öyle başlamak yani..." gibi önyargıları da temizlemek gerekiyordu. HoI4'ün bunları başaracağını umuyor, Paradox'a hayırlı Alfa ve Beta denemeleri diliyorum.
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2014, 18:45:04 Gönderen: TirollüDoruk »

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Hoi3 facia mı ? Ha ek paketleri olmadan kötü olabilir ama facia değil en sevdiğim paradox oyunu  :snooby:

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi oyundu ama oyunun ilk sürümü en iyi "Sorunlu", en kötüyse "Oynanamaz" seviyesindeydi. Zaten HoI3 1.0'ı TFH 4.02(?)'yle kıyaslamak mümkün olmadığı gibi TFH'yi de HoI4'le kıyaslamanın mümkün olmayacağını umuyorum.

Çevrimdışı unonimus

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
Bug'lar ile doluydu oyun, binlerce liraya topladığın sistemde bile kağnı hızında çalışıyordu. HoI 2'nin düzelmesinin 4 yıl sürdüğü doğru ama HoI 3'ün çıkışının berbat olmasını bu durum değiştirmez.

Tabi HoI 3'ün ilk hâline 8.5 veren bir Gamespot gerçeği varken ne desek boş ;D .

Çevrimdışı der Metz germeister

• (Stonewall)
  • Sekban
  • *
  • Sieg Hell No!
    • Profili Görüntüle
Heil Hitler. Bütün bolşevik, ami, tomi ve yavudilere ölüm  :smoking: :smoking:

Çevrimdışı TirollüDoruk

• Yılın Editörü
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Heil Hitler. Bütün bolşevik, ami, tomi ve yavudilere ölüm  :smoking: :smoking:

Kuralları ciddi ciddi okuyup okumadığınızı bu sayede tespit ediyorum işte.  evil*