Bağlanılan Hatırlatmalar

• Hatırlatma: Lütfen PNG resimleri JPEG'e çevirerek paylaşalım!: 25 Nisan 2016

Gönderen Konu: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!  (Okunma sayısı 1095487 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Gelecek sene YKS'ye kadar ara veriyorum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: EUIV - İmparatorluğunuzu Yollayın!
« Yanıtla #11800 : 28 Ekim 2017, 23:08:39 »
Ooo İngiltere Fransanın içinden geçmiş. SAnırım Osmanlıyla düşmansın baya bi ittirmişsin Osmanlıyı. Peki Rusya ittifak mı? öyleyse işin kolay EC rahat gelir gibi.
- Zamanla artan sadece iki şey vardır : 1. Ölüm korkusu  2. Kaybettiklerimiz.
- Bazen delirmek en akıllıca seçimdir.

Ne mutlu Türküm diyene!

Kendinize iyi bakın. 24 Haziran 2018'de buradayım.

Çevrimdışı fksahin

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • Tengri Biz Menen!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11801 : 28 Ekim 2017, 23:10:57 »
Batı Avrupa'da neler olmuş öyle ya:)

Britanya ahtopot gibi sarmış Fransa'yı, Aragon ile Fas Kastilya'ya kösmüşler:))

Güzel oyun tbrk*
Zamanı Tanrı yaşar. İnsanoğlu hep ölmek için türemiş.
Öd tengri aysar, kişi oglı kop ölgeli törimiş.
God lives the time. Mankind has always been born to die.

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Moderatör
  • *
  • "Tanrı öldü! Tanrı öldü! Onu biz öldürdük!"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11802 : 28 Ekim 2017, 23:38:05 »
Fransa topraklarının büyük kısmını geri aldı. Morocco ile savaşta olan Aragon'u gören Kastilya savaş açarak topraklarının bir kısmını geri aldı.

Rusya'dan tırsıyorum abi. Hayvan gibiler. En fazla ordu onlarda hemide Rivalliyiz. Müttü olabilsem Ecdadı tost yaparız 50 yıla tamamen yeriz de gerizekalı Ruslar bunu anlamıyor. Daha hiç Ruslarla savaşmadım. Savaş açılmadıkça da savaşmayı düşünmüyorum xd

Birde Elective Monarşiden çıktım. Event geldi Oligarşi oldum. Aynı adamı seçmekten 5 6 6 oldu. Diktatör olamadım bir türlü. Diktatör olma eventi geldi ama neymiş ülke buna hazır değilmiş olmazmış :D

Edit: Olmuşuz yav :D
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2017, 00:19:58 Gönderen: Agnostik »
Ben geldim. Sana geldim. Terliklerimle...

Hearts of İran

Çevrimiçi Paytak

• Sipahi
  • *
  • Youtube videoları çeken bir genç
    • Profili Görüntüle
    • Youtube Kanalım: Paytak Strateji
« Yanıtla #11803 : 29 Ekim 2017, 18:09:23 »
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1184755667

Fransa - Rusya - Kilwa ally. Sonradan düzenlerim konuyu ama birazcık özet geçeyim.

480 Dukat gelirle 450-500 k ordu 161 parça donanma besliyorum.Teknolojide hindistan dışında heryer yemyeşil zaten. Fransa 1483'de kastilyayı pulamasaydı orayada çıkardım ki Fransa ile ittifakı 1700'lerin sonunda bitirseydim fransa da benimdi.

Fransa ile aynı dynasty (sapiega) ile avrupayı biz yönetiyoruz.Hre tamamen protestan (ki protestan bölgelerin %98'i bende)

Birara iskandinavya vardı ve ruslara kök söktürüp novgorod topraklarını almıştı fakat benimle beraber gitti geri aldı rusya.

Theodoro rusya ile ally ve giderayak bir blob wars çıkartayım diyorum.

Fransa ile yaklaşık 370-400 yıllık ally'ız (100 trust 60 favor var) fakat değil pu'ya düşmek herifler medium claimli heir bile çıkartamadılar.

Açıkcası çok pişmanım pasif oynadım baya. Yoksa iskandinavya+fransa+britanya+iberya'nında oldugu bir imparatorluk kurabilirdim :( Timelapse sabah gelir :D
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2017, 21:07:11 Gönderen: Paytak »

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11804 : 29 Ekim 2017, 23:51:50 »

82 İstanbul- 83 Viyana- 84 St. Petersburg-  84  Moskova yolda.

Hearts of İran

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11805 : 30 Ekim 2017, 14:51:06 »
85 Paris , 86 Londra, ... 98 New York, 99 Washington,  345 Mars .....  Daha uzar gide bul liste Tüm galaksi CW olana kadar savaşa devam. ;D

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Valiantlion

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11806 : 30 Ekim 2017, 15:22:42 »

Bahmanis İronman

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11807 : 02 Kasım 2017, 21:40:28 »

Cw Oyunumun son hali. 50 sene içine çok fazla toprak kazanıcam. %25 agresifli savaş sebebi geldi devrim sayesinde :D

Bu arada Devrimci CW bayrağı ne çirkinmiş. İnsan daha güzel bir şey tasarlar.
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2017, 21:41:07 Gönderen: Agnostik »

Hearts of İran

Çevrimdışı Furkan 65

• Sekban
  • *
  • ''Paradox'a geldim''
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11808 : 02 Kasım 2017, 21:51:29 »
Iyi oynamışsın.
İstanbulda sevilmeyen 3 şey;
1.Sabah Metrosu
2.Sabahları Boğaz Köprüsü
3.Akşam 6-7 metrobüsü

Çevrimdışı BatuHqn

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11809 : 02 Kasım 2017, 22:07:51 »

Cw Oyunumun son hali. 50 sene içine çok fazla toprak kazanıcam. %25 agresifli savaş sebebi geldi devrim sayesinde :D

Bu arada Devrimci CW bayrağı ne çirkinmiş. İnsan daha güzel bir şey tasarlar.
Bayrak cidden kötü. Çok iyi oynamışsın bravo.
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D

Çevrimdışı alemdar1227

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11810 : 02 Kasım 2017, 22:19:39 »
Ooo fransayı da alırsan ec gelir herhalde.

Ne mutlu Türküm diyene!

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11811 : 02 Kasım 2017, 22:38:06 »
Yıl 1750 Balkan tamam. Bakalım şimdi Brandenburg üzerinden Bohemya'yı yicem. AmaBritanya'ya çıkamam galiba adamların 200 parça donanması var.

Hearts of İran

Çevrimdışı Nomad

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11812 : 02 Kasım 2017, 22:55:36 »
Nasıl devrim yapıyorsun devrim isyancılarını ellemeyip istediklerini kabul mü ediyorsun yoksa farklı bir yöntemi varmı ?

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11813 : 02 Kasım 2017, 22:58:50 »
İsyancılar başkenti ele geçirince devrim oluyor. Ben kaleleri kapatıp isyancıları ellemiyorum.

Hearts of İran

Çevrimdışı Agnostik

• EU4
  • Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11814 : 03 Kasım 2017, 03:04:04 »

Ec başka baharlara kaldı sanırsam :(
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2017, 03:06:35 Gönderen: Agnostik »

Hearts of İran

Çevrimdışı BatuHqn

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11815 : 05 Kasım 2017, 17:55:55 »

Ec başka baharlara kaldı sanırsam :(
Daha 50 senen var bence zorlasan olur.
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11816 : 05 Kasım 2017, 19:34:44 »
oradan ec gelmesi akpnin seçim kaybetme ihtimalinden az.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?

Çevrimdışı atimel

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11817 : 09 Kasım 2017, 23:42:44 »
İronmanda bitirdiğim ilk oyunumdu. İngiltere ile başlayıp Büyük Britanya sonra da Roma İmp. kurdum.
İlk önce gelen event sonucu Fransa'yla savaştım ve Fransa'yı PU'ya aldım. 100 sonra filan annexledim. Annexleme sırasında, iberia adasına inip Aragon ve Castile'i süpürdüm. Napoli'nin bağımsızlığını destekledim, evlilik yapmıştım sonra Napoli bana PU'ya kaldı, onu da annexledim. Oyun sonu İsveç de PU'ya kaldı  ;D ama onun pek faydası olmadı, annexleyemedim zaten. Yalnız Roma İmp. oyunun bitmesine son 1 2 güne kurabildim. Rusya, Osmanlı'nın anadoludaki 2 toprağını almıştı. Sonuçta oyunu ironman modunda bitirdiğim ilk oyunum olduğu için çok mutluyum  :D
Oyunum orijinal değil o yüzden başarımları yapamadım ama olsun :) 

https://i.hizliresim.com/jQAr9g.png

https://i.hizliresim.com/AyGNZp.png

https://i.hizliresim.com/DyGmk6.png

https://i.hizliresim.com/AyGNYp.png

https://i.hizliresim.com/vJyVQv.png

https://i.hizliresim.com/QpyN4k.png

https://i.hizliresim.com/4G9QDL.png

https://i.hizliresim.com/2EPq2q.png

https://i.hizliresim.com/vJyVEz.png

Çevrimdışı nefer17

• Yeni Çeri
  • *
  • Mimar bey
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11818 : 10 Kasım 2017, 01:24:42 »
sınırlar kanserojen fazla bakmayın
Devlet-i Ebed-müddet

Çevrimdışı ang0ra

• Yeni Çeri
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11819 : 10 Kasım 2017, 03:02:19 »
Fakir Ama Gururlu Genç "Arnavutluk"
Doğuda Osmanlı batıda Venedik.Hamle yapacak sadece birkaç ayımız var. Tam bir ölüm hattı. 6 5 6'lık bir ulusal kahraman İskender Bey ile bu ölüm hattından sağ çıkabilmek için gözümüz yaşlı, zorunlu göç etmek durumundayız.Sırbistan Osmanlı'ya baş kaldırıp bize garantör oluyor. Biz de ne kadar dost o kadar iyidir diyerek Bosna'yı yanımıza alıyoruz.Bir taraftan da Macarla ilişkileri geliştirmeye başlıyoruz.Var olan bütün puanlarla dev geliştirip basabildiğimiz kadar asker basıyoruz. Osmanlı'nın saldırmamasını umarak Venedik gemilerini ufukta beklemeye başlıyoruz. Beklenen an geliyor ve bizi kolay lokma sanan Venedik saldırıyor.Beklemedikleri bir direnişle karşılaşıyorlar ve bozguna uğrayıp Dalmaçya, Treviso gibi kalelerininin düşüşüne engel olamıyorlar. Sırp,Boşnak ve Arnavut güçleri olarak deniz farelerini geldikleri deliğe geri gönderiyoruz. Osmanlı güçleri anavatınımıza saldırıya geçmeden topraklarımızı geri almak üzere Ragusa'ya emanet edip Venedik'ten aldığımız Istria şehrine kafileler halinde göç ediyoruz.Din kardeşimiz sevgili imparatorumuza minnetlerimizi sunup Osmanlı'dan kaçan bu sığınmacıları imparatorluğa kabul etmelerini kliselerde dualar eşliğinde umut ederek bekliyoruz.Ve beklenen an geliyor gönderdiğimiz elçi Viyana'dan mutlu haberlerle dönüyor. İmparatorluk topraklarına saldırmama ve reform yasalarında tam destek vermemiz karşılığında imparatorluğa kabul ediliyoruz.

Yeni hayatımıza uyum sağlamaya çalışırken beklemediği bir yenilgi alan Venedik tarafından sürekli hakaret ve tacizlere maruz kalıyoruz.Arkamızda bulunan Macaristan ve impartorluk gücüyle bu tehditlerden halkımızın tedirgin olmaması yönünde meydanlarda duyurular yapıyor ve yaklaşmakta olan Venedik seferine hazırlanmalarını salık veriyoruz.Denizde üstünlük sağlayamayacağımızı bildiğimizden kara kuvvetlerini modernize edip bu orduyu besleyebilecek dev geliştirmelerine başlıyoruz.Beklenen an geliyor Arnavut sancaklarına aşina olmayan Venedik halkı neye uğradıklarını şaşırıp Venedik şehrine kaçmaya başlıyorlar. Başkentten topraklarını savunmak amacıyla çıkan ordular tarafımızdan bozguna uğratılıyor.Ufak adalarında sıkışan Venedik karadaki topraklarını kaybediyor.Gemi yapımında edindiğimiz tecrübeler neticesinde ikinci Venedik seferinde başkenti de alıyoruz ve ticareti hakimiyetimiz altına alarak bir nebze halkın sıla özlemini kese kese altınlarla dindirmeye çalışıyoruz. Osmanlı'nın durdurulamaz yükselişi her ne kadar Avusturya'nın kanatları altında olsak da ülkede tedirginlik yaratıyor. Polonya-Litvanya 'nın birleşmeye doğru attığı her adımda kliselermizde çanlar çalıyor sokaklar çiçeklere doyuyordu. Basarabya'dan gelen acı haberler bu sevinçlerin yerini büyük bir huzursuzluğa bırakıyor. Osmanlı güçleri Basarabya'yı geçip Polonya-Litvanya ordusunu adeta dağıtıyor.Bu trajedinin üstüne Habsburg soyunu reddeden Macaristan'a bilenen Avusturya batıdan, bunu fırsat bilen Bohemya ise kuzeyden Macar ovalarına akın ediyor. Osmanlı'ya karşı son kale olan Macaristan'nın yıkılış sürecine girmesi, Osmanlı'nın Viyana önlerine kadar hiçbir engelinin kalmamasına neden oluyor.Avusturya'nın bu düşüncesiz davranışı ve imparatorluğa sorgusuz itaat etmemizi istemesi neticesinde İtalyan topraklarında başlayan imparatorluk karşıtı hareketlere ortak oluyoruz ve Fransa'nın desteğini alıyoruz.

Ekonomiye ve ticarete yapılan yatırımlar sayesinde büyüyen ordular ile birlikte İtalya'nın zengin iç bölglerine doğru genişlemeye başlıyoruz. Arnavut olarak bu topraklarda doğal olarak hoş karşılanmıyoruz ve ilk tepki Milan cephesinden geliyor. Adeta batıya olan yollarımız Milan tarafından kapatılıyor. Papalık ile geçici bir işbirliği paktı oluşturup Milan'ın bölgedekini gücünü kırıyoruz. Floransa'yı hakimiyetimiz altına alıp Kuzey İtalya'nın tek gücü olup çıkıyoruz.

Papalık'ın ve kliselerin baskısından bunalan halkın şikayetlerini dikkate alıp dinde reform yapılması gerektiğini düşünerek Martin Luther'i ülkeye davet edip Protestanlığa geçiş sürecini başlatıyoruz.Ülke geneline yayılma süreci oldukça kısa bir zamanla gerçekleşiyor. Bu sırada Kastilya'dan gelen elçi ufak bir filo eşliğinde Genoa limanına çıkıyor. Görüşmeler neticesinde askeri işbirliği antlaşmasıyla Napoli bölgesine saldırıya geçiyoruz. Güney İtalya'nın büyük kısmını biz Katalonya bölgesini ise Kastilya topraklarına katıyor. Protestanlığın yayılmasından rahatsız olan imparator bizi dinsiz ilan edip katolik paktını kuruyor. İstediği desteği bir türlü alamıyor. Bu güçsüzlüğü fırsat bilip protestan paktına liderlik etme konusunda dönemin lideri İsveç'ten izin isteyip paktın liderliğini devralıyoruz.

Neredeyse katoliklerden üç katı büyüklükteki protestan güçleri her cephede mutlak zaferler kazanıyor. Osmanlı'nın Rusya içlerine ilerlemesini bir nebze engellemek üzere kafkas dağlarında adeta bir set görevi görmesi için devletimize sadakatle bağlı bir Gürcistan kukla devleti kuruyoruz. Katolik cephesini seçip büyük hata eden Aragon'dan ise Fransa ve Kastilya arasında sınır anlaşmazlıklarını arabulucu olmak üzere Pireneler'deki bağlantı bölgelerini ele geçiriyoruz. İmparatorluk resmi dinini protestan yapıp din savaşlarını sonlandırıyoruz.

Üst üste gelen zaferlerler ile İtalya topraklarında birliği sağlayıp yönümüzü Dalmaçya kıyıları ve İstanbul boğazına çeviriyoruz. Askeri teknolojide yapılan büyük atılımlar neticesinde Osmanlı birliklerini Mısır çöllerine kadar kovalıyoruz ve önemli ticaret merkezlerini ele geçiriyoruz.

Arnavutluk'un geniş topraklara yayılması bölgenin 2 süper gücü Fransa ve Kastilya tarafından hoş karşılanmıyor.Türlü hileler ile kuzeydeki din savaşlarındaki sadık dostumuz İsveç ile savaşmaya zorlanıyoruz.Komutanlarımız ile yapılan toplantılar neticesinde hakimiyet alanımızı İberya ve güney Fransa olarak belirleyip İsveç'in yanında olmaya karar veriyoruz.Katalonya bölgesinde yeni bir uydu devlet kurup İberya fethine başlama kararı alıyoruz.

Peşpeşe yapılan başarılı seferler neticesinde İberya'nın tamamıyla Güney Fransa topraklarımıza katılıyor. Halka ve orduya yapılan bir moral konuşması ile son büyük seferimiz olan atalarımızın topraklarını geri almaya gidiyoruz.Büyük bir zaferle Lisbon'dan İstanbul'a uzanan imparatorluk sınırlarına ulaşıyoruz. 2 asır önce aşağılanarak ve korkarak terk etmek zorunda kaldığımız ve nihayet döndüğümüz topraklarda sevinçten ağlayanlar yerlere yatıp toprağı öpenler kazanılan bu zaferi her seferinde aynı duygularla çocuklarına ve torunlarına anlatmaya devam ediyor.

Çok uzun olup canınızı sıktıysam affola.

« Son Düzenleme: 10 Kasım 2017, 03:08:08 Gönderen: ang0ra »