Gönderen Konu: EUIV - Oyunun Yapımcısı olsaydın Ne Eklemek/Çıkarmak İsterdin?  (Okunma sayısı 4918 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
Great Power'lığın tek ölçütü development olmamalı, oyunda Çin'in ardından en büyük 2.orduya ve en büyük 3. donanmaya sahibim, gelir sıralamasında 3.yüm, skorda 2.yim ama bunlara rağmen great power'lıkta 7.yim, neredeyse great power sayılmıcam ;D
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2017, 00:17:15 Gönderen: erdem13 »
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
Kesinlikle haklısın.
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Göktürk Gökbörü

• Azab
  • *
  • Geri Dönsün Ulu Günler...
    • Profili Görüntüle
Aldığın hatunun özellikleri yöneticiye etki etmeli bence. Mesela total warda iyi hatun almak için adama ülkeyi satardım nerdeyse kızı versin diye. Hatunun monarşi puanları hükümdara etki etmeli kısaca. Bide din değiştirme işi aşırı sıkıntılı çok uğraştırıyor istediğim dine geçebilmeliyim karşılığındada büyük facialar olabilir. isyanlar vb.
O Romalılar siz değil misiniz ki on dille konuşursunuz ve herkesi aldatırsınız.Siz Romalılar niçin bizim elçilerimizi Kafkaslar üzerinden Bizans'a götürüyorsunuz ve "Roma'ya gidilecek başka yol yoktur" diyorsunuz. Yani biz, yollar geçilmez, her taraf arızalı, dağlık taşlık zannedelim de Roma İmparatorluğu'na hücum etmeyelim mi? Böyle düşüneceğimizi mi sanıyorsunuz? Fakat biz Dinyeper Nehri'nin nerede bulunduğunu, Tuna'nın nereye aktığını, Meriç'in nereden geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bize tabi olan kavimlerin Roma'ya nereden girdiklerini de çok iyi biliyoruz. Sizin kaleleriniz bizim için sır değildir..'' Batı Göktürk Hakanı İstemi Yabgu..''

Çevrimdışı Valiantlion

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Aldığın hatunun özellikleri yöneticiye etki etmeli bence. Mesela total warda iyi hatun almak için adama ülkeyi satardım nerdeyse kızı versin diye. Hatunun monarşi puanları hükümdara etki etmeli kısaca. Bide din değiştirme işi aşırı sıkıntılı çok uğraştırıyor istediğim dine geçebilmeliyim karşılığındada büyük facialar olabilir. isyanlar vb.

Bence de.5 6 6 lik hatunum hiç heir dışında bir işe yaramadı hiç :(

Çevrimdışı erdem13

• Sipahi
  • *
  • "Attila'nın ateşi var içimizde!"
    • Profili Görüntüle
İyi bir hatun, iyi heir'lar doğurmalı ;D
Roma die uno non aedificata est.
/
Roma bir günde inşa edilmedi.

Çevrimdışı BatuHqn

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Dirilerek Başınıza Geçsede Sezar...
    • Profili Görüntüle
Oyuna Kralın ve Kraliçenin soyunu eklerdim. Böylece kim kimle evlenmiş. Başka ülke ile evlenen bizim neyimiz oluyor filan onları görmek isterdim. Çok etkili olmayacak tabi bu hanedanlık.
adamlar antalyaya deplasmanda 3 çaktıklar dün ligi fenerin önünde bitirirler bence :D

Çevrimdışı atimel

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ai'nin yönettiği ülkeleri de savaştırmak için, eğer uzun süre savaşa girmemişse mesela 50 senedir barıştaysa, bir event vs ile savaşa sokardım. Mesela, Ming gibi devlet 1550'den 1820'ye kadar yatıyor, çok da mantıklı değil. Böylece sürekli gelişen oyuncuya daha güzel rakiller denk gelir.

Çevrimdışı Patlıcan

• Sipahi
  • *
  • Iron sword huh? What are you killing, butterflies?
    • Profili Görüntüle
vassalların aldıkları ideaları seçmeyi isterdim.
I used to be an adventurer like you... Then I took an arrow in the knee.                                                                                                                                                  So you can cast a few spells? Am I supposed to be impressed?                                                                                                                                                  Let me guess someone stole your sweetrole.                                                                                                                                                  Hey, you mix potions, right? Can you brew me an ale?