Gönderen Konu: Tarihle İlgili Kitap Önerisi İstekleri  (Okunma sayısı 55104 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jay-Jay Okocha

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Tarihle İlgili Kitap Önerisi İstekleri
« Yanıtla #280 : 16 Şubat 2014, 00:51:26 »
İslam tarihi hakkında okuyabileceğim bir kaynak önerir misiniz? Peygamber dönemi 4 Halife dönemi ve ondan sonra gelen Emeviler Abbasiler ve İslam Dünyasında olan olayları anlatan bir kaynak.
Çevrenizden 3-5 kız bulun da getirin şu foruma

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #281 : 07 Mart 2014, 14:09:26 »
Napolyon dönemi hakkında bir kitap var mı? Waterloo savaşını anlatan bir kitap olursa iyi olur  ???
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Quaim

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • Faber est suae quisque fortunae
    • Profili Görüntüle
    • YokÖyleBişi Blogum
« Yanıtla #282 : 23 Mart 2014, 15:00:48 »
Merhaba,
  • Amerikan İç Savaşı hakkında Türkçe ya da İngilizce
  • Genel Dünya tarihi hakkında Türkçe, çok ağır olmayan, çerezlik güzel bir kitap
  • Osmanlı İmparatorluğunu kuruluşundan yıkılışına kadar inceleyen bir kitap ya da kitap serisi

arıyorum. Bilenlerden öneriler bekliyorum. Mümkün mertebe tarafsızlığa yakın olurlarsa sevinirim.
Doğruların peşinden giden geminin rotasını fırtına bile değiştiremez.

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #283 : 23 Mart 2014, 15:22:12 »
İslam tarihi hakkında okuyabileceğim bir kaynak önerir misiniz? Peygamber dönemi 4 Halife dönemi ve ondan sonra gelen Emeviler Abbasiler ve İslam Dünyasında olan olayları anlatan bir kaynak.
Filibeli Ahmet Hilmi İslam Tarihi
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı Furkan61

• (Sipahi)
  • Yeni Çeri
  • *
  • Eskiden tımar vardı, Sipahilik kolaydı.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #284 : 23 Mart 2014, 16:00:52 »
 Ahmet Cevdet Paşa = Kısas-ı Enbiya ve Tevarih-i Hulefa. Kütüphanemde vardır sade dille yazılmıştır okuyabilirsin.
Neden mi Fenerbahçe? Bilmem.. Biz nedensiz sevdik..

Çevrimdışı cemoooo

• Yönetici
  • *
  • Tomás de Zumalacárregui
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #285 : 29 Mart 2014, 11:19:47 »
Rus İç Savaşı hakkında İngilizce kaynak arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
« Son Düzenleme: 29 Mart 2014, 11:20:03 Gönderen: cemoooo »
Whatever happens,
we have got The Maxim gun,
and they have not.

Hilaire Belloc

Çevrimdışı Baris

• Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #286 : 29 Mart 2014, 16:32:36 »
Napolyon dönemi uzmanlarından, Chandler: The Campaigns of Napoleon
http://books.google.com.tr/books?id=hNYWXeVcbkMC&printsec=frontcover&dq=david+g.+chandler&hl=en&ei=2mK6TIbbCMqCOuqVuPAM&sa=X&oi=book_result&ct=result&redir_esc=y#v=onepage&q&f=false
Bir çok alanda referans kaynağı. Bunu tavsiye ederim.

Rusya'daki iç savaş için hem giriş seviyesi (kolay anlatımı dolayısıyla) sayılabilir hem de yeterli bilgiyi sunar. Orlango Figes'in A People's Tragedy: The Russian Revolution: 1891-1924. Askeri operasyon detayı biraz az.

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #287 : 28 Haziran 2014, 04:36:07 »
Köprülüler dönemi ile ilgili güzel kitap var mı?Lütfen K.Mısıroğlu gibi uyduruk yazanlar olmasın yada Lale devrinde kaplumbağalara ışık takıldı gibi şeyler yazan kitaplar da olmasın :D

Çevrimdışı romaniac

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #288 : 07 Temmuz 2014, 04:22:08 »
Arkadaşlar ben tarihimizi yani ilk Türklerden bugüne kadar olan süreci hep merak etmişimdir.Birazda geniş bir konu olduğu için hep gözüm korkmuştur fakat artık başlamak istiyorum vaktimde var bana önerebileceğiniz kitaplar var mıdır ?

Çevrimdışı Brkkcmz

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #289 : 07 Temmuz 2014, 19:16:38 »
Arkadaşlar iyi günler.
Antik dönem Mezopotamyası ve Önasya Devletleri ile ilgili önerebileceğiniz kaynaklar nelerdir ? Tabii ki Türkçe olması tercih sebebidir. Türkçe kaynak yoksa İngilizce de olabilir.

Ekleme : Şunu da belirteyim dedim ki genel olarak Anadolu Tarihi hakkında da önerilerinize açığım. Özellikle üstte belirttiğim alanla sınırlı olması gerekmez kitapların.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2014, 19:18:30 Gönderen: Brkkcmz »

Çevrimdışı Erich von Manstein

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #290 : 09 Temmuz 2014, 21:17:58 »
Arkadaşlar ben tarihimizi yani ilk Türklerden bugüne kadar olan süreci hep merak etmişimdir.Birazda geniş bir konu olduğu için hep gözüm korkmuştur fakat artık başlamak istiyorum vaktimde var bana önerebileceğiniz kitaplar var mıdır ?

Jean Paul Roux'un kitabını öneririm gününümze kadar akıcı bir üslupla anlatmış
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimdışı ardabeg

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #291 : 09 Temmuz 2014, 21:49:08 »
Arkadaşlar Yunanistan ın bağımsızlık dönemiyle ilgili bir kitap arıyorum o konuyu ele alan bir de Batı ve Doğu Roma imparatorluğunun kurulma dönemi yani Roma nın ayrılma dönemiyle ilgili bir kitap arıyorum mesela Batı Roma nın yönetimiyle ilgili bilgi veren savaşları vs Doğu Roma ile ilişkileri gibi konuları işleyen.

Çevrimdışı Reichstag

• (batufb94)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #292 : 09 Temmuz 2014, 21:59:52 »
Yunanistanla ilgili tarafsız bir anlatım bulman zor gibi.

Çevrimdışı Frey

• Yaya
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #293 : 09 Ağustos 2014, 05:14:46 »
Selam

"Tarih tarzı" yada "tarihi anlatan" kitap önerebilir misiniz? Vikingler, Avrupa, Rönesans gibi konuları içeren ve ek olarak mitoloji ile ilgili kitaplar önerir misiniz? Genellikle hunger games, hush hush gibi seriler okumak cazip gelmiyor ve bana +'sı olmadığını düşünüyorum.

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #294 : 03 Eylül 2014, 00:17:40 »
Selcuklu tarihini derinlemesine anlatan bir kitap biliyor musunuz?Koskoca devleti bir kitaba sigdiran eserden ziyade Ahmet simsirgil'in kayi serisi gibi bir sey ariyorum objektif olmasi da onemli tabi...

Çevrimdışı Gök Börü

• Sipahi
  • *
  • ATSIZ
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #295 : 03 Eylül 2014, 23:53:57 »
Arkadaş,nazilerle ilgili yirmi kitap söylüyorsunuz Selçuklu devletiyle ilgili bir kitap önerisi gelmedi :(.Kimse okumuyor mu Selçuklu tarihini?

Çevrimdışı human

• Sekban
  • *
  • koyaanisqatsi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #296 : 04 Eylül 2014, 00:01:46 »
Okumadım Selçuklu hakkında bir kitap. Farklı çeşitlerde bir çok kitap var, hiç olmadı gözüne güzel gelini alırsın artık.
All day and all of the night!

Çevrimdışı jurnal

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #297 : 04 Eylül 2014, 02:37:54 »
Selcuklu tarihini derinlemesine anlatan bir kitap biliyor musunuz?Koskoca devleti bir kitaba sigdiran eserden ziyade Ahmet simsirgil'in kayi serisi gibi bir sey ariyorum objektif olmasi da onemli tabi...
ttk yayınlarına bak gözüne güzel geleni al.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
« Yanıtla #298 : 07 Eylül 2014, 01:04:47 »
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=85322

Liddell Hart 2. Dünya Savaşı Tarihi satan yer bulamadım, tükenmiş, bildiğiniz yer var mı?
Elinde olup satmak isteyen var mı?
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #299 : 07 Eylül 2014, 02:38:08 »
İsmet İnönü, Adnan Menderes ve Turgut Özal dönemleri ile ilgili cidden tarafsız kitaplar var mıdır? Yani ne hep yaptıklarını övsün ne de yaptıklarını yersin. Ayrıca çok da pahalı olmasın.
TÜRKİYE VE TÜRKLER ( 1938'DEN GÜNÜMÜZE )
Andrew Mango'nun yazdığı iyi bir kitaptır.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"