Gönderen Konu: Almanya ile Fransa savaşı  (Okunma sayısı 1110 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Almanya ile Fransa savaşı
« : 15 Eylül 2012, 16:17:28 »
Arkadaşlar Almanya oldum.Fransa savaşı oldu.Ben şimdi doğudaki orduyu batıya göndereyim mi?Ayrıca orduyu aiye bıraktım blitzing stance yaptım hedef olarak nereyi seçtireyim?

Çevrimdışı desert_fox

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Almanya ile Fransa savaşı
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2012, 16:38:43 »
Varşova düştükten sonra hatrı sayılır bir miktarda ordunu batıya kaydır tabi. Sağlam bir blitzkrieg ile savaşı çabuk bitirirsin. Fransa'ya saldırı sırasında Sovyetlerin saldırdığına denk gelmedim. O yüzden doğuda küçük birlikler bırakman tehdit oluşturmaz.
Kontrolü AI'a bırakıyoson da Bruxelles,Amsterdam,Paris gibi büyük şehirler yanında havaalanlarının veya victory pointlerinin olduğu şehirleri hedef seçersen ai bu işi kolayca halledicektir..

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2012, 17:26:55 »
Ben savaş başlamadan oraları hedef gösterdim.We need to 173 infantry 6 interceptor 7 tactical bomber yazdı.Uçakları anladım da 173 infantry nedir arkadaş.Blitkriegde light armour falan ister.173 infantry nedir arkadaş?Şimdi ben sizce 173 infanty mi yapayım yoksa armour mu yapayım?Ayrıca doğudaki savaş bitince o askerleri nasıl bitburgha bağlicam?Hepsini tek tek berlinden çıkartıp mı yapacam?Nasıl?

Çevrimdışı Sonredkit

• Azab
  • *
  • Check & Mate
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 17:46:44 »
Doğudaki ordunda (eğer ordun sağlıklı hiyerarşik yapıdaysa) Berlin HQ ya bağlı Army group tümenini HQ komutasından çıkar ve batıdaki HQ ya bağla.
Ai nin bir saçmalığı olarak görüyorum o kadar infantry ihtiyacını. Benim önerim armour basmandır. Ama ufak bir miktar infantry takviyeside yapabilirsin ss olsaydı daha sağlıklı yorum yapabilirdim.

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2012, 18:59:13 »
Doğudaki ordunda (eğer ordun sağlıklı hiyerarşik yapıdaysa) Berlin HQ ya bağlı Army group tümenini HQ komutasından çıkar ve batıdaki HQ ya bağla.
Ai nin bir saçmalığı olarak görüyorum o kadar infantry ihtiyacını. Benim önerim armour basmandır. Ama ufak bir miktar infantry takviyeside yapabilirsin ss olsaydı daha sağlıklı yorum yapabilirdim.

Tamam uğraşa uğraşa yaptım infantry.Bu sefer 23 armour istedi.Uğraşıyorum halen.Acaba ben hedefi paris seçince majinodan falan girmeye kalkar mı bu ai?

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2012, 19:08:57 »
Ya ben şimdi tüm berlin qhsunu tek tek çıkarıp bitburgha mı devredecem?Kolayı yok mu bu işim?

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2012, 19:12:22 »
Düzgün bir hiyerarşi kurduysan sadece XXXXX birlikleri Berlin'den çıkarıp Bittburg'a bağlarsan işi halletmiş olursun.

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2012, 19:38:27 »
Düzgün bir hiyerarşi kurduysan sadece XXXXX birlikleri Berlin'den çıkarıp Bittburg'a bağlarsan işi halletmiş olursun.

Düzgün değildi hiyerarşi.Neyse uğraştım yaptım.Şimdi düzgün bir hiyerarşi kurdum bitburghta.Ben danimarka ve norveçe dalınca hedefi oslo ve kopenhag seçince otomatik olarak çıkartma yapar mı?

Çevrimdışı Medic

• Eski adım pccanavari
  • Sipahi
  • *
  • cCc colin reyiz cCc
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2012, 11:54:01 »
Hayır çıkarmayı elle yapman gerek.Nasıl yapacak isen :

Transport gemileri hazırla.Bunları Aİ'ye verme.Ne kadar birlik çıkaracağını seç.Sonra AI'yi kapat.Birlikleri çıkaracağın yere çıkar ve AI'yi tekrar aç.Sadece öncü kuvvetler çıkarman yeterli olur.Çünkü AI sen ilk çıkartmayı yaptıktan sonra takviye getirmeye başlar.Tabi takviye getirmesi için kullandığın transportları AI'ye ver.Gerisini AI halleder.

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2012, 11:58:37 »
Hayır çıkarmayı elle yapman gerek.Nasıl yapacak isen :

Transport gemileri hazırla.Bunları Aİ'ye verme.Ne kadar birlik çıkaracağını seç.Sonra AI'yi kapat.Birlikleri çıkaracağın yere çıkar ve AI'yi tekrar aç.Sadece öncü kuvvetler çıkarman yeterli olur.Çünkü AI sen ilk çıkartmayı yaptıktan sonra takviye getirmeye başlar.Tabi takviye getirmesi için kullandığın transportları AI'ye ver.Gerisini AI halleder.

Tamam saol birde ben blitzing stance görevini verince hq askerleri kendi theatresinde bulunan yerlere dağıtıyor.Hepsini sınıra dizmiyor.Neden?

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2012, 12:47:05 »
Arkadaşlar ben barıdaki ordunun fransa sınırına dizilip savunma yapmasını isterken ordu belçika ve hollanda sınırına diziliyor.Fransaya yetmiyor.Ben ordunun sadece fransa sınırına dizilmesini istiyorum.

Çevrimdışı Deniz

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
    • DotA Türk
« Yanıtla #11 : 17 Eylül 2012, 08:24:46 »
Fransa'nın herhangi bir şehrini hedef göster ama defansif modda kal.

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Eylül 2012, 10:42:42 »
Fransa'nın herhangi bir şehrini hedef göster ama defansif modda kal.

Dahisin deniz yönetici.Çok saol.