Gönderen Konu: Krallıklar - Osmanlı Devleti'nde RP Yapın  (Okunma sayısı 26062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı salihano

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Hiç Düşünme- miştim.
    • Profili Görüntüle
Krallıklar - Osmanlı Devleti'nde RP Yapın
« : 17 Şubat 2011, 11:49:47 »
Uyarıları önce sıralayayım:

1. Bu bir tanıtım yazısıdır, haliyle bana gıcık olabilirsiniz, özür diliyorum ^^

2. Oyun browserdan oynanan bir oyun ve günde bir iki haraket temeline dayalı (yemek ye, işe gir oluyor bu hareket) Oyunun asıl kısmı rol yapma, hikayeler yazma, insanları organize edebilme gibi "sosyal" kısımları. Çok hızlı ilerleyen aksiyonlu bir şey bekliyorduysanız üzgünüm

3. Oyunun Türkiye oyuncu profili pek de iyi değil. Hele benim gibi Osmanlı Devleti içerisinde Müslüman olmayanları bir tarihçi olarak çalışan ve devleti tek sesli (Müslüman-Türk) olarak görmeyen birisi için biraz fazla milliyetçi ^^

Geçelim...

Oyunun ismi Rönesans Krallıkları ( RK - orjinal hali Royaumes Renaissants- Fransız yapımı). Gözlerinizi kapatın, 1457'ye Rönesans'ın Avrupa'da kemale ermeye başladığı, Osmanlı Devleti'nin de yükseliş döneminde olduğu yıllara dönün. Siz bulunduğunuz krallıkta, ya da imparatorlukta sadece bir bireysiniz. Sizinle beraber binlerce kişi şu an bulunduğunuz toplumu oluşturuyor. Önünüzde bir çok seçenek var. Osmanlı için konuşalım; basit bir çiftçi olabilir, kendinize bir meslek edinebilir, şehrinizden çıkıp haydut olabilir, asker olabilir, imam olabilir, aile babası ^^ olabilir, kasabanıza reis, sancağınıza Sancak Beyi olabilirsiniz, hatta pek yakında Padişah olma ihtimaliniz bile olacak.

RK'nın sunduğu aktif olan yaklaşık 150 bin kişiden oluşan bir Avrupa, ve bu Avrupa'da bir şeyleri değiştirebilme şansı. Sizlere - yine Osmanlı Devleti'ni temel alarak oyunun sosyal, ekonomik, siyasi sistemleri hakkında biraz fikir vereyim.

Sosyal olarak,

En temel mekan bir nevi chat odası işlevi gören meyhane. Osmanlı'da meyhaneler yaygın mıydı sorusunu bir kenara bırakıyorum  Oyun çeviri olduğundan bazı terslikleri normal karşılamak gerekir diye düşünüyorum. İkinci kısım, oyunun forumu. Bütün rpler zaten forumlarda oluyor (Türk oyuncularının kalitesinden olacak, İngiltere ya da Fransa Krallıkları'nda RP çook daha merkezi bir yer oynuyor maalesef) Siyasi partiler, Cemiyetler (çok orjinal cemiyetler var Haydutlar Loncası, Illuminati benzeri "karanlık" cemiyetler gibi), Askeri teşkilatlar, aileler (ki rol yapma olanağını zirveye çıkarıyor) gibi kurumlar rol yapma olanakları açısından oyunculara pek çok seçenek sunuyorlar.

Ekonomik olarak,

Devletler haliyle büyük ölçüde tarıma dayanıyorlar. Oyunculara, seviye 1 e ulaştıklarında (ki bu yaklaşık bir hafta alıyor), bir tarla ya da çiftlik seçme imkanı veriliyor. Ürün olarak, tarlalarda mısır, buğday, sebze; çiftliklerde koyun, sığır ve manda beslenebiliyor. Seviye 2 olduğunuzda (bu da yaklaşık olarak 2 ayınızı alacak) bir meslek sahibi oluyorsunuz. Bunlar arasında Demirci, Terzi, Değirmenci, Fırıncı, Kasap, Marangoz ve bir kaç tane daha özel meslek var. Buradan sonra üretim zinciri başlayacak, bir örnek;

Kasabımızın, devletin askeri gücüne katkıda bulunmak için et üretmesi lazım, et üretebilmesi için sığır tarlası çiftliklerinden hammadde almalı, sığır çiftliği sahipleri de sığırlarını yetiştirebilmek için mısırlara muhtaçlar. Kasabımız etleri kesebilmek için bir demirciden bıçak almalı, demircimiz de bıçak üretebilmek için sancak yönetimindeki madenlerden gelecek demire muhtaç. Ha unutmadan, kasabımız ve demircimiz seviye 2 olabilmek için terziden kıyafet almak zorundalardı.

Siyasi olarak,

Osmanlı Devleti şu an 4 Sancağa bölünmüş durumda. Toplamda sanırım 25 civarı ayrı kasaba var. 2000 civarı da aktif nüfus.Osmanlı'da hayal edilemeyecek bir şey olan siyasi partiler var. Bunu da 21. yüzyıl insanlarının ihtiyaçları olarak meşrulaştırıyor oyun yönetimi, neyse... İki ayda bir siyasi partiler Sancak Hükümetini kurmak için seçimlere giriyorlar, ayda bir de her kasabada belediye reisliği yarışı oluyor. Maalesef, şu anki oyuncu kitlesi genelde siyaset etrafında konuşlandırmış vaziyetter kendisini.

Özetleyecek olursam,

Çok vakit ayırmak gerektirmeyen, ama isterseniz vakit ayıracak pek çok şeyi olan; oyuncu kalitesinin genel itibariyle maalesef çok içaçıcı olmadığı, ama çok kaliteli arkadaşların da bulunduğu ve RP için 5-6 kişilik bir grubun çok büyük zevk alabileceği bir oyun. [Hatta Fantastik Edebiyat Camiasından bir kaç kişi oyuna başlayıp bir Osmanlı aşireti kursa, ben de dışardan bir izleyici olarak büyük zevk alacağıma eminim ^^]

İlginizi çekebildiysem:

http://www.kralliklar.com/EnregistrementKC.php?parrain=nasuh (Oyuna başlarsanız, pek referanstan kazanacağım bir şey olmadığını göreceksiniz ^^)

- Seviye bire geçene kadar hayat biraz sıkıcı olabilir (meyhaneye girişinize de izin verilmiyor çünkü)
Almanya'dan korumak için mi? Assclugh olmasın diye mi?

Hacı Anchluss'u ne hale getirdin :P .

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Krallıklar - Osmanlı Devleti'nde RP Yapın
« Yanıtla #1 : 17 Şubat 2011, 11:52:42 »
Üveybaba ya ne yazıyoruz?

Ayrıca bu oyunda durduk yere zeka düşme olayı felan var adam ağzına kadar tok öbürkü  gün yok zeka düşüyo yok şu bu oluyodu :D .Neyse sen anlatırsın artık.
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı salihano

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Hiç Düşünme- miştim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Şubat 2011, 12:16:59 »
Ben yeni başladım oyuna :D :D
Almanya'dan korumak için mi? Assclugh olmasın diye mi?

Hacı Anchluss'u ne hale getirdin :P .

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Şubat 2011, 12:23:38 »
Nickin ne ?
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı c.

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Şubat 2011, 14:57:24 »
Hangi ile gireyim.Bursaya attı beni :D Divandakileri adeta spam'a tuttum,1 gp daha yolladılar 2 gp'em oldu.Birde bugün ki çalışmamdan 3 olacak,2 gp daha lazım.O kadar adama mesaj attım,2 kişide ticaret nazırı gibi gp yollarsalar iş sade paraya kalır.
« Son Düzenleme: 18 Şubat 2011, 12:53:50 Gönderen: csskyfire »

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2011, 13:21:42 »
Arkadaşlar oyunda her iş 1 gün sürüyo oyun çok zevkli deyil ama size tavsiyem oyunu bırakmadan öcne isyan çıkartın kasabayı elinize alıp bütün parasını kendinize çekip kıyafet falan alın öle bırakın sonra hapise  evil*

Çevrimdışı PANZER GENERAL

• Paşa
  • *
  • MR.KEY
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2011, 15:54:30 »
Ben 2 sene önce üye olmuştum sonra bıraktım uzun bir zaman sonra girdiğimde ölmüştü sanırım benim adam tam hatırlamıyorum.

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2011, 14:17:10 »
Bütün paradoxfan hep berarber oynayalım ileride bi rodu kurup bulgarlara gireriz  evil*

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Mayıs 2011, 09:32:06 »
Zaten oynuyorum. Level 1, Balıkesir,Gönen
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Destroyer

• Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 19 Mayıs 2011, 09:42:07 »
Kötü bu level 1den level 2 ye geçemiyordum zekamartsın diyesüt falaniçiyorum. 15dakikasonra bir bakıyorum gene 0 a düşmüş :P
oyunlarindunyasi.com

Çevrimdışı Ernst Gatza

• (Luftwaffle)
  • Sipahi
  • *
  • Better dead than orangered!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Mayıs 2011, 09:45:26 »
Sinirliyim, ekmek aldım ve hâlâ gelmedi :(
eh neyse hilesiz oynarım artık ne yapıyım

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 19 Mayıs 2011, 16:52:31 »
Sinirliyim, ekmek aldım ve hâlâ gelmedi :(

10 dakika içinde geliyor ben de oyuna yeniden başlıyacam arakadaşlar hep beraber oynayalım başka gelcek varmı

Çevrimdışı Ahilex

• Kısıtlı Üye
  • *
  • Brawlers, Bawlers & Bastards
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 19 Mayıs 2011, 22:30:30 »
Bende uzun yıllar önce oynamıştım bu oyunu. Her gün meyhanelerde sohbet eder poker oynardık. Tekirdağ ve çevresinde seyehat edip ticaret yapardım. En sonunda büyük bir işe girişmişken biri beni soydu. Bende hemen kadıya gidip şikayetimi filan yazdım. 30 gün filan hapis verdiler ama kaybettiğim malları geri karşılamadılar. Etraftaki tüm nüfuzlu herkes arkadaşlarımın içerisindeydi. Gül gibi geçinip gidiyorduk. Tarla aldım, terzi oldum meyhane açtım. Meyhaneyi tam kapatacakken biri oyunu bırakıcam dedi benden tüm ekmekleri filan alıp tüm parasını harcadı. Bende büyük bir servet oldu, tanıdık demirciye silah ve zırh yaptırıp Edirne'ye gittim tam savaşa gidecekken emekliye ayrıldım. Yani bir nevi tatile ayrıldım 1-2 ay sonra döndüğümde ise karakterim silinmişti fakat oradan edindiğim dostlar ile hâlâ görüşmekteyim. Çok güzel bir deneyimdi benim için... (Bu ne lan :D)
don't be another brick in the wall

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Mayıs 2011, 10:30:34 »
Ben de inegöl'deyim  camide sürünüyom şu anda  ;D

Çevrimdışı Speedy

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 21 Mayıs 2011, 12:32:16 »
Sadece Osmanlı mı var bu oyunda?
“Bugüne kadar beyazlar bizi birçok söz verdiler , hatırlayamadığım kadar çok , ama biri dışında hiçbirini yerine getirmediler ; topraklarımızı alacaklarını söylediler ve aldılar”
Kızıl Bulut(Mahpiu Luta)

Çevrimdışı Cesurkan

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Mayıs 2011, 13:16:54 »
Hayır oyunun içide Fransa,İngiltere,Bulgaristan,Romanya vb. var.Bende onuyorum seviye 1 tarlam var 3 özellikte 20 üstü kılıç,kalkan ve giysilerle donattım kendimi. :smash:
;P

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Ekim 2013, 19:07:39 »
Ben yeniden başladım balıkesirdeyim e-postanızı özelden atarsanız davet gönderebilirim yada kayıt olurken üvey baba kısmına avros yazarsanız beraber aynı kasabada onyabiliriz.

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 15 Şubat 2014, 21:57:14 »
2007'den 2013'e kadar oynadım. Oyun seçimlere dayandığı için ve çoklu karakter açma hilesine karşı yöneticilerin bir şey yapmaması bu oyunu oynanmaz hale getirdi. Oyun sistemi yanlış bi kere zira internet ortamında çoklu karakteri önlemek zor olsa gerek. Devlet büyükleri de meşru görülmediği için devlet otoritesi diye bir şey kalmadı. Oyun ancak birlik ve beraberlikle çözülür. Bunun da bu oyuncu kitlesine baktığımızda olması zor gibi görünüyor. "İsyan edelim kasayı boşaltalım. Divana multi ile girelim kasayı soyalım." mantığı olduğu sürece ve bu da engellenmediği sürece bu oyunda rezil olmaktan öteye gidemeyiz.

Emevi Devleti(Hikaye) - b4ckr0und1

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 15 Şubat 2014, 22:12:41 »
Oyunun konusu amacı,çeşitliliği hakkında bilgi verebilecek olan var mı?

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2014, 23:37:19 »
Oyunun konusu Avrupa'daki Rönesans devrini kapsıyor. Oyunun orijinal ismi de Rönesans Krallıkları zaten. Bize bakan açıdan da Osmanlı Devleti'nin yükselmesini anlatıyor. Oyunda tamamen gerçek dışı olarak Yunanistan ve Bulgaristan Osmanlı'dan bağımsız olarak varlıklarını sürdürüyorlar. Sadece devletlerinin isimlerinden sonra parantez içinde Osmanlı İmparatorluğu yazıyor.

Oyunun çeşitliliği ise bence oldukça fazla ve yeterli de. Asker, kasap, terzi, han işletmecisi, tüccar, fırıncı, marangoz, mandıracı, tarla sahibi, demirci, bey, derebeyi, savcı, kadı, seyyah, korsan, haydut, hoca, divan üyesi, nazır ve sultan dahi olabilirsiniz.

Oyunun belli bir amacı yok. Her devlet ve her kişi amacını kendisi belirliyor.

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 15 Şubat 2014, 23:44:16 »
Ordu üretip savaşmak,kale almak vs var mı?

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 15 Şubat 2014, 23:51:31 »
Evet var.

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Şubat 2014, 23:57:04 »
Ordu üretip savaşmak,kale almak vs var mı?
de sandığın gibi değil benim bildiğim en son bulgaristan seferi tam fail di adamalar sürekli yeni karakter açıp dağıtmıştı osmanlı ordusunu.

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Şubat 2014, 00:18:59 »
Nasıl yani?

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 16 Şubat 2014, 00:24:33 »
Ordu kurmak elbet kolay değil. Oldukça zor. Öyle çoklu karakter açıp eline sopa verilmiş seviye 1 askerlerden oluşan bir ordu ile hiçbir zafer kazanılamaz. Fakat öyle disiplinli ordular da var ki birçok savaştan alnının hakkından çıkmıştır. Ben de o ordulardan birinde askerlik, miralaylık ve paşalık yaptım. Sonrasında ise bir paşa yüzünden iç savaşa katılmaları hasebiyle o ordudan istifa edip oyunu bıraktım.

Osmanlı maalesef ki bir çıkmazın içinde sürükleniyor. En son 2-3 ay önce falan, 3 ülke(Yunanistan, Bulgaristan ve Sırbistan) ülkemizi işgal ettiler. Çanakkale'ye kadar geldiler fakat daha sonra halk direnişe geçince geri çekilmek zorunda kaldılar vesaire vesaire. Biz kendi içimizde iç savaş yaşarken onlar böyle bir saldırıda bulundular. Belli bir süre sonra geç de kalınmış olsa tek yumruk olunmaya çalışıldı ve Çanakkale'den sonra durduruldu. Keşke sadece bir saldırı zamanında savunmada tek yumruk olmak yerine saldırırken de atalarımız gibi oyunda da tek yumruk olup oyunda dahi olsa ismimizi Avrupa'ya duyurabilsek. Bize bağlı devletlerden şamar yemek de sadece oyunda olsa gerek. :)
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2014, 00:25:09 Gönderen: b4ckr0und1 »

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 16 Şubat 2014, 17:17:28 »
Yunanistan ilk kurulduğunda herkes savaşa karşı çıkıyordu zamanında ezmedik şimdi onlar bizi işgal etti vay be  :-\

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 16 Şubat 2014, 18:21:09 »
Savaş açılıp açılmayacağına kim karar veriyor?

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 16 Şubat 2014, 23:06:03 »
Savaş açılıp açılmayacağına kim karar veriyor?

Padişah ?

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 17 Şubat 2014, 16:16:42 »
Sistem öyle işlemiyor. Padişahların ve kralların yetkileri yok denecek kadar az. Sembolikler yani. Oyun daha çok askeri ve siyasi teşkilatlar üzerinden işliyor. Misal Romanya'da bulunan bir örgüt hem siyasi açıdan hem de askeri açıdan etkin. Bu gibi örgütler ya diplomatik olarak ya da bir gece baskınıyla savaş ilan etmiş olur.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2014, 16:18:36 Gönderen: b4ckr0und1 »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 17 Şubat 2014, 16:30:09 »
.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2014, 20:22:22 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 17 Şubat 2014, 21:40:36 »
Bu oyun bir süreç oyunudur. Hemen 2-3 haftada değişen çok bir şey olacağını sanmayın. Seviye atlarken falan tarla derken biraz uğraşa girersiniz. Ortalığı iyice gözlemledikten sonra teşkilatlara girebilirsiniz. Benim tavsiyem yaza kadar oynadıktan sonra ticaret yapmanızdır. Sermaye de olmuş olur yaza kadar.

Eğer olgunca ve akıllıca davranırsanız önemli mevkilere ulaşabilirsiniz. Tabii ki sabır da gerekiyor.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2014, 21:45:19 Gönderen: b4ckr0und1 »

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 17 Şubat 2014, 23:41:06 »
Yaza kadar derken?5 ay mı bekleyeceğiz?

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 18 Şubat 2014, 00:10:15 »

Günde 1 işlem yapabildiğin oyundan ne bekliyorsun ?

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 18 Şubat 2014, 15:21:19 »

Sağlam bir şekilde ticaret yapmak isterseniz 5 ayda iyi sermaye oluşur. Orta düzeyde bir ticaret için ise seviye 1 olduktan sonra 2-3 hafta içinde ticaret yapabilirsiniz. Gözünüzü çok da korkutmayayım.

Çevrimdışı TheVikings

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 18 Şubat 2014, 15:30:30 »
Çok saçmaymış lan,günde 1 işlem,bir sürü karakter açıp bug yapmak falan.

Çevrimdışı b4ckr0und1

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 18 Şubat 2014, 16:01:35 »
Eskiden günde bir işlemdi. Şuanda öyle bir durum söz konusu değil. Madenlerde 24 saatin her saati için hamle bulunuyor. Onun dışında bu oyunu besle, çalıştır ve çık şeklinde düşünmek doğru değil. Siyaset var bi kere. Handa sohbet edebilirsiniz. Örnekler çok var.

Çevrimdışı Franz

• Nizam-ı Cedid
  • *
  • White Wolf
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 18 Şubat 2014, 21:04:49 »
Çok saçmaymış lan,günde 1 işlem,bir sürü karakter açıp bug yapmak falan.
Adam başka nasıl para alacak? İnsanlar günde bir işlem yapa yapa yıllarca oynuyorlar sonra emekleri boşa gitmesin diye bağımlılık seviyesinde para harcıyorlar bu oyunda böyle bir şey varmı bilmiyorum ama varsa oyunun satış politikası budur.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 17 Nisan 2015, 23:51:00 »
Oyunu bir haftadır oynuyorum. Çan kasabasında yaşayan bir kasap sayesinde oyunu öğrendim. Gerçekten zevkli bir oyun. RL, RP çok kaliteli ve birçok şey oyunda mevcut. M&B PW oynayanlar, oyuna daha çabuk aşina olacaklardır. PW'de olmasını istediğimiz her şey oyunda mevcut. Sürekli güncelleniyor, örneğin; yeni meslek sınıfları, yeni sancaklar vb.

Şu son zamanlarda yaşananları kısaca bir özetleyeyim sizlere. Belki bu kısım daha çok ilginizi çekebilir.

Osmanlı padişahı, Yunan kasabalarını işgal etme kararı aldı, yaklaşık 200-300 civarı sağlam savaşçı Edirne üzerinden Yunan topraklarına girdiler. Savaşın iyi gideceği düşünülmüş hatta yöneticilerden, bölgenin Osmanlıya bağlanması istenmiş fakat düşünüldüğü gibi iyi gitmedi savaş. Bir çoğu savaştan ya kaçtı ya da esir alındı. Şimdi ise Cerkez_Ethem komutasında ki birlikler, Yunan savaş esirlerini kurtarmak için asker topluyor. Padişah da bu kararı destekleyip, çiftçiye yeni vergiler koydu. Bunun üzerine Çanakkale sancağında, The.doctor isyan çıkarıp sancak yönetimini ele geçirdi. Padişah da savaş arifesi olduğu için bu olaya pek ses çıkarmadı.

Oyuna gelmek istiyorsanız şimdi tam zamanı. Malum önümüz yaz, şimdi başlarsanız yaza doğru sağlam bir karakter olabilirsiniz. İyi geceler.  :)

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 18 Nisan 2015, 00:05:20 »
Oyunu bırakalı çok oldu fakat Sergü şunu sormak istiyorum. Oyunda korsanlık filan vardı. Fakat geçiş yapamadım malum tarlan varsa o yıllarda geçiş yapamıyordun. Şuanda böyle bir şey söz konusu mu??? :smoking:
Xfire:Kodazot
Steam:Kodazot
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 18 Nisan 2015, 00:08:01 »
Korsanlıktan kastın haydutluk ise tarlanı ıslah edip olabilirsin herhalde. Korsanlık da vardır ama onun hakkında pek bilgim yok. Denizlere açılamadım daha. :)

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 18 Nisan 2015, 00:14:16 »
Serseriden korsan olabiliyordun eskiden geçiş yoktu. Bir de hala 5 seviye mi var oyunda??? :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 18 Nisan 2015, 13:16:57 »
Seviye 7ye kadar var suan.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 18 Nisan 2015, 13:56:07 »
Şöyle kadın bir haydut olmak istiyorum bende oyuna başladım.Nickim hsnmct

Oyuna üye oldum ve gördüğüm ilk yazılardan biri şu oldu;

4ü4-am15-2015ıThursday Çanakkale içinde isyan! The.doctor kontrolü ele geçirdi
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 13:57:37 Gönderen: Hasan.Macit »

Kod: [Seç]

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 18 Nisan 2015, 16:56:14 »
Hangi kasaba?
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2015, 16:56:37 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 19 Nisan 2015, 12:53:55 »
Çan

Allah'ım! Bu günde beni hoşnutluğuna götürecek bir kılavuz kıl bana; bu gün Şeytan'ı bana ulaştıracak hiçbir yol bırakma; benim yerleşeceğim ve rahat edeceğim yeri cennet kıl; ey arayanların hacetlerini yerine getiren -Rabbim-!

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 19 Nisan 2015, 17:11:28 »
Yine dandik bir kasabaya düştük yarı aç yarı yok hayatta kalma mücadelesi veriyoruz... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Augustinus

• (Vatikan Müftüsü)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 19 Nisan 2015, 17:16:05 »
Barari adı ile üye oldum, nasıl bir oyunmuş bakacağım.

Çevrimdışı Dede_Algos

• Azab
  • *
  • Yeni bir üyeyim.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 19 Nisan 2015, 19:09:33 »
Çan kasabasındayım adım Garibi bana gp atarsanız bende size gp atarım.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 19 Nisan 2015, 19:48:32 »
Yine dandik bir kasabaya düştük yarı aç yarı yok hayatta kalma mücadelesi veriyoruz... :smoking:

Hangi kasaba? Bu arada 3. seviyeye ulaşmadan yemek yemeni tavsiye etmem. :P

Barari adı ile üye oldum, nasıl bir oyunmuş bakacağım.

Hangi kasaba?

Bizim Çan kasabasının soylu kesimi ticaret için Çanakkale'ye gitmişlerdi dün. Bunu fırsat bilip belediye başkanlığını ele geçirdi bir haydut. Belediyeyi tekrar alıp Çan'ı geliştirmeye devam edeceğiz.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 19 Nisan 2015, 22:25:20 »
Oyunu tam olarak nasıl oynuyoruz?Bir türlü çözemedim.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 20 Nisan 2015, 05:36:32 »
Zaten aç başladım. Önceden envanterde iki somun ekmek ile başlardık. Zaten onları bitirene kadar gp 5 yapar parayı tamamlar seviye 1 olurduk. Şimdi envanterde hiç bir şey yok üstelik çok aç bir şekilde başlıyorsun. İlk gün bir çuval mısır aldım. Camide ilk sefer çalışma süresi iki dakika ikinci sefer ve her sefer 22 sefer. İkinci gün oyuna girmeyi unuttum. Karakter hali ile güçten düştü ve zayıfladı. Şuan girdim. İkinci gün yemediğim çuval mısırı bugün yedim. Yarı aç haldeyim. Muhtemelen epey zayıflayacağım. Kasabada ekmek üretisici yok şaka gibi. Mısır üretenler 6.34 akçe. Zaten normalde o parayı bulman mümkün değil. Maden yok,eua yok. Tarlacıların işini kaçırdım bu sabah 17 akçe vasıfsız iş veriyordu adamın bir tanesi.

Kasabam Karacabey. Balık ve Mısır'a yönelmiş durumda. Çan kasabasında Maden var mı? Varsa oraya geleceğim ne de olsa evim yok gecekonduda yatıp kalkıyoruz. Oyuna başlarken Osmanlıyı seçmeyecektim gitti yine beni Osmanlıya attı. Avrupa daha çok para var. 2-3 ayda karakter kasabiliyorsun. Osmanlıda bir yerlere gelebilmen için en az 6 ay uğraş dur. Daha önceki oyunumda Avrupadaydım.

An itibarı ile cılız olmuşum hayat barı 2'ye kadar düşmüş. Günlük profit için sadece 1 adet çuval mısır yesem. Yarın veya öbürsü gün öleceğim. Tabi bir tarla veya maden işi çıkmaz ise... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 20 Nisan 2015, 09:11:31 »
Çan kasabasında maden bulunmakta. 3.Seviye olmadan seyahat edilmiyor diye biliyorum ama gelirsen süper olur. Burada aile kurulması gibi bir çaba var. Eğer kurulursa çok iyi olur.

Seviye 3'e kadar yemek yemene gerek yok. Görevleri yapacak kadar yersen kafi. Kıtlık, yeni padişahtan sonra oldu. Yakın bir zamanda düzeleceğini umuyoruz. Karaborsacılık tarzı bir şey var.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #52 : 20 Nisan 2015, 18:11:55 »
Seviye atlama ile bilgi bulacağım yer var mı???
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Frederik Barbarossa

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #53 : 20 Nisan 2015, 20:08:50 »
Bende başladım beyler. Gemlikteyim yakın olan varsa gelebilir. 2 dakika için 17 akçe veriyor madenler
Tarih, ilerisini göremeyenler için acımasızdır.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #54 : 20 Nisan 2015, 20:32:26 »
Seviye atlama ile bilgi bulacağım yer var mı???

Seviye kaç için?

Bende başladım beyler. Gemlikteyim yakın olan varsa gelebilir. 2 dakika için 17 akçe veriyor madenler

O görev icabı veriyor, asıl ondan sonra başlıyor olanlar. :P

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #55 : 20 Nisan 2015, 20:44:45 »
Seviye kaç için?

Üzdün :( Artık Çan dayım nick Fredikk
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2015, 22:16:16 Gönderen: Frederik Barbarossa »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #56 : 21 Nisan 2015, 05:56:10 »
Seviye kaç için?

Şuanda seviye 1.Seviye 2 sanırım 5 itibar ve 90 akçe istiyor fakat görevleri yaparsan direk seviye 3 jump yapıyormussun. Bu arada telefon versiyonu masaüstünkünden daha iyi. Şuanda 26 akçe filan kazandım. Açlık problemini hallettim. Yakın dönem planım şu sanırım seviye 3 bedava tarla var. Onu aldığım gibi satıp kasabayı terk edeceğim. Başka kasabaya oradan da korsan olma yoluna gideceğim fakat bu konu hakkında neredeyse hiç bilgi yok. Önce serserilik...haydutluk ve öyle gidiyor... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #57 : 21 Nisan 2015, 11:08:48 »
Tarlati satip Can kasabasina yerlesebilirsin. Haydutluk zor is, ozellikle duzenli birliklere karsi. Kadi son zamanlarda fena ceza veriyor serserilere aman dikkat. ;D

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 21 Nisan 2015, 14:51:19 »
Yolculuk sırasında öldürülmezsem mayısta çandayım...
Legend Of Kodazot
I come in revenge

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 21 Nisan 2015, 16:16:02 »
Bence akçen yoksa direk yeni hesap aç derim  evil* görevlerde bir görevi anlamadım yapsam seviye atlıcam sanırım

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 21 Nisan 2015, 16:30:15 »
Yolculuk çok tehlikeli abi, döverler seni valla. evil*

@Frederik, hangi görev?

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 21 Nisan 2015, 16:31:16 »
Oyuna çok ısındım meyhane sahibi ile kanki olduk Seviye ikiyim.Para ve güven puanı alırsam seviye 3 olacağım.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 21 Nisan 2015, 16:32:44 »
0 akçe ile başlıyorsun zaten önceleri ekmek alacak kadar akçe veriyordu sonra ekmekle başlattı şuanda ne ekmek var ne para şeklinde başladım. 30 akçe var şuanda bu arada bizim kasabaya maden açıldı orada saatlik kasıyorum... :smoking:

Farkındayım ama yolculuk yapmaz isen kasabada kalırsın. Mısır ile ekmeğin fiyatının aynı olduğu boktan bir kasabadayım...
Legend Of Kodazot
I come in revenge

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 21 Nisan 2015, 16:33:36 »
Pick fruits in the orchard of the village diyor gerçi 90 akçe daha lazım mış

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 21 Nisan 2015, 16:35:40 »
Meyve bahçesinden meyve toplayacaksın, topladıktan sonra bana mesaj atıp pazara koyarsın, alırım. ;D

@Kodazot, başta sana verdiği görevler sayesinde iyi bir akçeye sahip oluyorsun, görevleri yapmadın mı? Yapmadıysan yeni hesap açıp iyi bir kasaba deneyebilirsin.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 16:36:38 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 21 Nisan 2015, 16:39:53 »
Şaka maka Karacabeyde durumum çok iyi.Şuan Görev için birinin tarlasında 22 saat amelelik yapıyorum  :( .Kasabanın forumuna girdim.Forum oldukça gelişiyor eğer buraya taşınırsanız size güvenpuanı filan atarım.Akıl hocası ve belediye reisi ile aram iyi yakında eve çıkacağım.

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 21 Nisan 2015, 16:40:58 »
biz çan da yükseleceğiz (yükselemedi) bence sen gel karacabeyden  evil*

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 21 Nisan 2015, 16:42:52 »
Karacabeyde keyfim rahat forumda buğdaya yöneliyorlar madeni bıraktık şimdi madenden alacağımızdan çok daha para alıyoruz.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #68 : 21 Nisan 2015, 16:44:18 »
Çan, candır. :P

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #69 : 21 Nisan 2015, 16:52:10 »
Şaka maka oyun çok güzel Karacabeyde olan var mı burada?

Varsa çakan meyhanesine gelin acayip sohbet var.

Bu arada haydutluk ta iyi para var şuan herkes yunan savaşın daymış
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 16:58:30 Gönderen: Hasan.Macit »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #70 : 21 Nisan 2015, 17:00:48 »
Meyve bahçesinden meyve toplayacaksın, topladıktan sonra bana mesaj atıp pazara koyarsın, alırım. ;D

@Kodazot, başta sana verdiği görevler sayesinde iyi bir akçeye sahip oluyorsun, görevleri yapmadın mı? Yapmadıysan yeni hesap açıp iyi bir kasaba deneyebilirsin.

Yapılacaklar listesi gibi bir şey vardı onun birazını yaptım. Karacabeydeyim macit... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 21 Nisan 2015, 17:03:06 »
Meyhaneye gel de konuşalım.Bi içki ısmarlayayım sana hem gp takas yaparız.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 17:04:44 Gönderen: Hasan.Macit »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #72 : 21 Nisan 2015, 17:08:05 »
Telde meyhane bölümü çalışmıyor... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #73 : 21 Nisan 2015, 17:13:13 »
Neyse

nickim:Sekizlik bana mesaj filan atabilirsin.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #74 : 21 Nisan 2015, 17:16:50 »
Bizim köydeki üreticiler insaflı, ben de mısır üreticisiyim ama halka yüksek fiyattan geçirmeyi düşünüyordum fakat vazgeçtim, millet aç geziyor yahu. ;D

Bu arada Fredik bizim mey'de dolu gelebilirsin. (GP alırsın.)

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 21 Nisan 2015, 17:19:03 »
Bizim oralar çok temiz madenleri açmış belediye reisi şimdi

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 21 Nisan 2015, 18:13:09 »
hepimiz bir yerde olaydık iyiydi seçimlerde oy götürürdük :D

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 21 Nisan 2015, 21:46:13 »
Bir yere göç etmek gerek yolların tehlikeli oluşu nedeni ile kimse kasabadan çıkamıyor... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 21 Nisan 2015, 23:30:13 »
Bizim orada çok gezgin var aslında.Reisin dediğine göre ordular şuan yunan savaşında olduğundan dolayı yollar haydut doluymuş bu sabah gezgin bir savaşçı vardı handa ondan çana gitmek istiyorsan yardım isteyebilirsin.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 21 Nisan 2015, 23:35:38 »
Cerkes Ethem topladi orduyu gitti. Ondan sonra yollar boyle, bizim toprak sahibi bile vurgun yaparim diye haydut oldu. ;D

Kadilarin otoritesi de ordular gitti diye sarsilmis durumda ama duzelecek bu duzen.

Yunan seferi sonucu yaza dogru II. Hacli Seferi olabilir diye sesler yukselmeye basladi, sinir kasabalari tehlikede.
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2015, 23:39:24 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 21 Nisan 2015, 23:50:00 »
Karacabeyin kendi ordusu ve ticari locası var.Kasaba sürekli savaş da olsa barış da olsa gelişiyor.Burada tüccar locasına elde ettiğimiz ürünü ucuza veriyoruz.O tüccarlar korumalar ile durumu kötü olan kasabalara mesela Çan  :D kazık fiyattan veriyor ve geri döndüğünde elde ettiği ürünü en ucuza veriyor.Cidden bu kasabaya gelmeniz gerek.Hem en fazla nüfusa sahip yerlerden biri.Bugün  aile kurulması hakkında konuşuluyordu.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #81 : 22 Nisan 2015, 00:17:37 »
Can'in yasanabilir hale gelebilmesi icin bazilarimizin katlanmasi gerekiyor. Bu durum yakin zamanda duzelecek ama.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 22 Nisan 2015, 13:59:17 »
2. Kez hesap açtım, Karacabey'de başlattı. Kendimiz yer seçemiyor muyduk? Balkanlarda başlamak istiyordum.
Pazardan aldıklarımız ne kadar sürede gelir? Dindarsınız diyor, nasıl değiştirebilirim?
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 14:13:03 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 22 Nisan 2015, 14:22:12 »
Yok sadece ülke seçebiliyordun. Dindarlığı değiştiremezsin kötü işler peşinde koş hırsızlık gibi İlk hesabın nerede??? :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 22 Nisan 2015, 14:27:38 »
İstediğin bölgeye taşınabilirsin.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 22 Nisan 2015, 14:28:17 »
2. sayfada bi mesajım var ama silmişim, bilmiyorum.

Ülke dışına da taşınabiliyor muyum? Buğday alsam bi şeyler yapabilir miyim? Bi de, ev güvenli midir?
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 14:28:43 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #86 : 22 Nisan 2015, 14:33:30 »
Taşınmak ayrı ama başlarken ksaba seçemiyorsun ülke seçilebiliyordu eskiden. Taşınabilirsin balkanlara geçmen için gemiye atlaman gerek çanakkaleden veya istanbula git... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 22 Nisan 2015, 14:36:17 »
Ev güvenli Kodazot sistem değişti artık Yunanistana taşınıp oranın vatandaşı filan olabiliyorsun.Evler kasabaya göre değişiyor.Şansın varki Karacabey Osmanlıdaki en gelişmiş yerlerden biri.Karacabeyin haydutları bile Tüccar Loncasına destek veriyor.Kendi ordusu ve tüccar loncası olan bir yerde güvenilirdir herhalde.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 22 Nisan 2015, 14:42:55 »
Karacabey'i çok övdün, bir süre burada kalacağım. :D 2. seviye için 10 akçeye ihtiyacım var, parayı toplayınca direkt atlayım mı?

Son bir şey, oyunun bu bölümü tamamen Türk mü? Danimarka'ya falan gidip dil sorunu yaşamayım diye diyorum. ;D
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 15:54:48 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 22 Nisan 2015, 14:50:03 »
Danimarkaya gitmeyi bende düşündüm dil sıkıntısı olabilir ama.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 22 Nisan 2015, 15:12:00 »
İngilizceniz varsa avrupada iş görürsünüz ama Rusya taraflarına gitmeyin xd Danimarke 2017 den önce gidemezsiniz... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 22 Nisan 2015, 16:39:57 »
Danimarka'da napcan? Burasi iyi hem sen Danimarkaya gitmene kalmadan Osmanli'da seni kac kez pataklarlar, bir dusun.  ;D
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 16:40:50 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 22 Nisan 2015, 17:00:44 »
Cidden gitsem kaç gün sürer? ;D

3 adet ot topladım, pazarda 4,60 akçeden satışa sundum. Camide dilencilik yapmaya başladım.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 17:05:51 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 22 Nisan 2015, 17:19:29 »
Camide dilencilik yapacağına madende birer saat arayla çalışsaydın seviye atlamıştın şimdi.

Danimarka'ya gidemezsin boşver. ;D

Birde ot toplamışsın. ;D ;D 
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 17:19:57 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 22 Nisan 2015, 17:21:31 »
Maden de yer vardı da ben mi çalışmadım?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 22 Nisan 2015, 17:24:11 »
Asgari ücretle kasabalar arası yollarda çalışsaydın. ;D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 22 Nisan 2015, 17:26:59 »
Bir daha ki sefere öyle yaparım artık.

Çevrimdışı Keyser

• Sipahi
  • *
  • So it begins.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 22 Nisan 2015, 19:25:11 »
Arkadaşlar bende oyuna başlamayı düşünüyorum ama oyun hakkında hiç bir şey bilmiyorum bana oyun hakkında kısa bir özet geçebilecek ve Oyunda yardım edebilecek var mı?

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 22 Nisan 2015, 19:54:48 »
Ülke dışına gitmek için önce kıyafet sonra silah ve yetenekleriniz olması gerekir zor iş. 56 akçem var.

Maden de çalışın yoksa eyalet için tezek taşıyın
camide çalışın
tarlada çalışın

Başlangıç için camide iki dakika çalış sonra git madende çalış iki dakika maden yoksa eyalet için çalış.

İlk çalışmalar hep iki dakika sonrakiler cami için 22 saat maden ve eyalet için saatlik çalışırsanız 22 saat çalışmaktan daha fazla para kazanırsınız.

Maden 2.31 bir saat.  Günde 10 kez 21.3 sonra 10 saat çalışma yapın 8 verse 29.3 yapar

Haftada 205 akçe. Maden bölge bölge fiyatları değişik hiç de fena değil... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 22 Nisan 2015, 20:23:10 »
Kisaca ozetlemek gerekirse, oyuna soyle basla; Gorevleri takip et, gorev icin yemek yedikten sonra en az 3 seviyeye kadar yemek yeme. Camide dilenciye bagis vermeyi unutma. Meyhanelerden milletten oyunu daha ayrintili ogrenebilirsin. Kodazot'un dedigi gibi, madenlerde calisirsan iyi para elde edebilirsin.

III. seviyede beylik sana timar benzeri bit tarla verecek, ne tur bir tarla isletmeye karar veremediysen belediye reisi ile gorus.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 22 Nisan 2015, 20:24:26 »
Bizde yine buğday sorunu var :( Keyse Karacada isen yardım edeyim sana

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 22 Nisan 2015, 21:09:35 »
Savaş devletin anasını ağlatmış... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 22 Nisan 2015, 21:12:40 »
O kadar övdüm övdüm şimdi çöp oldu  :thumbsdown: :ceasarno:

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 22 Nisan 2015, 21:30:38 »
Şuan orduya katılma imkanım var mı? Yada seferden sonra da olur.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 22 Nisan 2015, 21:33:05 »
Vasıfsızları almazlar. Kılıcını ve elbisen var mı??? :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #105 : 22 Nisan 2015, 21:46:00 »
Vasıfsızları almazlar. Kılıcını ve elbisen var mı??? :smoking:
Nerde bu devlet??

Saman döşek işe yarar mı? Pazarda satıyım diyorum.
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2015, 21:49:58 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 22 Nisan 2015, 22:04:36 »
Dosek'i kimse almaz. Orduya katilman su halinle cok zor. Bolca et ve sebze yemen gerek.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #107 : 22 Nisan 2015, 22:41:45 »
Kuvvet ve zekayı onları yedikçe mi arttıracağım?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 22 Nisan 2015, 22:44:58 »
Evet ama şimdi yeme, tarlanı ekip biç hele ondan sonrası gelir.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #109 : 23 Nisan 2015, 10:56:16 »
Bugün madende 3. kez çalışmaya başladım, umarım boş kalmaya devam eder.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 23 Nisan 2015, 13:45:43 »
Dün sarhoş olduğum için pek madende çalışamadım. Madende çalışmak yerine hasat için 20 akçeye çalışacak işçi tuttum. Hasat bitti, elimde 19 adet mısır vardı, biri hariç hepsini pazara koydum. Şuan 5 adet mısırım satılmış durumda. İkinci tarlayı almaya çok az kaldı. Sonra ver elini İstanbul.  :smoking:

Bizim kasabada Çandarlı adında bir aile oluşumu başladı. Özellikle Çanakkale'de diğer ailelerin baskılarına dayanamayıp gelenlerin isteği üzerine kuruldu diyebiliriz. Belediye başkanı dahi bu ailenin yanında, gerçi seçimlere katılmayıp ailenin başına belediyeyi devredecek sanırım. Neyse bende bu kasabanın artık ileri gelenlerinden olduğum için beni de yanlarında görmek istiyor adamlar. Eğer makam mevki sahibi olursam Çan'a beklerim.  :beatnik2:

Osmanlı Haritası

(aç/kapa)

DÜNYA HARİTASI
http://www.le317.fr/cartes/index.php
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 13:49:11 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 23 Nisan 2015, 14:49:22 »
Ölmek üzereyim iki  çuval mısır  alıp yedim.Buğday sıkıntısından dolayı hala handa yemek yok.Yol yapmada çalışıyorum şuan Form neredeyse 0  bunu nasıl düzeltirim.

• Sekban
  • *
  • The North Remembers...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #112 : 23 Nisan 2015, 15:18:23 »
para düzenli gelir olsun tarlan v.s o zaman düzeltirsin form u :D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 23 Nisan 2015, 15:21:29 »
Tarla alana kadar yemek yemenizi önermiyorum.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 23 Nisan 2015, 15:22:10 »
Dün sarhoş olduğum için pek madende çalışamadım. Madende çalışmak yerine hasat için 20 akçeye çalışacak işçi tuttum. Hasat bitti, elimde 19 adet mısır vardı, biri hariç hepsini pazara koydum. Şuan 5 adet mısırım satılmış durumda. İkinci tarlayı almaya çok az kaldı. Sonra ver elini İstanbul.  :smoking:

Bizim kasabada Çandarlı adında bir aile oluşumu başladı. Özellikle Çanakkale'de diğer ailelerin baskılarına dayanamayıp gelenlerin isteği üzerine kuruldu diyebiliriz. Belediye başkanı dahi bu ailenin yanında, gerçi seçimlere katılmayıp ailenin başına belediyeyi devredecek sanırım. Neyse bende bu kasabanın artık ileri gelenlerinden olduğum için beni de yanlarında görmek istiyor adamlar. Eğer makam mevki sahibi olursam Çan'a beklerim.  :beatnik2:
Ne kadar sürede ne kadarlık hasat alıyorsun?

Edirne gibi kentlerde yaşanabiliyor mu?

2. seviye oldum.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 15:23:07 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 23 Nisan 2015, 15:27:01 »
(aç/kapa)

Yaptığın işe bağlı olarak belli günleri var tabii. Benim yaptığım iş için önce tarlayı ekiyorsun sonra hasat yapıyorsun, bu da 7 güne mal oluyor. Eğer kuvvetli bir kişi bu işi yaparsa ilk tarladan 25'e kadar ürün alabiliyor ama kuvvetsiz, cılız biri yaparsa min. 19 ürün alıyorsun.

Edirne gibi kentlerde yaşayabiliyorsun. Şuan bulunduğun kasaba, Osmanlının gelişmiş kasabasıdır.

Biran önce seviye 3 olmaya bak. Tarlanı alırsın, savaşı izlersin. Belki aileler seni yanına çekmekte isteyebilir.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 23 Nisan 2015, 15:29:16 »
Madende iş bulamıyorum, 1 saat EAÜ'ye çalıştım. Alternatif olarak yapabileceğim bir şey var mı? Yoksa birinin tarlasında çalışmaya başlayacağım.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 23 Nisan 2015, 15:32:44 »
Sizin orası maşallah tıkır tıkır çalışıyor. Alternatif olarak, eğer teknen varsa günde 2-3 balık tutabilirsin ve bu işle çok para kazanabilirsin. Teknen yoksa günde bir tane. Sadece bir defa camide çalıştıysan tekrar çalışabilirsin. Onun dışında belediyede iş verenlerden hangisi çok akçe veriyorsa o işe gir. (Yaşadığın kasaba liman kasabası olduğu için bu işler var.)
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 15:34:26 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #118 : 23 Nisan 2015, 15:37:14 »
Cami sadece 5 akçe veriyor. Balık tutmaya başladım.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 15:49:43 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 23 Nisan 2015, 15:48:43 »
Teknen mi var?  ;D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 23 Nisan 2015, 15:49:18 »
Yok. :(

Yanlış okumuşum. :(
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2015, 15:49:55 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 23 Nisan 2015, 15:53:33 »
O balık iyi para yapar olsun.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 23 Nisan 2015, 15:55:24 »
Savaş sonunda kazanırsak sınırlar genişleyecek mi? Bize kar getirir mi?

Ek karakter diye bir bölüm gördüm, ek karakter açsam şuanki ile aynı kişi olduğumu normal insanlar görebilir mi? ;D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 23 Nisan 2015, 15:59:30 »
Şuan ki sisteme göre savaşı kazanırsak sınırımıza yakın üç kasabayı topraklara katabiliyoruz. Ama çok sıkıntı olacağını düşünüyorum. Çünkü buradaki nüfus daha buraya yetmezken orada ikamet edecek kaç kişi olabilir ki.

Ek karakter sadece başka kasabaların forumunu görmen için var işe yaramaz. Bağlantı paylaşımı var o ise aynı ipden girdiğin kişiler için. Birbirinize gp falan veremiyorsunuz, bazı hamlelerde engelli oluyor size.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 23 Nisan 2015, 17:46:50 »
Tordan aç karakter belki yutarlar... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 23 Nisan 2015, 19:57:28 »
Beyler istersek özgür bir topluluk kuralım ne dersiniz?

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 24 Nisan 2015, 13:28:53 »
En aktif kasaba Karacabey mi?

24/04/1463 12:36 : Yakaladığınız 0 Balık.
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2015, 13:36:46 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 24 Nisan 2015, 14:41:14 »
Yetenek fışkıyor senden ne diyelim.Yetenek şart kullanıcı adlarınız neler?Benim ki sekizlik.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 24 Nisan 2015, 14:53:42 »
Kanyalpagan

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 24 Nisan 2015, 15:47:01 »
Özellik puanı medresede eğitim almamız mı gerekli???
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 24 Nisan 2015, 20:03:19 »
Ruhii

(aç/kapa)

Geçmiş olsun. :P

(aç/kapa)

Özellik puanı nasıl kazanılır mı demek istiyorsun?
« Son Düzenleme: 24 Nisan 2015, 20:03:41 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #131 : 24 Nisan 2015, 20:18:12 »
Yalpagan bunu demek istemiezdim ama;

Edit:9,99 nedir yahu :D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #132 : 24 Nisan 2015, 20:29:33 »
:DD Sonra verirsin.
Geçmiş olsun. :P
Görevi yapmış olduk. :D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 24 Nisan 2015, 20:32:10 »
Adama kimse güven puanı vermemiş. ;D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 24 Nisan 2015, 20:38:20 »
1 kişi verdi az önce :(

Oyunda da kimse yok ki ya. En aktif kasaba buysa diğerlerini düşünemiyorum. Koca kasabada meyhanede 4 kişiyiz. Eskiden 1lvl'e meyhane giriş izni verip levelsiz başlatıyordu. Şimdi 1lvl başlayıp meyhane kullanılabiliyor. 1 ayda 5lvl olanlar var. Oynayan yok.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #135 : 24 Nisan 2015, 21:28:42 »
Para olsa çoşacağımda para yok.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 24 Nisan 2015, 22:04:06 »
Forumu takip ederseniz çoğunun Yunanistan'da esir kaldığını anlarsınız.  ;D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 25 Nisan 2015, 09:39:22 »
Meyhane de öyle bir şey duymuştum. Bir ordu esirleri kurtarmak için tekrar sefere çıkmış.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 25 Nisan 2015, 13:50:52 »
Çerkes Ethem'in birlikleridir onlar muhtemelen. Yunan harp bakanı ise esir başına 50 akçe ile bırakılabileceğini söylüyor. Aileler arasında savaş veya esir bedeli ödeme arasında ikilem yaşanıyor. Aileler birbirine girecek durumda, padişah ise hiç otoritesini hissettirmiyor.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 25 Nisan 2015, 13:51:49 »
Küçücük yunanistanı nasıl alamıyoruz anlamıyorum. ;D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #140 : 25 Nisan 2015, 13:54:45 »
Aileler birlik olamıyor, Yunan orduları daha prestijli ve destekçileri Bulgarlar.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2015, 13:55:51 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #141 : 25 Nisan 2015, 19:59:55 »
Kayıt olduktan sonra başka bir kasabaya nasıl taşınıyorduk? Geçenlerde sol taraftaki bir menüde gördüğüme eminim.
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2015, 20:00:12 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #142 : 25 Nisan 2015, 20:02:07 »
Öyle bir şey olduğunu sanmıyorum. Ayrıca bizim kasabada da kalabilirdi arkadaşın. :P

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #143 : 25 Nisan 2015, 20:04:34 »
2 kişiyi daha başlatıyorum oyuna, hepsini Karacabey'de toplayıp kasabayı kalkındıracağız. :D Ayrıca 30 akçe de bana gelecek. ;D

Referans linki verdim yine başka kasabaya atmış. Ben bizim kasabada başlatır sanıyordum. Diğerleri bari uğraştırmaz umarım.

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #144 : 25 Nisan 2015, 21:35:57 »
Küçücük yunanistanı nasıl alamıyoruz anlamıyorum. ;D

Sürekli yeni karakter açarak damage vuruyorlar orduya sonra ordu pert aynı şeyi bulgarlarda yapmıştı.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #145 : 25 Nisan 2015, 23:55:47 »
Kasaba Dışında taşınma menüsü var.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #146 : 27 Nisan 2015, 14:30:37 »
İkinci tarlayı aldım. Yakında zengin olurum. :P

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #147 : 27 Nisan 2015, 19:10:15 »
Her gün iki çuval mısır yiyorum ve Ölmek üzeresin durumundan kurtuldum.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #148 : 27 Nisan 2015, 19:52:21 »
Bende yiyorum bizim madeni genişlettiler 120 akçe param oldu hafta sonuna kadar 200 geçerim hafta sonu itibarı 5 tamamlayıp seviye atlarım. Bu arada baş katip nerede bulunuyor belediye de bulamadım... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #149 : 30 Nisan 2015, 12:05:52 »
Köyümüzde mısır ciddi bir şekilde yok. Mısırı 4 akçeden bile koyduğunuz an yarım saatte bitebiliyor. Bu nedenle yarın 3-5 arkadaş Gönen'e ticaret için gideceğiz. Gönen'de bulunan vatandaşlara duyurulur.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #150 : 30 Nisan 2015, 16:45:42 »
Belediye reisi banlandı. :fpalm:

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #151 : 30 Nisan 2015, 17:30:01 »
Belediye reisi banlandı. :fpalm:
Velianill banlandi mı ?

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #152 : 30 Nisan 2015, 19:41:28 »
Evet. Yeni hesap açtı.

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #153 : 30 Nisan 2015, 21:45:28 »
Evet. Yeni hesap açtı.
Yeni hesabıyla aday olur artık     ;D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #154 : 01 Mayıs 2015, 08:33:42 »
Harlequinn aday oldu.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #155 : 01 Mayıs 2015, 09:00:02 »
Hangi sebepten banlandı?  ;D

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #156 : 01 Mayıs 2015, 10:37:42 »
Multi. Kendi iddiasına göre yurtta kalıyormuş, başka bir arkadaşıyla birlikte banlanmış.

Reis banlanmadan önce seçim için 2 aday vardı, biri kendisi. Diğer adayda banlanan arkadaşı. ;D Yanlışlıkla aday oldum, yazmıştı.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2015, 10:38:59 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #157 : 01 Mayıs 2015, 15:05:33 »
Kuvvet karizma zeka puanı nasıl arttırılır??? :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #158 : 01 Mayıs 2015, 15:06:42 »
Kuvvet karizma zeka puanı nasıl arttırılır??? :smoking:
Kuvvet puanı et yiyince artıyo diye biliyorum farklıda olabilir bana öyle anlatmışlardı  ;D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #159 : 01 Mayıs 2015, 21:02:26 »
Mısır ve ekmek yediğinizde açlığınız biter. Et yemek kuvvet puanı, süt ve balık yemek zekayı, meyve ve sebze yemek ise karizmayı arttırır.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #160 : 01 Mayıs 2015, 21:42:00 »
Eyvallah mübarek cuma günü camiye gideyim dedim cemaat çok fazla bizim köyde... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #161 : 03 Mayıs 2015, 23:20:50 »
Yorumlarınızı gördükten sonra oyuna başladım Çan kasabasında başlattı dindar olmuşum iyi olmuş :) İlk görevleri yapıyım dedim bir madende çalıştım 2 dk da 17 akçe kebap :) Bide cami görevini yapıyım dedim cami de dilen dedim 7 saat sürüyomuş oha inşallah buna değer.
Dünya nüfusu arttıkça, insan sayısı azalıyor.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #162 : 04 Mayıs 2015, 17:12:36 »
;D

Dilencilik 22 saat sürüyordu. Büyük ihtimalle eline bir şey geçmeyecek ve 2 gün kaybetmiş olacaksın. ;D (1'i dilendiğin için, 1'i de dilenince -1 itibar alıyosun. Seviye atlamak için onu geri alman gerekecek, camide çalışacaksın.)
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 17:13:48 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #163 : 04 Mayıs 2015, 18:22:32 »
Bizim reis aklandı, Karacabey'de aileler birlik olduğu hakkında açıklama yaptılar. Eğer cidden olurlarsa kasaba kalkınacaktır.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #164 : 04 Mayıs 2015, 18:57:04 »
Seviye atlamak için baş katip i bulamıyorum nerede bu adam belediye sekmesindeydi önceden... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #165 : 04 Mayıs 2015, 19:24:01 »
Sancak kalesi.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #166 : 04 Mayıs 2015, 19:46:27 »
Sığır işindeyim sığırlarım iyi bir şekilde büyüyor. Amerikan tipi oldukları zaman kestirip, parasıyla hemen giyincem. Birkaç aya siz de düzeninizi kurun artık, yaza çok eğleniriz. :)
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 19:48:20 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #167 : 04 Mayıs 2015, 20:08:12 »
Bütün görevleri yaptım bir tek bu görev kaldı Place 1 Saman döşek in your pad in the Slum. Saman döşeki bir yere yerleştir diyor herhalde de tam anlıyamadım. Ne demek istiyor açıklarmısınız. 50 akçem var şuan. Yemek yemezsek ölürmüyüz ölürsek paramız gider mi ? Paradoxfan olarak bir kasaba da toplanalım bence . Savaşçı olursak gelirimiz iyi oluyor mu ? Savaşa katılmak için ne yapmalıyız ? Savaşçımı olsam ticaretlemi ilgilensem hangisi daha karlı? Soru yağmuruna tuttum sizi kusura bakmayın :)

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #168 : 04 Mayıs 2015, 20:16:25 »
Envanterindeki saman döşeği ev'e aktar. Evim kısmından gecekondu mahallesi'ne git. Yastığımı düzelt de.

Ölünce sadece özelliklerin gidiyor.

Sığır işindeyim sığırlarım iyi bir şekilde büyüyor. Amerikan tipi oldukları zaman kestirip, parasıyla hemen giyincem. Birkaç aya siz de düzeninizi kurun artık, yaza çok eğleniriz. :)
Manda işine girmeyi düşünüyorum. Mandaları kendim mi alacağım nasıl olacak?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #169 : 04 Mayıs 2015, 21:31:36 »
(aç/kapa)

- Gece kondu mahallene yerleştireceksin yatağını.
- Üretime geçip para kazandıktan sonra yemek yemeğe başla.
- Çan kasabasına bekleriz.
- Savaşçılık hakkında pek bilgim yok ama ordularda çalışır paranın her türlü çıkarırsın.
- Savaşçı olup ticaretle ilgilenebilirsin. :biker:

(aç/kapa)

Bulunduğun kasabada balık üretiliyor, hiç o işe girme.

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #170 : 04 Mayıs 2015, 21:54:32 »
Cevaplarınız için teşekkürler. Ben Çan kasabasındayım nickim Freo. sonunda nokta var.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #171 : 05 Mayıs 2015, 19:16:33 »
Yardıma ihtiyaç duyarsan oyundan mesaj atarsın ismim Ruhii. ( Noktasız ;D )

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #172 : 05 Mayıs 2015, 21:01:34 »
Level atlamak ne işe yarıyordu oyunda?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #173 : 05 Mayıs 2015, 21:14:49 »
Toprak sahibi olmaya, meslek sahibi olmaya, ordulara katılmaya, ordu kurmaya, uzmanlık alanı seçmeye ve seçimlere girmeye yarar ayrıca seviyesi yüksek kişi daha saygındır.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2015, 21:17:14 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #174 : 05 Mayıs 2015, 21:41:04 »
Cevap için teşekkür ederim.Birkaç gün içinde 3. seviyeye geçmiş olacağım.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #175 : 06 Mayıs 2015, 14:41:33 »
Meyhane görevi kaldı benim ama yapılamıyor zira meyhanelerde ne adam var ne yiyecek... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #176 : 06 Mayıs 2015, 14:49:01 »
-0,01 yazan menülerden dene, görevin olacaktır.

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #177 : 07 Mayıs 2015, 13:28:19 »
Yemek nasıl yenir?
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #178 : 07 Mayıs 2015, 20:11:25 »
Önce satın alman lazım pazardan veya. Meyhaneye gidip yemelisin. Hadi öyle yedik nasıl ısmarlayacağız.
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı löthebörk

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #179 : 07 Mayıs 2015, 20:26:02 »
Ref link verin bende başlayayım.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #180 : 07 Mayıs 2015, 21:44:24 »
Kayıt olurken üvey babası kısmına "kanyalpagan" şeklinde karakter adı yazarsan ref yerine geçiyor. Beni yazabilirsin. ;D

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #181 : 09 Mayıs 2015, 11:37:15 »
Karşılıklı güven puanı verelim nickim Freo. mesaj atın

Çevrimdışı löthebörk

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #182 : 09 Mayıs 2015, 12:53:36 »
Hangi kasabadasınız?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #183 : 09 Mayıs 2015, 15:56:08 »
Çan ve Karacabey'de.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #184 : 10 Mayıs 2015, 19:17:06 »
İstanbul civarında nüfüs 60-110 arası çok düşük. Bu arada bizim kasaba reisi borçları açıkladı yüklü miktarda borçları varmış. Europe1300 diye bir oyun buldum krallıklara benziyor fakat ingilizce.

Edit:Selçuklular seçilemiyorlar... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #185 : 10 Mayıs 2015, 19:26:02 »
Çoğu Osmanlı kasabası yüklü borç altında.

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #186 : 10 Mayıs 2015, 19:32:11 »
15 akçeden daha azla işçi çalıştırılamıyomuş bilmiyodum gittim 12 akçeye çalıştırdım kölelikten suçlanıyorım  :wall: harlequine söyledim kadıyla falan konuşmuş neysekide hallettim o işi sanırım  ???

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #187 : 10 Mayıs 2015, 19:44:44 »
Paçayı iyi yırtmışsın en az 2 gün hapis ve 100 akçe ödeyebilirdin.  :P

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #188 : 10 Mayıs 2015, 23:10:11 »
Kuvvet, zeka ve karizma için hangi yiyecekleri yemeliyiz ?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #189 : 11 Mayıs 2015, 15:58:24 »
Mısır ve ekmek yediğinizde açlığınız biter. Et yemek kuvvet puanı, süt ve balık yemek zekayı, meyve ve sebze yemek ise karizmayı arttırır.

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #190 : 11 Mayıs 2015, 16:31:21 »
Paçayı iyi yırtmışsın en az 2 gün hapis ve 100 akçe ödeyebilirdin.  :P
Peki ceza 100 akçe ceza yesem nolurdu 100 akçem yoktu  ???

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #191 : 11 Mayıs 2015, 19:37:59 »
Kazandığın devlete giderdi herhalde.

Çevrimdışı Vannear

• (Tarık Öner)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Besle kargayı oysun gözünü.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #192 : 11 Mayıs 2015, 19:51:53 »
Oyun güzel fakat biraz karmaşık heralde yeniyim diye öyle bide oyuncu kitlesi cok az Türkiyeyemi özel bu bilmiyorum fakat az kişinin olması rahatsız eti beni  :thumbsdown:

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #193 : 11 Mayıs 2015, 19:53:54 »
Bunun gibi ama farklı bi zaman diliminde geçen oyun var mı  ???

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #194 : 11 Mayıs 2015, 19:59:20 »
(aç/kapa)

Daha çok Fransızlar ve Almanlar oynuyor. Bizim oyuncularda 12-13 yıllarında patlama yaşamışlar. Şuan nüfusun bir kısmı savaşta esir düşmüş durumda, bir kısmı da onları kurtarmak için Yunanlılar ile savaş halinde. Bu durumlar son bulunca sakin kasabalarda aktiflik artacaktır.

(aç/kapa)

The West var galiba.

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #195 : 11 Mayıs 2015, 20:03:36 »
Erepublik ile e-sim var benim bildiğim ikiside eski oyunlar.

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #196 : 11 Mayıs 2015, 20:34:16 »
The West var galiba.
Erepublik ile e-sim var benim bildiğim ikiside eski oyunlar.
3 ünüde sevemedim  :thumbsdown:

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #197 : 11 Mayıs 2015, 21:10:01 »
Dünya da hangi savaşlar oluyor nasıl görücez Osmanlı Yunanistan savaşı var dediniz ilerleme durumunu izleme şansımız var mı ?

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #198 : 11 Mayıs 2015, 21:11:38 »
Forum'dan takip edebilirsin.

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #199 : 12 Mayıs 2015, 16:18:45 »
Et satın aldım ama yiyemiyorum nasıl yiyecem ?

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #200 : 12 Mayıs 2015, 17:06:11 »
Envanterine girip kullanman gerek.

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #201 : 12 Mayıs 2015, 18:15:41 »
Envanterine girip kullanman gerek.

Yemek yemeyi biliyorum ama etin yanında kullan simgesi yoktu şimdi telefondan denedim oldu.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #202 : 12 Mayıs 2015, 19:52:36 »
18-19 çalışmışlığım var. Maden en fazla para kazandıran meslek... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #203 : 12 Mayıs 2015, 21:01:02 »
Maden + Sığır işi tadından yenmiyor. :2thumbsup:

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #204 : 12 Mayıs 2015, 22:05:36 »
Çan'ın madeni genişledi bazen çok yoğun oluyordu :) İlk tarlamı sebze seçtim şuan 3 tane oldu 2 gün sonra satışa sunarım sizce sebze tarlası seçmekle iyi mi ettim ?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #205 : 12 Mayıs 2015, 22:10:24 »
Kısa dönemde iyi para kaldırırsın ( 10-11 akçe arasında satarak ) ama uzun dönemde meyve kasabasında sebze işi yapmak çok kazandırmaz. Uzun dönemden kastım, karakterlerin kuvvetli olup ve üstüne merdivenle meyve bahçesinde iş yapmaya başladıkları gün, senin işin sonu görünmüş demektir. :P

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #206 : 12 Mayıs 2015, 22:18:35 »
Çan'ın madeni genişledi bazen çok yoğun oluyordu :) İlk tarlamı sebze seçtim şuan 3 tane oldu 2 gün sonra satışa sunarım sizce sebze tarlası seçmekle iyi mi ettim ?
Niye ileti attıkça iletin artmıyo yada sadece ben mi öyle görüyorum merak ettim  ???

Çevrimdışı Freo

• Azab
  • *
  • Ya Hak
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #207 : 12 Mayıs 2015, 23:17:34 »
Kısa dönemde iyi para kaldırırsın ( 10-11 akçe arasında satarak ) ama uzun dönemde meyve kasabasında sebze işi yapmak çok kazandırmaz. Uzun dönemden kastım, karakterlerin kuvvetli olup ve üstüne merdivenle meyve bahçesinde iş yapmaya başladıkları gün, senin işin sonu görünmüş demektir. :P

Keşke size danışsaydım :( Neyse almış oldum artık para kazanmaya bakacaz.

Niye ileti attıkça iletin artmıyo yada sadece ben mi öyle görüyorum merak ettim  ???

İleti konusunu bende anlamadım bilemiyorum.

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #208 : 12 Mayıs 2015, 23:20:26 »
Sadece paradox oyunlarındaki iletileriniz sayılıyor yoksa benim 1kdan daha fazla iletim vardır.

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #209 : 12 Mayıs 2015, 23:23:29 »
İstanbul civarında nüfüs 60-110 arası çok düşük. Bu arada bizim kasaba reisi borçları açıkladı yüklü miktarda borçları varmış. Europe1300 diye bir oyun buldum krallıklara benziyor fakat ingilizce.

Edit:Selçuklular seçilemiyorlar... :smoking:

Toplu halde bir yerde başlama imkanımız varsa bunu oynayalım mı?

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #210 : 12 Mayıs 2015, 23:39:47 »
Toplu halde bir yerde başlama imkanımız varsa bunu oynayalım mı?
Toplu halde bi yerde başlanıyoda bu oyun gibi olmamış sanki kötü geldi bana bide ingilizce  :thumbsdown:

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #211 : 13 Mayıs 2015, 19:24:16 »
Burada ingilizce bilmiyeni dövüyola r diye bir söylenti vardı ama.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #212 : 13 Mayıs 2015, 20:46:46 »
Krallıklar candır. :)

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #213 : 15 Mayıs 2015, 08:45:59 »
Yeni sancak beyi Bursa kasasını açıkladı: -1.200.000,00 akçe. ;D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #214 : 15 Mayıs 2015, 10:01:06 »
Bunun tek sebebi bug olabilir çünkü Osmanlı yöneticilerinin bu kadar vurgun yapması imkansız. Eğer adminler bizim ülkenin kasalarını sıfırlamaz ise baya bir süre kasayı doldurmaya çalışcaz gibi.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 10:02:02 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #215 : 15 Mayıs 2015, 11:07:39 »
Yeni sancak beyi Bursa kasasını açıkladı: -1.200.000,00 akçe. ;D
Bizim Osmanlı napıyo ya niye böyle bi haldeyiz  ???

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #216 : 15 Mayıs 2015, 11:33:16 »
Bizim Osmanlı napıyo ya niye böyle bi haldeyiz  ???
Bu sadece Bursa eyaleti. ;D Yönetim beceriksizliği, karaborsacılık vb.

Ben ilk olarak sebze tarlası almıştım. Hasatı alınca ürünü satmadım, envanterimde duruyordu. Paraya ihtiyacım olduğu için ürünleri ucuzdan satayım dedim;

Alıntı
13/05/1463 21:30 : Satış yaptınız tanesi Enesh4n 6 Sebze birim fiyatı 10,75 akçe.
Alan şahıs(tıkla)
Alıntı
Enesh4n bir sebze yetiştiriyor.

İşte bundan dolayı.

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 11:34:00 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #217 : 16 Mayıs 2015, 10:06:12 »
10 günlük sığırım var, kestirsem mi?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #218 : 16 Mayıs 2015, 19:16:09 »
Çok yağlıysa kestir.

Çevrimdışı Vannear

• (Tarık Öner)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #219 : 16 Mayıs 2015, 19:33:54 »
Yemek alma görevi var aldım param giti envanterime yemek gelmedi görevde tamamlanmadı  ???

Çevrimdışı Felixia

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #220 : 16 Mayıs 2015, 19:34:26 »
Yemek alma görevi var aldım param giti envanterime yemek gelmedi görevde tamamlanmadı  ???
Yemek 1 2 dk sonra geliyo.

Çevrimdışı Vannear

• (Tarık Öner)
  • Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #221 : 16 Mayıs 2015, 19:53:31 »
Yemek 1 2 dk sonra geliyo.
Teşşekürler dostum gelmiş haklıymışsın.  tbrk*

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #222 : 17 Mayıs 2015, 08:27:46 »
Çok yağlıysa kestir.
amerikan tipiydi. Öldü. :(

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #223 : 17 Mayıs 2015, 19:07:09 »
Geçmiş olsun. :(

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #224 : 18 Mayıs 2015, 19:54:34 »
Seviye 3 olabildim tarlama aldım şimdi biraz daha para kasıp kılıç ve kalkan alacağım... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #225 : 20 Mayıs 2015, 13:25:10 »
Seviye 3 oldum.Tarla alabiliyorum.Hangisini önerirsiniz?
Ek Bilgi:Çandayım.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #226 : 20 Mayıs 2015, 15:06:46 »
Buğday veya mısır al.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #227 : 20 Mayıs 2015, 20:20:17 »
Hala bunumu oynuyorsunuz?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #228 : 20 Mayıs 2015, 20:27:53 »
E tabi canım. ;D

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #229 : 20 Mayıs 2015, 23:10:45 »
Oyun zevkli günde 10 dakika vakit istediği için gayet oynanabilir durumda... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı barkardes

• Sekban
  • *
  • Fakirin Fekeresi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #230 : 21 Mayıs 2015, 00:08:29 »
Teşekkürler.Yarın alıyorum.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #231 : 23 Mayıs 2015, 15:25:41 »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #232 : 26 Mayıs 2015, 17:58:23 »
Yakın bir zamanda meslek sahibi olurum. Zaten şuan sığır işiyle iyice köşeyi dönmüş bulunmaktayım.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 18:00:19 Gönderen: SergiuHD »

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #233 : 26 Mayıs 2015, 18:53:45 »
49 saat tarlada çalıştı bu nasıl bugtur arkadaş... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Nyderrath

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #234 : 26 Mayıs 2015, 19:59:32 »
Bu oyunu 2009'da mı 2008'de mi ne oynuyordum. O zamanlar en fazla 3 level vardı, şuan durum ne ?
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #235 : 30 Mayıs 2015, 23:32:03 »
2. tarlamı da aldım. Yemek yemeye başladım, yakında özellik kasmaya başlayacam. Balık kasabası olduğumuz için kayık alıp balık kasmayı düşünüyorum. Bu yüzden ilk olarak zeka kasacam. Günde kaç balık yakalabiliyoruz?

Çevrimdışı Avros008

• Sipahi
  • *
  • For mother Krasnodar
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #236 : 31 Mayıs 2015, 01:14:55 »
2. tarlamı da aldım. Yemek yemeye başladım, yakında özellik kasmaya başlayacam. Balık kasabası olduğumuz için kayık alıp balık kasmayı düşünüyorum. Bu yüzden ilk olarak zeka kasacam. Günde kaç balık yakalabiliyoruz?

Oyunun resmi forumunda enderun kütüphanesinde hepsi detaylı anlatılıyor.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #237 : 31 Mayıs 2015, 01:37:07 »
Bu oyunu 2009'da mı 2008'de mi ne oynuyordum. O zamanlar en fazla 3 level vardı, şuan durum ne ?

Oyun hala 3 seviyeden ibaret diyebiliriz ama sistem değişti tabi. 6 seviyeye kadar var şuan.

Balık ağın da var mı? Kaliteye göre hesaplayabilirsin aslında. %100 Kalite = 1 Balık (Yanılmıyorsam.)

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #238 : 31 Mayıs 2015, 10:27:03 »
Oyunun resmi forumunda enderun kütüphanesinde hepsi detaylı anlatılıyor.
Arşivdekilerin çoğu eski.

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #239 : 01 Haziran 2015, 11:07:10 »
6 seviyeye kadar var şuan.
7 seviye var.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #240 : 01 Haziran 2015, 11:24:57 »
Ya aslen bu 3 seviyelik sistem hala devam ediyor.

Çevrimdışı Kodazot

• Usta Yazar
  • Paşa
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #241 : 16 Haziran 2015, 03:30:46 »
Oyunda haksız yere idam edildim sebebi bilinmiyor. Ben iş yerinden eve gelene kadar idam ettiler. Oyun mesaj atmış istersen yine oynayabilirsin bende s. yazıp gönderdim... :smoking:
Legend Of Kodazot
I come in revenge

Çevrimdışı Yalpagan

• (Forbidden Love)
  • Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #242 : 16 Haziran 2015, 07:52:33 »
Aynen bende. O kadar multici varken ben niye banlandım? Keşke bende multi açsaydım, banlanmazdım.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2015, 07:53:25 Gönderen: Yalpagan »

Çevrimdışı emirhankyy

• Sekban
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #243 : 16 Haziran 2015, 08:19:16 »
Ben hala oyunu kavrayamadım.

Çevrimdışı Plutarch

• (Hasan.Macit)
  • Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #244 : 16 Haziran 2015, 09:25:39 »
Vaktinde benim gibi ayrılmalıydınız.

Çevrimdışı emirhankyy

• Sekban
  • *
  • Krdş Grup Bura Ne Beklion (KGB)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #245 : 16 Haziran 2015, 09:27:51 »
Ben bi bakıp çıktım. :D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #246 : 16 Haziran 2015, 11:06:02 »
Bahtsız bedeviler sizi. :smoking:

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #247 : 29 Ekim 2015, 20:02:24 »
Yedi ay önce başladığım oyunda (Yaklaşık bir veya iki ay inzivada idim.) şuan ki durumum,

« Son Düzenleme: 10 Kasım 2015, 22:31:46 Gönderen: Miltiades »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #248 : 10 Kasım 2015, 22:32:32 »
..
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2015, 18:35:18 Gönderen: Miltiades »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #249 : 28 Ocak 2016, 20:32:16 »

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #250 : 07 Ekim 2016, 20:26:30 »
Hala bu konudan birileriyle oyunda tanışmak güzel.

Şuan Romanya'nın Slatina adlı kasabasındayım, Osmanlıdaki arkadaşlara yaşam mücadelesinde başarılar. :P

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #251 : 07 Ekim 2016, 20:33:21 »
Güzel oyunduydu da işte nedense bıraktım :D

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #252 : 07 Ekim 2016, 20:44:38 »
Devamlı oynasaydınız beraber iyi şeyler yapardık. :)

Son durum görseli,

Çevrimdışı Bayoj

• Müsellem
  • *
  • Supremacy and CkII
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #253 : 10 Ekim 2016, 22:04:30 »
Ben Harmanlıda Tarla Orman Atölye üretim yapıyorum. Zaten ortalık karışık

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #254 : 10 Ekim 2016, 22:12:32 »
Oyunu anlatın accık ya. En son 4 5 sene önce oynadım bayaaa değiştmiş :D  tbrk*

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #255 : 12 Ekim 2016, 20:13:36 »
Ben Harmanlıda Tarla Orman Atölye üretim yapıyorum. Zaten ortalık karışık

Ben Romanya'da olduğum için Osmanlıyı pek takip edemiyorum, neler yaşanıyor?

Oyunu anlatın accık ya. En son 4 5 sene önce oynadım bayaaa değiştmiş :D  tbrk*

15.YY'da ne yapılabiliyorsa hepsini yapabiliyorsun. Oyundaki her şey bize bağlı.

8|

Çevrimdışı Elessar

• CKII
  • Sekban
  • *
  • Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.
    • Profili Görüntüle
    • Paradoxfan
« Yanıtla #256 : 14 Ekim 2016, 10:50:17 »
Devamlı oynasaydınız beraber iyi şeyler yapardık. :)

Son durum görseli,

Evlatlıklarında biri benim 1 kere girmiştim oyuna XD
Modlar uyuy*r y*vrucaklar :fpalm:

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #257 : 14 Ekim 2016, 22:38:35 »
Oyuna alıştım. Şu an balık tutuyorum :P
Ne önerirsin bu arada ?

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #258 : 14 Ekim 2016, 22:42:50 »
Oyuna alıştım. Şu an balık tutuyorum :P
Ne önerirsin bu arada ?

Eğer imkanın varsa madenlerde saatlik çalışıp iyi para kazanmanı öneririm. Ayrıca oyunun formundaki rehberlere bak. Bu arada hangi kasabadasın?

Çevrimdışı PashaZade

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #259 : 14 Ekim 2016, 22:47:03 »
Eğer imkanın varsa madenlerde saatlik çalışıp iyi para kazanmanı öneririm. Ayrıca oyunun formundaki rehberlere bak. Bu arada hangi kasabadasın?

Karacabey galiba. Don bilmemne diye bir adam zaten mesaj atmış oyunu anlatmak için.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #260 : 13 Şubat 2017, 16:35:19 »
Hala devam ediyorum, oynayanlar varsa konuşalım. Başlayacak olanlar özelden bana ulaşabilirler isterlerse.

Çevrimdışı Long Live Pascia

• Azab
  • *
  • Paradox Interactive
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #261 : 15 Nisan 2017, 20:36:56 »
Hala devam ediyorum, oynayanlar varsa konuşalım. Başlayacak olanlar özelden bana ulaşabilirler isterlerse.
Ezinedeyim. Seviye 1-2 güne kadar çanakkaleye geçmeyi planlıyorum. Başka oynayan varsa toplanabiliriz.
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

- Hile ile oynamak çok eğlenceli gelir.

Çevrimdışı Miltiades

• Ağır Süvari
  • *
  • Miltiades
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 15 Nisan 2017, 22:34:48 »
Ezinedeyim. Seviye 1-2 güne kadar çanakkaleye geçmeyi planlıyorum. Başka oynayan varsa toplanabiliriz.

Kullanıcı adın?

Çevrimdışı Long Live Pascia

• Azab
  • *
  • Paradox Interactive
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 16 Nisan 2017, 13:51:48 »
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

- Hile ile oynamak çok eğlenceli gelir.