Gönderen Konu: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın  (Okunma sayısı 330883 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın
« : 16 Kasım 2009, 21:07:01 »
Europa Universalis III imparatorluklarınızı burada paylaşabiliriz;
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2012, 00:19:58 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eu3: HTTT - İmparatorluğunuzu Yollayın
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2009, 00:42:08 »
İlk httt imparatorluğum;

1452'den başladım. Fransa'nın durumu vahim. ;D
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2011, 02:57:18 Gönderen: Sercan »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2009, 19:36:17 »
fransa bu sefer de ayakta mı kalamayacak ne?

kaş yapalım derken göz çıkarmış olmasın yapımcılar.
"Bir yerde küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, orada güneş batıyor demektir"

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2009, 21:25:46 »
fransa bu sefer de ayakta mı kalamayacak ne?

kaş yapalım derken göz çıkarmış olmasın yapımcılar.

Bende aşırı güçlüler hala hatta Kıbrıs'a bile çıkarma yaptılar zor yendim.

Heyder Baba, göyler bütün dumandı,
Günlerimiz birbirinden yamandı,
Birbirizden ayrılmayın, amandı,
Yakşılığı elimizden alıblar,
Yakşı bizi yaman güne salıblar!

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2009, 21:57:13 »
1519 yılı için iyi başarı göstermişsin. :)

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Aralık 2009, 22:39:33 »
o diil de ne ara başladın da bu kadar ilerleyebildin?

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Aralık 2009, 22:46:09 »
173K insan gücümü?  :o

ben en fazla 70.000'i gördüm. osmanlıyla.
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Manwell

• Sekban
  • *
  • For The Emperor
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Aralık 2009, 22:51:48 »
Benim oyunumdada avusturya aşırı güçlendi. Sanırım pek belli olmuyo avrupada kimin dominant güç olacağı.

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Aralık 2009, 23:11:48 »
o diil de ne ara başladın da bu kadar ilerleyebildin?

Oyunun ilk çıktığı gece komple oynadım sabaha kadar. Bugünde kalkınca biraz daha devam ettim ;D 173K insan gücü idealar ve İstanbul, İskenderiye, Kahire gibi şehirler sayesinde yaptım. Ömer hocam iltifatın için teşekkür ederim, bu yeni ek pakette casus belli seçenekleri sayesinde daha rahat fetih yapılıyor. Holy war sayesinde çok fazla infamy almadan birçok yeri fethettim ve barış tekliflerinde %3 warscore isteyen şehirler bile vardı sanırım karşıdaki devlet büyüdükçe vereceği toprak sayısıda o derece artııyor. Osmanlı ile çabuk yükselmek için Timur belasını çabuk atlatmamız gerekiyor bence. Oyunu ilk açtığımda direkt Timura doğru gidip Sivas'ta yenilip yıkıma doğru gitmiştim tekrardan oyunu açıp bu sefer toprakları yakıp tıkarak Bursa ya kadar çekildim ve orada karşılaştım savaşta gelip gelip eski topraklarımı alarak bir barış imzaladım yoksa daha en başta çok büyük bir darbe yiyoruz.

Çevrimdışı Hoihastası

• Minister
  • Sekban
  • *
  • cennaro'ya selam olsun. :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 17 Aralık 2009, 16:25:13 »
in nomiene napolyon oyunum.

şimdi gürcistanı alacağım. ondan sonrada iran'a yönelceğim. avrupaya gitmeyeceğim.

1550'ler. yavuz sultan selim döneminden başladım.
"Ey Türk evladı! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil Türk kanında mevcuttur."

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 17 Aralık 2009, 23:05:08 »
11 level land teknolojisine Fransa'dan önce ulaşıp Galloglaigh piyadeleri ile Fransa'ya saldırmayı planladım. 32.000 piyade ve 32.000 süvarim vardı. Fransa'nın da kuvvetleri aşağı yukarı 64.000'di ama süvari sayısı daha azdı. Ayrıca 4 vasalı ve müttefiki İskoçya'nın orduları ile toplamda benim 1.5 katıma ulaşıyorlardı. Başlangıçta başarı elde edemedim, ülkeme giren ordularla savaşmak zorunda kaldım. Bu sırada 16.000 2 kişilik süvari ordumdan biri tamamen imha oldu. Yerine 16.000 kişilik piyade ordusu kurdum. Kısa süre sonra 16.000 kişilik bir piyade ordum daha imha oldu. İnsan kaynakları tükendiğinden bu kaybı yerine koyamadım. Fransa'nın Bourgogne'ye yaptığı saldırı başarıya ulaşıp bir şehrimi ele geçirdiler. Kuzeyde ise son 3 muharebede aldığım üstünlük sayesinde avantajlı konumdaydım. Ancak genel olarak 32.000 kişilik kaybım düşman güçlerini yenmemi imkansız hale getirmişti. Kuzeydeki avantajlı konumumu kullanıp Paris ve Caux'a birer tane ordu gönderdim. Bunar 16.000 mevcutlu piyade ordularımdı. Galloglaigh piyadelerimle Paris'i, Caux'u ve akabinde Vermandois'i hızlıca ele geçirdim. Fransa için bu durum şok etkisi yaratmış olacak ki hiç beklemediğim halde %21'lik savaş skorum ile 2 şehirden vazgeçerek barışa razı oldular. In Nomine'de askeri açıdan 2 kata yakın üstünlüğü bulunan devletlere barış imzalatmak imkansıza yakındı. Başkentini aldığım için belki de barışa razı oldular. Savaş sonucunda aldığım şehirlerle manpower dengesi lehime döndü, artık Fransa'ya karşı rahatım.

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009, 12:54:28 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Emperor

• Sekban
  • *
  • The Mad Baron
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 17 Aralık 2009, 23:34:45 »
Şu oyunu oynadığımdan beri Fransa ile hiçbir zaman başa çıkamadım sen iyi halletmişsin tebrikler hocam...

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Aralık 2009, 23:35:41 »
Yılanın başını küçükken ezmek lazım. :)

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2009, 16:01:51 »
evet, fransanın komşusuysanız ilk hedeflerinizden biri fransayı ufaltmak olmalı.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2009, 12:47:32 »
1. Fransa Savaşı'nın başarı ile tamamlanmasının ardından vakit kaybetmeden 2. sefer hazırlıklarına başlamıştım. Ordu mevcudu 48.000'den 88.000'e çıkarıldı. Fransa'nın ise 67.000 kişilik bir ordusu vardı. Savaş hazırlıkları devam ederken olabilecek en kötü şey oldu ve kral öldü, tahtın varisi 10 yaşında olduğunda 5 yıl beklemek zorunda kaldım. Bu sırada Free Trade sayesinde dünya pazarlarında hakim konuma geldik. Nihahet kral büyüdü ve görevi devraldı.

2. Fransa Savaşı başlamadan hemen önce;
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009, 12:54:15 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Annibal

• Crazy Horse Archer
  • Paşa
  • *
  • Baba kaçar.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 19 Aralık 2009, 12:51:55 »
infamy i nasıl sıfırda tutabildin?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2009, 12:53:40 »
infamy i nasıl sıfırda tutabildin?
Hiç fetih yapmadım sayılır, sadece Fransa'dan benim hak iddia ettiğim iki şehri aldım, daha öncesinde bir şehrimi Avusturya'ya kaptırdım. Şimdi bakalım ne kadar infamy gelecek.

2. Fransa Savaşı başladı. Karşılıklı güçlerin dağılımı;
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009, 12:54:22 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 19 Aralık 2009, 13:10:23 »
Savaş son derece olumlu geçiyor, Fransa'nın yarısından çoğunu ele geçirdim ve sadece 2 war exhaustion oluştu. Fransız ordularına karşı hiç saldırı yapmadım, güneyden 3 şehrimi aldılar, kolayca geri aldım, kuzeyden topçularla desteklenen piyade ordularım hızla ülkeyi istila etti.

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2009, 13:19:53 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2009, 13:36:44 »
Kendimden güçlü bir düşmana karşı böyle rahat bir savaşa kazanacağımı düşünmezdim, ordumda yeni çıkan topların bulunması ve Fransa orduları ile çatışmadan şehirlerine yönelmek işe yaramışa benziyor. Tabii İngiltere'nin de fırsattan istifade Fransa'ya savaş ilan etmesi faktörler arasında. Sonlara doğru Portekiz de kervana katıldı. Fransa'yı afiyetle yiyoruz.

Savaş skoru %90'a ulaştı ve artık barış yapma zamanı;

Çevrimdışı spyboy

• Sekban
  • *
  • In Soviet Russia, pants jizz in you!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Aralık 2009, 13:39:33 »
Şimdili sınırlar nasıl?
1.(ma)ru de (da)me na (o)ssan: good-for-nothing old man                       6.(ma)ttaku (da)ijobu ja nai (o)kyaku: customer who's really not all right
2.(ma)jide (da)ssai (o)yaji: the really uncool old man                              7.(ma)tomo ni (da)karetakunai (o)toko: men no one wants to date
3.(ma)ssa ni (da)rusou na (o)yaji: really uncool-looking old                      8.(ma)ji de (da)kaetai (o)toko: man one seriously wants to date
4.(ma)ttaku (da)rakushite (o)ssan: really depraved old man                     9.(ma)ttaku (da)masenai (o)toboke: fool who unconvincingly feigns ignorance
5.(ma)zui (da)shi to (o)age: horrid bean curd                                        10.(ma)ssugu ikite no (da)inashi na jinsei na (o)jisan: old man who lives as he wants, but accomplishes nothing