İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - lemelem

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 71
1
Belki buraya göndermek daha uygun olur.  krp*

Gary Grigsby's War in the West steam'de çıktı arkadaşlar. Bugün edindim.  71 tl gibi bir indirimle çıkması çok iyi. WEGO turları yok ama air ve ground phase üzerinden turlar bölünüyor. Şu ana kadar operasyonel bazda yapılan en detaylı Batı ve Afrika Cephesini ele alan strateji oyunlarından biri.
http://store.steampowered.com/app/644710/Gary_Grigsbys_War_in_the_West

WITE ile WITW arasında oynanış açısından farklar var mı Barış? Aynı oyunun sadece cephe farkı mı var?

2
Friedrich berserk moduna aldığı (gözlerinden ateşler saçan) askerleri ile beraber :
Prag'ı kaybettik. Dresden, Leipzig, Brandenburg ise benim elime geçti. Sonraki  tur Berlin'i kuşatıyorum.
İkinci ve üçüncü mağlubiyette, sonradan Prag'ı savunmak için yetişmeye çalışan ordularımın cohesyonları düşüktü. Tek turda 24NM kaybettik.

3
Arkadaşlar oyunda bahar geldi. Tam savaşın kızıştığı andayız. Rusya da galibiyet aldı önü açıldı. Tam bu zevkli anlarda oyuna ara vermek güzel olmayacak ancak hafta sonu yine il dışına çıkıyorum. Cuma, cumartesi, pazar oyuna katılamayacağım.

4
Çok güzel bir zafer olmuş. Oyunun dönüm noktalarından biri oldu. Rusya'da 3 tane ağır top gözüküyor. Bu oyunda ağır top var mıydı?

5
Barış ile RUS oynarsak, ondan baya şeyler öğreneceğimiz kesin. Şu an için yeni bir pbem düşünmüyorum.

6
Benim bu oyunda öğrendiğim önemli bir şey oldu. Daha önce Pbem oynamadığım için tecrübe edememiştim. Rakip oyuncu hafif süvariler ile düzenli aralıklarla gelip benim ordularımın pozisyonu hakkında bilgi ediniyor. Kendi ordusunu da hattın gerisinde tutup benim bilgi almamı engelliyor.

Hakan senin mağlubiyetinde de bu söylediklerim önemli bir etken olmuş olabilir. Böyle kalabalık bir düşman ordusunun o bölgede olduğunu bilseydin, bu savaştan kaçınmaya çalışırdın herhâlde.

Bu turda ufak bir mağlubiyet bende aldım. Şu an için pek sıkıntı yok.

7
Avusturya cephesinde işler iyi ya :D
8
Hepimize tek tek dalacak galiba. İlk hızla bana yüklendi, olmadı. Sonra İsveç'i bitirdi. Ardından Fransa yı bir yokladı. Bu süre zarfında sürekli atlılar ile beni gözlemliyor. Açıkcası biraz pasif kaldım son turlarda.

9
AGEOD / Ynt: Wars of Succession
« : 24 Haziran 2017, 21:11:33 »
Bu oyunda tur süreleri nasıl olacak Barış. WON da bazen 4 dk yı aşan tur süreleri oluyordu. 2,5 dk üzeri tur süreleri beni oyundan soğutuyor. Hala ara ara PON açarım tur sürelerine kızar üzülür kapatırım.

10
Acelemiz yok, gönderilen turların içe sinmesi önemli. Günde veyahut 2 günde 1 tur yapılması yeterli.

Tamda acelemiz yok demişken bayram tatili geliyor.
Cumadan çarşambaya kadar il dışında olacağım.
Bu arada malesef oyuna girme imkanım olamayacak.
Herkese iyi bayramlar...

11
 Berlin e sen girersin gibime geliyor Barış. İsveç i hızla devreden çıkarmak istiyor gibi ayrıca.

12
ROP4: Arkadaşlar şu durumda Fransa için herhangi bir tavsiyeniz var mı ? Orduyu kuvvetlendirmeye çalışıyorum, corplarla beraber.

Fransa'ya özel değil ama genel taktiklerden bahsedersek;

-Genelde VP ve moral harcayan para, MP, warsupply veren tüm kartları ve event-ları sonuna kadar kullanılmalı (özellikle pbem oyunlarında gördüğüm oyuncular üretebildikleri kadar çok asker üretmek için tüm yolları zorluyorlar)
-Düşmanın karşısına mümkün olan en üst düzey komutanların, en kalabalık askerlerin ile çıkmak lazım.
-Mümkünse düşmanı savunmada yen, sonra hücuma kalk.
-Kışın büyük ofansif işlere girmek zordur. Savunmada kalmak, orduyu baharda başlayacak saldırıya hazır etmek gerekir.
-Savaşıp yıpranmış askerlerini yeni birliklerle değiştirmek gerekir.

13
Evet biraz soğuduk oyundan. İptal edersek sorun olmaz.

14
Anlaşıldı arkadaşlar, teşekkürler.

Bu arada, umarım soru garip olmaz ama- kale içinde düşmanı karşılamak mantıklı tabii fakat supply açısından kale dışında mı olmamız daha iyi? yani yenilen orduların komşu bölgelere kaçıp kendilerini kurtarması açısından da ? Kale de uzun süre hapis olma durumu yok mu defansta ?

Bu enter structure olayını supply açısından konuşursak, ageod un yeni oyunlarında easy supply diye bir seçenek var. Oyun ayarlarından bu seçeneği aktif edersek ''troops in regions with unbesieged friendly structure will always be in supply'' diyor. Bizim oyunda bu seçenek yok galiba.

Savunma açısından kuşatma altında erzak sıkıntısına girme ihtimali olabilir. Surlar düşman tarafından aşılırsa ordunu tamamen imha edilebilir. (ki bunlar çok acı şeyler) Düşmanı sur dışında bekleyip maximum entrench seviyesine ulaşmakla güzel bir savunma bonusu elde edebilirsin.

Çok güçlü bir düşmana karşıda o bölgeyi yağmalayıp geriçekilmek de bir seçenek.

15
Arkadaşlar Rise Of Prussia Gold #4:

Wesel i aldık gibi görünüyor fakat Prusya kuvvetli geliyor. Ne kadar güçlü o bölgede tam bilemedim ama defans yapmaya değer sanki çünkü Wesel objective ler arasında di mi ?

Muharebe detaylarını nereden görüyoruz arkadaşlar ROP da ? WON daki gibi rapor vermiyor mu bir dahaki turda ?


Etrafından Ren nehri geçtiği için savunmada avantaj elde edebilirsin. Benim savaş sisi ile görebildiğim Ferdinand Von Brunswick'i senin karşına getirmiş. Bende bilgisayara karşı Prusya ile oynarken genelde bu komutanı Fransa'nın önüne çıkarırdım. Senin o seviyede komutanların yok diye biliyorum. Tugay komutanları ise sıradan. 2500 power ve 2000 power olan iki ordu, yaklaşık 60-70k askeri vardır diye tahmin ediyorum. En az 3500 power gücünde ordu orayı rahat savunur. Zaten ilerleyen turlarda senin asker sayın çok artacak.

Muharebe detayları tur sonunda mesajlar kısmında savaşı kırmızı bir şekilde yazıyor. Oraya tıklayınca savaş sonucu açılıyor. Açılan pencerede üste sağda da detaylı savaş rapuru açılıyor.
16
Ben Fransa replay de bişi görmedim ama sis yüzünden normal di mi ?

Normal, zaten bu tur savaş olmadı. Galiba sonra ki tur(lar)da büyük bir savaş olacak. Battle report sizde de gözükecek mi acaba. Resim koyarım. Gerçi savaş sisi olduğu için Prusya'ya haksızlık yapmış olur muyuz? Savaş sonuçlarını paylaşabilecek miyiz??

17
İlk turu cevirdik. Yeni arkadaş iyi bir oyuncuya benziyor. İlk hamleleri oldukça agresif.

18
Oynayıp kaydedip turu çevirmeden save dosyalarını yeniden göndereceğiz değil mi Barış?

19
Hakan kulübün dropboxunu kurdum. Şu an için oynanan oyunlar yeterli. Bizim ROP Gold Game 4'de Maria Theresia’nın mesajını gördüm.  :)

RuS Gold benim için değerli bir oyun çünkü daha 'Gold' versiyonu çıkmadan muhafazakar (bu döneme göre) Bolşevik kanadını oluşturan  Old Fenrir ve daha liberal&ulusalcı iki Rusya kökenli oyuncuyla oynadım. Müthiş tarihi paylaşımlar oldu. Güney Beyazlarını yönetiyordum.

Bizim oyunda host belirleyelim ilk tura bugün başlayalım eğer uygunsa.

Maria Theresia savaşa hazır gördüğünüz gibi :)

20
Ufak bir hata sezdim. İsveç elit Grenadier birimleri Stralsund' da disiplin penaltısı alıyor, Brandenburg'da almıyor galiba. Tam tersi olması lazım. Bir kontrol edebilirmiyiz. Çünkü hasar aldıklarında çok VP ve moral değeri kaybettirebilen birlikler. Disiplin seviyelerini çok düşük gördüm. Yarın bende üye olurum.

Kontrol ettim benim oyunda da aynı şekilde. Brandenburg'a kadar inmedim.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 71