İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - AdolfUstpMert

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 15
1
Günlükler halen devam ediyormu?

2
Tarihe göre ilerliyorum. Atatürk'ün krolonijisine göre 1936 o nedenle öyle yoksa farkındayım. Fakat tarihle ilerlemek daha iyi oluyor. Konuşturma ise evet atatürk böyle değildi ama ben başka boyutta hikaye yazdığım için öyle.

3
Taktik maktik yok yallah romaya  evil*

4
BÖLÜM 1 İSTANBUL BOĞAZ SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ TATBİKATLAR DEVLET İŞLERİ SANAYİ...

(aç/kapa)

Konu başlığı sizce ne olsun?


5
Sonunu merak ediyorum. Çok güzel gidiyorsun başarılar.

6
Arkadaşlar tsk'nın arşivlerini araştırdım sonra başka sitelerin arşivlerine baktım tarihe uygun arşivden fotoğraf buldum fakat bu fotoğraflar genellikle 1939-1942 yılları arasında ama yakın tarihte de var. Bir sürü arşivi indirdim. Fotoğrafları düzenlemeye çalışacağım. Bir süreliğine oyun içinden gidebilir umarım kızmassınız. Ama yine fotoğraflar bulmaya çalışacağım.
Bu arada hiç elinizde atatürkün devlet içinde mecliste konuşması miting arşivi varsa elinde özelden pm atabilir.

7
Yarın yazmaya başlarım hocam.

8
Adım adım bölümlere girmeye başlıyoruz.
Arkadaşlar bu tanıtım fabrikalar'la ilgili oldu. Gelecek bölüm yine Devlet işlerine gireceğiz
Bu hikaye asla eu4 hikayesi iptali gibi olmayacak emin olabilirsiniz...


(aç/kapa)

9
Açıkçası oyuna çeşitlilik getirmedikten sonra balkanlara el atmaları birşey değiştirmez. Oyuna daha çok özellik eklenmeli...

10
Takip. Güzel hikayeymiş başarılar şimdi 1.bölümden başlayıp sona kadar okuyorum.  tbrk*

11
Hikaye neden iptal?
Doğruyu söylemek gerekirse hikaye pek ilgi görmüyordu ve çok basit bir hikayeydi Pek okuyan falan yoktu. İlk kez hikaye yazdığım için biraz tecrübesizdim. Ne yorum atan vardı ne bişey diyen. Bende emeğimin boşuna gitmesini istemedğim için iptal ettim Şu an hoi4 hikayemde kullanacağım fotolar için arşivlere bakıyorum.

12
Selamlar

Herhalde artık hiç kimse bu oyunu oynamıyor.
Türkçe Yama olmadığından oynanmıyor. Bende dahil. İngilizcem çok az acaba bu oyunu anlarmıyım?

13
Şuna güldüm "3 yıl ömrü kalmıştı."
Kahin gibi olmuş bari 2-3 yıllık ömrü kalmıştı deseydin.
Düzelttim saolun. Hikaye güzel olmuşmu?

14
İlk satırı okuyunca gülme tuttu.
İyi bari en azından gülmüşsün :)

15
Devamı oyun içinde gelecektir.  Bu sadece başlangıçtır bölüm değildir. Saygılar...

YIL 1 OCAK 1936
Ulu önderimiz Atatürk Büyük başarılar elde etmiş, Ve ülkeye çok büyük katkılarda bulunmuştur.
Atatürk en ünlü hekimlere muayne olduktan sonra Hasta olduğu teşhis edilmiştir. Mustafa kemal Atatürk'ün en fazla 2-3 yıl ömrü kalmıştı.
Atatürk İleri görüşlülüğü ve Üstün diplomasi yeteneği sayesinde ilerde ne olabileceğini çok iyi biliyordu. 2.dünya savaşını hitleri sovyetleri herşeyin farkındaydı.
Atatürk Moskovaya gönderdiği ajanlar sayesinde Joseph stalin'in Sıcak toprak projesi akdeniz hakimiyeti projesi vardı. Bunun üzerine artık harekete geçmenin vakti gelmişti.
O büyük savaş döneminde çok iyi işler çıkarabilirdi fakat buna Atamızın ömrü yetmez di...

2 OCAK
Atatürk Fevzi çakmak ile görüşmek istedi.
Onu Odasına davet ettikten sonra konuşmaya başladılar. Genel olaylar işlerden konuşuyorlardı. Ve Atatürk durumu anlattı.
ATATÜRK- Fevzi seninle önemli bir konuyu konuşmak istiyorum. Ama aramızda kalsın hiç kimseye söylemeFevzi- Emriniz olur başkomutanım
Atatürk- Ben bir hastalığa yakalandım ve 2-3 yıl ömrüm kaldı. Ve ajanlarımız sayesinde türkiye'ye bir saldırı düzenlenebileceği kanısına vardık. Sovyetler tarafından.
Artık büyük bir üretim seferberliğine geçmeliyiz. Milli seferberlik ilan etmeliyiz. Büyük savaşa hazırlanmalıyız. Ben burda türk halkımın geleceği için her şeyi yaparım!
İsmet ülkeyi yönetebilir. Ama büyük savaş'ta ne olup biter bilemem. Bu nedenle savaş hazırlıklarına başlamalıyız. Ben devlet içi halk içinde Milliyetçi propagandalarına
Başlayacağım! Bu partinin başına senin geçmeni istiyorum. Anlaştıkmı? Ben bu 2-3 yıl zarfında Ülkeyi ekonomik ve sanayi anlamında kalkındıracağım.

Fevzi Paşa İlk önce üzülür atamızın vefat edeceği üzerine, Ama o türk halkının geleceği için herşeyi yapar. Ve asla kimseye söylemeyeceğine,Atatürk ölene kadar ona bağlı
Kalmaya yemin eder.

Atatürk Propagandalar için o sıralar çok bilinmeyen isim Hüseyin Nihal Atsız ile Hiç kimseye görünmeden gizlice görüşür. Ve ona Milliyetçi propaganda yapması için
Emir verir. O bu görevi yerine getirecektir.16
Öyle yapabilirim fakat üretim verimliliği artmış ekipman fabrikalarımın başka ekipmanlara verinci üretim verimliliği düşüyor ama öyle yapayım.

17
Arkadaşlar ben genellikle 15 tane silah fabrikam olduğu zaman tamamını tek bir ekipmana veriyorum hep böyle yapıyorum. Bu nedenle topçu üretmiyorum. Ona üreteceğim fabrika silaha destek ekipmanlarına gidiyor. Eğer zaten 3-4 tane askeri fabrika atasam üretimden bir şey çıkmayacak. Haliyle ben böyle yapıyorum. Acaba her ekipmana bir askeri fabrika atasam daha mı iyi olur?
Ne yapmamı önerirsiniz ?

18
"bende" sözcüğü "ben de" şeklinde yazılır. Dikkat edelim.
Kusura bakma dostum. Biraz yazıları hızlı ve aceleci yazıyorum. Gerçek hayatımda da böyleyim.  tbrk*

19
Şimdi ben de merak ettim. Bir yolu varsa Türkiye'yi ekleriz.

20
Hearts Of Iron IV / Ynt: SİYAH BAYRAK SORUNU YARDIM :(
« : 19 Kasım 2017, 18:06:37 »
Arkadaşlar çözümünü ingilizce yazılara bakarak çözdüm. Oyun orjinal korsan farketmez bu sorun AMD'ye özel birşey yeni çıkarttıkları ekran kartı güncellemeri sonucu bu sorun ortaya çıktı. geçici bir çözüm buldum Steam Steam harici oyunları kütüphaneye ekle ekledikten sonra özelliklere tıklayıp başlatma seçeneklerini -opengl Yaptım tamamen düzeldi. Fakat sanki fps'de düşüş var gibi...

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 15