İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - AdolfUstpMert

Sayfa: [1] 2
1
Arkadaşlar ben genellikle 15 tane silah fabrikam olduğu zaman tamamını tek bir ekipmana veriyorum hep böyle yapıyorum. Bu nedenle topçu üretmiyorum. Ona üreteceğim fabrika silaha destek ekipmanlarına gidiyor. Eğer zaten 3-4 tane askeri fabrika atasam üretimden bir şey çıkmayacak. Haliyle ben böyle yapıyorum. Acaba her ekipmana bir askeri fabrika atasam daha mı iyi olur?
Ne yapmamı önerirsiniz ?

2
Arkadaşlar Hoi4'ü açtığımda ticaret ekranındaki bayraklar simsiyah oyuna başlarkan devlet seçerken alt kısımda simsiyah bayraklar var aynı şekilde bölge seçerkende böyle sadece birliklerin bayrakları orjinal bu sorunu nasıl çözebilirim?
Normalde benim için sorun olmuyordu fakat hikaye yazacağım böyle gözükmesini istemiyorum.

3
Türkiye ile ilgili 1936 yılından başlayarak. Güzel bir hikaye oluşturmaya çalışacağım. Bu daha çok bir anda devrim olup Fabrikaların çoğalması ve Milli seferberlik bazında sovyetlerle savaş olacak.
Kullanacağım mod: TARİHİ TÜRKİYE MODU

4
Hikayeyi iptal ettim. Bunun sebebi ise ;
(aç/kapa)
Şimdi bu sorunlar yüzünden ben ne kadar yazarsam yazayım, Emeğim boşuna gidecek. ama okuyana'da hak veriyorum...


BÖLÜM 4 Yayında

AKKOYUNLU EKONOMİK GELİŞME REFAH VE REFORMLAR

--------------------------------------------------------Yıl 1444 Ülke akkoyunlu amaç; gaza, cihat, fetih!
Devletimizi Etrafımızdaki küçük devletleri fethederek başlamıştık işe. Amacımız Büyük selçuklu imparatorluğunu kurmak idi.
İlk Dulkadirlere Ardından trabzona Ramazan oğullarına karaman oğullarına Kafkasya'ya seferler düzenlemiştik hepsinde de başarılı olmuştuk. Memlük'lü ve ajamlı kardeşlerimizle ittifak anlaşması yapmıştık. Kafkas devletlerini himayemiz altına alarak vassalımız yapmıştık. Devletimiz çok güçlenmiş idi. Osmanlı bize saldırmıyordu,Yaptığımız dostluk anlaşmalarıyla osmanlı bu savaşı göze alamazdı. Ama biz de osmanlıya saldırmayı göze alamazdık öncelikle doğu topraklarının zenginliklerinden istifade etmeliydik. Ve Karakoyunluya Ani bir saldırı düzenledik savaşın çok kolay olacağını düşünmüştük ama güney doğudan ve kuzey doğudan akınlar düzenleniyordu birçoğunu püskürtmüşsekte birçok ordumuz imha edilmişti yeni ordu kurmuştuk. Ama bu bize pahalıya patlamıştı... İnsan gücümüz 0'dı Ekonomimiz borçlarla doluydu ama yılmadık!
------------Ama onları geri püskürtmeyi başarmıştık. Ama halen çok inatçıydılar sürekli ordu kurup kurup saldırıyorlardı aniden kalelerini fethetmeye başladık fakat hem güney doğudan hem kuzeydoğudan akınlar düzenleyerek ordumuzun gücünü azaltıyorlardı. Yinede galip gelmeyi başarmıştık fakat savaş bitmemişti.Var olan görevimiz bitmiş, bu savaşı kazansak da ekstra puanlar alamayacaktık ama sağlık olsun!
Ve acı bir haber geldi. Uzun hasan ölmüştü. onu tarih kitaplarında okuyarak tanımıştım. Gerçekten beni bu çok üzmüştü fakat kendimi toparladım. En azından onun puanlarına yakın yeni bir varis geçmişti. Ama asla uzun hasanın yerini tutamayacak.


Ardından tekrar akınlara devam etmiştik. Kuzey doğuda bıraktımız kale fethetmek için 4 bin kişilik ordu 20 bin kişilik düşman ordusundan saldırıya uğramıştı ama öncü destek kuvvetlerimiz güney doğudan yetişmeyi başardı. Ve kazandık savaşı. Fakat süreklü kuzey doğu ile güney doğu arası geçişler hep dolanarak geçişiyordu çünkü kaleler engelliyordu. Bu nedenle savaşı kazanmamız çok uzuyordu.Nasıl olmuş? Devamı gelsinmi?

5
Europa Universalis IV / Osmanlı ile Kolonicilik Yapma
« : 13 Kasım 2017, 23:07:05 »
Arkadaşlar hiç yapmadım. Yapmayı düşünüyorum böyle sürekli savaşmak yerine kolonicilik yapıp sömürmek istiyorum.heryeri bunu yapmaya kalkışsam başarılı olurmuyum? yoksa tamamen zaman kaybımıdır?

6
Arkadaşlar bildiğinizi varsayıyorum 2003'te türk askerlerinin başına çuval geçirilmişti.bunun üzerine tgb ayaklanarak türkiyedeki abd askerlerin'in başına çuval geçirmişti.ve şu anda anti abd durumundalar.Bunu oyuna eklersek mesela milli birlik arttırımı,amerika ile ilişkide düşüklük gibi faktörler etkiler yapılabilir. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz sizce eklensin mi?

7
Kaiserreich / Mod ile ilgili taktikler ???
« : 07 Kasım 2017, 21:09:15 »
modu 1940 a kadar oynadım ve çok fazla hata yaptım (osmanlıyla) opda ile ilgili osmanlı decline falan arkadaşlar osmanlıyla hangi yönden gitmemi önerirsiniz ve partiyi değiştiremiyorum hep aynı kalıyor.türkiye nasıl kuruluyor bilgim yok ve askeri olarak siper teknolojisimi yoksa başka kara doktrinimi kullanayım.ne önerirsiniz taktikleriniz nelerdir oyundaki?
(KUSURA BAKMAYIN VAKTİM KISITLI NOKTALAMA İŞARETLERİNE DİKKAT ETMEMİŞ OLABİLİRİM)

8
Hearts Of Iron IV / Hoi 3 VS Hoi 4
« : 04 Kasım 2017, 17:19:53 »
Arkadaşlar sizce hangisi daha iyi. benim düşüncem sanki hoi4 dü çok kolay yapmışlar gerçekten hiç kafa yormama gerek yok asker bas saldır.taktik bu ama hoi 3 öğrenmem 1 yılı almıştı ve şu anda tamamen unutmuş haldeyim ama hoi3'e başlamak istiyorum.fakat sizce hoi3 mü hoi4 den devammı edeyim?

9
Arkadaşlar eğer loading de çok bekliyorsanız doğru konudasınız.
Bu sorun öncelikle pc kendisini oyuna vermiyor.
hemen görev yöneticisini açıyoruz oyunuda açıyoruz. oyuna play diyip loading çıkıyor karşımıza.
hemen görev yöneticisine gelip >hoi4>sağ tık>işleme git>sağ tık>öncelik ata>burayı yüksek yada gerçek zamanda yapın ve farkı görün. benim 5-10 dakikada açılan oyun 1 dakikayı geçmiyor artık bu arada 1936 dan başlayıp oyunu bitirmeye çalışacağım bakalım 1940 dan sonra kasma sorununuda çözüyormu bu işlem...
----
bu arada oyununuz en düşük ayarlarda bile kasıyorsa şu işlemleri uygulayın.
(aç/kapa)

10
arkadaşlar nazi almanyasıyla oynamayı düşnüyorum ama oynadığım oyunun daha derin olmasını istiyorum. yapımcıları tarihte olan eventleri kodlamamış hiç bu eksikleri tamamlayan bir mod varmı? çeşitliliği arttıran.

11
Arkadaşlar oyunu çok oynadım ama adam gibi varis çıkmıyor işte bir kez dahi 5-5-5 ya da 6-4-5 gibi bir varisim çıkmadı. hep şöyleydi ; 3-5-2 4-2-1 gibi sayılardı. bunun bir teknik uygulaması mı var? nasıl daha yetenekli çıkartabilirim. fatih sultan mehmed gibi...

12
The Great War / Faşist bayrağı saçmalığı sorunu
« : 02 Kasım 2017, 20:52:37 »
arkadaşlar diğer ülkelere savaş ilan etmek için faşist yoldan ilerledim ilerlemez olaydım gitti bitti oyun cidden o bayrağı görünce tüm oyunu oynama hevesim gitti ne yapmalıyım oyuna ilk baştaki partiyi nasıl faşist yada atatürkü başa geçirebilirim ???

13
Bir bölgeye atom bombası atıyorum sadece askerlere ve fabrikalara etki ediyor ama nüfus tekrar aynı kalıyor. bence çok saçma bir olay nüfusdan 100k falan eksilse mantıklı olabilirdi...

14
1919-1947 / Hitlerin üstüne çok gidiyorsunuz (AZ Bİ GELİN)
« : 01 Kasım 2017, 21:20:06 »
açıkçası hitlerin günah keçisi yapıldığını herşeyi onun üzerine atıldığını düşünüyorum.
hitler savaştayken yahudilerin çalışmayı bırakıp grev yaptıklarını bu yüzden nazilerin mühimmat sorunu vb şeyler yaşadığını göz önünde bulundurursak mantıklı bir soykırım. tabi ben soykırıma karşıyım onları daha çok kızartmak yerine sürgüne yollayabilirlerdi.ve hitler moskovada yenilmesinin en büyük sebebi tanklarının donmasıdır.
hitlerin soykırım yaptığı stalinin masum birisi olduğu anlamına gelmez kendisi çok katliam yapmıştır ve stalinin maymun insan projesi dahi vardır bu kadar iğrenç bir sovyet lideri sınırımda olsa bende savaşırdım. ve savaş çıkmadan önce stalin çok büyük hareketlenmeler yapmıştır
bkz= şu videoyu sonuna kadar ricam izleyin gerçekten duygulanacaksınız...
https://www.youtube.com/watch?v=svg_kwD3H8Y


15
Europa Universalis IV / Dlc siz eu4 ve dlcli eu4
« : 01 Kasım 2017, 18:32:59 »
Dlcsiz=
(aç/kapa)
Dlcli=
(aç/kapa)

PARAdoxla işimiz çok...

16
Arkadaşlar bu iki moddan Kaiserreich  seçtim nedeni ise great warın forum bölümüne baktım hiç beğenmemişsiniz. bu nedenle bu anketi yaptım.

17
Hearts Of Iron IV / Sovyetler bizi coşturuyor (YARDIM)
« : 01 Kasım 2017, 16:19:34 »
Arkadaşlar türkiyeyle baya bir toprak aldım sonunda bu naziler sovyetlere savaş açtı bende onlarla ittifaktaydım ilk başta gelmedim baktım naziler yeniliyor dedim bu sovyetler sonra banada saldırır. direkt katıldım savaşa ama işler yine iyi gitmedi sovyetler bayaa direndi şimdide atak yapıyorlar. nazileri yenerlerse bizim iş biter ne yapmalıyım taktik verin.
(bu arada oyunun başında sovyetlere ekstra güçü %50 den fazla vermiştim zor olsun diye muhtemelen bu nedenle oldu)

18
arkadaşlar ilk önce tüfekler oluyor sonra taramalı ya geçince şimdi haliyle çok fazla tümen ürettiğimiz için tümenlerin yeni silahlara geçmesi çok ama çok uzun sürüyor hatta oyun bitişine doğru yani çok fazla fabrikamız olması lazım.
şimdi böyle yapmaya çalışınca yeni tümen oluşturamıyoruz bu da oyunda kötü bir etki yapıyor. bunun herhangi bir çözümü yada tekniği var mı?

19
Hearts Of Iron IV / Hangi Kara doktrini seçmeliyim?
« : 29 Ekim 2017, 22:05:02 »
arkadaşlar bir çok kara doktrini var speriydi taaruzuydu ama ben hangisini seçeceğimi bilmiyorum yani daha önce düşünmezdim seçerdim birtanesini zamanla tecrübeden bunların çok farklı etkenleri olduğunu anladım. ama mesela türkiye için hangi kara doktrini yada diğer devletler için ne seçmeliyim?

20
(merak etmeyin ragnar ile ilgili pompa yada boru hattı falan yok kuşkunuz olmasın anlayan anladı.)


Arkadaşlar vikings zamanına gidiyorum. bu arada "vikings" dizisinin hayranıyımdır. ve ragnar diye gerçek bir karakter var vikipediadan araştırdım.ama sorun şurda ragnar yok.ragnarı nasıl bulabilirm bir seçenek varmı bir çok viking devleti var.
"SPOİLER YOKTUR"

Sayfa: [1] 2