İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - battle4royal

Sayfa: [1]
1
Hearts Of Iron IV / Steam'de Hangi Sürüm Tam Sürüm Oluyor?
« : 10 Kasım 2017, 22:28:51 »
Oyunu eksiksiz olarak satın almak için tek bir paket var mı?

Mesela şu Field Marshal Edition tüm dlcleri içeriyor mu?

2
"İspanyol Mavi Tümeni askerleri dirayetli fakat disiplinsiz ve tedirginlermiş. Askerler soğuktan ıstırap çekiyor ve kadın istiyorlarmış. Almanların şap etkili haplarının onların üstünde en ufak bir etkisi olmamış. Pek çok şikâyetin ardından Alman komutanlığı geneleve gitmelerine izin vermiş ve kendilerine prezervatif dağıtılmış. Ardından karşı emir gelmiş: Polonyalı kadınlarla temas kurmayacaklarmış. İspanyollar durumu protesto etmek için prezervatiflerini şişirip tüfeklerinin ucuna bağlamışlar. Böylelikle Varşova banliyölerindekiler İspanyol lejyonerleri tarafından taşınan on beş bin prezervatifin geçit törenine tanık olmuş."

25 Kasım 1941
Kont Galeazzo Ciano
1939-1943 Savaş Günlükleri

3
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Müzik Modlama Hakkında
« : 08 Kasım 2017, 16:01:07 »
Geliştirdiğim modu biliyorsunuz. Müzikleri ekledim çalışıyor ancak bir problem var. Benim eklediğim müziklerin yanında default müzikler de çalıyor. Bunu engellemenin kısa bir yolu var mı? Sadece kendi müzik dosyalarımın çalmasını istiyorum. Yoksa ilgili müzik dosyalarının tamamına aşağıdaki kodu eklemek zorunda kalacağım. haliyle bu da uzun iş.

Kod: [Seç]
modifier = {
factor = 0
tag = TUR
}

4
-Almanya Polonya'yı teslim aldıktan sonra beklemeden Fransa'ya yürüyor. Genelde de daha 1940 bile olmadan Paris düşüyor ve Fransa teslim oluyor. Oysaki Paris'in düşüşü Haziran 1940'da gerçekleşmişti. Bu tarihsel tutarsızlıktan dolayı da oyunda pek çok denge kayıyor. Yapay zeka ile "Garip Savaş" olayının yaşanması ve Almanya'nın Polonya'yı teslim aldıktan sonra bir kaç ay savaştan kaçınması gerekir.

-Yine benzer bir tutarsızlıktan dolayı 1941 yazında başlaması gereken Alman-Sovyet Savaşı Ocak ayında başlıyor.

-Üçüncü bir saçmalık da DoD dlc ile geldi. Yugoslavya için yapılan saçma sapan bir event floodu eklediler. Bu event dizisine göre Yugoslavya Almanya'nın ve İngiltere'nin her dış politika hamlesinde saçma sapan eventler alıyorlar. Bu sebepten ötürü Almanya'ya bir event gidiyor ve daha 1940'ın başında Yugoslavya'ya savaş açıyor. Oysaki gerçekte 1941de olması gerekiyordu. Yok o açmazsa da 90 gün sonra bu kez İngiltere savaş açıyor ve YUG Axis'e katılıyor. Bu durumda Almanya'nın odak ağacındaki Slovenya talepleri ile başlayan odak ağacının hiç bir manası kalmıyor. Aslında Sovyetlere 5 ay önceden savaş açmasının sebebi de bu. Event dosyalarını kurcalayıp 1 yıl erteledim. Bakalım deneyeceğim bunu. DoD dlc'si çok acemice yapılmış pek çok tarihi olmayan tutarsızlıklarla dolu. Umarım bunları ileride düzeltirler.

5
Kasıtlı yaptıklarını düşünmüyorum ama bu ne salaklıktır be kardeşim. Neye göre yaptınız bunu?


6
Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu v1.2.1

#Açıklama
Merhaba. Hearts Of Iron'u yaklaşık olarak çıktığı günden beri oynuyordum. Ancak zamanla heyecanı azaldı. Oyunda Türkiye'nin generic focus olması ve oldukça zayıf durumda olması, neredeyse grafiksel olarak hiç bir destek görmemesi beni kodları kurcalamaya itti. Bu süreçte en ufak fikrim dahi olmadığı halde Photoshop dahi öğrendim. Dönemi öğrenmek için onlarca makale, yazı hatta ingilizce metin öğrendim. Localisation paketi için kendi çabamla 1000 satır event çevirisi yaptım ve ekibe yolladım. Bunların sonucunda aralıklı olarak 1 yıl süren bir emeğin mahsulü bu mod çıktı ortaya. Bu modun amacı Türkiye'yi daha dengeli bir seçenek haline getirmek ve Türk oyunculara daha çok keyif vermektir.

#Mod İçeriği
1-Türkiye için yepyeni bir odak ağacı eklendi. Focuslar genel olarak tarihi süreçle ilgili olsa da yine de ütopik bir Misak-ı Milli gibi pek çok tarihi olayı içermektedir.(Montrö Boğazlar Sözleşmesi, Trakya Manevraları, Sadabat Paktı vs). Odaklar tarihi gerçekçiliği artırmak için sık sık tarih sınırlamaları ile desteklendi.
2-200'e yakın event ve bunların en az yarısına özgü event görseli eklendi. Her birisine özgün içerik oluşturuldu.(Yine tarihi olarak Dersim, General Toydemir'in Kursk Ziyareti vs gibi görseller ile desteklenmiş eventler mevcut.)
3-Türkiye'ye özgün "Ulusal Fikirler" oluşturuldu. Ağırlık olarak Tarafsız ve Faşizm ideolojilerine çalışıldı. Başlangıçta Balkan Paktı ile 3 ülke ile saldırmazlık anlaşması ile başlıyoruz ve bu pakt bize bir miktar günlük poltiik güç sağlıyor. Bundan dolayı DoD dlc ile gelen Romanya'nın başlangıçta garanti vermesine gerek kalmadı.
4-Hasan Ali Yücel, Fahrettin Altay gibi yeni danışmanlar oluşturuldu. Mümkün mertebe gerçek görseller ile desteklendi.
5-Materyal tasarımcıları oluşturuldu. Tomtaş,Sümerbank,MKE vs gibi materyal tasarımcıları logoları ile birlikte eklendi. Gölcük NSY için de logo eklendi.
6-Türkiye'nin tarih dosyaları düzenlendi. Nüfus 1935 sayımına göre düzenlenerek 16 milyon civarına çıkarıldı. Başlangıç tümen yapıları düzenlendi ve 1 tank alayı eklendi. Ayrıca tümenlere destek topçusu eklendi. Bunun yanında Milli Birlik %10 artırıldı.
7-Teknoloji ağacında bazı isimlendirmeler yapıldı. Özellikle tank ve uçak isimlendirmeleri tarihi gerçekliği baz alarak yapıldı. Yine bir tarihi hata giderilerek temel topçu ve 1. dünya savaşı tankı(FT-17) araştırılmış başlandı. (Sakarya'da topçulukta destan yazmış bir ordumuz var başlangıçta topçunun açık olmaması her şekilde saçmalıktı zaten.)
8-Türk ordusuna 15 adet general ve 1 adet amiral eklendi. Bunlar için çalıştığım görsellerin bazıları fazla amatörce kaldığı için ileride bunları fixlemeyi düşünüyorum. Ayrıca generic komutan oluşturmada da yine özgün görseller eklendi(Burada sanırım bir bug oluşmuş daha sonra düzeltmeye çalışacağım)
İsimler güncellendi. Generic karakter oluştururken daha çok isim-soyisim kombinasyonu oluştu. Ayrıca As Pilotlar için de bir kaç lakap eklendi.
9-Başlangıçta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e has bazı özellikler verildi. Ancak tarafsız odakla 1939'dan önce savaş yapmak pek mümkün olmadığından ve faşizm ile de bu etkiler kullanılamayacağından bu etkiler OP olmadan sembolik olarak kalıyor.
10-Harita değiştirildi. Batum ve Hatay eklendi. Ayrıca İstanbul bölgesi Montrö'ye kadar asker erişimine kapalı bulunuyor. Bazı bölgelerin sınırları değişi. Sivas'a ise bir miktar demir madeni eklendi.
11-1941 koşullarına dayalı olarak "Seferberlik Odağı" ve bunun doğrultusuna "Varlık Vergisi" yasası eklendi. Bu sayede "Geniş Zorunlu Askerlik" ile beraber asker sayısı tıpkı o dönem olduğu gibi 1 milyonu aşabiliyor(Gerçekte 1,3 milyondu).
12-Celal Bayar ve Fevzi Çakmak'a ait görseller eklendi.
13-1944 Irkçılık-Turancılık davasını konu alan bir odak eklendi. Bu sayede tarafsız ideoloji ile gitmek isteyenlere, istenmeyen bir şekilde Almanya etkisi ile darbe olması engellenebiliyor.
14-Her birim gemi,denizaltı vb isimleri için daha çok seçenek eklendi.
15-Artık Milliyetçi Türkiye bayrağı değişmiyor.
16-Localisation paketinden kalma bazı buglar giderildi.
17-Türkiye için yapay zeka eklendi. Mod kurulu iken başka devletle oynamak isteyenler için Türkiye daha etkili bir oyun sürdürüyor.
18-Siyasi olaylar doğrultusunda diğer devletlerle ilişkilerimizi olumlu/olumsuz etkileyecek faktörler oluşturuldu.


#Ek İçerik
1-Azerbaycan için Mehmet Emin Resulzade eklendi.
2-Azerbaycan için danışmanlar oluşturuldu. 3 adet kadın danışman görselleri ile eklendi.
3-Azerbaycan bayrakları düzenlendi.


#Tavsiye Edilen Tarihi Odak
1936
-BİRİNCİ BEŞ YILLIK PLANI BİTİR
-YABANCI FABRİKALARI MİLLİLEŞTİR
-MONTRÖ BOĞAZLAR SÖZLEŞMESİ
-MİLLİ SANAYİYE YÖNEL
-MAKİNE KİMYA ENSTİTÜSÜ

1937
-KARA HARP OKULLARI
-TRAKYA MANEVRALARI
-SADABAT PAKTI
-SİLAH FABRİKALARINI ARTIR
-YAHUDİ BİLİM ADAMLARI

1938
-DEMİRYOLLARINI MİLLİLEŞTİR
-HATAY REFERANDUMU
-UÇAK FABRİKALARINI GELİŞTİR
-YURTTA SULH CİHANDA SULH
-KARA HARP AKADEMİLERİ

1939
-MİSAK-I MİLLİ
-HATAYIN ANAVATANA KATILMASI
-ANKARA PAKTI
(Bunsan sonra savaş gerekçelendirmeler veya tarafsız odaklar tercihlendirilebilir.)

#Kurulum ve notlar
-mod isimli klasörü C:\Users\User\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV içine atınız.
-Bu mod 1.4.2-Oak versiyonu ile ve "Türkçe Yama v2.3" ile sorunsuz olarak çalışmaktadır. Yeni dlc'ler ve Türkçe Yama paketleri güncellendikçe mod güncellenecektir. Oyun içeriği de oyunun yaşadığı sürece göre gözden geçirilebilecektir.
-Her türlü destek/yardım/ öneri için: paradoxfan/battle4royal

----İyi Oyunlar----

#Görseller

v1.0
(aç/kapa)

v1.1

(aç/kapa)

v1.2

(aç/kapa)

1.2.1(Hotfix)

(aç/kapa)

v1.3(Gelecek update-ÇALIŞMA BAŞLAMIŞTIR.)

(aç/kapa)

İndirmek için:

Güncel Sürüm

Sayfa: [1]