İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - pro1453

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6
1
Victoria II / Etki Alanı Nedir ?
« : Dün, 21:30:57 »
Niye etkileyeyim ki onu feth etmek varken ? ne oluyor tam olarak bu ?

2
karakoyunlu değil pardon dalgınlığıma gelmiş akkoyunlu için yazacaktım başlığa

3
Soru gayet açık nasıl bir taktik izlenmeli oyun başında kaç seferdir açıyorum osman ve memlük friendly bakıyorlar. Osmanla yalandan bir müttefiklik yapayım memlüğe mi girişeyim güçlendikten sonra müttefikliği bozarız zaten. Yoksa memlük+macar+polonya+akkoyun vs osmanlı mı olsun ? Osmanı trabzonun fethi için toprak vermeye çağırdım istediği yerlere baktım thedoro vardı iyi thedoroyu ona veririz dedim bu arada trabzonu'da istiyodu neyse bu thedoroyu kuşattı bende trabzonu thedoroyu ona veriyim dedim. He don't want it falan dedi ama istediği topraklar arasında kırmızıydı sonra mütto bozdu düşmanca baktı.

4
Europa Universalis IV / Ynt: EU4 - Çin'in gücü hakkında
« : 06 Mayıs 2018, 22:18:17 »
Mingi Qirat oyunumda 1 toprak yaparak zar zor yenmiştim yanında 2 küçük hint sultanlığıda varmıştı 1 toprak alacağım diye kıyamet koptu ülkede stabilityler isyanlar ohoo..

5
Europa Universalis IV / Ynt: 1.25 de Brandenburg stratejisi
« : 05 Mayıs 2018, 15:10:00 »
Ne demek her zaman

6
Europa Universalis IV / Ynt: 1.25 de Brandenburg stratejisi
« : 05 Mayıs 2018, 10:56:10 »
İlk önce avusturya ile müttefik oluyorsun bu sayede hre'de genişlemene hiçbir şey diyemeyecek. Ondan sonra tötonların sana neumark'ı vermesini bekliyeceksin neumark'ı aldıktan sonra pomerania'ya claim geliyo bu sürümde. Pomerania'yı tamamen ilhak ya da claim'li topraklarını alıp vasal alabilirsin öbür türlü claimli yerleri sadece alıp savaştan çıkarsan müttefik bulabilir. Ardından polonya tetonik order'a karşı savaş açmamışsa hemen saldır fakat ilk başlarda brandenburg daha güçsüz tetönlardan. Bunun için mecburen polonya savaş açmalı. O açtıktan sonra sende claim biriktir bu arada. O saldırınca hemen saldır ve tötonlara erişemeyeceği toprakların hepsini al. Avusturla ilişkini iyi tut. Ondan sonra agresifliğin düştükten sonra müttefiksiz hre prensi bulunca saldır gitsin. İlk idean influence olabilir ya da defensive. infiluence agressive expansion'u düşürüyor. Sonra defansif sonra province war reducation cost diye  bir şey var diplomatic ideas'ta onu aç. Sonra askerlere idealarına abanırsın. Bu arada polonyalıları yenmek için rusya'ya müttefiklik at.

7
Europa Universalis IV / Ynt: Donanmaya Görev Veremiyorum !!!
« : 03 Mayıs 2018, 20:16:46 »
aynen arkadaşın dediği gibi ama oda uzun sürüyor oyundan sıkıyor.

8
Victoria II / Victoria II nasıl oynanır ?
« : 29 Nisan 2018, 22:36:52 »
Burada okuduğum bir Osmanlı hikayesinden etkilenip victoria II'yi oynamaya karar verdim. Uzun süredir elimde olmasına karşın oynamayı bilmediğim için hiç girmedim. Nasıl oynanır bu oyun partiler falan var direk feth etme yok mu ya pata küte eu4'teki gibi. Başlaması en ideal devlet nedir bide ?

9
Europa Universalis IV / Ynt: Devlet önerisi
« : 26 Nisan 2018, 18:41:31 »
Japonya ile oynamak güzel olabilir mandate of heavensiz. Mançu-Qinq olabilir ya da güney amerika'dan cuscoyu alıp inka imparatorluğunu kurup kolonistlere karşı savaş verebilirsin. Afrika'dan Kilwa ile de oynayabilirsin. Batı artık sıkıyor beni.

10
Europa Universalis IV / Ynt: Yuan Nasıl Kurulur ?
« : 21 Nisan 2018, 17:02:06 »
aynen mandate of heaven var bende onu kapadığım zaman ming herkese dalıyo 150 agresif yiyo. Mandate dlc'yi aktif edince sakin oynuyo benim mançu oyunumda mandate'i kapadım ming parçalandı bi anda fırsattan istifade Qing kurmuştum :)

11
Europa Universalis IV / Yuan Nasıl Kurulur ?
« : 21 Nisan 2018, 16:56:44 »
Yuan'ı moğolistan ile kurmak istiyorum ama vasal olarak başlıyor ming,özbek,çağatay,korchin gibi ülkelerin desteğini alıyorum ama bağımsızlık savaşı açtığım için -3 stability -3 war ex veriyo. Puan yetmiyo sonra isyanlar falan nasıl yuan kurulur ?

12
Europa Universalis IV / Ynt: EU4 Güzel Modlar
« : 06 Nisan 2018, 21:15:23 »
The Latest the Longest'i deneyebilirsin Türk bir arkadaş yapmıştı. Eğer Türkiye'yi seçersen oyun başı zeytindalı harekatı ile başlıyorsun afrin'i bile eklemiş oyuna ayrıca küçük ülkelerde eklemiş KKTC,GKRY, kıbrıs adasındaki küçük ingiliz üssü. Extented timeline'a benziyor fakat avrupada european union yok. Ama almanya ile oynayım deme :) günümüz alman ideaları çöp.

13
Avusturya ile ilk oynadığımda sinir olmuştum. Ne güzel burgundy'i intherit ettim  sonra kastil pu düştü bohemya pu macar pu. Fakat protestanlığı nasıl yok edileceğini bilmediğim için Holy Roman Empire'ı kuramadım şu anda bilmiyorum protestanlık hre içinde nasıl yok oluyor dini idea alıp cleaning heresy ile mi ?

14
Sevdiğiniz ülkeler ile oynarken neden oynadığınızı da yazarsanız sevinirim

15
1.25 yamasıyle bir sürü devlet geldi irlandaya biliyosunuz sizce en iyisi hangisidir irlandaya dönüşmek için ?

16
7k asker sayısı falan gözüküyorda askerler gözükmüyor sadece yazı olarak yazılan 7k var. Öylede olmuyor açıkçası ben askerimin rönesans reform aydınlanma çağında değişen kıyafetini seviyorum (osman hariç bence giydiği şeyler kötü askerlerin aydınlanma çağında)

17
Benimde bir ingiliz oyunum vardı bende 20 küsürat borç ala ala fransayı pu'ya almıştım annexlemiştim heryerde kolonilerim vardı.

18
fast universaliste birimler gözükmüyor ?

19
Ah kardeşim ah. Bizim insanımızda şöyle oyunlar yapamıyor ki mb warband falan varda işte savaşlar gerçekçi değil be eu4 gibi bir oyun yapsalar türkler keşke ama türkiye'de oyun sektörü gelişmediği için hep yabancılar yapıyor bizde enayi gibi oynuyoruz.

20
Oyunda ilk başlarda halifelik memlükte olsun sonra mekke,medine,kudüs gibi kutsal şehirleri feth edince halifelik osmanlıya geçsin. Halifelik oyuna eklenince hristiyan devletin içinde kalmış müslümanlar isyan çıkarsın. Papa gibi hristiyanlara karşı holy war gelsin. Daha da arttırılabilir.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6