İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - battle4royal

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 8
1
Hikayenin kurgusundan bağımsız olarak Abdülhamit ile ilgili söylediklerinin tarihsel gerçekliliği yok. Abdülhamit'in denge politikası taviz üzerinedir. Bir tarafı dengelemek için diğer tarafa taviz verilir ve safına çekilir. Bu sadece ölmeden önce biraz da morfin diye yalvarmaktır. Mısır, Girit ve Kıbrıs'ın elden gidişi tam olarak bu sebeptendir. Denge politikası dediğin 1940-1944 arası İsmet İnönü'nün yaptığı gibi yapılır. Kendinden taviz vermeden tarafları kuyruğunda gezdirirsin.

2
Victoria II güzel ancak savaş sistemi ileri dönemlerde kansere neden oluyordu. Endüstri devrimiyle değişen dünya koşullarını daha iyi yansıtan bir Victoria oyununun tadından yenmez.

Great war çıkana dek Vic2 nin savaş sistemi makul gidiyor. Ancak O dönemden sonra sıkıyor. Özellikle 1910lardan sonra

3
merhaba,
ben macbook kullanıcısıyım. Bizde aynı yere tekabül eden klasöre attım. Modlarda gözüktü ancak oyunu açtığımda devreye girmedi. Steam Atölye'de de bulamadım. Mac için ayrı bir yere daha atmak gerekli mi ? :wall:

mac için nasıl bir çalışma yapılması gerektiğine dair bilgim yok. Bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olsun. Atölyede de yok çünkü oyunum orijinal değil. İndirim bekliyorum alacağım.

Lütfen en azından benim gibi rar indiremeyenler için zip dosyası veren ve hem de en kaliteli yükleme sitesi http://www.dosya.tc/ 'ye yüklenmiş bir başka link verebilir misin?

ne demek istediğini anlamadım. bir de rar indiremiyoum zip olsun ne demek anlamadım. Winrar hepsini açıyor. Alternatif link eklerim.

4
Modda Pertev Nâilî Boratav için Zeki Valîdî Togan'ın resmi kullanılmış. Tam zıt isimler. :disappointed:

Uyardığın için teşekkür ederim. Düzelttim hocam.

5
Oynadığın devlete göre değişir.

6
Zira Boratav'ın düzgün bir portresini bulamadım. Ama o da komünistmiş. Hatta komünizmi yaydığı için suçlanmış. Bir de Atsız varsa Nazım Hikmet de olabilir. Zeki Velidi de dursun ben ona bir trait yazarım.

Edit: Düzelttim. Bir sonraki güncellemede değiştiririm.

7
Görsellerde arattığımda o çıkmıştı. Gözden kaçırmışım düzeltirim.

Boratav yerine Nazım Hikmeti koysam mı? Ne dersiniz?

8
Yahu tamam da Atatürk sıradan bir general mi :D generic kullanılabilecek pek çok seçenekleri vardır elbet.

9
HOI4 - Modlar / Ynt: HOI4 - Görmek İstediğiniz Modlar
« : 16 Kasım 2017, 09:47:45 »
Map'i yapmak zor zaten

10
HOI4 - Modlar / Ynt: HOI4 - Görmek İstediğiniz Modlar
« : 15 Kasım 2017, 20:11:30 »
Kurtuluş savaşı ama haritanın tamamı türkiye bölgesi olacak (büyütülmüş hali) ve köylere kadar provincelerin küçültülmesi gerek.Yapması baya zor, yapılsa da baya iyi olurdu kim bilir bir gün biri yapar belki

bak bu fikir çok iyi. Ama bunun için büyük bir ekip gerekli. Çünkü oyunu baştan aşağı değiştirmek gerekiyor bunun için

11
Benim modu tamamlamam 5-6 ay alır. Yani tamamıyla olmuş bu diyebileceğim bir mod için. İyi photoshop bilen biri yardım ederse daha erken de bitebilir

12
Savaşta faal olarak bulunmuş devletlere odak ağacı gelmeden Türkiye'ye odak ağacı beklemeyin.

Yunanistan, Bulgaristan, İspanya, Brezilya'ya odak ağacı gelmeden Türkiye'ye odak ağacı gelmez. En az 1 yılı var.

13
Wilson ilkelerine göre Doğu'da bir Ermeni ve Güneydoğu'da bir Kürt devleti kurulması hedeflenmişti. Böyle bir modda bunu da eklemek doğru olur.

14
Güzel bir fikir. Ancak bana göre Kürdistan da olması lazımdı. Wilson ilkeleri bunu söylüyordu çünkü. Dolayısıyla o doğudaki kısımla Irak'ın kuzeyi Kürdistan olması lazım. White Peace için de Event yapmak yeterli. Bayrağı, Osmanlı bayrağı, ülkeyi de İngiliz Kuklası yapman lazım. Bir diğer konu da İtalyan-Yunan çekişmesi olması lazım. Yunanlılar bir nota versin İtalyanlardan ve Bursa'dan çekilmesini istesin. Bu notaya dair fikirler de İngiltere'ye sunulsun. Eğer  İngiltere onay verirse Bursa Yunanlılara devredilsin. Bunun karşı atağı olarak da İtalya Anadolu'dan çekilme ve Türkiye'ye silah satma kararı alsın. Bunu ekipman ekeleyn bir event ile yapabiliriz. Dolayısıyla İtalya'yı savaşmadan yenme şansımız yüksek olsun.

He bir de harita hatalı olmuş. Fransızların nüfuz bölgesi Adana'ya kadardı. Ermenistan'ın da adı Büyük Ermenistan olmalı ve Sovyetler'in elindeki topraklara da sahip olmalı. Bu modu yapmak istiyorsan haritayla bayağı bir oynaman gerekecek.

15
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Çeşitlilik Modu
« : 15 Kasım 2017, 09:53:59 »
Traitler biraz OP olmuş. Kaldı ki Recep Peker doğrudan Faşizm ve Irkçılık yanlısı bi adamdı o trait de yanlış olmuş

16
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Çeşitlilik Modu
« : 14 Kasım 2017, 22:48:17 »
http://demos.algorithmia.com/colorize-photos/ şu site otomatik renklendiriyor. Yeterince net bir fotoğrafsa orijinal gibi bile oluyor.

17
HOI4 - Mod Geliştirme Atölyesi / Ynt: Çeşitlilik Modu
« : 14 Kasım 2017, 22:41:34 »
Türkiye için ben bunu zaten yaptım. Trait eklenebilir tabii ki

(aç/kapa)

18
Hearts Of Iron IV / Ynt: Amerika Isgali Supply Sorunu
« : 14 Kasım 2017, 18:38:59 »
Alt yapıyı tamir et, birlikleri yay, ele geçirdiğin deniz üslerini geliştir, mümkünse lojistik bölüğü ekle birliklere

19
Steam'e yükledin mi?


Bu arada oyunum orijinal olmadığı için Steam Workshop'a atamıyormuşum :D:D:D:D Artık alıcam heralde haftasonu falan

20
Almanya'dan 1940 mı 1941 mi ne o zaman satın aldığımız uçaklar. Bir diğeri de P-40 Warhawk.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 ... 8