Gönderen Konu: TGW [SUBMOD] The Last Sultan 1900  (Okunma sayısı 1492 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ancestor BloodB

• Azab
  • *
  • Awearer
    • Profili Görüntüle
TGW [SUBMOD] The Last Sultan 1900
« : 16 Eylül 2017, 16:58:09 »
Selam Ağa Beyler
Modbb sitesinde abdulhamith adlı kullanıcının yapmış olduğu modu 1.4.2 sürümü ile uyumlu hale getirdim ve orijinal modun yenilikleri ile bunu karıştırarak elimden geldiğince daha iyi hale getirmeye çalıştım. Bazı komutanların resimleri gözükmüyordu onları düzelttim. Komünist parti liderini düzelttim. Mısır Hidivliği artık Osmanlı Devleti'nin kuklası... :) İsterseniz bakabilirsiniz. Yaz tatiline 1 gün kala yapabileceğim son şeyi yaptım... :)
NOT: Modu ayrı bir mod gibi indirerek direkt kurun.
Benim düzenlemiş olduğum: https://drive.google.com/open?id=0BxBaucH175JqcDU1bkFWV1FMUkU
Orijinal Mod: http://www.moddb.com/mods/the-great-war-submod-payitaht-1876/#6687210
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2017, 18:12:01 Gönderen: Ancestor BloodB »
Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur
Sâdıkâne belki ol bu âlemde dildâr olur
Yâr olur ağyâr olur dildâr olur serdâr olur
"Yavuz Sultan Selim Han"

Çevrimdışı Esat58TR

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: 'TGW' [SUBMOD]: The Last Sultan 1900
« Yanıtla #1 : 17 Eylül 2017, 00:49:06 »
osmanlı da asker ne kadar
Kendinizi dünya üzerinde hiç kimseyle karşılaştırmayın.Karşılaştırıyorsanız, kendinize hakaret ediyorsunuzdur.
卍卍卍Adolf Hitler卍卍卍

• Azab
  • *
  • Awearer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Eylül 2017, 01:10:17 »
osmanlı da asker ne kadar
Sıfır. ;D :popcorn: Çünkü teknoloji sıfır. Yıl 1900. İşin kötü tarafı gözlemlerime göre öbür ülkelerde teknoloji sıfır değil ve askerleri var. Osmanlı Devleti çok geri kalmış ve zayıf oluyor. :(  ???

Sanırım hiç düzeltmemek daha iyiydi. Çünkü SUBMOD kendinden baya bir eksikmiş.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2017, 14:26:44 Gönderen: Ancestor BloodB »
"Yavuz Sultan Selim Han"

Çevrimdışı alemdar1227

« Yanıtla #3 : 17 Eylül 2017, 01:42:55 »
Niye o kadar çok asker koyduğunuz anlayamadım. Sonuçta 0 çok yüksek bir sayı. Lütfen mod  yaparken dikkat edelim.  ;D ;D

(aç/kapa)
Ulan, enflasyon beklentilerini durmadan yükseltip buna rağmen tutturamayan finansal kuruluşlar gibiyim. Hedefimi ve beklentilerimi durmadan düşürmeme rağmen yine de hedeflerime ulaşamıyorum.

31 Haziran 2018'de buradayım.

• Azab
  • *
  • Awearer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Eylül 2017, 01:45:56 »
Niye o kadar çok asker koyduğunuz anlayamadım. Sonuçta 0 çok yüksek bir sayı. Lütfen mod  yaparken dikkat edelim.  ;D ;D

(aç/kapa)
  ;D Haklısın ama modu ben yapmadım ve yapanla her hangi bir diyaloğum yok. Ancak teknoloji hiç başlamadığı için süvariden başka asker üretemiyoruz. Sıfırdan yükselişe yani...
"Yavuz Sultan Selim Han"

Çevrimdışı Esat58TR

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Eylül 2017, 11:25:36 »
sıfırdan yükseliş diyorsun ama bu imkansız bari bölükler oluştursaydın savaş deneyimi olmadığı içinde bizimde oluşturmamız gerekiyor bunun içinde mecburen hile yapmak gerekicek
Kendinizi dünya üzerinde hiç kimseyle karşılaştırmayın.Karşılaştırıyorsanız, kendinize hakaret ediyorsunuzdur.
卍卍卍Adolf Hitler卍卍卍

• Azab
  • *
  • Awearer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Eylül 2017, 11:53:29 »
sıfırdan yükseliş diyorsun ama bu imkansız bari bölükler oluştursaydın savaş deneyimi olmadığı içinde bizimde oluşturmamız gerekiyor bunun içinde mecburen hile yapmak gerekicek
Evet şimdi düşündüm de gerçekten haklısın ama bunun nasıl yapıldığını bilmiyorum. :/ Yardımcı olursan hemen güncellerim.
Ama benim bildiğim kadarıyla bazı araştırmalar bize bölük sağlıyordu dağcı denizci gibi ya da nasıl geldiğini bilmediğim arada piyon resimli ınfantry1 ınfantry2 felan geliyordu.

Edit: Oyun başında 3 tane kukla devletimiz var. Onların askerlerini alıp egzersiz yaptırarak tecrübe kazanılabilir ayrıca onların bölüklerini kopyalayabiliriz. Bunu da şimdi öğrendim.  ;D
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2017, 12:14:52 Gönderen: Ancestor BloodB »
"Yavuz Sultan Selim Han"

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #7 : 17 Eylül 2017, 13:05:10 »
Bölük Şablonu için "history/units/TUR_1910.txt" adlı dosyadaki Division Template yazılarını kopyalayabilirsin.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Esat58TR

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: TGW [SUBMOD] The Last Sultan 1900
« Yanıtla #8 : 18 Eylül 2017, 21:16:38 »
pupet kullanmayı bana anlatabilirmisiniz özellikle askerlerini ve bir anex durumu varsa nasıl yaparım
卍卍卍Adolf Hitler卍卍卍

Çevrimdışı Esat58TR

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Eylül 2017, 23:16:13 »
Modun eksikleri tamamen focus ağacından dolaylı elin afganistanına bile eklemişsin alman taraftarı mısın fransız mı türkiye is seçim hakkı bile tanınmadan gelmiş saçma olmuş focus ağacında pan islama yürüyecektim o bölgede takıldım daha yapmıyor çünkü ülke yönetiminde sıkıntı var lütfen sorunları çöz gerçekten zavkli bir mod
卍卍卍Adolf Hitler卍卍卍

• Azab
  • *
  • Awearer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2017, 19:26:35 »
Modun eksikleri tamamen focus ağacından dolaylı elin afganistanına bile eklemişsin alman taraftarı mısın fransız mı türkiye is seçim hakkı bile tanınmadan gelmiş saçma olmuş focus ağacında pan islama yürüyecektim o bölgede takıldım daha yapmıyor çünkü ülke yönetiminde sıkıntı var lütfen sorunları çöz gerçekten zavkli bir mod
Odak ağacı the great war modunun bize bir kalıntısı. Ayriyetten eklenti değil yani. Ben modu düzenledim ama keşke hiç ellemeseydim geçmiş mesajlarda da belirttiğim gibi çok çok eksiklikleri var ve bunlar beni aşıyor ki zaten oyunu bile oynayamıyorum artık okullar başladı.
"Yavuz Sultan Selim Han"