Gönderen Konu: MOD Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu(v1.4)-Yayınlandı  (Okunma sayısı 93216 defa)

desron ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

Ufak bir spoylır
(aç/kapa)

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Oguzhankale

Çevrimdışı batuuucrr

• Burjuva
  • *
  • Savaşları ben başlatır, ben bitiririm.
Bu hafta biter mi

Çevrimdışı battle4royal

Çevrimdışı eu4 amelesi

• Burjuva
  • *
  • Mükemmeliyetçilik önemli
Açıkçası böyle modlar çok hoşuma gider ve en çok takıdığım nokta ise generallerdir cidden seviyorum komutanları umarım başarılı olursunuz

Çevrimdışı Matrix4290

• Köylü
  • *
  • Yeni üye oldum.
Oyunu yaz tatilinden önce almam olanaksız fakat siz de modu sadece Steam'e vereceğinizi söylüyorsunuz. Her ne kadar haklı olsanız da insanın canı sıkılmıyor değil.

Çevrimdışı fusuy145

Çevrimdışı battle4royal

yapabileceğim bir şey yok. modumun çeşitli versiyonlarından 4-5 tane steam kopyası var. bununla uğraşamam her seferinde. emek veriyorum ben de.

Çevrimdışı astempial

• Burjuva
  • *
  • Yurtta Sulh , Cihanda Sulh
Üstad Uzun Zamandır modunu takip ediyorum, kanaatimce büyük iş yapmışsın . Paradoxplazada yazılarına denk geliyorum arada , Türkiye İçin yapılacak olan Resmi odak ağacını büyük oranda senin moduna yakın yapabilirler mi acaba diye düşünmüyor değilim ..
Şâne ger kâkülünün bir teline verirse zarar
Çûb-i şimşâd biten yerleri sûzan ederim

Çevrimdışı battle4royal

hele bir alternatif tarih yapıyorum ki şu an bunun senaryosuna bayılacaklar ve bunu yapacaklar. :D

Çevrimdışı midlink

2 tane genius komutan olması gerçekçilik açısından biraz fazla olmamışmı?Çoğu major ülkede 2 tane genius yok diye hatırlıyorum.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: gorkem000

Çevrimdışı gorkem000

• Köylü
  • *
  • Yeni üye oldum.
bir insan daha ne ister tbrk*

Çevrimdışı battle4royal

2 tane genius komutan olması gerçekçilik açısından biraz fazla olmamışmı?Çoğu major ülkede 2 tane genius yok diye hatırlıyorum.

haklılık payın var ancak Avrupa'da kaç general Ömer Fahreddin paşa gibi ülkesi teslim olduktan 2 ay sonraya kadar direnmiş ya da 2 sene logistiksiz savunma yapmış, ya da hangi biri Fahrettin Altay Paşa gibi süvari komutasında çığır açmış. Fahrettin Paşa'nın süvari kolordusu Blitzkreig öncüsü sayılabilecek kadar dahiyane bir sızma harekatıyla düşmanı biçti. Fahrettin Paşa'nın süvarilerle yaptığı şeyin WW2 karşılığı Almanları Maginot etrafında dolanmasıyla denkti.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2019, 16:10:50 Gönderen: battle4royal »

Çevrimiçi desron

• Köylü
  • *
  • Yeni üye oldum.
kurtuluş savaşı dönemi kurmayların %90ı birer dahi zaten altın çağımızdır kendileri. Yanlış şaşılacak bir şey değil.

Çevrimdışı midlink

haklılık payın var ancak Avrupa'da kaç general Ömer Fahreddin paşa gibi ülkesi teslim olduktan 2 ay sonraya kadar direnmiş ya da 2 sene logistiksiz savunma yapmış, ya da hangi biri Fahrettin Altay Paşa gibi süvari komutasında çığır açmış. Fahrettin Paşa'nın süvari kolordusu Blitzkreig öncüsü sayılabilecek kadar dahiyane bir sızma harekatıyla düşmanı biçti. Fahrettin Paşa'nın süvarilerle yaptığı şeyin WW2 karşılığı Almanları Maginot etrafında dolanmasıyla denkti.

Kesinlikle katılıyorum ama malesef tarihi kazananlar yazar.Sabiha gökçen genius idi diye hatırlıyorum doğru hatırliyosam en azından o şekilde dengelenmiş  olmuş.Bide şuraya değinmek istiyorum.Gerçekten çok üst düzey askeri komutanlarımız vardı ama şunuda kabul etmek lazım bizim komutanlarımız 1.dünya savaşı ve teknolojisinde çök üst düzey idi oyun ise ikinci dünya savaşında geçiyor.Bizim üst düzey gerçekten efsane olmuş komutanlarımız o savaşta nasıl performans gösterirlerdi orasıda meçhul.O günün şartlarını düşündüğümüzde elde avuçta olan malzemede belli.Bu savaşta toplar kadar önemli tanklar var artık + hava kuvvetleride aşırı önem kazandı bu savaşta biz bu ikisindende çok yoksunuz.Yani çok uzattım biliyorum ama modunuz gerçekten çok güzel ve parayla satın alınabilecek kalitede o yüzden fikrimi belirtmek istedim.Bide bu yeni gelen yamada 1.6.2 atatürkün savunma statını 3 yapmışlar galiba onada bi el atmanı öneririm pek gerçekçi gelmedi bana.

Çevrimdışı Baris

Harita üzerinden oynanan dönem strateji oyunlarında  ülkelerin askeri gücüne göre ve oyun dengesine göre değerlendirme yapılır. Mesela SC World At War'da Patton 10 üzerinden 6 değerinde idi. Ageod'un Revolution Under Siege'de Atatürk 6 üzerinden 3 değerde. İlk örnekteki ABD'nin savaş kapasitesi 2. örnekte ise Türkiye'nin Bolşevik ihtilalindeki ordu+ liderlik kapasitesi. İnandırıcı dönem savaşı dengesi oluşturmak için oyununa göre liderleri olduğundan az veya fazla kapasitede gösterme olabilir.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2019, 00:55:57 Gönderen: Baris »

Çevrimdışı batuuucrr

• Burjuva
  • *
Mod ne durumda kardeşim ? Kolay gelsin bu arada

Çevrimdışı battle4royal

Şu açıklamamı Steam'den aynen kopyalayım

ARKADAŞLAR LÜTFEN BİRAZ DAHA SABIR. BEN DİĞERLERİ GİBİ MOD YAPMIYORUM BEN DLC YAPIYORUM. MTG BİLE 8 AY SÜRDÜ ÇIKMASI KOCA EKİPLE. BEN KENDİ BAŞIMA KOD YAZARAK OLABİLDİĞİNCE SÜR'ATLE İŞİ ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORUM. TAHMİN EDERSİNİZ Kİ ZOR VE ZAHMETLİ BİR İŞ. BEKLEDİĞİNİZE DEĞECEK.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Eq1NoX

Çevrimdışı midlink

Eline yüreğine sağlık dlc şu haliyle bile efsane zaten kim bilir yeni hali nasıl olacak

Çevrimdışı batuuucrr

• Burjuva
  • *
Benim oyunum orjinal değil buradan indirdiğimiz de modu oynama şansımız var mı yoksa orjinal mi olması lazım, kusura bakmayın bilmediğimden soruyorum bu arada 🙏🏽

Çevrimdışı battle4royal

Bir karar almak zorunda kaldım ve bu kararı ne yazık ki uygulamak zorundayım. Daha önce Steam dışında da doğrudan link ile yayınlamıştım. Ancak 2 defa hırsızlık yaşadım ve birileri iyi niyetimi suistimal ederek attığım doğrudan linkleri utanmadan bir de Steam'de yayınladı. Bu sebeple oyunu sadece steam üzerinden yayınlayacağım.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.