Gönderen Konu: MOD Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu(v1.4)-Yayınlandı  (Okunma sayısı 71115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

Hearts of Iron IV - Tarihi Türkiye Modu v1.4

#Açıklama
Merhaba. Bu modun amacı Türkiye'yi daha dengeli bir seçenek haline getirmek ve Türk oyunculara daha keyifli bir oyun sunmaktır.

#Mod İçeriği

-Hem tarihi hem utopik odaklar içeren yeni bir odak ağacı
-Kendine has görseller de içeren 250 civarı olay
-Pek çok özel askeri ve sivil danışman
-Renklendirilmiş danışman portreleri
-Özel materyal tasarımcıları, endüstriyel kuruluşlar ve logoları
-1935 nüfus sayımına göre düzenlenmiş ülke nüfusu
-Döneme göre düzeltilmiş tümenler ve tümen yapıları
-Döneme ait Türk ordusu tarafından kullanılan ekipmanlar, bunların isimleri ve renklendirilmiş görselleri. Bunların sonucu ortaya çıkan özel teknoloji ağaçları
-Dönemin general ve amiralleri
-Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e has karakter özelliği
-Güncellenmiş harita ve bölge sınırları
***Yeni şehirler:Batum and Hatay
***Askerden arındırılmış şehir: Istanbul (Montrö Konferansı tamamlanana dek)
-Türkiye için yapay zeka ve strateji
-Türkçe-İngilizce dil seçenekleri
-Pek çok özel askeri müzik
-Özel ulusal fikir ve odak logoları
-Özel siyasi akım "Kemalizm"
-Özel diplomatik aksiyonlar
-Özel kararlar
-Dersim İsyanı mekaniği(İsyanı bastırmak için olayları takip etmek yeterlidir.)

İndirmek için:

Cornflakes-1.5.4 Uyumlu Güncel Sürüm

Steam Bağlantısı
« Son Düzenleme: Dün, 23:00:42 Gönderen: battle4royal »

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr, Wylde, Furkan 65, CaisuEu4, teraseu4

Gerçekten çok güzel olmuş.Mod birkaç aya kadar biterse ingilizce metin ve dil desteği yaparsan daha fazla kişiye ulaşabilirsin.bu modu öbür türkiye modlarından ayıran fark,generaller ve bakanlar için kendine özgü portreler olması.

« Son Düzenleme: 21 Kasım 2017, 16:38:31 Gönderen: The New Kaiser »
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu

Çevrimdışı battle4royal

Gerçekten çok güzel olmuş.Mod birkaç aya kadar biterse ingilizce metin ve dil desteği yaparsan daha fazla kişiye ulaşabilirsin.bu modu öbür türkiye modlarından ayıran fark,generaller ve bakanlar için kendine özgü portreler olması.

Beni bu işe başlatan olay zaten grafiklerdi. İlk yaptığım iş General oluşturmaktı zaten. Ancak ne yazık ki tüm danışmanların görselleri arşivlerde yok. Yani sadece kötü bir siyah-beyaz fotoğrafı olan Memduh Tağmaç'ı renklendirebilmek için dün akşam 1 buçuk saat harcadım. İngilizce'ye çevirmek için yardıma ihtiyacım olacak yoksa benim onu tamamlamam aylar sürer. 2 tane grafiğim kaldı tamamlayıp yayınlayacağım.
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2017, 17:10:11 Gönderen: battle4royal »

Beni bu işe başlatan olay zaten grafiklerdi. İlk yaptığım iş General oluşturmaktı zaten. Ancak ne yazık ki tüm danışmanların görselleri arşivlerde yok. Yani sadece kötü bir siyah-beyaz fotoğrafı olan Memduh Tağmaç'ı renklendirebilmek için dün akşam 1 buçuk saat harcadım. İngilizce'ye çevirmek için yardıma ihtiyacım olacak yoksa benim onu tamamlamam aylar sürer. 2 tane grafiğim kaldı tamamlayıp yayınlayacağım.
yardım edebilirim.
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu

Çevrimdışı HaylHitler

İngilizce çeviride yardımcı olabilirim.

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 54 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Gördüğüm en iyi Türkiye odak yaması.
« Son Düzenleme: 20 Ekim 2017, 00:19:25 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı TürkHan

Tebrikler çok güzel duruyor.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Çeri
  • *
  • здравствуйте товарищ Солдат
    • Profili Görüntüle
    • Ege Tanıl Blogspot
Türkiye için yapılan en ayrıntılı ve en güzel mod bence bu umarım bugün veya yarın yayınlarsın'da bizde hafta sonu keyifle oynamaya başlayabiliriz böylece.

Çevrimdışı battle4royal

Modu bekleyen arkadaşlar, bu akşam kendim son testini yapıyorum. Bir problem görmezsem bu gece ya da yarın yükleyeceğim.

Çevrimdışı Fernweh

Sabırsızlıkla bekliyorum.
you’re in the snipers sight
the first kill tonight
time to die

Çevrimdışı battle4royal

LİNKLER EKLENMİŞTİR

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Sekban
  • *
  • Beğenildi: 54 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
Komünistlere de alınabilir nüfusu yüzde 5 yapmalısın. Ayrıca 5. slotu açmamız lazım. Oyundaki bütün devletler faşistte olsa komünistte olsa tarafsızda olsa açabiliyor. Bunu değiştirmelisin bence. Birde faşist veya komünist iken enstitü odağını alamıyoruz. Ama paylaşım odağını almak için enstitü odağını almamız lazım, enstitüyü olmak için tarafsız, paylaşım için faşist veya komünist olmalıyız. Buna bir el atmalısın. Misaki Milli için ise sahada olan asker miktarı çok fazla düşürmelisin.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2017, 02:46:04 Gönderen: Agnostik »

Çevrimdışı battle4royal

Komünistler üzerine pek kafa yormadım. İleriki sürümlerde ekle çıkar yaparım.

Ama focusların çoğu neutral için. Bu konuda bilginiz olsun
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2017, 02:04:26 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı Furkan 65

Bari konuyu modlar bölümüne taşıyın.

Çevrimdışı HaylHitler

Bu konu modlar kısmına taşınsın ve başa tutturulsun.
Bu arada modu Steam Workshop'a İngilizce açıklamasını da ekleyip paylaşırsan daha geniş kitlelere ulaşır. Ve bu konuyu biraz makyajlayıp düzenle. Linki büyütüp renkli yapıp en üste taşı mesela.

Çevrimdışı battle4royal

Enstitü komünizm için açmak yerine faşist veya komünist olma koşulu ile bir akademi kurgulayabilirim. Bu bence daha mantıklı olur. Zira enstitü tarihi bir olay olarak tarafsız odakta kalması gerektiğini düşünüyorum. Manpower sınırını da bir miktar düşürebilirim. Ancak İngiltere ve Sovyetlere karşı caydırıcı bir miktar olsun diyerek öyle bir sınır attım.

Bir de konuyu modlara taşımak için kime mesaj atmam lazım?

İngilizce çalışması için biraz zaman gerekiyor. Elbet bu 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olsa da eksikleri sorunları var. Steam Workshop konusu belki bir miktar ileride olur.

Çevrimdışı Furkan 65

Neden herşeyi kerem'e atıyoruz hoi4 modları ilgilensin.

Çevrimdışı kerem1249

Konu HOI4 - Modlar bölümüne taşındı. :)
Egemenlik Ulusundur.

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
9 Eylül 1922, İzmir'in Kurtuluşu.

Çevrimdışı battle4royal

Teşekkürler yönetici bey

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.