Gönderen Konu: HOI4 - Türkçe Yama Çalışması V3.7 Yayınlandı!  (Okunma sayısı 353090 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaptanslx

• Köylü
  • *
  • Hoşt ulan
Attığınız yerlerin neredeyse hepsini çevirdim hatta daha fazlasını. Fakat bir yerde sıkıntı var "Current engagement Rule" yerini nasıl çevireceğim oyunda ne anlamda kullanılıyor. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Yarın yeni sürümü çıkartacağım.
hocam mailini kontrol eder misin lütfen yardımcı olmak isterim çeviri konusunda :)

Çevrimdışı Muro34

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
2 haftadır yeni sürüm gelmiyor hayırdır bro :ceasarno: :fpalm:

Çevrimdışı FatihTr

Yeni Sürüm Çıktı! 500 den fazla satır çevrildi. Yakın zaman analiz linki güncellenecek oradan da takip edebilirsiniz.

Ayrıca en son geçen hafta çıkarmıştım yeni sürümü mesajlara bakabilirsiniz. Her hafta çıkarmaya çalışıyorum bir işim olmadığı sürece.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: Eq1NoX

Çevrimdışı invictus

ilgiyle takip ediyoruz; elinize emeğinize sağlık..

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: FatihTr

Çevrimdışı FatihTr

Yeni Sürüm çıktı. Yeni ekip arkadaşlarımız sayesinde hızlı bir şekilde ilerliyoruz. Bu yamada çok fazla satır çevrildi. Hataları bize bildirmeyi unutmayın. Sizde yardım etmek istiyorsanız fatih.fb.13@hotmail.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı mertguler16

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
kaç satır çevirildi?

Çevrimdışı FatihTr

Farklı farklı dosyalardan çok fazla satır çevrildiği için tam hesaplayamadım ama 1000 satırdan fazla olabilir.

Çevrimdışı mertguler16

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
kaç yama sonra tamamen türkçe diyebiliriz?

Çevrimdışı Kaptanslx

• Köylü
  • *
  • Hoşt ulan
kaç yama sonra tamamen türkçe diyebiliriz?
mümkün olduğunca yakında.

Çevrimdışı FatihTr

Yeni Sürüm Yayınlandı! Bu güncellemede bir çok dosya bitirildi. Çeviri analizinden takip edebilirsiniz.

Çevrimdışı smd515151

Maşallah kardeşim çoğu bitmiş çevirinin 4673 satır kalmış bunu tamamen bitirip öyle crusader kings 2 ye geçin öyle olursa daha kolay olur gibi sizin için bölünme olur diğer türlü taktir ettim kardeşlerim sizi

Çevrimdışı battle4royal

sana satır satır bazı hataları yazayım. Düzeltiverirsin

wtt_decisions dosyasında 552-557 satırlarında 2 yerde "[" parantezi eksik
events dosyasında news.173.a:0 "Orada kaç Enternasyonel olacak?" değil "Daha kaç tane Enternasyonel olacak? olmalı
mtg_decisions dosyasında TUR_recall_ataturk_to_active_service:0 "Atatürk'ü Aktif Hizmete Geri Çağır" olmalı

denk geldikçe yazayım

« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2019, 18:16:32 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı FatihTr

Sağolasın yeni sürümde düzelmiş olur bunlar.

Çevrimdışı battle4royal

Japon odak ağacında "Zero" uçağı ile ilgili odağı "Sıfır" diye çevirmişsin. O özel isim zaten, çevirmene gerek yok. Bir de Çin'deki devletçiklerden birinin adı Doğu Türkistan diye çevrilmiş. Ama Doğu Türkistan orası değil, Sincan bölgesinin diğer adı. Orijinal isminde kalmalı orası.

Çevrimdışı battle4royal

Yine 2 önemli hata var. birisi zaten oyunun vanilla açılmasını engelliyor. oyundan atıyor. Diğeri de oyunun kodlarının değişmesinden kaynaklı ortaya çıkan görsel ve çeviri hatası

Expected quotation mark (") at line 368 and column 40 in localisation/mtg_decisions_l_turkish.yml bu dosyanın 368. satırı 40.karakterinde " eksikmiş
Expected quotation mark (") at line 153 and column 33 in localisation/mtg_ideas_l_turkish.yml bu dosyanın 153. satırı 33.karakterinde " eksikmiş

Bir diğeri de "Endüstriyel Araştırma Zamanı +15%" falan yazan yerlerde "Endüstriyel Araştırma Hızı +15%" olarak değişmeli ve +15% kısmı Kırmızı-R kodundan Yeşil-G koduna dönüşmeli. Bu kod nerede bilmediğim için değiştiremiyorum kendim de
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2019, 03:22:47 Gönderen: battle4royal »

Çevrimdışı FatihTr

Hocam bulduğun hatalar için teşekkürler. Bu hafta yeni sürüm çıkartmadım. Haftaya çıkacak yeni sürümde hepsi düzelecek.

Çevrimdışı Turan

• Equites
  • *
  • Yeni üye oldum.
Hayır orası Doğu Türkistan İslam Cumhuriyeti. Bilip bilmeden yanlış yönlendirmeyin.

Çevrimdışı Wanheda

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
%100 olması ne kadar sürer yani en azından update gelene kadar

Çevrimdışı Wanheda

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
burda normalde kırmızıyla değil yeşille yazması ve -%10 yazması gerek miyor mu? diğerleride öyle.

Çevrimdışı Wanheda

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
ingilizcesi böyle %10 değil 15 imiş yanlış söylemişim

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.