Gönderen Konu: MOD Modern Day 4  (Okunma sayısı 31169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daksit06

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD]Modern Day 4
« Yanıtla #100 : 25 Ocak 2018, 14:55:12 »
Bak dostum. Bir Modern Day 4 klasörü ve  .mod dosyası var.     .modun ismi 1241177173 söylediğinr göre. Onu açacaksın not defteri aracılığıyla. Oradaki konumu okuyacaksın büyük ihtimalle Belgelerim->Hoi4->Workshop(yoktur oluştur sen)->content->sayı->1241177173(oluştur hepsini)içind atacaksın klasörü.    .mod dosyasını mod klasörünün içine atacaksın.

yazdıgından yemın ederım bısey anladıysam

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #101 : 25 Ocak 2018, 14:57:08 »
yazdıgından yemın ederım bısey anladıysam
Anlamadıysan yapacağım bir şey yok. Anlamaya çalış, adım adım uygula atlama.
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı daksit06

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 25 Ocak 2018, 15:46:51 »

bak sımdı macbook ıle wın aynı muhabbet modern day 4 ındırdım ıcınden cıkan 1241177173mod yazıyor ex sonra bide zip içinde bir suru dosyalar var bu dosyaları hepsını alıp mod ıcınemı atacam belgerımdekı yanlısmı anladım ben sımdı

Çevrimdışı daksit06

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD]MODERN DAY 4-çıktı
« Yanıtla #103 : 25 Ocak 2018, 16:13:33 »
Mod mu gözükmüyor ? Yoksa moda girinci normal hoi4 mü çıkıyor ?

orjinale dönüyor

Çevrimdışı daksit06

• Burjuva
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 25 Ocak 2018, 16:18:40 »

yaptım cok sukur neymıs dıkkatlı bakmak lazım ammaa cıldırdım ya sonunda yaptım ya da bişey dikkatımı cektı bu oyunda neden chp iktidar olarak gösterilmiş ve bu arada oyunda haritadaki ller isimleri degişik yazıyor sanırsam ingilizce modundamı oynama gerkıyor
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2018, 16:21:53 Gönderen: daksit06 »

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #105 : 25 Ocak 2018, 18:23:52 »
yaptım cok sukur neymıs dıkkatlı bakmak lazım ammaa cıldırdım ya sonunda yaptım ya da bişey dikkatımı cektı bu oyunda neden chp iktidar olarak gösterilmiş ve bu arada oyunda haritadaki ller isimleri degişik yazıyor sanırsam ingilizce modundamı oynama gerkıyor
Oyunu İngilizce oynamalısın,
İktidar da AKP olması lazım,
İyi oyunlar tbrk* tbrk*

Çevrimdışı enharcan

• Soylu
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #106 : 27 Ocak 2018, 00:34:06 »
MHP %55 oldu seçim de geldi ama ak parti hala iktidar. Ruling kısmında da pp puanları -1 gözüküyor parti değişmiyor ne yapmalıyım?

Çevrimdışı niko.berno

« Yanıtla #107 : 27 Ocak 2018, 08:50:26 »
Mod güzel ancak font falan eklemişler saat yavaş geçiyor kasmasından dolayı ve askerler çok yavaş ilerliyor 14 güne bir yere varıyorlar.
Hearts of İron'da mod yapıyorsanız yardımcı olabilirim
Discord:niko.berno

Çevrimdışı Hizbhasal

• Burjuva
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #108 : 27 Ocak 2018, 11:12:24 »
Mod güzel ancak font falan eklemişler saat yavaş geçiyor kasmasından dolayı ve askerler çok yavaş ilerliyor 14 güne bir yere varıyorlar.

1 yıl önce orjinal senaryo ile oyunu oynayıp bitirmiştim. tüm 3D özellikler açıkken, özellikle tüm avrupaya çıkarma yapmıştım, oyunun sonralarına doğru da bu kadar oynatmayacak derecede kasma yapmamıştı. Ama bu modu yükledikten bir yıl sonra ( oyun içindeki 1 yıl) Dünya savaş göstergesi yüzde 30 lara yaklaştıktan sonra oyunu oynayamıyorum. oyun zamanı duraklatıldığında bir sorun yok ama zaman akerken hız 1 de bile olsa kitleniyor oyun. tekrar durdurmak için bile bastığında bunu algılaması çok uzun sürüyor. ve optimizasyon yapmama rağmen. ve tüm grafik ayarları en düşüğe düşürdüm. tüm 3d özellikleri kapadım. tüm ayarları en düşüğe çekmeme rağmen oyunu oynatmayacak derecede kasması modun aşırı derecede oyunu yorduğunu söyleyebiliriz

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #109 : 27 Ocak 2018, 11:20:22 »
Oyunda çok fazla asker ve çok fazla yeni özellikler var. Onun için sağlam bi bilgisayar olmadıkça kasması hatta oynatmaması doğal.

Çevrimdışı Hizbhasal

• Burjuva
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #110 : 27 Ocak 2018, 12:26:20 »
orjinal senaryosunda da özellikle savaş yıllarında çok fazla asker var. tüm özellikler açıkken kaldırırken, bir modla birlikte ki yavaşlaması biraz kabul edilebilir. ama tüm özellikleri en düşüğe çektiğimizde bile bu kadar performans uçurumu farkı kabul edilebilir sınırlar dahilinde değil.

Çevrimdışı enharcan

• Soylu
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #111 : 27 Ocak 2018, 14:13:45 »
MHP %55 oldu seçim de geldi ama ak parti hala iktidar. Ruling kısmında da pp puanları -1 gözüküyor parti değişmiyor ne yapmalıyım?

Tekrar yazmak istemezdim ama biri bu konuda yardımcı olabilir mi? AKP varken aynı görüş sayıldığı için Kürdistan'a saldıramıyorum. MHP %55 oldu ama seçimde kazanamadım partiyi nasıl değiştiririm? Rulling Party kısmı işe yaramıyor. Tüm alış puanları -1.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #112 : 27 Ocak 2018, 21:50:43 »
Tekrar yazmak istemezdim ama biri bu konuda yardımcı olabilir mi? AKP varken aynı görüş sayıldığı için Kürdistan'a saldıramıyorum. MHP %55 oldu ama seçimde kazanamadım partiyi nasıl değiştiririm? Rulling Party kısmı işe yaramıyor. Tüm alış puanları -1.
hile eventi gir diyeceğim ama henüz hazrılamamışlardır ondan değiştiremiyorsun bence.

yeni sürüm bekle
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı Hizbhasal

• Burjuva
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 27 Ocak 2018, 22:18:19 »
kasma sorununu çözdüm sanırım. denemek için 2019 a kadar geçtim oyunu. bir kaç ayar yaptım bir de sanal bellek atadım. grafik özelliklerini 3D özelliklerini de açtım. hız 5 de olsa da bi sıkıntı olmuyor şuanlık

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #114 : 27 Ocak 2018, 22:32:53 »
kasma sorununu çözdüm sanırım. denemek için 2019 a kadar geçtim oyunu. bir kaç ayar yaptım bir de sanal bellek atadım. grafik özelliklerini 3D özelliklerini de açtım. hız 5 de olsa da bi sıkıntı olmuyor şuanlık
Sanal bellek nasıl atadın ?
Anlatabilir misin ?

Çevrimdışı Hizbhasal

• Burjuva
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 27 Ocak 2018, 22:47:51 »
Sanal bellek nasıl atadın ?
Anlatabilir misin ?

Bilgisayarım > Özellikler ; (gerisini resimde numaralandırarak anlattım) . Ram'in ne kadarsa ilk kutuya 1.5 katını diğerine 3 katını yaz. benim 8 GB diye öyle yazdım.)  ayrıyeten başka ayarlarda yaptım ama etkisi nedir bilmiyorum. windows arama yerine sistem yapılandırması yaz . ön yükleme kısmına gel > gelişmiş seçenekler > işlemci sayısı kutusunu işaretleyip 4 ü seçtim.  sonra arama yerine hizmetler yaz. aç. oradan Windows Update yi bul. durdur sonra da devre dışı seçeneğine getir. uygula.  bir de ikinci resimdeki gibi nvıdıa ayarını yaptım. son olarak tabiki bilgisayarın yeniden başlatılması lazım ayarların düzgün uygulanabilmesi için.

« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 23:18:47 Gönderen: Hizbhasal »

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #116 : 27 Ocak 2018, 23:08:26 »
Teşekkürler.

Çevrimdışı Hizbhasal

• Burjuva
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 27 Ocak 2018, 23:09:01 »
Teşekkürler.

işe yaradımı sizde de?

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #118 : 27 Ocak 2018, 23:17:17 »
işe yaradımı sizde de?
Denemedim daha.

Çevrimdışı Hizbhasal

• Burjuva
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #119 : 27 Ocak 2018, 23:39:09 »
yeni ekipmanlar yeni data verileri olduğu için örneğin ekipman ID lerini normal hoi4 wiki bilgilerinden bulamıyoruz. moddaki bunların id lerini öğrenebilme imkanımız var mı commands için
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 23:39:52 Gönderen: Hizbhasal »

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.