Gönderen Konu: MOD Turan Federasyonu  (Okunma sayısı 5294 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fizy45

 • Azab
 • *
 • İleti: 25
 • Gençler selam ben buğra başgan !
  • Profili Görüntüle
Turan Federasyonu
« : 03 Nisan 2017, 19:14:26 »
TURAN FEDERATION MOD 1.0

Bir Twitch yayıncısı olarak yayında oynamak üzere bir mod çalışmasına başladım. Sonlara doğru test aşamasındayken kendi kendime “bu kadar yaptın bari yayımla herkes oynasın dedim” ve modu tamamlayıp yayımladım. Buyrun gençler karşınızda Turan modu !

STEAMWORKSHOP LINKI

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=897660019

İNDİRME LİNKİ

https://www.dosyaupload.com/4Vee

Mod neler ekliyor ?

Kendi bayrağı ile tarihsel sınırlar doğrultusunda Turan devleti.
Daha güçlü bir ekonomi ve ordu (korunması gereken sınır çok)
Türk birlikleri,generalleri ve national focus tree (star and crescent ve turkfacist mod yapımcılarına teşekkürler)

MOD RESİMLERİ AŞAĞIDADIR !

Not: İnternet'de bir tane daha Turan modu var diye biliyorum benimle alakası yok bu moddan sonra yapıldı.

Eh koskoca devlet bir gecede kurulmadı buyrun buda hikayesi…

21 Mayıs 1931
Eski bir Beyaz Rusya generali hapisten kaçar ve birkaç ay sonra Moscow’da yapılan bir Törende Stalin’e suikast düzenler. Eylemin ardından kaçan zanlı kısa bir süre sonra çatışmada öldürülür. Stalin ise ağır yaralı bir biçimde hastaneye kaldırılır.Ülke iç karışıklık içine düşer.

26 Ekim 1931
Durum iyice kötüye gider. Devletin içine düştüğü kötü durumu gören pek çok Sovyet uydu cumhuriyeti merkezi yönetime karşı ayaklanır Batı ayaklanmaya başlar.

2 Ocak 1932
Başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere yurdun dört bir yanında devasa milliyetçi toplanmalar olur. Halk devletden Kafkaslarda Sovyetlere başkaldıran Türk halklarına yardım etmesi yönünde baskı yapar. Halkın yoğun baskısı altında çaresiz kalan hükümet seferberlik ilan eder ve Türk ordusu doğu sınırındaki Sovyet birliklerine saldırır.

30 Mart 1932
Devletin içinde olduğu karışıklık ve ordudaki politik görüş ayrılıkları  yüzünden Sovyet ordusu Türk Silahlı kuvvetleri karşısında ağır bir yenilgi alır. Eşzamanlı olarak Ukrayna’da başlayan isyanlar yüzünden tuzağa düşmek durumunda olan Sovyet Kafkas ordusu topluca merkeze çekilir. Sovyetlerin bu ani çekilişi Türk ordusuna ilk başta tahmin edemediği bir manevra kabiliyeti kazandırır ve birlikler Hazar Denizini aşarak Orta Asya’ya kadar ilerler.

29 Nisan 1932
Sınır hatlarında buluanan pek çok Sovyet cumhuriyeti merkezden bağımsızlığını ilan eder ancak kısa bir süre sonra Moskova’dan Stalin’in sağlık durumunun düzelmeye başladığı dedikoduları gelmeye başlar. Elde edilen kazanımları kaybetmemek isteyen Mustafa Kemal Atatürk Bakü’de 1.Türk Kongresini düzenler ve yeni kurulan Türk devletlerinin liderleri davet edilir.  Atatürk’ün diplomatik zekası ve Sovyetlerin toparlanıp saldırması halinde tekrardan işgal altına girme ihtimalinden çekinen Türk devletleri TURAN FEDERASYONU çatısı altında toplanır. Yeni kurulan Ukrayna cumhuriyeti ile savunma anlaşması imzalanır.

16 Mayıs 1932
Stalin Kızıl meydan’da halkı selamlayıp sürpriz bir konuşma yapar. Kalabalıkların sevinç çığlıkları arasında isyanlara sebep olan iç ve dış tüm odakların yok edileceğine dair yemin eder.

11 Temmuz 1932
Toparlanan ve büyük oranda merkeze çekilmiş olan Kızıl ordu topyekün taaruza geçer. Savaşın ilk haftalarında binlerce kişi hayatını kaybeder. Bu esnada Sovyet jeologlar Ural dağlarında oldukça zengin petrol yatakları bulur.

30 Ekim 1932
Sovyet Birlikleri isyanları bastırıp yeni kurulan Ukrayna Cumhuriyetinin başkenti Kiev’e girer. Ukraynalı milisler Kırım Türklerinin kontrolünde olan bölgeye sığınıp son savunmalarını yapmaya hazırlanır.

06 Mart 1932
Kırımda kurulan yeni devlet konumunu korumayı başarır fakat ağır kış şartları ve tükenmek bilmeyen Sovyet saldırıları karşısında Turan ordularının direnci kırılır. Turan Silahlı kuvvetleri düşmanın Anadoluya ve Bakü’ye girmesini engellemek amacıyla Kafkasya’nın dağlarında savunma mevzilerine çekilir. Çetin kış şartları ve müstahkem mevkiye sahip olmaları sebebiyle Sovyet saldırısı durdulur fakat Orta Asya’daki ordu ile bağlantı büyük oranda kopar. Sovyet mekanize birlikleri Orta Asya Turan ordusu cephesini pek çok noktadan yarar. Konvansiyonel olarak Sovyetler ile mücadele edemeyeceğini anlayan Mustafa Kemal Atatürk Hazar denizi üstünden Fevzi Çakmak’ı Orta Asya’ya topyekün bir yenilgi durumunda gerilla savaşına organize etmesi için gönderir.

17 Mart 1932
Sovyetlerin başarılı olması halinde savaşın Avrupa’ya sıçramasından korkan müttefik devletler ve İtalya Londra Anti Sovyet paktı anlaşmasında birleşirler. Birkaç hafta içinde Danzig’e inen pakt askerleri Polonya sınırına ilerleyip Sovyetler Birliğine zayıf olduğu noktadan saldırıya geçer. Ayrıca İngiliz donanması İstanbula varıp yeni kurulmuş Turan Silahlı kuvvetlerine askeri malzeme yardımı yapmaya başlar.

3 Mayıs 1932
Müttefiklerin bu beklenmeyen saldırısına karşı hazırlıksız yakalanan ve Batı cephesinde Belarus bölgesinin kontrolünü yitiren Sovyetler birliğinde panik havası esmeye başlar. Stalin Doğu Cephesinde Turan birliklerine karşı savaşan ordunun büyük bir kısmını Batı cephesine çağırır.

26 Eylül 1932
Müttefik ordularının ilerleyişi devam eder fakat doğudan gelen askerlerinde etkisi ile Sovyetler cepheyi stabilize etmeyi başarır. Kısa bir süre sonra Sovyetler saldırıya geçer ve kaybettikleri toprakların bir kısmını geri almayı başarırlar. Bu esnada rahatlayan Turan birlikleri karşı saldırıya geçer.

12 Aralık 1932
Ağır kış koşulları yüzünden Müttefik ordusu zayıf düşmeye başlar. Ani bir Sovyet saldırısının cepheyi yarmasından korkan Montgomery (Müttefik ordular komutanı) orduların Polonya sınırlarındaki daha korunaklı bölgelere çekilmesini emreder.  Bu esnada Sovyetler birliği kaybedilen petrol kuyuları ve küle dönen Ukrayna tarım alanlarının eksiği yüzünden feci bir ekonomik krize girer milyonlar aç kalır. Stalin eldeki yiyeceğin sadece orduya ve Komunist Parti üyelerine dağıtılmasını emreder. Turan birlikleri ise ağır kış koşulları sebebiyle saldırılarına ara verirler.

4 Şubat 1933
Stalin’in verdiği karar yüzünden milyonlarca Sovyet vatandaşı açlık ve sefaletden  hayatını kaybeder. Kayıpların getirdiği huzursuzluk ve Müttefiklerin Turan Birliklerinin ortak taaruz yapacağı dedikoduları Moskova’da huzurlusuzluğa neden olur. Stalin bir suikast girişiminden daha sağ çıkamayacağı korkusuna kapılıp kısa bir süre sonra Müttefik devletlere barış teklifinde bulunur. Taraflar Helsinki’de toplanır.

25 Şubat 1933
Üç hafta devam eden aralıksız görüşmelerin ardından üç taraflı Barış anlaşması imzalanır. Bu anlaşmaya göre Batı Sovyetler birliğine koyduğu ticaret amgargosunu kaldıracak ve başta yiyecek olmak üzere ticari akış yeniden sağlanacaktır. Sovyet Polonya sınırının Rus tarafı silahsız bölge ilan edilecektir. Ayrıca Turan Federasyonun kazanımları Sovyetler Birliği tarafından kabul edilecektir.  Öte yandan Kırım Halkları Cumhuriyeti olası bir Sovyet işgalinden kaçınmak adına anlaşmadan kısa bir süre sonra Federasyona dahil olur.

21 Nisan 1935
Hastalığından ötürü ulu önder Mustafa Kemal politik görevlerinden istifa eder. Doğu cephesinde gösterdiği büyük başarılarla ün kazanan Fevzi çakmak ordudan ayrılır ve Turan Partisi’ni kurar. Birkaç ay sonra yapılan seçimlerde çoğunluğu elde etmeyi başaran Çakmak Turan Federasyonunun yeni başkanı olur.

1 Eylül 1935
Sovyetler birliği Helsinki anlaşmasını ihlal edip silahsız bölge olan Polonya sınırına asker yığar. Müttefik devletler ve Turan Federasyonu Sovyetler birliğine nota gönderir.

Umarım beğenirsiniz  bu arada nacizane Twitch Kanalımı takip ederseniz sevinirim !

www.twitch.tv/bugrabasgan


« Son Düzenleme: 01 Haziran 2018, 17:21:04 Gönderen: TürkHan »
 

Çevrimdışı neifeless97

 • HOI4
 • Moderatör
 • *
 • İleti: 291
  • Profili Görüntüle
Ynt: Turan Federasyonu Modu (1.0 Yayımlandı)
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2017, 13:45:36 »
Baba korsan linki de atsan iyi olacak herkesin oyunu orjinal değil.  :)
 

Çevrimdışı ketolar

Ynt: Turan Federasyonu Modu (1.0 Yayımlandı)
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2017, 14:32:01 »
Çok ince düşünmüşsün çok güzel görünüyor  tbrk*

Güney Azerbaycan sorunu, Musul ve Kerkük sorunu, Doğu Türkistan olayları, Altay Dağları ve Tuva Türkleri olayları kesinlikle olmalı. Belki Pakistanlılara destek diye bir olay ekleyebilirsin.
 

Çevrimdışı Turan

 • Müsellem
 • *
 • İleti: 51
 • Yeni üye oldum.
  • Profili Görüntüle
Ynt: Turan Federasyonu Modu (1.0 Yayımlandı)
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2017, 16:25:10 »
Sincan ve Xibei san Ma yı unutma
 

Çevrimdışı Ancestor BloodB

 • Azab
 • *
 • İleti: 40
 • Awearer
  • Profili Görüntüle
Ynt: Turan Federasyonu Modu (1.0 Yayımlandı)
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2017, 19:22:02 »
Mod müthişe benziyor fakat maalesef oyun orjinal değil :/ lütfen bizler için korsan linkini de at.
Sanma şâhım herkesi sen sâdıkâne yâr olur
Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyâr olur
Sâdıkâne belki ol bu âlemde dildâr olur
Yâr olur ağyâr olur dildâr olur serdâr olur
"Yavuz Sultan Selim Han"
 

Çevrimdışı NNA3

Ynt: Turan Federasyonu Modu (1.0 Yayımlandı)
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2017, 20:44:44 »
Korsan kullananlar içinde bir link sunar isen biz korsan kullananları (Parası olup almıyan veya parası olupta alamıyan grup) mutlu edebilirsin.
Now, the question of the hour is ‘who’s got the Pandorica?’ Answer, ‘I do.’ Next question, ‘Who’s coming to take it from me?’ Come on! Look at me! No plan, no backup, no weapons worth a damn. Oh, and something else: I don’t have anything to lose. … And if you’ve got any plans on taking the Pandorica tonight, just remember who’s standing in your way.

11th Doctor
 

Çevrimdışı Wylde

 • George S. Patton
 • Yeni Çeri
 • *
 • İleti: 225
 • Görüşeceğiz
  • Profili Görüntüle
  • Film Download Sitem
Ynt: Turan Federasyonu Modu (1.0 Yayımlandı)
« Yanıtla #6 : 11 Nisan 2017, 17:01:07 »
Buyrun korsanlara mod linki Buğra Başkan kaldır derse kaldırırım sıkıntı olursa

http://dosya.co/xdlea5vxt5mi/turan.rar.html
 

Çevrimdışı fizy45

 • Azab
 • *
 • İleti: 25
 • Gençler selam ben buğra başgan !
  • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD] Turan Federasyonu
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2017, 21:41:38 »
Modu güncelledim linkleri yeniledim beyler...
 

Çevrimdışı ghostkiller

 • Azab
 • *
 • İleti: 5
 • Yeni üye oldum.
  • Profili Görüntüle
Ynt: [MOD] Turan Federasyonu
« Yanıtla #8 : 01 Haziran 2018, 15:11:57 »
basganım yapmıs güzel yapmıs
 

Çevrimdışı Winchester 34

Ynt: Turan Federasyonu
« Yanıtla #9 : 02 Haziran 2018, 13:21:11 »
Vallahi hikayesi falan sağlam.Almanların işi kolaylaşmış.Sovyet küçülmüş.
 

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: Turan Federasyonu
« Yanıtla #10 : 02 Haziran 2018, 13:22:23 »
Arkadaşlar Lütfen Konuyu hortlatmayalım.
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.
 

Çevrimdışı Winchester 34

Ynt: Turan Federasyonu
« Yanıtla #11 : 02 Haziran 2018, 14:16:21 »
Arkadaşlar Lütfen Konuyu hortlatmayalım.
Neden ? Bu mod artık yok mu ?
 

Çevrimdışı Furkan 65

Ynt: Turan Federasyonu
« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2018, 14:57:56 »
@ghostkiller 'in mesajından önce 9 ay geçmiş ve şu an konuyu hortlatmış durumda, sanırsam böyle giderse devam edecek bu yüzden konuyu kilitliyorum.
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.