Gönderen Konu: Yeni Başlayan Mod Yapma Heveslisi Oyunculara Tavsiyeler  (Okunma sayısı 442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı battle4royal

Tecrübeli modcular olarak bu konu altında acemilere tavsiyeler verelim derim. Hem konu çöplüğünün önüne geçeriz hem de etkili bir yol gösterme oluşturabiliriz.

1-Öncelikle direkt mod yapmaya başlamayın. Rehber videoları ve konularını dikkatli ve uzunca inceleyin.
2-Önce ne istediğinizi bilin. Bir senaryo oluşturup mod yapmaya başlamak yeterli değil. Senaryonuzu detaylandırın. Mesela odak ağacını oluşturacaksanız bir A4 kağıdı yan çevirip bir şema oluşturabilirseniz daha kolay ilerlersiniz.
3- Mümkün mertebe örnek dosyaları karıştırın. Tarihsel bir mod yapacaksanız olayların örgüsünü oyundaki tarihe uyacak şekilde yapın. Mesela Montrö Boğazlar Sözleşmesini, Rheinland'dan örnek alabilirsiniz.
4-Tecrübesiz halinizle devasa modlar yapmaya kalkmayın. Zaten muhtemelen beceremeyip bırakırsınız. Büyük modlar büyük ekiplerle yapılabiliyor. Ya da az kişiyle bile olsa aylar sürebiliyor.
5-Modun senaryosu ve içeriğinde aşırı uçuk kaçık bölümlerden mümkün mertebe kaçının. Bunların pek çoğunu profesyonel modcular bile yapamadığı oluyor.
6-Kapsamlı bir mod amaçlıyorsanız önce ufak tefek modlar geliştirip denemeler yapın. Hedefi Veteran'da açmaya gerek yok :)
« Son Düzenleme: 13 Mart 2018, 18:11:19 Gönderen: battle4royal »
 

 

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.