Gönderen Konu: [Anket]Sevr Antlaşmasına göre bir Türk Devleti modu yapılsın mı?  (Okunma sayısı 460 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

Soru açık. Türk halkını temsil eden devletin sınırları ve idaresi Sevr Antlaşması'na göre olmuş gibi resmedilsin mi? Mod 1936'da başlayacak. Osmanlı İmparatorluğu bulunacak, Türk Cumhuriyetçi Ordusu (Silahlı isyancı örgüt olarak) bulunacak. Yunanistan Smyrna ve Constantinople'ın sahibi olacak.

Ne dersiniz?
Not: Mod tarafsız bir biçimde Sevr'in uygulandığı varsayımını yansıtacaktır. Milliyetçi duygular ile Türk devletinin güçlü olacağı bir mod olmayacak bu proje. Eğer ankette istenmediği açıkça belli olursa, bir başka projeyle anket başlatacağım.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~
 

Çevrimdışı Stalin Pasa

  • Yeni Çeri
  • *
  • İleti: 123
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
Sevr uygulanmayan bir antlaşma olduğu için tam olarak ne şekilde uygulanacağını kestiremiyoruz. Bunun için dün forumdan birisinin yazdığı gibi alternatif tarih kurgulamanız gerekiyor bence. Örnegin Sevr Antlaşması'na Doğu Anadolu'da bir Ermenistan Devleti kurulması gerekiyor. Ama o tarihte halihazırda merkezi Erivan olan bir Ermenistan Devleti var zaten ve Sovyetler ile savaş halinde. E Erivan'daki Ermenistan devletine son veren Sovyetler Doğu Anadolu'dakine son veremeyecek mi veya bu ikisi savaşınca kim kazanacak? Yada Sivas'a kadar uzanan Fransız etki alani bölgesinde Fransa sadece etki alanını kullanip burada askeri üsler mi kuracak veya Sivas Fransadır mı diyecek veya burayı Suriye manda yönetimine mi bağlayacak yada Kurtuluş Savaşı'ndaki gibi bir süre sonra geri mi cekilecek? Öncelikle bu tarz soruların cevabını belirlememiz gerekiyor soru açık degil bence :D
 

Çevrimdışı Furkan 65

Yapacak mısın?
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.