Gönderen Konu: Tamamlanmış Yeni Dünya Düzeni 25. Bölüm FİNAL YAPTIK (Almanya Hikayesi)  (Okunma sayısı 11589 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Furkan 65

Sonunda Sovyetler...

Çevrimdışı Faramir

• Yeni Çeri
  • *
  • здравствуйте товарищ Солдат
    • Profili Görüntüle
    • Ege Tanıl Blogspot
piyade tümeni 2 topçu 7 piyade, mühendis , keşif , topçu destek birimleri var.Tankta ise (orta seviye olanlarda) 2 tank yokedici 2 motorlu obüs 4 tank 1 motorize var, destek olarak mühendis , keşif , topçu var.

Yorumunun için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim sayılı kaliteli hikayelerden devamını zevkle bekliyorum senden bir İtalya hikayesi'de okumak isterim.Hiç yapılmadı şuana kadar.

Çevrimdışı KoKi

Bölüm 13

Tanrı Bizim Yanımızda-1

(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2017, 20:47:17 Gönderen: koki »

Yine güzel bir bölüm olmuş eline sağlık :)
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu

Çevrimdışı Furkan 65

Moskova'da ki çay partisi ne zaman?

Çevrimdışı KoKi

Moskova'da ki çay partisi ne zaman?

Moskova'da Alman birası içeceğimiz günlerde yakındır. :)

normalde bu 13. bölüm daha uzun olacaktı ama foto sayısı fazla olunca 2'ye böleyim dedim.Hikayede biraz tarihi resim kullanmayada çalışıyorum. hem tarihi resim, hem oyun içi olunca bayağı bir foto yapıyor.şu anda 14 ve 15. bölümlerin de oyun içi fotoları hazır. akşama belki 14. bölümü atarım...

Çevrimdışı KoKi

Bölüm: 14

Tanrı Bizim Yanımızda -2

(aç/kapa)

Notlar:
(aç/kapa)

Çevrimdışı Furkan 65

Yoldaş Lenin olmayan mezarında ters döndü galiba  :)

Çevrimdışı Wayfear

Yoldaş Lenin olmayan mezarında ters döndü galiba  :)

Ahaha lol .
Arkamda dost Fransız tümeni olmasındansa önümde Alman ordusu olmasını tercih ederim.

George S. Patton

Çevrimdışı kenanhan

mükemmel bölümler yazıyorsun. Tebrik ederim  tbrk*
Bir kaç sorum var
1) Kaç tane tam tümenin var ?
2)Tak tümenlerini hafif ve orta olmak üzere 2 ayrı şablon mu oluşturdun ? Oluşturdu isen şablonların nasıl ?
3) Bu sorum konu ile pek alalaklı değil ama siz tecrübeli olduğunuz için sorayım. Combat with 30 olsa sorun olur mu ?

Ayrıca aslında sovyetleri 2-3 tık boost ile güçlendirseniz daha iyi olurdu bence :)

Çevrimdışı KoKi

mükemmel bölümler yazıyorsun. Tebrik ederim  tbrk*
Bir kaç sorum var
1) Kaç tane tam tümenin var ?
2)Tak tümenlerini hafif ve orta olmak üzere 2 ayrı şablon mu oluşturdun ? Oluşturdu isen şablonların nasıl ?
3) Bu sorum konu ile pek alalaklı değil ama siz tecrübeli olduğunuz için sorayım. Combat with 30 olsa sorun olur mu ?

Ayrıca aslında sovyetleri 2-3 tık boost ile güçlendirseniz daha iyi olurdu bence :)

1-Tamdan kastın teçhizat eksiğinin olmaması ise öyle bir tümenim yok :) şu anda piyaderlerde top panzerlerde ise medium panzer eksiği var.

2-Tak dediğin tank sanırım  :) :) 35 tane panzer tümeni 5'i fransada , 15 tane hafif zırhlı panzer 5'i afrikada  bulunmak üzere 50 adet zırhlı birliğim var.

panzer tümen şablonu : 2 adet motorlu obüs , 2 adet tank yokedici , 4 adet medium tank , 1 adet motorize

hafif panzer şablonu : bu şablon üzerinde bilerek oynamadım zaten çok fazla kullanmıyorum.birde şimdi yeni birlikler eklersem teçhizat açığı ortaya çıkacak. şimdilik idare ediyorlar. ki ilerde zaten hafif zırhlı birlikleri panzer tümenine çevirmeyi düşünüyorum.  4 tank , 2 motorize birlik var

3-combat witdh'i bildiğim kadarıyla şöyle açıklayayım : bir şehir için çarpışma değeri 80'dir. şimdi siz 30'luk tümen yaparsanız. o şehirde sadece 2 tümen çarpışabilir üçüncü gelen rezerve düşer çünkü 3x30=90 80 combat witdh değerini geçiyor. bu yüzden genelde 10 veya 20 combat witdh değerinde tümen yapın derler. 20 olduğunda aynı anda 4 tümen çarpışabilir. 4x20= 80 combat witdh değerlik ordu vs 30x2= 60 combat witdh değerlik ordu... umarım açıklayabilmişimdir.

Ayrıca evet sovyetleri 2 tık güçlendirsem daha iyi olabilirmiş.aam şimdi hem hikaye yazacağım hemde doğudaki vladivostok şehrinin düşmesi gerektiği ama japonlara da güvenmediğim için böyle yapmıştım. :)

Çevrimdışı kenanhan

O kadar panzer tümenini beslemek bence biraz zor. Yani ben yapamam ;D
Panzer tümenlerini hafif ve orta olmak üzere 2 farklı şablonda toplamak nasıl olur sizce ?
Son olarakta sanırım 30 c.w değeri sorun yaşıyor. Sanırım en iyisi dediğiniz gibi 20 yapmak.

Çevrimdışı KoKi

O kadar panzer tümenini beslemek bence biraz zor. Yani ben yapamam ;D
Panzer tümenlerini hafif ve orta olmak üzere 2 farklı şablonda toplamak nasıl olur sizce ?
Son olarakta sanırım 30 c.w değeri sorun yaşıyor. Sanırım en iyisi dediğiniz gibi 20 yapmak.

Aynen panzerleri beslemek zor biraz. ama bunun için oyun başında hollandaya savaş ilan edip doğu hintadalarına kondum. ordan gelen petrol kısmen yardım ediyor.ama multiplayerde 35 panzer tümeni zaten beslenemez :) AI ya karşı olduğum için bu kadar bastım :)

Aynen panzerleri zaten bende öyle kullanıyorum. hafif ve orta. tiger üretimine geçince tiger-panther ve mekanizelerden oluşan bir şablon daha yapıyorum

Çevrimdışı KoKi

Bölüm -15

Wehrmacht Zafere Koşuyor – 1

(aç/kapa)

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2017, 19:51:04 Gönderen: koki »

Çevrimdışı Furkan 65

Bir sonraki bölüm Moskova'da galiba.

Çevrimdışı TürkHan

Artık Moskova da bi Alman Birası içersiniz :D
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Furkan 65

Sovyetler düşerse şükür namazı kılın.

Çevrimdışı alemdar1227

Güzel bölüm. Adım adım stalin'i asmaya doğru. ^-^
zaman geçiyor.

Çevrimdışı Furkan 65

Asmayalımda besleyelim mi?

Çevrimdışı KoKi

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.