Gönderen Konu: Güncel United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14.BL 2KS YÜKL  (Okunma sayısı 18651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALERHATE

Yeni bölüm ne zaman gelir  ?
Derslerimden dolayı hiç vaktim olmuyor. Eğer hepsinden geçmeyi başarırsam Şubat'ın ortalarına kadar bitireceğim. Olmazsa yaz aylarına sarkacak. Mobilden yazınca 2 mesaj attım.  :fpalm:
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2018, 13:43:50 Gönderen: ALERHATE »
Großdeutsches Reich - Lebensraum für Deutschland (NAB) - (AAR)
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 2. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang
Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. - Napoléon Bonaparte
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür. - Horace
Acının ödülü tecrübedir. - Eshilos

Çevrimdışı TürkHan

Umarım geçersin. Beklemedeyim :)
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Agnostik

• Vive la Révolution
  • Filozof
  • *
  • Beğenildi: 58 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
Sıkıntı yok. Sildim mesajı.

Devam bu arada fazla yazmasam da sıkı takip ediyorum.

Çevrimdışı Caffeine26

• Misyoner
  • *
ilk bölümleri okudum güzel...  tbrk*

Çevrimdışı kerem1249

@ALERHATE hikayenin devamını merakla bekliyoruz :)

Çevrimdışı ALERHATE

Biraz daha ilerledim ama yeterince değil. Yaz tatilleri başlasın bu hikaye'de biter.
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 2. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang

Çevrimdışı ALERHATE

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2018, 17:26:38 Gönderen: ALERHATE »

Çevrimdışı ALERHATE

O kadar zaman sonra bile konuda güncel yazıyor. Aylardır resimler duruyor bende bu hafta atacağım son bölümü. Daha sonra başka bir hikayeye başlamayı duşünüyorum.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: 25itroy25

Çevrimdışı 25itroy25

• Çevirmen
  • Mülkiyetçi
  • *
  • Beğenildi: 35 kere
  • Ne mümkün zulm ile bidad ile imha-i hürriyet.
Steam:itroy2003
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı Furkan 65

O kadar çok ara verdin ki. Hikayenin nerede kaldığını unuttum.
"عمري ما دقت حنان في حياتي زى حنانك
ولا حبيت يا حبيبي حياتي الا عشانك"
"يا حبيبي لو راح عمري
انا... انا... انا مندمش"

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249, 25itroy25

Çevrimdışı kerem1249

O kadar çok ara verdin ki. Hikayenin nerede kaldığını unuttum.
Ben hikayeyi bile unutmuşum, bir üye yeni bir hikaye başlatıyor herhalde diye düşünüyorum iki gündür konuyu son iletilerde gördüğümde.

Çevrimdışı ALERHATE

HENÜZ DAHA BİTMEDİ TASLAK HALİNDE !!!

Chapter Fifteen : Helicopters Flies Hedgehop  - Helikopterler Alçaktan Uçar

Robert : 7 Eylül 1949 Sovyet bataklıklarında kısıtlı bir ilerleyiş içerisindeyiz. Nazilerin verdiği hasar ve Kızılordu'nun geri çekilirken kendi altyapılarını yok etmesiyle kendi kaynaklarımızdan başka hiç bir şeye güvenemiyoruz. Ele geçirdiğimiz her köy aslında bir çöl gibi kupkuru. Tüm evler yakılıp terk edilmiş. Sürekli aynı görüntüler aynı filmi defalarca izlemek gibi gri veya çoğunlukla siyah moloz yığınları arasında yine çoğunlukla Sherman Buldozerlerinin açtığı yoldan bir sonraki hedefe gidiyoruz. Hava günden güne soğuyor ama her yer çamur deryası tekerlekli araçların kesinlikle yol alma şansları kalmadı ağır aksak işleyen destek hatları tamamen tıkandı. Artık ulaşım, tahliye, erzak, cephane toplarımızı ve jiplerimizi havadan bu yeni garip araçla sağlanıyordu. Doğrusu zekice bir çözüm çünkü çevremde çamur olmayan tek yer gökyüzü. Bu şey sorunlarımızı gözle görülür şekilde çözmeye başladı. Çatışmada yaralanan birisini hızla MASH yerine taşıyabiliyor. En azından tanıdık yüzlerin hemen ortadan kaybolmasını engelliyor. Bu 'Uçan Muzlar' hayatımızı kurtarıyor. Savaşta yeni çağ başladı.

Elbette teknoloji konusunda kimseden yardım almadık.

Sonuç olarak ilerlemekte hala güçlük çekiyoruz. Sinir bozucu bir hal aldı.

Bu şartlarda hava indirme operasyonları yapmak sıkıntılıydı.

Bu şartlarda hava indirme operasyonu yapmak sancılı bir süreç.

Cephe şartları askerlerimizi kötü bir şekilde yıprattı.

Havaalanı pistleri durmaksızın temizleniyor.

Sovyet coğrafyası bazen hava kuvvetlerinden daha etkili oluyor. Oldukça acımasız.

Tankla drift yapmak için harika bir mekan yalnız dikkat etmelisiniz bir anda kendini bir çukurun içinde bulabilirsiniz.

Bu gülünç olayların dışında yolun geri kalanı böyle devam ediyor. Rasputitsa'dan kurtulmak için araçlarımızla yaptığımız manevralar yakıtlarının çabuk tükenmesine sebep oluyor.

Elbette her zaman bu şekilde gitmiyor ara ara pusuya uğruyoruz.

Aylardır durum bu.

10 Temmuz Vitebsk yakınlarında başlayan Sovyet saldırılarıyla uğraşıyoruz.

Kiev önlerine geldiler. Güney bölgesinde savunma ve karşı saldırıda güçlük çekiyoruz.

En kuzey Pskov'a girip büyük bir kızıl grubunu yakalamayı amaçlıyoruz.

Amerikan - Türk - Fransız karma ordularının bulunduğu kafkaslarda değişen bir şey yok. Savunabiliyoruz ama saldıramıyoruz.

Çin cephesinde yavaş yavaş başkente yaklaşıyoruz.

Kafkas dağlarından savunmalarımıza doğru cılız Rus atakları gerçekleşmekte Hava Kuvvetlerimiz iyi iş çıkarıyor.

Kırım yarımadasına geliyoruz nehri geçmek biraz zaman alacak.

Kiev'de durumu toparladık. Açıkçası harabeye dönen bir yer için gereğinden fazla mücadele etmeleri anlaşılmaz.

Minsk'e yönelen Sovyet taarruz gücünü kırdık.

Baltık bölgesini kurtarıyoruz. Kızıllardan arındırmaya az kaldı.

Nehrin batı tarafından dolanarak saldırılara başladık. Yarımadanın giriş kısımında direniş yoğunlaştı.

Estonya'da kaçabilenler adalara kaçıyor. Kuzeydoğu kısımında kalanlar geri itilmeye mahkum kıstırılanları yok etmek için çatışmalara hemen başladık.

Kore'nin kuzeyinde savunma durumunu terk edip saldırı konumuna geçiyoruz. Avustralya - Yeni Zelanda - Hollanda karma gücü başkent Beijing yakınlarına çıkartma yaptı. Bu destekleyici unsurlar ile MacArthur kuzeyden de bir cephe açıyor.

Denizciler gece karanlığından itibaren Yalu ve Tumen nehirlerini geçmeye başladı.

Rusları Narova Nehrinin ötesine postalamaya gayret ediyoruz. Başkent Tallinn düşmandan temizlendi. Buralarda II. Dünya Savaşı öncesi baskı ile oluşan Sovyet varlığı sona erdirildi.

5 Ağustos Doğu cephesinde Birleşik Krallık - Fransa - İtalya ülkelerinin silahlı kuvvetleri özel olarak daha koordinasyonlu çalışma teklifi ediyorlar. Kabul ediyoruz.

DEVAM EDECEK ...

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2019, 20:10:23 Gönderen: ALERHATE »

Çevrimdışı advisor

• Misyoner
  • *
  • Acaba ne yapsam?
İki tarafın kayıpları ne?Ayrıca ne zaman yayınlarsın son bölümü?

Çevrimdışı ALERHATE

Tamamlanması biraz karınca hızı gibi olacak. Bugün biraz daha oyun içinden resim atarak başlayacağım.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: advisor

Çevrimdışı advisor

• Misyoner
  • *
  • Acaba ne yapsam?

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.