Gönderen Konu: Günlük HOI IV 1.6 #4 Sömürge Sonrası Bir Dünya - 11 TEMMUZ 2018  (Okunma sayısı 897 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fernweh

Herkese merhaba, 1.6 "Ironclad" güncellemesi ve Man the Guns DLCsi için başka bir günlüğe hoşgeldiniz.

İngiltere odak ağacı şekil almaya başladıkça kolonilerden çekilmeye ve bundan dolayı oluşacak yeni ülkeler için etiketlere ve haritalara ihtiyaç duyacağımız daha belirgin hale gelmeye başlamıştı. Hazır bunları yapmaya başlamışken sadece İngiltere için değil ama Portekiz, Fransa, Hollanda, Belçika, İspanya, İtalya kolonileri ve hatta Sovyetler için de yapmak istedim. Bu yüzden kendi zamanımın çoğunu yeni şehirler, eyaletler, etiketler eklemek ve var olanları düzenlemek için ayırdım.

Şimdi başlayalım.

Asya (Orta Asya, Hindistan ve Papua Yeni Gine)
Bazılarınızın fark ettiği gibi Kazakistan bayrakları ve tagleri bir süredir oyun dosyalarında bulunuyordu. Bunları oyuna koymamızın nedeni de gereken sınır değişiklikleri için zamanımız olmamasıydı. Şimdi ise bu değişiklikler tamamlandı.

Tacikistan, Özbekistan ve Kırgızistan sınırlarının daha iyi gösterilmesi için de değişiklikler yaptık. Bunun yanında Kazakistan'ın da güney ve kuzey sınırlarını düzenledik.
(aç/kapa)
(aç/kapa)
Sınırları daha iyi görebilmeniz için devletleri serbest bıraktık.

Sıradaki yer Pakistan. Pakistan oyunda bulunuyordu ama Hint Yarımadasını daha fazla parçalayamıyorduk. Doğu Bengal eyaletine olan değişiklikler sonrası artık Bangladeş'i de serbest bırakabilirsiniz.
(aç/kapa)
(aç/kapa)
    Yeni taglerin tam listesi:
    • Kazakistan
    • Özbekistan
    • Tacikistan
    • Kırgızistan
    • Bangladeş
    • Sri Lanka
    • Burma
    • Papua Yeni Gine

Orta Doğu
    Daha önce bu bölge(Suriye, Lübnan, İsrail & Filistin ve Ürdün salınabilir) üzerinde oynanılmasına rağmen, yapılması gereken daha çok iş vardı. Burada harita değişiklikleri "Katar" devleti ekleyerek "Abu Dhabi" eyaletini bölmek oldu.
      Yeni taglerin tam listesi:
      • Kıbrıs
      • Birleşik Arap Emirlikleri
      • Kuveyt
      • Katar

Amerika (Karayipler)
      Bu bölgenin haritasında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Ama 9 adet yeni devlet eklendi:
      • Belize
      • Jamaika
      • Bahamalar
      • Guadeloupe
      • Trinidad Tobago
      • Guyana
      • Suriname
      • Curaçao

Afrika Kıtası
      Nereden başlamalıyız?. Saat yönünde mi? Hadi yapalım!

Daha sonra, Güney Afrika'daki Rhodesia eyaleti üç ülkeyi kapsayacak kadar büyüktü. Malavi ve Zambiya'yı, Zimbabve'den ayırmayı mümkün kılan üç parçaya bölündü. Belçika Kongo’sunda da sorunlar vardı, Rwanda ve Burundi için "Stanleyville" eyaletinden iki tane tek şehirlik eyalet alındı.

(aç/kapa)
      (aç/kapa)

Afrika Kıtası'nda en çok değişikliği Fransız Afrika'sı gördü. "Gabon", "Ekvator Afrika" ve geçilemez "Güney Sahra" sınırları neredeyse tamamen tekrar çizildi. Şehirlerin eyaletleri değiştirildi ve eyaletler büyük ölçüde bölündü. Sonuç olarak 4 yeni eyalet oluştu: "Orta Kongo", "Kamerun", "Çad" ve "B.E.T.".
      Önce                                                                                Sonra

Fransız Batı Afrikası'da büyük ölçüde değiştirildi. "Gine", "Fildişi Sahili", "Üst Volta", "Nijer", "Togo" ve "Dahomey". Eyaletin adıyla "Mali" olarak değiştirildi.
      (aç/kapa)
      (aç/kapa)

Yeni taglerin tüm listesi:
      • Fas
      • Cezayir
      • Tunus
      • Djibouti
      • Sudan
      • Erite
      • Rwanda
      • Somali
      • Uganda
      • Burundi
      • Tanzanya
      • Upper Volta
      • Malawi
      • Zambiya
      • Kongo
      • Gabon
      • Ekvator Ginesi
      • Kamerun
      • Orta Afrika Cumhuriyeti
      • Çad
      • Nijerya
      • Nijer
      • Dahomey
      • Togo
      • Gana
      • Mali
      • Sierra Leono
      • Senegal
      • Gine
      • Gambiya
      Mauretania oyunda geçilemez olduğu için yeni tag olarak eklenemedi.

Avrupa
      Modern sınırları mümkün kılmak için "Bessarabia" ikiye bölündü, Moldova ve Ukrayna’nın çekirdeği olan "Southern Bessarabia" eklendi.
      (aç/kapa)
      (aç/kapa)

Sırada Polonya var. Evet, yine Polonya. Daha önce düzenlenmişti, aynı düzenlemeyi batı ve kuzey sınırlarına da yapmak istedim. Doğudaki neredeyse tüm eyaletler de tekrardan çizildi, artık her yönde modern sınırlara uygun bir Polonya kurulabilir. Litvanya sınırında da bazı değişiklikler oldu.
      Dahası, "Wilno" devletini "Doğu Wilno" olarak adlandırıp yeni bir devlet olan “Batı Wilno” adını alarak ayrılıyorum. Bu bölünme, günümüz Litvanya sınırlarını takip ediyor. Ayrıca, Litvanya'yı "Batı Wilno" nu kontrol edenlere karşı zafere giden ve devletin onlardan kontrolünü ele geçiren oyuncular için küçük bir sır var…
      (aç/kapa)
      (aç/kapa)

Ve final olarak Sırbistan'daki "Vojvodina" eyaleti de hem tarihi işgal sınırlarını hem de Avusturya-Macaristan sınırlarını daha iyi gösterecek şekilde düzenlendi.

(aç/kapa)

Şu ana kadar yapılan değişiklikler toplamda bunları içeriyor:
      • 8 yeni şehir
      • 22 yeni eyalet
      • 59 yeni serbest bırakılabilen devlet
      • Birçok şehir ve eyalet sınır değişikliği
      Tüm Harita: (ve evet.. Hala Hatay eksik.)
      [/list][/list]
      « Son Düzenleme: 21 Temmuz 2018, 19:58:53 Gönderen: pistoltr »
      you’re in the snipers sight
      the first kill tonight
      time to die

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: pistoltr, Rapper, Furkan 65, alemdar1227, 25itroy25

Çevrimdışı KoKi

Çok iyisiniz beyler. Devam.  tbrk*

Çevrimdışı pistoltr

Şuraya gözüm takılıp duruyordu, sonunda orta yol bulunup bu şekilde yapılması güzel olmuş. Çeviri için eline sağlık. :)
      Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi

Çevrimdışı Dutchy

Güzel çalışılmış bir şaheser adeta. Tebrikler...

Çevrimdışı Rapper

• Redwood Original         Men of Mayhem
      • Onursal Üye
      • Albay
      • *
      • Beğenildi: 17 kere
      • Redwood Original
        • Profili Görüntüle
      Çeviri ve bilgilendirme için teşekkürler Fernweh  tbrk*

Çevrimdışı vakanüvis

Yeni fark ettim, mauiritima tagının olmaması iyi olmamış, en azından bölgeyi mali'ye verselermis
      Savaş, sonsuz yaptırım ister
      -Cicero

Çevrimdışı Armagedon

Uganda Eklenmiş Acaba Sikkim,de Var Mıdır ?

Çevrimdışı Furkan 65

Sikkim oyuna eklenmedi. Fakat modu var.

Çevrimdışı Rapper

• Redwood Original         Men of Mayhem
      • Onursal Üye
      • Albay
      • *
      • Beğenildi: 17 kere
      • Redwood Original
        • Profili Görüntüle
      Sikkim istersin de olmaz mı..

Çevrimdışı Fernweh

Oh no.. Kanser konuya yayılıyor :no:
      the first kill tonight
      time to die

Çevrimdışı KoKi

Bu espri azalarak biter sanıyordum ama Pf var olduğu sürece bu espride var olacak herhalde...

Çevrimdışı CaisuEu4

Bide güzel bir teknonoji kursalar Miss gibi olur.Kaynak eklemeyide çoğaltsalar.

Çevrimdışı Bayoj

Hocam Hatay gelmeyecek galiba  ??? ???

Çevrimdışı Fernweh

Hocam Hatay gelmeyecek galiba  ??? ???
      Bu saatten sonra gelmediyse daha geleceğini sanmıyorum. En azından core olarak eklenebilirdi ama.
      the first kill tonight
      time to die

Çevrimdışı The Last Kaiser

Paradox yüksek ihtmalle onu Türkiye'yi içine alan bir Dlc paketinde bize paralı olarak sunar
      « Son Düzenleme: 18 Ağustos 2018, 13:20:18 Gönderen: The Last Kaiser »

Çevrimdışı CaisuEu4

Valla paralı sunsa benim işime yarar.Neden derseniz çünkü benim oyunlar Orjinal dlcler crack onlinede giriyor rahat.

Çevrimdışı TheAnime

Alman İmparatorluğunun kaybettiği bütün topraklar ya da Burgenland gibi bölgeleri eklerler mi dersiniz? uzun süredir umutluydum ama hala bir şey yapmadılar bu konuyla ilgili.

Çevrimdışı Armagedon

Alman İmparatorluğunun kaybettiği bütün topraklar ya da Burgenland gibi bölgeleri eklerler mi dersiniz? uzun süredir umutluydum ama hala bir şey yapmadılar bu konuyla ilgili.
      Paradox anca oyunları 4 yılda tamamlıyor Hearts of iron 4 2016,da çıktığına göre 2020,de oyun eksiksiz Olur (Dlc,ler İle)
      « Son Düzenleme: 25 Ağustos 2018, 12:26:44 Gönderen: Armagedon »

Çevrimdışı TheAnime

Paradox anca oyunları 4 yılda tamamlıyor Hearts of iron 4 2016,da çıktığına göre 2020,de oyun eksiksiz Olur (Dlc,ler İle)
      2020 yılını beklemek zor olacak ama gerçek bir 2.Reich kurmak için 2 yıl beklediysem 2 yıl daha bekleyebilirim diye düşünüyorum.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.