Bağlanılan Hatırlatmalar

• HOI IV - Waking the Tiger [Duyuruldu!]: 18 Kasım 2017
  • Hearts of Iron IV - Waking the Tiger: 8 Mart'ta çıkıyor: 08 Mart 2018

Gönderen Konu: DUYURU Hearts of Iron IV - Waking the Tiger [Çıktı!]  (Okunma sayısı 26950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hearts of Iron IV - Waking the Tiger [Çıktı!]
« Yanıtla #260 : 10 Mart 2018, 13:21:44 »
ilk izlenimleriniz nasıl ? Değer mi sizce almaya ? Steam yorumları gayet olumlu olarak gözlemledim.

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #261 : 10 Mart 2018, 19:37:18 »
Sizin yapacağınız Chain of Command'ın ben *** ****.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı Miğfer

• (Krieg)
  • Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #262 : 10 Mart 2018, 23:58:20 »
Birkaç güne DLC'yi alacağım. Kattığı onca şeye bakarsak cidden çok iyi görünüyor, şahsen benim iştahımı kabarttı. EK: Almanya gibi ülkelere farklı seçenekler tanınması, HOI4'ün 2. dünya savaşı stratejisinden çıkarak kapsamlı bir ülke yönetme oyununa girişi demek oluyor bana göre. (Hoş, zaten öyleydi de olmuşken tam olsun demişler.) Denemek için sabırsızlanıyorum.
« Son Düzenleme: 10 Mart 2018, 23:59:02 Gönderen: Miğfer »

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #263 : 11 Mart 2018, 12:23:04 »
Ben aldım Çin Halk Cumhuriyet'i ile oynamaya başladım. Ancak mareşal ile komutan arasındaki o hesaplamaların mantığını pek oturtamadım açıkçası. Biraz ilgilenmek lazım o konuyla.

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #264 : 11 Mart 2018, 13:51:55 »
Ben aldım Çin Halk Cumhuriyet'i ile oynamaya başladım. Ancak mareşal ile komutan arasındaki o hesaplamaların mantığını pek oturtamadım açıkçası. Biraz ilgilenmek lazım o konuyla.
Japonlar gelip yeniyor. Çin'e eklenen odak ağaçlarının hiçbir anlamı yok şuan. 10 tane açamadan rage quit..

Sınır çatışmaları da bozuk gibi geldi bana yenilmiyor yapay zeka sanki sürekli takviye yapiyor gibi.

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #265 : 11 Mart 2018, 14:51:20 »
Japonlar gelip yeniyor. Çin'e eklenen odak ağaçlarının hiçbir anlamı yok şuan. 10 tane açamadan rage quit..

Sınır çatışmaları da bozuk gibi geldi bana yenilmiyor yapay zeka sanki sürekli takviye yapiyor gibi.

evet çin düştü kukla oldu sonra hepsi hurra bize saldırdı. başta devrim oluyor havasına girerken kendimi masaüstü resmimi kös kös izlerken buldum.

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #266 : 11 Mart 2018, 19:17:33 »
bende 2 oyun oynadım şuana kadar,çin ikisindede japonyaya yenildi.Çin'in yendiği oyuna denk gelen varmı?

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #267 : 12 Mart 2018, 14:09:09 »
bende 2 oyun oynadım şuana kadar,çin ikisindede japonyaya yenildi.Çin'in yendiği oyuna denk gelen varmı?

Tekrar denedim Çin Halk Cumhuriyeti ile, bu sefer saldırmadım bekledim. Odak ağacından direkt Japon savaşına odaklandım. Çin ile beraber Japonya'ya saldırdım. Savaş sırasında Stalin'in sırtını sıvazladım yağladım balladım. Bütün bölge Japonya'ya karşı durunca yendik. Ondan sonra hemen Çin ittifakından çıkıp Comintern'e katılıp Çine savaş açtım. Çok kısa sürede Sincan dahil bütün bölgeyi aldım. Yıl 1940 olmuştu tam o sıra. Şimdi hitleri durdurma vakti ancak bütün balkan faşist olmuş. Bakalım neler olucak.

Çevrimdışı TitanBey™

« Yanıtla #268 : 12 Mart 2018, 15:11:49 »
Size Beğeceneğiniz Özellikleri Sayayım:

- Türkiye ile Osmanlı kurulabiliyor
- Naziler, event ile Romanya , Bulgaristan vb. ülkeleri kuklalştırabiliyor.

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #269 : 12 Mart 2018, 18:40:45 »
Gene Almanya ile oynarken 200 kadar piyade,48 de panzer tümeniyle sovyetlere girdim yaklaşık 150 sovyet tümenini paketleyip yokettiktne sonra dedim ulan bi sovyetleri yöneteyim bakalım durdurabilcekmiyim diye,save alıp sovyetleri seçip başladım.80 tane yeni piyade tümeni basıp tüm orduları sınıra dizdim.(toplam 250 tümen falan oldu sanırım) kışa kadar full savunma yaptım,kış geldiğindede karşısaldırıya geçtim ve varşovaya kadar almanları itip çıktım.

Kısaca diyeceğim yapay zeka hala çok kötü,3k fighter + 3k CAS ları hiç aktif kullanamadı hep hava üstünlüğü bendeydi,tümenlerin çoğunu denizlerden geçirmeye kalktı müttefikler denizaltılarla yoketti.Oyunu save aldığımda Almanya ile istesem 2 haftada Stalingrad moskova leningradı düşürürdüm,sovyetlere karşı çok açık üstünlük vardı.Yapay zeka ise orduları boşa kullanmaktan başka bişey yapmadı.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #270 : 12 Mart 2018, 18:48:01 »
Bu zaten hep olan bir şeydi ve Paradox Aİ hakkında geliştirme yapacağını söylememişti.
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Çevrimiçi KoKi

« Yanıtla #271 : 12 Mart 2018, 19:18:40 »
komünist çin ile oynarken en soldaki odak ağacından hangisinden gitmeliyim ? mao , wang ming ve şu sosyal demokratların ki ?

Çevrimiçi Hynkel

« Yanıtla #272 : 12 Mart 2018, 20:14:55 »
Gene Almanya ile oynarken 200 kadar piyade,48 de panzer tümeniyle sovyetlere girdim yaklaşık 150 sovyet tümenini paketleyip yokettiktne sonra dedim ulan bi sovyetleri yöneteyim bakalım durdurabilcekmiyim diye,save alıp sovyetleri seçip başladım.80 tane yeni piyade tümeni basıp tüm orduları sınıra dizdim.(toplam 250 tümen falan oldu sanırım) kışa kadar full savunma yaptım,kış geldiğindede karşısaldırıya geçtim ve varşovaya kadar almanları itip çıktım.

Kısaca diyeceğim yapay zeka hala çok kötü,3k fighter + 3k CAS ları hiç aktif kullanamadı hep hava üstünlüğü bendeydi,tümenlerin çoğunu denizlerden geçirmeye kalktı müttefikler denizaltılarla yoketti.Oyunu save aldığımda Almanya ile istesem 2 haftada Stalingrad moskova leningradı düşürürdüm,sovyetlere karşı çok açık üstünlük vardı.Yapay zeka ise orduları boşa kullanmaktan başka bişey yapmadı.

48 Panzer Tümenini hangi sanayiyle bastın? Birde Light-Med-Heavy ne ağırlıklı?
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Çevrimdışı onuray210

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #273 : 12 Mart 2018, 21:07:32 »
48 Panzer Tümenini hangi sanayiyle bastın? Birde Light-Med-Heavy ne ağırlıklı?

full med her tümende 4xmed panzer 3x motorize 2x spg art var 1938in ortalarından itibaren panzer 3ün araştırmasını bitirip üretmeye başlıyorum polonya seferine falan 9 tümen yetişiyor,fransayı falan aldıktan sonra 30-40 fabrika veriyorum 1941 haziranında 48 tümen bitmiş oluyor genelde.

Çevrimdışı vakanüvis

• Bölüm Moderatörü
  • *
  • Beğenildi: 48 kere
  • Yaratılanı hoş gör, yaradan’dan ötürü.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #274 : 12 Mart 2018, 21:26:36 »
komünist çin ile oynarken en soldaki odak ağacından hangisinden gitmeliyim ? mao , wang ming ve şu sosyal demokratların ki ?
Mao en zoru :)

ya sovyet yolundan gitip SSCB den yardım alacaksın ya da sosyal demkrat olup milliyetçiler ile koalisyon hükümeti kurup millyetçileri istifaya zorlayıp direk annex edeceksin ama hala japonlara karşı zorlanabilirsin uyarayım.

bir çok çin oyunumdan sonra en mantıklısı sovyet desteği almak olduğu düşüncesindeyim.
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #275 : 12 Mart 2018, 22:39:50 »
Mao tabiki koalisyonlardan çok çektik :D
« Son Düzenleme: 12 Mart 2018, 22:57:15 Gönderen: Stalin Pasa »

Çevrimiçi KoKi

« Yanıtla #276 : 13 Mart 2018, 13:52:34 »
japonları yenemiyorum lan  ;D ;D ;D beyler genel bir taktik anlatabilecek var mı komünist çin için ?

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #277 : 13 Mart 2018, 15:27:09 »
Ayet el-kürsi okusun ordun Japon ordusunun üzerine serpsin 2 güne Tokyo.
Artık demir almak günü gelmişse zamandan
Meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan.

Çevrimdışı YasinSaka

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #278 : 13 Mart 2018, 16:20:49 »
Ayet el-kürsi okusun ordun Japon ordusunun üzerine serpsin 2 güne Tokyo.

Olabilir. Stalin de Almanların işgali sırasında bu taktiği kullanmıştı ve bu da durumu lehlerine çevirmişti ;D

Çevrimdışı PPS-41

• Azab
  • *
  • vive la commune
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #279 : 13 Mart 2018, 20:41:10 »
japonları yenemiyorum lan  ;D ;D ;D beyler genel bir taktik anlatabilecek var mı komünist çin için ?

Birazıcık yukarıda yazdımdı.