Bağlanılan Hatırlatmalar

• HOI IV - Waking the Tiger [Duyuruldu!]: 18 Kasım 2017
  • Hearts of Iron IV - Waking the Tiger: 8 Mart'ta çıkıyor: 08 Mart 2018

Gönderen Konu: DUYURU Hearts of Iron IV - Waking the Tiger [Çıktı!]  (Okunma sayısı 29639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
  • Beğenildi: 149 kere
  • Eşsiz gözlerin, senden başkası yok benim için.
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
Modların çöp olmasına gerek yok, Battleroyal'in modu kadar kapsamlı şekilde Türkiye'yi geliştireceklerini hiç sanmam.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Furkan 65

Bir modder farkı var bir de yapımcı farkı,paradox yeni bir mekanik ekliyor ve bu Moddan ayrılıp paradox'un yaptığı update'ye çekmeye yardımcı oluyor.

Çevrimdışı TurkishModderHOIV

Aynen Türkiye modu güzel ayrıca adamlar battleroyalın yaptığı gibi Hatay yada möntrö gibi şeyler yapmaz

Çevrimdışı ALERHATE

Hatay olurda montrö'ye gerek yok.
Großdeutsches Reich - Lebensraum für Deutschland (NAB) - (AAR)
United States of America - Democracy Protector of the World (AAR) 14. BÖLÜM 2. KISIM YÜKLENDİ

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler. - Zhuge Liang
Acı çekmek, ölmekten daha çok cesaret ister. - Napoléon Bonaparte
Ancak, kendi kendini idare edebilen akıllı insanlar hürdür. - Horace
Acının ödülü tecrübedir. - Eshilos

Çevrimdışı Furkan 65

Neden?

Neden?
O kadar silahsızlandırma vb. uğraşmazlar.Ne de olsa Rhineland kadar önemli bir olay değil. :D :D :D :D
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu

Çevrimdışı Furkan 65

İstanbul vilayetinin altına iki kod yazamıyorlar mı?

İstanbul vilayetinin altına iki kod yazamıyorlar mı?
Ne yazık ki bu konunun görevlisi ben değilim.Daha fazla bilgi için bkz.@Johan Andersson
Bizim kültürümüzün niyeti kişiyi bağımsız kılmak değil, bir başkasına, genellikle bir otoriteye bağımlı kılmak. O nedenle kendini bağımsız kılma çabalarını, kültürümüz anormal davranışlar olarak gösterirler. Böyle çabalar içine girenler toplum içinde alay konusu olurlar, bir tür sırıtırlar.
Doğan Cüceloğlu

Çevrimdışı Furkan 65

Ah sevgili Johan eski dostum...
 :D

Çevrimdışı battle4royal

O kadar silahsızlandırma vb. uğraşmazlar.Ne de olsa Rhineland kadar önemli bir olay değil. :D :D :D :D

O kadar önemli bir olay değil mi? Emin misiniz? Eğer boğazlar tam olarak Türk hakimiyetinde olmasa, öncesindeki ve sonrasındaki askeri koşullar belirlenmese o dönem Alman donanması hiç kafkaslarda zaman kaybetmeden direkt Batum'a çıkardı. Sovyetler bizden üs istedi bunun için, egemenliğimizi tehdit etti unutmayın bunu.

Çevrimdışı Furkan 65

Haklısın.

Çevrimdışı Stalker

Türkiye 2.dünya savaşında etkin rol oynayan bir devlet değildir. Savaşa da katılmamıştır. Bu nedenle odak ağacı getirirlerse yok montröymüş misakı milliymiş bence bu tür odaklar eklemezler. Üstelik montrö'nün eklenmesi gereksiz bir şey olur. Almanyaya askerisizleştirme yapılır da türkiyeye neden yapılır anlamam.

Çevrimdışı Furkan 65

Türkiye 2.dünya savaşında etkin rol oynayan bir devlet değildir.
:fpalm:
Üzdün Biliyormusun?

Çevrimdışı Stalker

:fpalm:
Üzdün Biliyormusun?
Ben tarihi açıklıyorum dostum türkiye savaşa girmemiştir ha girdi dersende sovyetler berline girdiğinde girdi o da savaş sayılmaz zaten. Türkiye için hiç bir şey beklemeyin. Genel olarak yapımcılar üzerinden konuşuyorum yani alternatif tarih ekleyeceklerini hiç sanmam.

Çevrimdışı Furkan 65

Etkinlik ve Savaş'a girmek çok ayrı bir şey.

Çevrimdışı Elessar

1.Dünya Savaşına girmediği halde çok etkin olan bir devlet ABD idi.
Vesselam.

Çevrimdışı napolyon94

Türkiye ye odak agacinin gelmemesi oyunun hayrina.

Çevrimdışı Furkan 65

Katılıyorum.İngiliz kuklalarına bile iyi odak ağaçları yaptılar Türkiye'ye de iyi bir odak ağacı eklerler umarım.

Katılıyorum.İngiliz kuklalarına bile iyi odak ağaçları yaptılar Türkiye'ye de iyi bir odak ağacı eklerler umarım.
Kanada ve Britanya Hindistanı'na yaptıkları odak ağaçlarını beğenmedim.
Doğan Cüceloğlu

Çevrimdışı battle4royal

Türkiye 2.dünya savaşında etkin rol oynayan bir devlet değildir.

Yanlış. Savaşmayan bir de devlet olarak son derece etkindir. Bu kadar etkin olmasaydık ne Churchill ne Hitler ne de Musollini senelerce safına çekme için neticemizde dolanmazdı. Burada başlığını da açmıştım. Almanya bize savaşa girmemiz karşılığında çok şey vaat etti(Adalar, Kafkasya, hatta Azerbaycan). Aynı şekilde Churchill de çok şey vaat etti. Ama onların vaatleri sadece ekonomikti. Tarafsızlığını bu denli baskı altına korumayı başaran tek devlet Türkiye'dir savaş boyunca. Hatta bundan sebep Şükrü Saraçoğlu bu başarısından ötürü Time dergisine kapak olmuştur. Boğazlar o savaş için hayati öneme sahipti. Ancak Türkiye tarafsızlığını koruyarak ne Rus gemisi, ne müttefik gemisi, ne de Alman u-bootlarının geçişine müsaade etmedi. Dolayısıyla da Karadeniz'de yaşanan hava ve deniz savaşlarının akıbetine tarafsızlığı ile doğrudan etki sağladı.Hatta 1944'te boğaza sızmaya çalışan bir de U-boot yakalanmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Türkiye Batı Trakya'dan kaçabilen az sayıdaki Seferad'ın hayatını kurtardı. Yunan halkı Alman işgali altında per perişan açlıktan kırılırken Türkiye gıda yardımı yolladı. Akdeniz'de bandırası belirsiz bir gemi tarafından(Yaygın görüş Vichy'e ait) destroyerimiz batırıldı. Özetle Türkiye savşmadı ama son derece savaşın gidişatına yön verdi. Türkiye Alman çizmelerine müsaade etseydi Sovyetlerin milyonlarca insanına rağmen dayanma gücü bitmek üzereydi.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.