Gönderen Konu: Günlük HOI IV Geliştirici Günlüğü - Hollanda Odak Ağacı - Birinci Kısım  (Okunma sayısı 497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Efe Bozkurt

Pekala, bu forumun patlaması bittikten sonra... (Paradox Interactive Forumundan Bahsediyor.)


Man The Guns DLC'si için bir başka geliştirici günlüğüne hoş geldiniz, burada uzunca bir süredir, bu genişlemede yepyeni bir odak ağaca sahip olacak olan çok beklenen ilk ulusa bir göz atacağız! Paradox'taki olağanüstü planlamanın bir göstergesi olarak, yeni tamamlanmış EU4 Dev Clash'de Hollanda olarak gösterdiğim performansın, yeni odak ağacını yapmak için uzun ve dikkatli planlanmış bir pazarlama kampanyasından başka bir şey olmadığı ortaya çıktı…Karayipler'deki Curacao ve Aruba adalarında işlenen Venezüella petrolü İngilizler için paha biçilemezdi, çünkü Britanya Savaşı sırasında RAF'ın kullandığı yakıtın% 80'i bu rafinerilerden geliyordu (o zamanlar dünyanın en büyükleri). Surinam'dan gelen büyük miktarlarda boksit cevheri ABD ve Birleşik Krallık tarafından, savaş boyunca geniş uçak yapım programlarına yakıt vermek için ithal edildi ve rafinerilerle birlikte, her ikisi de Fransız, İngiliz ve Amerikan birlikleri tarafından değerlerine göre savunuluyordu. Savaştan önce bile tanındı.


Dünyadaki tüm küçük (minor) ülkelerin ticaret denizcileri arasında, Hollandalılar sadece Norveçlilerin büyüklüğünün ardında yer aldılar ve diğer sürgün edilmiş güçlerle birlikte İngilizlerin Atlantik Muharebesi'nde yenilgiye uğramasına yardım etmede kritik rol oynadılar. Son olarak, Doğu Hint Adaları, Japonları Hint Okyanusu'ndan uzak tutmayı amaçlayan stratejik bir savunma alanı olan “Malay Bariyeri” nin hayati bir stratejik parçası olarak görülüyordu. Bütün bunların bir araya gelmesi, Hollandalıların kısa bir süre izin vermesine (sadece birkaç ay - 1942 yılının Mart ayında Doğu Hint Adaları'nın çöküşüne kadar) Kombine Şefler Temsilciliği'nde temsil edilmesine neden olacaktı; Savaş.


Daha fazla uzatmadan, hemen ona (Hollanda'ya) geçelim.


dev diary netherlands_tree.jpg


Şuanlık bu kadar, ikinci kısmı yarın yazarım. Bitince de düzenleyip birleştiririm. Okuduğunuz için teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2018, 21:29:53 Gönderen: Efe Bozkurt »
[/url][/img]


[/url][/img]
 

Çevrimdışı RoadWarriror

Bulgaristan dururken, neden Hollanda?
 

Çevrimdışı kerem1249

Bulgaristan dururken, neden Hollanda?
Bulgaristan'a yönelik bir çok saldırgan odak ağacı var (İtalya, Almanya, Romanya, Yugoslavya ülkelerine ait). Haliyle şu an bu ülkeye yeterli bir odak ağacı yapabilmek çok zor.
Everything is will be very beautiful
 

Çevrimdışı battle4royal

Bence şu an acilen odak ağacı gelmesi gereken 3 ülke var. İspanya, Bulgaristan ve Yunanistan. Muhtemelen set şeklinde gelecek. Haftaya Belçika odağı bekliyorum ben.

 

Foruma ilişkin tüm bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 14 gün içerisinde yanıt verilecektir.