Gönderen Konu: Black Ice Genel Sohbet  (Okunma sayısı 92175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi pistoltr

Ynt: Black Ice Genel Sohbet
« Yanıtla #1060 : 12 Ocak 2017, 16:41:42 »
Heavy Artillery vs Railway Artillery

Burada sadece fort saldırılarında/savunmalarında railway artillery'in biraz daha iyi olduğu gözüküyor

Temel istatistiklerde de standart Heavy Artillery'in çok daha iyi olduğu bariz belli.

Yani tespit ettiğime göre Railway artillery kullanmak israf gibi bir şey, artı yanını göremedim.

Armoured Train de pek işe yaramıyor gibi geldi, tümen kurarken ek bir katkısı da yok. Ama tarihte bu tip silahların başarılı olduğu bazı yerler var, hala oynayan varsa bilmediğim yerleri aydınlatabilir mi? :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Mokra
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi

Çevrimdışı kafkafkaf

• HOI3
  • Tımarlı Sipahi
  • *
  • Hoİ 3 Silahlanma Bakanı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1061 : 19 Ocak 2017, 09:54:19 »
Almanların Büyük Silah Hayranlığından Başka Bir şey Değil. Hiç Mobile Bir Alet Değil. Tarihte Kullanıldı Ama Oyun İçinde Gereksiz Olduğunu Düşünüyorum. Oyunda Top Bombardımanı İle İlgili Bir Mekanik Yok. Bu Tarz Aletler Yapmak Yerine Hava Gücü Oluşturmak Daha Mantıklı Onlar Daha Efektif.Zırhlı Tren Hiç Kullanmadım  ;D
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2017, 20:21:21 Gönderen: Gregory »

Çevrimdışı TiRaNTx

• Yeni Çeri
  • *
  • paylaşım evrenseldir...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1062 : 23 Ocak 2017, 20:40:36 »
Merhabalar, bir sıkıntım oldu ve çözemedim

Şöyle ki,

bir oyuna başladığımda otomatik kayıt aylık olmak üzere devam ediyorum birkaç saat sonra oyunu kapatıyorum ertesi gün tekrar kayıttan başlıyorum. Her şey güzel sıkıntı yok fakat zaman ilerlemeye başladığında otomatik kayıt yaparken hata verip kapanıyor. Kayıt etmeyi kapatıyorum  bir süre böyle devam ediyor. Fakat sonra yine hata veriyor okadar oynadığımız emek harcadığımız onlarca şey heba oluyor. Var mı bir öneriniz?

Bu arada oyunum steamde black ice 8.4 yüklü

Çevrimiçi pistoltr

« Yanıtla #1063 : 23 Ocak 2017, 21:33:31 »
Merhabalar, bir sıkıntım oldu ve çözemedim

Şöyle ki,

bir oyuna başladığımda otomatik kayıt aylık olmak üzere devam ediyorum birkaç saat sonra oyunu kapatıyorum ertesi gün tekrar kayıttan başlıyorum. Her şey güzel sıkıntı yok fakat zaman ilerlemeye başladığında otomatik kayıt yaparken hata verip kapanıyor. Kayıt etmeyi kapatıyorum  bir süre böyle devam ediyor. Fakat sonra yine hata veriyor okadar oynadığımız emek harcadığımız onlarca şey heba oluyor. Var mı bir öneriniz?

Bu arada oyunum steamde black ice 8.4 yüklü
Black ice içindeki kaydedilen oyunları 4 tane kalana kadar sil (sadece oynadıkların kalsın) ve yine Black Ice dosyasının içindeki logların tamamını sil.
Bunları her seferinde oyuna girmeden önce yap.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2017, 21:37:54 Gönderen: pistoltr »

Çevrimdışı TiRaNTx

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1064 : 24 Ocak 2017, 21:17:16 »
Black ice içindeki kaydedilen oyunları 4 tane kalana kadar sil (sadece oynadıkların kalsın) ve yine Black Ice dosyasının içindeki logların tamamını sil.
Bunları her seferinde oyuna girmeden önce yap.

Yok hocam aynı durum devam ediyor maalesef. Bu arada manuel save yapayım dedim yine aynı. Logları sildim 3 adet  otomatik save dosyası duruyor ayarlardan tekrar aylık otomatik save yaptım  1 ay dolunca yine  aynı sorun veriyor save dosyası bozuluyor  oyun kapanıyor.
Tekrardan yeni oyun başlattığımda  save yapıyor sıkıntı olmuyor  ama oyunu kapatıp açınca yine aynı. Ne yapacağımı şaşırdım. Her oyunu açışımda yeni oyun  başlatacağız sanırım.

Çevrimiçi pistoltr

« Yanıtla #1065 : 24 Ocak 2017, 21:52:04 »
Logları ve savegame'leri oynadıktan sonra da silmek gerekiyormuş. Bir de normal oyunun değil de, Black ice mod klasörünün içindekileri sildiğine eminsin değil mi?

Çevrimdışı TiRaNTx

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1066 : 25 Ocak 2017, 08:04:36 »
Logları ve savegame'leri oynadıktan sonra da silmek gerekiyormuş. Bir de normal oyunun değil de, Black ice mod klasörünün içindekileri sildiğine eminsin değil mi?

\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron III\BlackICE\logs

buradaki loglardan bahsediyoruz sanırım. Bunları siliyorum

Sanırım düzeldi. Her açılışta veya kapandıktan sonra logları silmemiz gerekecek. Birkaç otomatik save ve manuel save yaptım sıkıntı çıkmadı.
Bilgiler için teşekkür ederim. :)

DÜZELTME:

Sorun yine başladı. Logları silmeme rağmen yine save yapamıyorum. Sorun beni bırakmayacak sanırım :)
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2017, 21:46:41 Gönderen: TiRaNTx »

Çevrimiçi alemdar1227

« Yanıtla #1067 : 31 Temmuz 2017, 23:14:59 »
Beyler forumda hoi 3'ü oynayan hiç kalmamış heralde. Eskiden bu konu çok güzel ve hızlıymış.( Evet 54 sayfadaki bütün yorumları tek tek hiç sıkılmadan büyük bir zevkle okudum. ) Bence hoi 4 iyice gelişip oturana kadar hoi 3 oynanabilir. Eu 4 2013'te çıktı ve şu an çok güzel oynanıyor. Hem dlcler hem modlar çok güzel yerleştiği için oynanıyor. Aynı şekilde hoi 4'ün de gelişmesi için en az 1 yıl beklenmeli gibi. Ben şu an hoi 3 bice oynuyorum. Yarın resimleri de atarım.
No time for self-pity
No time for dwelling on
What should have been
But is yet to be

Çevrimdışı Erich von Manstein

« Yanıtla #1068 : 01 Ağustos 2017, 20:06:58 »
Herkes doğal olarak sürekli HOI3 oynamaktan sıkıldı. Bende HOI3 Black Ice'ı daha çok seviyorum fakat yıllar boyunca oynamaktan insan sıkılıyor. HOI4'e de yeni bir heyecan aradığından herkes oynamaya başladı.
"1945'te Nürnberg'te görüştüğüm Alman generalleri arasındaki ortak kanı Manstein'ın sahip oldukları en iyi general olduğu ve başkomutan olarak onu görmeyi istedikleridir. Görünüşe göre o, operasyonel ihtimaller hakkında çok iyi bir sezgiye ve eşit derecede iyi çarpışma yönetme becerisine sahipti. Aynı zaman da tankçı olarak yetişmeyip de mekanize birliklerin potansiyelini onun kadar iyi görebilen başka bir general de yoktu. Kısacası o askeri bir dehaya sahipti."

B.H.Liddell Hart

Çevrimiçi alemdar1227

« Yanıtla #1069 : 01 Ağustos 2017, 20:34:27 »
Herkes doğal olarak sürekli HOI3 oynamaktan sıkıldı. Bende HOI3 Black Ice'ı daha çok seviyorum fakat yıllar boyunca oynamaktan insan sıkılıyor. HOI4'e de yeni bir heyecan aradığından herkes oynamaya başladı.
Dediğin çok mantıklı geldi. Ciddi ciddi bu dediğini hiç düşünmemiştim. Haklısın ama hoi 4 oynayan herkesin hoi 3 ten sıkılıp hoi 4 e gectiğini sanmıyorum.
No time for self-pity
No time for dwelling on
What should have been
But is yet to be

Çevrimdışı PANZER IV

« Yanıtla #1070 : 07 Ağustos 2017, 12:54:02 »
Dediğin çok mantıklı geldi. Ciddi ciddi bu dediğini hiç düşünmemiştim. Haklısın ama hoi 4 oynayan herkesin hoi 3 ten sıkılıp hoi 4 e gectiğini sanmıyorum.
Hoi 4 ün sarmadığı insanlarda var. Bana hoi 3 bi daha çekici geliyor hala. Hoi 4 oynadım biraz ama çekmedi bağlayamadı. Bence 4 ten sıkılıp 3 e dönene çok kişi olacaktır. !!

Hoi 4 te daha çok yeni oyuncular var bildiğim kadarıyla. Paradox böyle amaçlamış.

Çevrimdışı Kirpi

« Yanıtla #1071 : 07 Ağustos 2017, 14:24:46 »
Bunlardan biri benim geçenlerde yine şans verip HOI IV'e girsem de içinde barındıramadığı derinlik ve basitlik beni oyundan soğutmaya yetti .

Çevrimiçi pistoltr

« Yanıtla #1072 : 25 Ocak 2018, 16:37:07 »
Kesinlikle. HoI4'e başlayalı bayağı oldu ve gayet güzel bir oyun. Fakat HoI3 BlackIce'ın yeri her zaman farklı. Hep birkaç mevsim aralığında periyotlarla girip bir oyun atarım. :)

Çevrimiçi KoKi

« Yanıtla #1073 : 25 Ocak 2018, 19:08:38 »
vee 5 aylık konu hortlar  ;D ;D :P :P

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #1074 : 25 Ocak 2018, 19:35:54 »
Yedirmeyiz!

Çevrimiçi pistoltr

« Yanıtla #1075 : 25 Ocak 2018, 19:42:51 »