Gönderen Konu: Balkanların Yükselen Gücü Romanya (AAR)  (Okunma sayısı 36661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
Balkanların Yükselen Gücü Romanya (AAR)
« : 15 Kasım 2012, 13:34:24 »
Balkanların Yükselen Gücü Romanya

• Their Finest Hour ile yazacağım ilk hikayeye Romanya ile başlamaya karar verdim.
  • Oyunu daha çok oynamadım fakat değişiklikleri çözecek kadar oynadım sanıyorum.
  • Hikayenin ilk bölümüne yarın başlayacağım ve önümüzdeki 10 gün içinde hikayeyi tamamlamayı düşünüyorum.(En kötü ihtimalle büyük bölümü biter)
  • Oyuna custom games özelliğinden başlayacağım böylece politik olarak Romanya'ya istediğim gibi şekil verebilirim.
  • Daha önce 1-2 defa Romanya ile oynadım ve bir strateji geliştirdim.Fakat oyunu çok uzun süre oynamadım ve başarısız olma ihtimali her zaman için var.
  • Diğer yazdığım AAR'ler gibi olacak.Oyuncu alımı olmayacaktır.
  • Bunlar da oyun içi hedeflerim.Sanırım hikaye hakkında biraz bilgi verir.Şimdilik bölgesel hedefler fakat oyunun akışına göre hedeflerimi büyütüp küçültebilirim.

BÖLÜM LİSTESİ

Çevrimdışı Arpad

• Şövalye
  • *
    • Profili Görüntüle
Başarılar , Romanya yerine Macaristan daha iyi olabilirdi.

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
İkisinden biri ile yazacaktım ama bu sefer Mihver'i seçmeyeyim dedim.

Çevrimdışı Ragnarr Loðbrók

Aha, EPIC WIN

Çevrimdışı Börklüce

• Arşidük
  • *
    • Profili Görüntüle
Başarılar.

Çevrimdışı Brk007

• Dük
  • *
  • Watch Me Bro
    • Profili Görüntüle
.

Çevrimdışı Franz

Başarılar.
Culture: Bishopish
Religion: Walterizm
Ideology: Fringeist
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Çevrimdışı Umut

• (AlbertDS)
  • Kont
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
BÖLÜM 1:Bir Ulusu Ayağa Kaldırmak
<a href="http://www.youtube.com/v/zTwgwEHiWm0" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/zTwgwEHiWm0</a>
" Uyan Romen Uyan,
           Ölümcül Uykundan Uyan
Barbar Tiranların,
             Seni Batırdığı Yerden Uyan"

1 Ocak 1936'dan itibaren Romen politikasına baştan şekil veriyoruz.Geleceğini en parlak gördüğümüz ittifak olan komiterne yaklaşıyoruz.

Bilimsel anlamdaki ilk düzenlemelerimiz.Genel olarak piyade birliklerini destekleyecek teknolojileri geliştiriyoruz.Bir diğer amacımız ise 1939'a kadar motorize tümen üretebilecek duruma gelmek.

Birkaç piyade tümenin üretiminin ardından savaşa hazırlanmaya kara veriyoruz.Amacımız iç ve dış koşulları olası bir savaşa uygun hale getirmek.

Sovyetler birliğine yaklaşmaya çalışıyoruz.

İlk tümenlerimizin üretimine başladık.Standart romen piyade tümeni 3 piyade tugayı ve 1 topçu tugayından oluşuyor.

Casusluk faaliyeti amaçlarımıza ulaşmak için kilit rol üstleniyor.En önemli iki hedefimiz ise tabi ki Macaristan ve Bulgaristan.

Kabinede yapılan değişikler.Genel olarak yetersiz ordumuzu beşlemeye yönelik hamleler yapıyoruz.

Ardı ardına meclisten geçen yasalar ile üretim gücümüzü artırıyoruz.

Ekimde Bükreş büyük bir gövde gösterisine sahne oldu.Düşmanlarımıza savaşı haber veriyoruz.

1936 yılı sonunda Romen ordusunun durumu.Yılın başında 76 tugay olan ordu neredeyse 1 yılda iki katına ulaştı.

1937 Şubat'ında artık politik durumumuz savaş açmaya uygun hale geldi.Şimdi Romanya'yı Balkanların hakimi yapmak için planımızı uygulamaya koyabiliriz.

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Kral
  • *
    • Profili Görüntüle
Demir yumruk ömer yine yaptı yapacağını :D

Devam çok güzel.

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
BÖLÜM 2:İlk Kıvılcımlar

Planladığımız üzere Bulgaristan'a savaş açıyoruz.

Meclisten geçen savaş yasaları daha fazla aske ve subayı silah altına almamızı sağladığı gibi sanayiyi de orduya seferber ediyor.

Bulgaristan'ı istila planımız.Bükreş karargahına bağlı dağcılar ile Cluj karargahındaki birlikler birleşerek Varna,Plovdiv ve Sofya üzerine ilerleyecekler.

Savaş gücümüzü %100'e çıkarmak için 300.000 askere daha ihtiyacımız var.Fakat Romanya'nın nüfusu buna müsait değil henüz.

Planlandığı üzere saldırıya geçiliyor.

Tümen üretimi için çağırdığımız askerlerin büyük kısmını üretim bandından kaldırıp doğrudan cepheye gönderiyoruz.

Savunmaya çekilen Bulgar birlikleri ülkenin yarısını işgal etmemize izin veriyorlar fakat Bulgar direnişi beklediğimizden daha güçlü çıkıyor.

Sofya önlerine kadar gelmemize karşın buradaki direniş ilerlemeyi durduruyor.

Büyük umutlar ile getirdiğimiz dağcı kuvvetleri ilk savaştan geri çekiliyor.

Sofya taarruzu.Düşük organizasyon ve tümenlerin sadece 3'de 1'inin dolu olması taarruzun verimini düşürüyor.

Beklendiği üzere hezimet uğruyoruz.

Destek kolorduları Bulgar taarruzları karşısında geri çekilmek zorunda kalıyor.

Bu sırada İspanya'da iç savaş patlak verdi.

40 günlük bekleyişin ardından tekrar organizasyon kazanan birliklerimizle Sofya'ya saldırıyoruz.Bu sefer hücum ümit verici.

Sonunda Zafer kazanıyoruz.Sofya düşüyor.

Bulgaristan'ın ilhakı.

Mevcut ekonomik gelişimizi ve savaş yasalarını sürdürebilmek için hemen ikinci hedefimize yöneliyoruz. Macaristan'a savaş ilanı.

Bulgaristan savaşından aldığımız ders nedeniyle bir süre savunma kalıp ardından saldırıya geçmeye karar verdik.Temel olarak üç koldan yürütülecek olan işgal hareketinin hedefleri Budapeşte,Peç ve Debrecen.

Her ihtimale karşı Bükreş'e bağlı 100.000 askere ek olarak güney cephesinden 50.000 asker daha getiriyoruz.

Kuzeyde Macarların bıraktığı bir boşluktan seferberlik birliği olmayan iki sürekli kolorduyu sokuyoruz.

Macarlar Bulgarlara göre çok daha hızlı çözünüyor.40 gün içinde soluğu Budapeşte'de alıyoruz.Hem de destek kuvvetlere gerek kalmadan.

Budapeşte düştü.

Macarlar teslim olmadan Almanya ile birleşme ihtimali sürekli gündeme gelen Avusturya'ya savaş açıyoruz.

Macaristan teslim oldu.Aynı gün içinde tarım teknolojisinde önemli gelişmeler de yaşandı.Artık daha fazla insan kaynağına sahibiz.

Büyük Romanya Krallığı'nın son durumu.

Çevrimdışı Börklüce

• Arşidük
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok güzel. Bu arada çözünürlük kaç?

Çevrimdışı Prinzeugen

• (demir yumruk ömer)
  • Dük
  • *
    • Profili Görüntüle
İmageshack kullanıyorum orada yeniden boyutlandırdan 1024x768 kullanıyorum.Bir problem varsa değiştirebilirim.

Çevrimdışı Brk007

• Dük
  • *
  • Watch Me Bro
    • Profili Görüntüle
.

Çevrimdışı Börklüce

• Arşidük
  • *
    • Profili Görüntüle
İmageshack kullanıyorum orada yeniden boyutlandırdan 1024x768 kullanıyorum.Bir problem varsa değiştirebilirim.

Sorun yok her şey güzel de oyuniçi çözünürlüğü sordum. Çünkü ben 1366x768 de bile rahatsız oluyorum ki bu daha da büyük bir çözünürlük gibi geldi.

Çevrimdışı Nyderrath

• Arşidük
  • *
    • Profili Görüntüle
Oh oh maaşallah. Yine yaptın yapacağını :D . Yeni hikayen hayırlı olsun. Takipteyim. Bölümler güzel. :)
You feel the shaking of the ground,
a billion candles burn around.
Is it your birthday?

Çevrimdışı Probang

Bizans tarzı bir ülke kur :B
Steam

Ağlamayı bile sevmişiz seninle

Çevrimdışı Nizam-ı Türk

• İmparator
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence İsrail tarzı bir ülke kur...

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.