Gönderen Konu: Müttefiksiz Almanya 2  (Okunma sayısı 39323 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
    • Paradox Interactive Türkiye Forumları
Müttefiksiz Almanya 2
« : 06 Mart 2010, 18:48:06 »
Müttefiksiz Almanya konusuna oyunun çok kasmasından dolayı devam etmiyorum. Sıfırdan bir oyun açtım ve KHAN gibi hiç IC kurmadan oynuyorum. 1936'dan beri tank, motorize ve piyade ürettim. Yakında uçak üretimine de başlayacağım. (DiDay's modu)

« Son Düzenleme: 09 Mart 2010, 13:58:38 Gönderen: Ömer »
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2010, 18:49:17 »
Bari Japonya'yla müttefik olun :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2010, 18:49:46 »
Mümnün değil :D
Eu4 için Antik dönemde geçen mod yapımında bana yardım etmek isteyen mesaj atsın.

Steam'den beni ekleyip yanıt alamamış ya da eklemek isteyen üyeler bana PM atarak Steam ismini yazarsa sevinirim.

[Mod] Eşit Alan Projeksiyonu - [Mod] Eski Dünya Müziği - Tarihi ve Coğrafi Harita Siteleri

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2010, 18:54:10 »
Japonya'ya ulaşmak mümkün değil zaten :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #4 : 06 Mart 2010, 19:05:00 »
Ömer,ordu kumandanlıkları çok önemli, Örneğin Berlin HQ'nun başına rütbesini yükselterek Guderian veya Manstein'ı getir çünkü bu generallerin hem Offensive,hem Panzer,hem Logistic yetenekleri var ve bu savaşlarda ordu hiyerarşisindeki tüm birimlere olumlu etki yapıyor

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #5 : 06 Mart 2010, 19:10:31 »
Konuyla alakası yok ama Imperial General HQ ' nun lideri yoktu bende Offensive Doctrine olan bir komutan atadım. Emrindeki tüm askerler yararlara biliyor mu bundan ?

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #6 : 06 Mart 2010, 19:12:38 »
Elbette HQ'ları özellikle en büyük ordu komutanlıklarını kesinlikle komutansız bırakmayın,

Gerçek anlamda da Koskoca Japon Ordusunun komutansız olması komik olurdu :)

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #7 : 06 Mart 2010, 19:15:30 »
Ömer,ordu kumandanlıkları çok önemli, Örneğin Berlin HQ'nun başına rütbesini yükselterek Guderian veya Manstein'ı getir çünkü bu generallerin hem Offensive,hem Panzer,hem Logistic yetenekleri var ve bu savaşlarda ordu hiyerarşisindeki tüm birimlere olumlu etki yapıyor
Bu generaller muhtemelen tümenlere atandı ve bulamıyorum. Ayrıca üşendiğim için hiyerarşi kurmadım, üretilen birimler direk theater hq'lara bağlanıyor.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2010, 19:17:52 Gönderen: Ömer »

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #8 : 06 Mart 2010, 19:16:49 »
Bunca zamandır Japon Ordusu komutansızdı demek ki :D

Çevrimdışı KHAN

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #9 : 06 Mart 2010, 19:20:06 »
Hiyerarşi çok sorun olmaz ama Generalleri dikkate al derim büyük ihtimalle oyunun başlangıcında bulunan tümenlerde komutandırlar

Bir öneri daha Yapay Zeka'nın ordu ihtiyaçları kısmında belirlediği miktarların üzerine çıkmaya çalış özellikle kara ve hava birimlerinde,Deniz birlikleri önerisinide dikkate alma  ;)

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #10 : 06 Mart 2010, 19:22:31 »
2 Theatre var (Umarım doğru yazdım.) Birisi 25 Light Armor birisi 16 light Armor istiyor bende okadar IC yok :S

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #11 : 06 Mart 2010, 19:26:39 »
Ocak 1939 ordu;

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #12 : 06 Mart 2010, 21:02:56 »
Uçağın var mı ? :D

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #13 : 07 Mart 2010, 00:29:21 »
Uçağın var mı ? :D

Başlangıçtakiler ve Avusturya'nın ilhakından sonra katılanlar var.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #14 : 07 Mart 2010, 13:02:47 »
7 Eylül 1939, Danzig'i istemeden hemen önce Wehrmacht'ın mevcudu;

Çevrimdışı Morimoto

• Nizam-ı Cedid
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #15 : 07 Mart 2010, 13:12:53 »
Heavy Armour lar ne zaman geliyor ?

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #16 : 07 Mart 2010, 13:16:46 »
Heavy Armour lar ne zaman geliyor ?
Teknolojisi tamamlandı ama henüz üretmedim.

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #17 : 07 Mart 2010, 13:23:23 »
Polonya Seferi başlamıştır. Wehrmacht yıldırım savaşı yapıyor.

<a href="http://www.youtube.com/v/BG60CwHEKVo&amp;hl" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/BG60CwHEKVo&amp;hl</a>

Çevrimdışı Ömer

• Yönetici
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #18 : 07 Mart 2010, 15:12:10 »
Polonya'nın işgalinin ardından Berlin Karargahı iptal edilerek tüm birlikler Bittburg Karargahı'na bağlandı.
Ve İtalya'ya savaş ilan edildi.

Çevrimdışı Loki

• Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Müttefiksiz Almanya 2
« Yanıtla #19 : 07 Mart 2010, 15:17:24 »
devam ömer  :)  takipçinim