Gönderen Konu: 1914 Barış Sorunu  (Okunma sayısı 1021 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anatole France

• Ağır Süvari
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
1914 Barış Sorunu
« : 20 Şubat 2012, 19:34:19 »
1914'te Almanya'yı seçtim ve 1915 yılında Fransa'yı mağlup ettim. Fransanın kuzeyi bizde kaldı.

Şimdi anlamadığım saçmalık şu ki, Belçika Liege'i geri aldı ve barış yaptık. Öyle duruyor orada. Ne alaka anlamadım.

Neyse, sıra geldi Rusya'ya. 1916 yılı itibariyle Petrograd, Moskova, Volgograd(Stalingrad), ve tüm Ukrayna, Kırım, Baltıklar ve Finlandiyayı işgal ettim. Lenin'i Çarın üstüne saldım.

Şubat gelince devrim oluyor ve savaş bitiyor. Ama nasıl bitiyor! Sınırlar savaş öncesi duruma dönüyor.

Arkadaş böyle bir saçmalık olur mu? Bekliyorum ki event gelsin sınırlar düzelsin. Yok, öyle devam ediyor. :)

Sonra da Fransa tekrar savaş açıyor. Tabii, İngilizler ile askeri geçiş anlaşması olduğu için İngilizler yığmış Fransaya tümenleri mecburen biraz geri çekiliyorum. Hadi onu anladım da, kardeşim bu Rusya işi nedir? Şu modu Almanya ile oynayan var mı?
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2012, 19:37:46 Gönderen: Anatole France »
Denn nur Eisen kann uns retten...

Çevrimdışı Kenjiro

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: 1914 Barış Sorunu
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2012, 20:13:02 »
DH'nin 1.DS senaryosunu oynasana. HoI2'nin 1914 modu çok kötü.

• Ağır Süvari
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2012, 20:45:53 »
DH'nin 1.DS senaryosunu oynasana. HoI2'nin 1914 modu çok kötü.
DH daha kötü. Yapay Zeka batmış. Daha önce çok yazdım ama en bariz örneği vereyim.

Osmanlıyım. Rusya'yı Kafkaslarda, İngilizleri Mısırda yenmişim. Neyse Almanya savaştan çekildi. Haliyle alayı üstüme geliyor. Kars'a kadar çekildim. Mısırdan da çıktım ve Sina sınırına kadar geriledim. Derken bekliyorum saldırsınlar. Tık yok. Yıl da 1920 oldu. Adamlar 1 yıldır dayandılar sınıra 50şer tümenle 10 tümenim var sınırda saldırmıyorlar. Neyse, ben de anladım bi sorun olduğunu ve tüm orduları İstanbul'a çektim. Sınır bomboş. Ama tek bir hamle bile yok. Yani adamlar sadece core olan yerleri alıyorlar. :) Bir de oynadığım 3 oyunda (2'si Osmanlı biri Almanya) Rusya hiç yenilmedi. Değil yenilmek Polonya'yı bile kaybetmedi.

• Ağır Süvari
  • *
  • Macht geht vor Recht
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2012, 20:49:05 »
AAR modunu oyna.
Link yollasana.

Bu mod yapılmış en iyi modlardan biridir arkadaşlar. Yapmayın etmeyin. Adamlar tümenlerin konuşlandığı yere kadar doğru yapmışlar.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.