Gönderen Konu: Düşman Donanmasını Ele Geçirme  (Okunma sayısı 645 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fusuy145

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Düşman Donanmasını Ele Geçirme
« : 22 Haziran 2018, 11:51:28 »
Merhaba Arkadaşlar,

HOI'de savaş kazandıktan sonra barış antlaşmasında düşman donanmasındaki ağır kruvazör vs ele geçiremiyoruz. Fakat ülkeyi kukla yapıp kendimize kattıktan sonra ülkedeki askerlerle beraber donanmada katılıyor. Bunun sebebini biliyor musunuz? Başka şekilde düşman donanma ve askerlerini ele geçiremez miyiz?

Çevrimdışı Hynkel

Ynt: Düşman Donanmasını Ele Geçirme
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2018, 11:54:07 »
Askerler zaten manpower olarak katılıyor. Donanmayı ise ele geçiremezsin, oyunun mekaniği izin vermiyor.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Çevrimdışı fusuy145

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Haziran 2018, 15:46:54 »
Hayır izin veriyor. Mesela Romanyayı ve Vichy Fransası'nı kendinize kattığınızda donanması da beraberinde geliyor. Anladığım kadarıyla kukla devleti kendimize kattığımızda donanmaları vs katılıyor.

Çevrimdışı Hynkel

« Yanıtla #3 : 22 Haziran 2018, 16:53:22 »
Event olarak veya focus’tan olur onlar. Savaş sonucu donanma sana katılmaz.
Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet
Kilâb-ı zulme kaldı gezdiğin nâzende sahrâlar
Uyan ey yâreli şîr-i jeyân bu hâb-ı gafletten

Çevrimdışı fusuy145

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2018, 17:20:00 »
Anladım hocam teşekkür ederim.

Çevrimdışı Efe Bozkurt

« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2018, 19:50:53 »
Anlamadım fakat ben. Hani Almanya'nın focus tree'sinde çekoslovakya nın yarısını (çek cumhuriyeti) alıyoruz ya. Çek cumhuriyetinin uçaklarını-gemilerini-silahlarını bir ülkeye ödünç verme ve kiralamadan verebiliyoruz. Yani bu demek ki o ekipman bizde.

Çevrimdışı fusuy145

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2018, 20:39:50 »
Arkadaşlar olayın özü şu çözdüm :) Şimdi bir ülkeyle barış antlaşması yaptığımızda o ülkenin uçak, tank, silah vs bizim oluyor. Fakat deniz kuvvetlerinden sadece konvoylar bizim oluyor. Fakat eğer ki ülkeyi kukla devlet yapıp silah göndererek ya da orada yapı kurarak kendinize katarsanız o zaman o ülkedeki tüm askerler ve donanma da size katılıyor. Birleşik Krallık ve Romanya üzerinde deneyin göreceksiniz.

Çevrimdışı pistoltr

« Yanıtla #7 : 20 Temmuz 2018, 21:35:12 »
Arkadaşlar olayın özü şu çözdüm :) Şimdi bir ülkeyle barış antlaşması yaptığımızda o ülkenin uçak, tank, silah vs bizim oluyor. Fakat deniz kuvvetlerinden sadece konvoylar bizim oluyor. Fakat eğer ki ülkeyi kukla devlet yapıp silah göndererek ya da orada yapı kurarak kendinize katarsanız o zaman o ülkedeki tüm askerler ve donanma da size katılıyor. Birleşik Krallık ve Romanya üzerinde deneyin göreceksiniz.
Birleşik krallığa o donanmayı eritmeden çıkılamaması :(
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi

Çevrimdışı fusuy145

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Temmuz 2018, 01:59:56 »
Hocam Birleşik Krallığa tek çıkartma hakkın oluyor nerdeyse :(

Çevrimdışı pistoltr

« Yanıtla #9 : 21 Temmuz 2018, 15:41:32 »
Hocam Birleşik Krallığa tek çıkartma hakkın oluyor nerdeyse :(
@fusuy145 hocam 1936'da free trade açarak 1939'a kadar fazladan 3-5 araştırma yapabiliyorsun, onları donanma odaklı yaparsan 41'e kadar Kraliyet Donanması'nı bir hayli eritebilirsin (Tabi DD ve CL'ler eksilince geri çekilerek, temkinli çatışmalar yaparak. Erich Raeder'in geri çekilme traiti de bu konuda güzel işe yarar.

Tamamen donanma odaklı gidersen daha da hızlı. :)

Çevrimdışı casanova09

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2018, 18:09:04 »

aga peki ne kadar silah vermem gerekiyor bunların bana bağlanması icin mesela romanya ve yunanistana kukla yaptım ben birinde 15 diğerinde 25 gemi var ama ne kadar kac sefer silah bahıslarsam bana bağlanır komple ?

Çevrimdışı fusuy145

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Temmuz 2018, 18:43:33 »
@fusuy145 hocam 1936'da free trade açarak 1939'a kadar fazladan 3-5 araştırma yapabiliyorsun, onları donanma odaklı yaparsan 41'e kadar Kraliyet Donanması'nı bir hayli eritebilirsin (Tabi DD ve CL'ler eksilince geri çekilerek, temkinli çatışmalar yaparak. Erich Raeder'in geri çekilme traiti de bu konuda güzel işe yarar.

Tamamen donanma odaklı gidersen daha da hızlı. :)

Deneyeceğim hocam Bismarck denizlere indi mi tamam zaten :)

Hocam kukla yapınca -Almanya için konuşursak- Reichcorporate olarak tanımlanıyor. Tebaaları yönet diyince orda belli puanlar var. O puanlar düştükçe Reichcommissarata çekip ordan da kendi topraklarına katabilirsin. Sadece silah bağışlama değil orda inşaat yapınca da o puan düşüyor.

Not: Cevabın üzerinden 1 saat geçmeden ileti atmak flood'a giriyor lütfen dikkat edelim. / KoKi
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2018, 18:50:17 Gönderen: KoKi »

Çevrimdışı pistoltr

« Yanıtla #12 : 26 Temmuz 2018, 19:12:12 »
@casanova09 fusuy145'in dediği için inşaat yaparak da düşürülebilir. En verimli düşürme şekli inşaat yaparak olan, bunu ekleyeyim.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.