Gönderen Konu: Oyuna mutlaka Eklenmesi/Çıkarılması gereken özellikler  (Okunma sayısı 3338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı evdeki zambak

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oyuna mutlaka Eklenmesi/Çıkarılması gereken özellikler
« Yanıtla #40 : 24 Mart 2018, 18:46:01 »
Dava falan açabilirler o zaman.

Tarhi bir gerçek var ama 2. dünya savaşında tarafsız bir kaç ülke hariç herkes düşman ülke vatandaşların ya sınırdışı etmiş ya da toplama kampına göndermiş.

Buna dava açarlarsa ben de İstanbuldaki Yunan clamine açarım yıl olmuş 1936 yok efendim Yunan İstanbul benimdir diyo, diyorum herhalde terlemişler bi yüzmek istiyorlar.

Eğer Yunan clami olacaksa Türkiye`de Selanik, Musul, vb. yerlerde clami olsun oyun başında.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #41 : 24 Mart 2018, 19:09:57 »
İnsanlık suçu çünkü...
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
  • Beğenildi: 1 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #42 : 24 Mart 2018, 19:41:08 »
Abi gerçek olan olaylar yüzünden niye dava açsınlar. Paradox'un bu politikasını anlayamıyorum.

Çevrimiçi battle4royal

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Beğenildi: 14 kere
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #43 : 24 Mart 2018, 19:59:32 »
Paradox'un bu politikasının tek sebebi politik doğruculuk illetinin başkenti İsveç merkezli olması. Bunlar çocuğuna tecavüz eden mülteciden sınırdışı edilmesin diye şikayetçi olmayan garip manyaklar.

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 24 Mart 2018, 20:12:56 »
Abi gerçek olan olaylar yüzünden niye dava açsınlar. Paradox'un bu politikasını anlayamıyorum.
İçinde soykırım bulunan oyun Avrupa'da nasıl satılacak? Bal gibi dava açıp yasaklarlar işte neyini anlamıyorsun.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 24 Mart 2018, 20:22:04 »
İçinde soykırım bulunan oyun Avrupa'da nasıl satılacak? Bal gibi dava açıp yasaklarlar işte neyini anlamıyorsun.

Okullarda da öğretilmesin o zaman. Üstü kapatılsın gizlensin. Tarihten silinmeye çalışılsın senin mantığına göre.

Çevrimdışı Revanchism

« Yanıtla #46 : 24 Mart 2018, 20:42:58 »
Okullarda da öğretilmesin o zaman. Üstü kapatılsın gizlensin. Tarihten silinmeye çalışılsın senin mantığına göre.

Artı zaten II. Dünya Savaşı sivil ölümlerinin asker ölümlerini katladığı bir savaş. Sırf askerleri öldü göstermek, sivillerin yaşadıklarını işin içine katmamak çok yanlış olur.

Çevrimdışı pistoltr

« Yanıtla #47 : 24 Mart 2018, 20:54:14 »
Avrupa'da bal gibi satar asıl. Burada korkulan Yahudi gücü. Şahsen en büyük etkiyi onun yaptığını düşünüyorum. Bu mantıkla Warband'te de insan trafiği yapma var ama nasıl kamyon yüküyle sattı acaba. :))

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 24 Mart 2018, 20:56:51 »
Tarihten silmek başka insanlık suçunu oyunda simule edip sempatik göstermek başka. Nasıl oyun Çin'de savaş lordlarını ayrı bir ülke olarak gösterdiği için yasaklandıysa Avrupalıların hassasiyeti de bu olay. Nazi sembollerinin gösterilmesi bile yasakken oyuna soykırım eklensin dersen adamlar sanki anasına bacısına küfür etmişsin gibi tepki verecektir :D Paradox durup dururken niye oyunu yasaklattırıp ticari kayıpa uğrasın ki. Oyunda Türkiye'nin yarısının Kürdistan olarak gösterildiğini düşünün bu oyun Türkiye'de satılabilir mi?

Çevrimiçi battle4royal

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Beğenildi: 14 kere
  • "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır."
    • Profili Görüntüle
    • Tarihi Türkiye Modu
« Yanıtla #49 : 24 Mart 2018, 21:05:44 »
Tarihten silmek başka insanlık suçunu oyunda simule edip sempatik göstermek başka. Nasıl oyun Çin'de savaş lordlarını ayrı bir ülke olarak gösterdiği için yasaklandıysa Avrupalıların hassasiyeti de bu olay. Nazi sembollerinin gösterilmesi bile yasakken oyuna soykırım eklensin dersen adamlar sanki anasına bacısına küfür etmişsin gibi tepki verecektir :D Paradox durup dururken niye oyunu yasaklattırıp ticari kayıpa uğrasın ki. Oyunda Türkiye'nin yarısının Kürdistan olarak gösterildiğini düşünün bu oyun Türkiye'de satılabilir mi?

Oyunda etnisite olmamasının sebebi direkt bu olabilir hatta

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Global Moderatör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #50 : 24 Mart 2018, 21:17:21 »
Verdiğin örnek hatalı. Sen olmayan bir şeyi olmuş gibi göstermekten bahsediyorsun. Ben olan bir şeyi oyuna yansıtmalarından bahsediyorum. This War of Mine oyunu. Savaşda ki sivilleri konu alıyor. Ama hayvan gibi sattı. Gerçi Yugoslav savaşını konu alıyordu. Ama sonuçta savaşın bütün gerçeklerini ortaya koyuyordu.

Çevrimdışı Stalin Pasa

• Yeni Çeri
  • *
  • CCCP
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #51 : 24 Mart 2018, 21:33:27 »
Verdiğin örnek hatalı. Sen olmayan bir şeyi olmuş gibi göstermekten bahsediyorsun. Ben olan bir şeyi oyuna yansıtmalarından bahsediyorum. This War of Mine oyunu. Savaşda ki sivilleri konu alıyor. Ama hayvan gibi sattı. Gerçi Yugoslav savaşını konu alıyordu. Ama sonuçta savaşın bütün gerçeklerini ortaya koyuyordu.
Verdiğim örneklerin ortak özelliği o ülkenin kanunlarına göre suç olması. Gerçekte olmuş bile olsa satış yaptıkları ülkede suç olan bir şeyi oyunda gösteremezler.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #52 : 24 Mart 2018, 22:45:59 »
Siz tartışın paradox eklemeyecek  :D
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimdışı Winchester 34

« Yanıtla #53 : 25 Mart 2018, 16:48:02 »
Ben Nazi'yi eksik yapmalarından rahatsızım.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #54 : 25 Mart 2018, 16:48:57 »
Örnek verebilir misin?
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimdışı Baris

« Yanıtla #55 : 25 Mart 2018, 19:36:42 »
Bence harita üzerinden grand strategic oyunlarda en çok düşülen hata zaten sandbox üzerinden gelişen detayın tarihselliğini sorgulamak.

Grand strategic olduğu için genellemeler mevcut olur ama 2 DS'ını konu alan ve savaş oyunu sayılan bir oyunda belirleyici olan ekipman&OOB ve muharebe kayıpların makul olmasıdır. Daha evvel dediğim gibi sivil kayıplar ciddi bir savaş oyununda önemli değildir. Başka oyun türleri farklılık gösterebilir.

Çevrimdışı vakanüvis

« Yanıtla #56 : 25 Mart 2018, 20:25:17 »
kullanıcı sözlesmesine göre soy kırım modu yapılması bile yasak iken direk oyuna eklemezler diye düşünüyorum
asıl eklememe sebepleri tarihi yansıtıp yansıtmama değil soykırıma özendirme gibi algılanmasın diye. en azından ben öyle biliyorumdum.
Savaş, sonsuz yaptırım ister
-Cicero

Çevrimdışı Winchester 34

« Yanıtla #57 : 27 Mart 2018, 11:01:29 »
Örnek verebilir misin?

Bayrak soykırım toplama kampı kurma sivil yer bombalama.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #58 : 27 Mart 2018, 18:17:57 »
kullanıcı sözlesmesine göre soy kırım modu yapılması bile yasak iken direk oyuna eklemezler diye düşünüyorum.
Hür doğmuştur insanoğlu,
Hür yaşamak hakkıdır.

Çevrimdışı Thracian

• Müsellem
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 01 Nisan 2018, 12:03:11 »
Oyunun süresi çeşitli yenilik ve ulusal odaklar ile uzatılmalı, Örneğin 2.dünya savaşı bittikten sonra soğuk savaş dönemine ait ulusal odaklar yeni teçhizatlar(tanklar,tüfekler vs.) eklenebilir ülkelere. Ayrıca ekonomi de eklenebilir bu da oyun süresini uzatan ve keyif veren bir özellik olacaktır mesela ülkelerde ki insanların gelir düzeyleri, Ülkelerin gelir düzeylerini arttırmak için yapabileceği çeşitli hamleler eklenebilir.

Bana kalırsa sürekli alternatif tarih odakları(Kaiseri geri çağırmak gibi) gelene kadar oyunun süresini uzatan çeşitli odak ve etkinlikler kazandırılabilir oyuna.