Gönderen Konu: Hearts of Iron IV Geliştirici Günlükleri 26 - 25 Eylül 2015  (Okunma sayısı 1493 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mosin

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
Hearts of Iron IV'un 26. geliştirici günlüğüne hoş geldiniz. Bu sefer donanma hakkında detaylı bir inceleme yapacağız.

Gemi Araştırması
İlk olarak, geliştirilmiş gemi tiplerini ve onun yanı sıra nakliye teknolojilerini yıllar geçtikçe araştırdığınız donanma teknoloji ağacımız var. Denizaltılardan uçak gemilerine kadar her şey burada araştırılıyor tabi ki.

Daha önce 8. geliştirici günlüğünde de bahsettiğimiz gibi, deniz savaşlarından kazandığınız tecrübeyi farklı tipte ve çeşitte pek çok gemiyi kişiselleştirmek üzere kullanabilirsiniz. Yani Schlachtschiff H44'ünüzün üzerindeki silahları geliştirmek istiyorsanız bu mümkün.

Donanma Doktrinleri
İkinci olarak donanma doktrinlerimiz var. Üç ayrı doktrin ağacı var ve aynı anda sadece birini araştırabilirsiniz.

Filo Seyirde
Zırhlılar üzerine yoğunlaşmış güçlü bir donanmamız denizler üzerindeyken dikkate değer bir güç olduğumuzu gösterir. Bu doktrin İtalya, Fransa ve Büyük Britanya tarafından kullanılmıştır.

Ticari Müdahale
Donanması daha güçlü bir düşmana karşı onların filolarını meşgul edip erzak hatlarını yok ederek onların savaş makinesini açlıktan kırmaya yoğunlaşabiliriz. Bu doktrin Almanya tarafından kullanılmıştır.

Üs Saldırısı
Uçak gemileri ve destekleri üzerine güçlü bir yoğunlaşma ile hiçbir düşman erişimimizin dışında olmayacak. Bu doktrin ABD ve Japonya tarafından kullanılmıştır.

Donanma Görevleri
15. geliştirici günlüğü bunu kapsamıştı ancak ben görev sisteminin detaylarını burada yine tekrar edeceğim. "İstila" artık bir donanma görevi değil, savaş planlama komutası olduğuna göre  dört özel görevi yine anlatacağım.

Devriye - Bu filoyu dağıtıp düşman filolarını yakalamayı kolaylaştıracak ama bütün filonun çarpışmada bulunmama riskini de beraberinde getirir. Bu karışıklık yaratmaya çalışan tek bir Alman zırhlısını yakalamak için kullanacağınız bir şey.

Bul & Yok Et - Bu ise filonuzu bölge üzerinde dağıtmak yerine düşman filosu ile karşılaşıldığında etkili bir ateş gücü oluşturması için bir arada tutar. Ana savaş filosunun başka bir filoyu yakalamaya çalıştığı durumlarda kullanılabilir.

Konvoy Baskını - Başka filolar ile mücadeleden kaçınıp sadece düşman konvoylarını batırmaya yoğunlaşır.

Konvoy Muhafızı - Düşman filolar ile karşılaşmak yerine düşman saldırısına uğradığında bölgedeki konvoyları korumaya meyleder.

Otomatik Tamir
Görev sistemi ile bir çeşit filo tamir otomasyonuna ihtiyacınız olur. Filolarınızın "ne zaman" limana döneceğini ayarlayabileceğiniz -başka bir deyiş ile "asla"dan "hafif"e kadar ne kadar ağır bir hasar aldıktan sonra- bir sistem var. Aynı zamanda limana dönüp tamir olması ve otomatik olarak geri dönmesi için direkt emir de verebilirsiniz. Zarar görmüş gemilerin tamir edilmek için göndermek üzere ayırıp filonun geri kalanının göreve devam etmesini sağlayan son bir seçenek daha var.

Gelecek hafta İtalya'ya bir göz atacağız.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2015, 04:25:09 Gönderen: Mosin »

Çevrimiçi Noman Man

Orada uzakta bir Türkiye var orada  ;D Umarım Gelecek DDLerde bir türkiye gelir.
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı makinist fanlari

Ynt: Hearts of Iron IV Geliştirici Günlükleri 26 - 25 Eylül 2015
« Yanıtla #2 : 27 Eylül 2015, 18:18:14 »
İmgurdaki resimler açılmıyor :disappointed: neyse bi bakayım ben galiba DNS ler değişti.
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı Istvan

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 28 Eylül 2015, 13:18:16 »
İmgurdaki resimler açılmıyor :disappointed: neyse bi bakayım ben galiba DNS ler değişti.

Bende de resim yok.

Çevrimdışı makinist fanlari

« Yanıtla #4 : 28 Eylül 2015, 18:15:43 »
Bende de resim yok.

Şimdi geldi. Galiba konuyu açan editledi sağolsun.
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Çevrimdışı ketolar

« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2015, 18:48:51 »
Merak ediyorum neden bu konudan 2 tane var?

Çevrimdışı Mosin

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 29 Eylül 2015, 21:31:30 »
Merak ediyorum neden bu konudan 2 tane var?
Türkçe çevirisi için ayrı konu açılıyor diye biliyorum, önceden konu içinde yaptıklarım yönetim tarafından yeni bir başlığa taşınmıştı.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2015, 21:35:14 Gönderen: Mosin »