Gönderen Konu: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 121483 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenanhan

Ynt: HOI4 - Kısa Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #1060 : 15 Haziran 2018, 09:21:52 »
hocam resimlerin url'si kopyala yapıştır yapın.
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2018, 09:22:28 Gönderen: kenanhan »

Çevrimdışı Alperen36

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1061 : 16 Haziran 2018, 18:25:21 »
2sorum var
1) Bu resimdeki pusula işareti ile inşaat ne işe yarıyor ?
2)Hava üssü yetersiz ikmale sahip ne demek ? Neden eksi bonus yiyorum ?

https://i.hizliresim.com/1Ey8gG.jpg
https://i.hizliresim.com/Y6BYNj.jpg

1-) Pusula işareti sadece bir simge, bölgesel inşaatları gösteriyor. Bu yapıları eyaletsel olan fabrikalardan farklı olarak eyalet içindeki bölgelere de yapabiliyorsun. Vinç simgeli inşaatları eyaletlere yapabilirsin. Eyaleti oluşturan bölgelere yapamazsın. dummy_desc inşaatı ise muhtemelen çeviri veya oyun kaynaklı bir bug. Hiç takılma. Çünkü oyunda 100k fiyatlı bir inşaat yok.

2-) Açıkça söylemişsin. Hava üssüne ikmal olması gerekenden az gidiyor. Bu eksik genelde altyapı (Tren yolu simgeli inşaat) yetersizliğinden kaynaklı olur. Hava üssünün olduğu eyalete altyapı inşaatı yapmalısın. Böylece ikmal daha çok ve daha hızlı ulaşır.

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1062 : 19 Haziran 2018, 19:02:09 »
Oyuna eu4 geçenlerdenim. Videolar seyrettim ve hala seyrediyorum. Historical Türkiye modu var onu kurdum ve oyunu hiç bir ideolojiye geçmeden devam edenlerdenim. Şimdi bir kaç sorum var. Tabii bunları sorarken geçmişe dayalı soru ve cevapları okumaya başlıyorum.

1- Türkiye de manpower çok az. 33 birliğim var ve yukarıda ise 65k asker kaldı diyor. Askere alma yasasınında sadece Faşist ve kominüst gördüm. Tarafsızlar için yapabileceğimiz bir şey yok mu ? 1939 yılındayım ve Savaş çoşkusu 75 geçmiş. O yasaları seçemiyorum.

Çevrimiçi kerem1249

« Yanıtla #1063 : 19 Haziran 2018, 19:17:13 »
Oyuna eu4 geçenlerdenim. Videolar seyrettim ve hala seyrediyorum. Historical Türkiye modu var onu kurdum ve oyunu hiç bir ideolojiye geçmeden devam edenlerdenim. Şimdi bir kaç sorum var. Tabii bunları sorarken geçmişe dayalı soru ve cevapları okumaya başlıyorum.

1- Türkiye de manpower çok az. 33 birliğim var ve yukarıda ise 65k asker kaldı diyor. Askere alma yasasınında sadece Faşist ve kominüst gördüm. Tarafsızlar için yapabileceğimiz bir şey yok mu ? 1939 yılındayım ve Savaş çoşkusu 75 geçmiş. O yasaları seçemiyorum.

Senden %50 veya %75 (net hatırlamıyorum) daha fazla askeri olan bir ülke veya ittifakla savaşa girersen diğer yasaları seçebilirsin.
Geldikleri gibi giderler...

Başkomutan Mareşal Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk

1881~

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1064 : 19 Haziran 2018, 19:26:48 »
Ben hiç bir ittifağa girmedim. Batı trakya core geldi. Gittim savaş açtım ama asker yasası geçiremiyorum. İyi bir şey yok gördüğüm  %76 olan bir şey var. O 400 puanla alınan yaklaşık %10 mu ne katıyor onu da seçemiyorum.

Çevrimiçi Agnostik

• Vive la Révolution
  • Yönetici
  • *
  • Beğenildi: 30 kere
  • Bütün ülkelerin işçileri, birleşin!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1065 : 19 Haziran 2018, 20:50:27 »
Sıra sıra gitmen lazım.

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1066 : 20 Haziran 2018, 15:52:41 »
Eu4 pro oyuncu olduğumu düşünüyorum. Zaten yıllarca bir oyunu oynayınca normal. Bu süre zarfında çok video seyrettim. Arumba olsun yerli olsun kendimizi bu işte yetiştirdik.

Şimdi soruma gelince ben rehberleri yine okuyacağım ama youtube video seyretmek istiyorum. Bu oyun da en iyi oynayan pro oyuncuların yerlisi ve yabancısı söyleyebilir misiniz?

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1067 : 20 Haziran 2018, 20:22:04 »
Ticaret yasasında serbest ticaret yapmak zararlı mıdır ?

Çevrimdışı Noman Man

« Yanıtla #1068 : 20 Haziran 2018, 20:33:46 »
Hayır Sadece dünya ticaretine sunulan malları artırır.Eğer ülkende 100 ham madde varsa 80'i dünyaya sunulur.Artı yönleri daha fazla ama savaştaysan tercih etme derim.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2018, 20:34:25 Gönderen: Noman Man »
Hardcore denemesi mi grup denemesi mi yoksa zenci gücü mü bu fikir nedir açıkla bize :)
Paradoxfan gelişiyor..

Çevrimdışı The Last Kaiser

« Yanıtla #1069 : 20 Haziran 2018, 20:41:23 »
Kaynakların fazlaysa ( ABD gibi ) yapmakta bir sakınca yoktur
Wo wir sind da geht's immer vorwärts
Und der Teufel, der lacht nur dazu
Ha, ha, ha, ha, ha, ha
Wir kämpfen für Deutschland
Wir kämpfen für Hitler
Der Rote kommt niemehr zur Ruh

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1070 : 20 Haziran 2018, 22:38:13 »
Anladım ya peki bu savaş hedefi koymadan nasıl savaş yapabiliriz. Yunanistanı yuttum. Bulgara dalayım dedim Fransa garantör oldu. Denemek için saldırdım britanya ve fransa hemen savaşa girdi benle. Süre de çok uzun bazılarında.

Çevrimdışı Furkan 65

« Yanıtla #1071 : 20 Haziran 2018, 22:57:31 »
Açamazsın.

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1072 : 20 Haziran 2018, 23:51:40 »
Nihayet yapabildim. İrana bir komünist olarak savaş açtım kimseyi savaşa çağırmadım. Neyse sonra savaşın bitmesine 2 hafta kala bu çin bloğuna katıl.  İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Çin savaşı kaybetti mesajı ardından benim savaşta bitti peşi sıra. Sonra japonya benim kazandığım savaşta katılmadığı halde puan elde etti. 50 puanı ona vermeden tam ilhakla kazandım. Bende anlamadım.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2018, 01:13:17 Gönderen: Elensar »

Çevrimiçi KoKi

« Yanıtla #1073 : 21 Haziran 2018, 19:15:06 »
Gençler "Monarchy is Back In Fashion" başarımını açayım dedim ama şöyle bir şey oldu. mussoliniyi öldürmeme rağmen. başarım açılmadı. hitleri devirdim ,mussoliniyi de devirdim ama başarım açılmadı. oyunu ıron man modda açtım. tek aklıma takılan. ıı. wilhelm değil ııı. wilhelm geçmişti almanya'nın başına ondan mı oldu ki ?
Bäume wachsen nicht in den Himmel

Çevrimdışı The New Kaiser

« Yanıtla #1074 : 21 Haziran 2018, 20:19:28 »
Gençler "Monarchy is Back In Fashion" başarımını açayım dedim ama şöyle bir şey oldu. mussoliniyi öldürmeme rağmen. başarım açılmadı. hitleri devirdim ,mussoliniyi de devirdim ama başarım açılmadı. oyunu ıron man modda açtım. tek aklıma takılan. ıı. wilhelm değil ııı. wilhelm geçmişti almanya'nın başına ondan mı oldu ki ?
hayır sanırsam zamanında belirsiz bir sebeple oyununun dosyaları değişmiş
”Biz Milliyetçiliği Demirellerden,Türkeşlerden öğrenecek değiliz. Biz milliyetçiliği Ege’nin serin ve derin sularına, Afyon’un haşhaş tarlalarına ve Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına yazdık..Değil ayakları onların hayalleri bile oralara ulaşamaz..”

-Bülent Ecevit

Çevrimdışı TaroMisakiAZE

• Azab
  • *
  • Yeni üye oldum.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1075 : 22 Haziran 2018, 18:04:10 »
Arkadaşlar oyunda italyayı seçtim yugoslavyayı rahat aldım. Kendim de şaşırdım doğrusu. Çekoslavkya ile savaşa girdim. Ordularım hafif tank full ekipmanlılar. Almanya olmasa belkide çekoslavakyaya yenilecektim.

Geçen seferdw almanya oldum. Nazi değil alman imparatorluğu. Saldırdım fransaya maginotdan sonra bi arkadaş benelüksten gir dedi. Onu da yapamıyorum Allahın belçikalısı bana kafa tutuyor.
Yardım lütfen

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1076 : 22 Haziran 2018, 20:06:54 »
Bol bol güncel video seyrediceksin tavsiyem o. Rehber okuman gerekli.

Çevrimdışı TürkHan

« Yanıtla #1077 : 23 Haziran 2018, 11:37:22 »
Hoi 4 indirimde şuan biliyorsunuzdur. "Mobilization Pack"ı mı alayım, yoksa sadeve oyunu mu ?
Selimi boğdurup Mustafayı tahta geçirebilirmiyiz?

Çevrimdışı Elensar

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1078 : 26 Haziran 2018, 19:25:16 »
Bu hava deneyimi , gemi deneyimi nerede kullanıcaz. Ben hava komutanı atamayı göremedim bir türlü.

Çevrimdışı batu.karasu1123

• Azab
  • *
  • Öfkeni akıllıca kullan
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #1079 : 26 Haziran 2018, 19:37:51 »
Bu hava deneyimi , gemi deneyimi nerede kullanıcaz. Ben hava komutanı atamayı göremedim bir türlü.

Uçaklarını ve gemilerini geliştirebilirsin