Gönderen Konu: HOI4 - Devletinizi Yollayın!  (Okunma sayısı 94243 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Liquido

Ynt: HOI4 - Devletinizi Yollayın!
« Yanıtla #800 : 22 Eylül 2018, 20:02:49 »
Güney Amerika imparatorluğum.2.Dünya savaşı başladı fakat ben daha katılmayıp,ordumu güçlendirmeyi düşünüyorum.Sonra Güney Amerika'nın tamamında imparatorluğumuzun sancağı dalgalanacak.Fakat Amerika sanayileşmeye başladı ve ordu sayısı artıyor.Amerika güçlenmeden halledebilirsem Faşist zaferi gelecek.
« Son Düzenleme: 22 Eylül 2018, 20:04:04 Gönderen: Liquido »
Deutsche Frauen,Deutsche Treue,Deutscher Wein und Deutscher Sang

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: 1nferno

Çevrimdışı 1nferno

« Yanıtla #801 : 22 Eylül 2018, 22:25:02 »
Güney Amerika imparatorluğum.2.Dünya savaşı başladı fakat ben daha katılmayıp,ordumu güçlendirmeyi düşünüyorum.Sonra Güney Amerika'nın tamamında imparatorluğumuzun sancağı dalgalanacak.Fakat Amerika sanayileşmeye başladı ve ordu sayısı artıyor.Amerika güçlenmeden halledebilirsem Faşist zaferi gelecek.

Sen bu işi biliyorsun .d
Aslan veya kaplan daha güçlü olabilir ama kurt sirkte gösteri yapmaz

Çevrimdışı Türkçü Türkiye !

• Asteğmen
  • *
  • Türkish Army Seven Nation Army!
    • Profili Görüntüle

Rhineland'a asker sokunca Fransa ve İngiltere savaş açtı. Bunun üzerine Fransa'da Komünist ayaklanma çıktı. Fransa'yı 30 tümen (başlangıçtaki ordu) ile işgal ettim. Komünist ayaklanma nedeniyle Fransa ordusunun bir kısmı taraf değiştirmiş olmalı. Maginot sınırında bir boşluk kalmıştı oradan ilerledim. AI yönetimindeki ordu cephedeki boşluklardan ilerlemek yerine Maginot'un tahkim edilmiş bölgelerine kafa atmayı çok seviyor bu arada.
güzel gitmişsin ben olsam yapamazdım
Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım.
-Napolyon Bonaparte

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #803 : 23 Eylül 2018, 21:07:42 »

Kolay oyundu.

Çevrimdışı RoadWarriror

• Community Manager
  • Yönetici
  • Ataşe
  • *
  • Beğenildi: 64 kere
  • Bütün insanlar dünyadaki denizler gibi kardeşlerdi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #804 : 24 Eylül 2018, 00:21:21 »
704 bölüklük kumandan?

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #805 : 24 Eylül 2018, 15:54:37 »
704 bölüklük kumandan?
No division limit modu var.

Çevrimdışı Winchester 34

« Yanıtla #806 : 01 Ekim 2018, 02:20:47 »

Ve bu da save'in son hali.Artık yeni save başlayacağım.Sovyet ile mi dünya fethi yapsam yoksa italya ile mi onu düşünüyorum.Fikirlerinizi yazmayı unutmayın.
Hile.Ironman açık değil.

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #807 : 01 Ekim 2018, 16:42:40 »
Hile.Ironman açık değil.
İronman açık değil evet çünkü mod var.Fotoğraf'a bakıp anlamak çok kolay ayrıca hile olduğunu nasıl anladınız ?.Yani nasıl böyle bir kanaate vardınız ?

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #808 : 02 Ekim 2018, 16:41:50 »
Hile.Ironman açık değil.
Aga Adam Ironman açmadan oynayamaz mi? Hayatımda bir kere Ironman oynamadım ben mesela. Ama gol de yapmam. Yeter ve herşeye hile lobisi yeter ya.
Vesselam.

Çevrimdışı Efe Bozkurt

« Yanıtla #809 : 02 Ekim 2018, 21:06:28 »
Ironman açmak sadece konsol açmanı engelliyor. Yani eğer hile kullanmayacaksan neden ironman oynamıyorsun ki? :dizzy2:
[/url][/img]

[/url][/img]

Çevrimdışı Liquido

« Yanıtla #810 : 02 Ekim 2018, 21:08:01 »
Ironman açmak sadece konsol açmanı engelliyor. Yani eğer hile kullanmayacaksan neden ironman oynamıyorsun ki? :dizzy2:
Mod varken İRONMAN oynanmıyor.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #811 : 03 Ekim 2018, 00:14:18 »
1943 Barışı

Sovyetler Birliği ile yapılan savaşta Almanya ve müttefikleri Polonya'nın desteğine gelince kızıl ordunun kaydettiği ilerlemeler geri alınarak savaşın seyri tersine döndü.

İran'ın da Komintern'e katılmasının ardından Birleşik Krallık güneyden Mitteleuropa batıdan Japon İmparatorluğu da doğudan Sovyetlere saldırarak kısa ama kanlı birçok savaştan sonra gelen zaferle barış masasına oturdu.

Sovyetler birliği bir kaç ülkeye ayrıldı. Ülkenin içinde bulunan askeri fabrikalar sivil halkın kullanabileceği endüstriyel hale getirilmek üzere harekete geçildi. Ülkenin tamamı anlaşmadaki silahsızlanma bölümünden dolayı asker barındırmayacak ve yeni askeri fabrikaların kurulmasına izin vermeyecek.

Hazar Denizi'nin etrafında yeni bağımsız olan devletlere Asya'da devam etmekte olan komünist savaşına karşı güvence verilse de bu devletlerin kendi yollarını çizmelerine olanak sağlandı. Türki Cumhuriyetler, İran ve Afganistan'ın oluşturmuş olduğu "Hazar İttifakı" Doğu'dan gelebilecek bir kızıl saldırısına karşı kendilerini savunmalarına uygun olanaklar tanırken, Gürcistan, Azerbeycan, Çeçenya ve Ermenistan'ın kurmuş olduğu "Kafkasya Konfederasyonu" da yine Ocak 1943'te yürürlüğe girdi.

Doğu'da ise devam etmekte olan Çin iç savaşına Sovyetlere karşı zafer kazanan Japonya, müttefiği ve uydusu olan Qing'in Çin tahtındaki bariz meşruluğunu öne sürerek dahil oldu. Sovyetlerin yıkılmasının ardından toprak anlamında büyük miktarda büyüyen Japon nüfuzu bu savaşla daha da Güney Asya'ya doğru ilerleyebilir.

1943'ün bir diğer önemli haberi ise Birleşik Krallığın Avrupa Komünü ile olan savaşında barış uzlaşmalarına gidilmesi oldu. İngilizlerin işgalinde olan Sicilya adasından geri çekilmelerinin ardından kamuoyunun sesini daha fazla yatıştıramayan Birleşik Krallık, Komünün de kabulü ile savaşa son verdi. Afrika sömürgelerinden vazgeçen Birleşik Krallık özellikle Hindistan'ın imparatorluktan ayrılmasıyla önemli bir güç kaybına uğradı. Artan askeri zayiat ve kolonileri elde tutmanın maliyeti görünüşe göre barışın bu kadar kısa sürede gelmesine neden oldu.

Sıralanan üye(ler) bu iletiyi beğendi: kerem1249

Çevrimdışı kerem1249

• Hedefinden asla sapma
  • Yönetici
  • Orgeneral
  • *
  • Beğenildi: 150 kere
  • Eşsiz gözlerin, senden başkası yok benim için.
    • Profili Görüntüle
    • Kerem1249 Blogu
« Yanıtla #812 : 03 Ekim 2018, 11:09:41 »
@Kaan✰ Mod sanırım Kaiserreich ancak şaşırdığım unsur Mitteleuropa ile Enternational arasında bir mücadele olmamış gibi, böyle bir durumda benim oyunlarımda her zaman Bavyera bağımsız oluyordu.
Afrika'da tüm kolonilerin gerçekteki sınırları dahilinde bağımsız olmuş olmasını beğendim, güzel.

Hikaye gibi anlatmışsın, bu da çok hoş hocam. Tebrikler.
Biz Türkler tarih boyunca bağımsızlık ve özgürlük timsali olmuş bir milletiz.
Mustafa Kemal Atatürk

1881~
O'nu sonsuzluğa uğurlayışımızın 80. yıldönümünde tükenmez bir özlemle anıyoruz.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #813 : 03 Ekim 2018, 14:50:48 »
@kerem1249 paylaştığım görüntülerde Kaiserreich modunu kullanmamaktayım. Orjinal oyundaki odakları kullanarak böyle bir sistem yarattım. Batı Avrupa'da gerçekleşen sosyalist devrim seçimlerle başladı (Fransa sola yöneldi ve ardından İspanyol iç savaşına yardımcı oldu.) Bu devletler sömürgelerinden vazgeçip demokratik düzene en azından şimdilik saygı gösterdiği için Almanya'nın gözünde işgal ile Avrupa'nın içine girmeye çalışan Sovyetlere kıyasla daha az bir tehdit olarak görülmekte.

1943 Barışı Avrupa Komünü'nün Asya üzerinde daha aktif olmasına imkan tanıyacak. Fakat Belçika'nın Fransızlar tarafından işgal edilmesi, Portekizin de aynı şekilde İspanyollar tarafından işgal edilmesi, bu devletlerin de silah gücü kullanarak kendi ideolojilerini yayma yöneliminde olduğunu bize gösteriyor. O yüzden önümüzdeki yıllarda belki soğuk savaş şeklinde bekleyen Avrupa'da yeni bir savaş bizi bekliyor olabilir.

Evet Komün'ün yardımı ile Afrika bağımsızlığına kavuştu. Fakat bu devletler büyük ölçüde tarafsız olmayı tercih edip bir araya gelerek dış güçlere karşı kendilerini koruma çabasında.

Şu anda devam etmekte olan iki savaş mevcut. İlki Güney Amerika'da yükselen Faşizm ile Kuzey Amerika arasında sürerken ikincisi de Çin'in üç taraflı iç savaşı. Avrupa'da hava sakin kalmaya devam ettikçe bu bölgelere daha fazla dikkat ayırabilirim.

Teşekkür ederim. Beğendiğine sevindim.

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #814 : 03 Ekim 2018, 20:00:24 »
Ay başı save'i beklememek için güzel kardeşim. Kanser oluyorum. @Efe Bozkurt

Modun adı nedir peki?
(aç/kapa)
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, 20:02:35 Gönderen: Elessar »
Vesselam.

Çevrimdışı Kaan✰

« Yanıtla #815 : 03 Ekim 2018, 23:38:30 »
Ultimate expanded states. Oyundaki state sayısını arttırarak daha fazla sınırda değişikliğe imkan tanıyor
UES Buildable states'de bu yeni eklenen statelere bina (factory vs) kurmana izin veriyor.

Çevrimdışı tervel

« Yanıtla #816 : 13 Ekim 2018, 21:53:21 »

In the name of the tsar modunda oynuyorum, modda Almanya 6 devlet ile başlıyor (Hannover ve Almanya'nın Kuzey batısında bir devlet, Saksonya Krallığı, Bavyera Sovyeti, Baden Krallığı, Ren federasyonu ve Prusya Krallığı. Bavyera ile denememde Prusya'ya yenildim ve Prusya oyunu açtım. Saksonya, Hannover ve Ren Konfederasyonunu decision yoluyla ilhak ettim (Bavyera'da bu ilhaklar ulusal odak yoluyla yapılıyor, aslında Ren'i de onun odağını tamamlamasından bir gün önce ilhak ettim). Bavyera'da bu sırada Baden'i ilhak etti ama endüstrinin neredeyse tamamı benim bölgemde olduğu için  kolay bir savaş oldu ancak şu anda oldukça güçsüzüm. İtalya'nın bile 96 tümeni var, Rusya ve İngiltere - Fransa'yı tartışmak yersiz. Sadece batı cephesinde bile savaşmam mümkün değil.
Modu merak edenler için Avusturya'da Hitler'i başa getirmek gibi ilginç fikirler var ama event ve odaklar açısından Kaiserreich ile kıyaslarsam oldukça basit kaçıyor. Odak ağacı dışında Führerreich'dan bile geride diyebilirim.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2018, 21:54:40 Gönderen: tervel »

Çevrimdışı Winchester 34

« Yanıtla #817 : 13 Kasım 2018, 21:34:36 »
 nrm*
Kod: [Seç]
you
Mod varken İRONMAN oynanmıyor.
Oynanıyor trilyonuna iddiasına girerim.Sadece başarım alınmıyor.Soldaki işaret ironman açılmadiginin göstergesi değil bahane yapmayın.
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2018, 21:38:35 Gönderen: Winchester 34 »

Çevrimdışı Winchester 34

« Yanıtla #818 : 13 Kasım 2018, 21:35:36 »
Ay başı save'i beklememek için güzel kardeşim. Kanser oluyorum. @Efe Bozkurt

Modun adı nedir peki?
Ayarlardan günlük save yapabilirsin onu

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.