Gönderen Konu: Kaynak üretim oranları ?  (Okunma sayısı 871 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gnzerr

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Kaynak üretim oranları ?
« : 28 Aralık 2013, 17:21:44 »
Arkadaşlar, mesela İran`nı topraklarıma kattım ve bir bölgesinde 40.0/40.0 oranında "crude oil" var ancak topraklarımda üretilen "crude oil" miktarı 20-25 lerde takılıyor. Yani o bölgenin pek bir etkisi olmuyor. Acaba o bölgenin potansiyelinden faydalanmam için ne yapmam lazım ? Yani 40.0/40.0 üretebilmem için endüstri veya altyapı falan mı gerekli ?

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaynak üretim oranları ?
« Yanıtla #1 : 28 Aralık 2013, 18:00:11 »

İşgal ettiğiniz her yerde;

Bulunduğunuz şehri açarsanız "revolt risk" denen bir değer vardır, tüfek resminde.Bu rakam toprağınıza kattığınız yerdeki halkın size karşı tutumudur hatta anlayacağınız dilden yazarsak size karşı halkın agresifliğidir(baş kaldırma isteğidir).
Bu değer zamanla azalan bir değerdir.Atıyorum Tahranda ki revolt risk değerinizi 5 olsun bu değer hem orada isyan çıkma ihitimalini hemde Tahran ki doğal kaynaklardan, mp den, ls den ve IC den tamemen yararlanmanızı engeller.

Ornek :

Tahran da günlük 20 crude oil üretiminiz mevcut

Siz bu şehri işgal ettiniz vede Tahran daki halkın revolt risk 5 olsun ....

20 * 95 /100 = 19 crude oil üretiminiz olur (%5 azaltıp %95 ini aldım.)

İran ı yenip ekonominizi basic e çevirdiniz.(Bu da savaş yasaından çıktığınız için ama savaşınız devam ediyorsa üsteki işlem uygulanır)

-%25 ekonomi bonus geldiği için

20 * 75 / 100 = 15

Tahran da revolt riskten

15 * 95 / 100 = 14,25 crude oil üretiminiz olur.

Gelelim revolt risk nasıl düşer?

Revolt risk ve isyan ihtimalini düşürmek için o şehirde ve komşu şehirlerinde asker bulundurmanız bu değerin daha hızlı düşmesine neden olur.Suppression değeri yüksek olan birimler revolt riski ve isyan ihtimalini daha hızlı düşürür.

Nedir suppression ?

Suppression birimleri ürettiğiniz zaman üste soft atack hard atack değerlerinin bulunduğu üst satırda bayrak resminde ki simgenin altında ki değerdir.Suppression demek isyan bastırma demek yani halkı duruma alıştırma demektir.Halkın üstünde baskı kurarak halkı gözetim altında tutarlar.Tıpkı nazilerin gestapo subayları gibi.

Suppression değeri en yüksek olan birim MP (Military Police)dir.Zaten yapılış amacı budur oyunda...sonra garnizon ve sonra normal unsurlardır.

Bir şehre götürdüğünüz birimler hem o şehrin revolt riskini azaltırlar hem dekomşu şehirlerinde ki revolt riskide yarısı oranında azaltırlar (değer SF de öyleydi herhalde sonradan değişti ise pek takip edemedim).

Revolt riski önemli şehirlerde azaltmaya bakın yoksa ne IC ne mp nede doğal kaynağı olmayan şehirlerde revolt risk azaltmanız sadece isyan çıkarma ihtimalini düşürecektir.Belki gözünüze çarpmıştır oyun oynadığınızda hiç bir üretim artışı olmadan bazen IC niz 1 veya 2 artar işte onun sebebi budur.IC si olan şehirler deki revolt risk değerinin zamanla azalmasıdır.

Çevrimdışı gnzerr

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kaynak üretim oranları ?
« Yanıtla #2 : 28 Aralık 2013, 19:44:17 »
Teşekkürler. Cevap alınmıştır.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.