Gönderen Konu: HoI3 - Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 91556 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ynt: HoI3 - Sorular ve Cevaplar
« Yanıtla #760 : 04 Kasım 2017, 18:58:14 »
Bence 4 tane ataman daha iyi olur ben öyle yapıyordum. Tümen dizilişleri de çok çeşitlilik gösteren bir konu. Ama 3 inf 1 art iyidir. Ama tank tümenine art koymasan da olur bence. Onun yerine başka şeyler deneyebilirsin.
zaman geçiyor.

Çevrimdışı fakeswift

• Senyör
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #761 : 06 Kasım 2017, 09:17:16 »
5 ya da 1 tümen ata komutanların verdiği oranlar yine aynı bölünüyor. Mesela %25 tank Kolordu komutanı 1 tümene de %12,5 5 tümene de %12,5 gider. Tümen dizilişi oynadığın ülkeye göre değişir. Türkiye oynuyorsan infantry yap Rusyaya saldıracaksın 3 mountain 1 eng normal 2 eng yap ve mountain bonus oranı değişiyor mu bak ona göre karar ver. 2 tank 1 mek 1 art yerine 3 tank 1 eng yap. Mekanizenin tanktan daha iyi bir yanını göremedim Vanilla'da. Eng hızı azaltıyorsa hıza göre karar vermen daha doğru olur. Çünkü hız hem savaşı etkiliyor (%30-50 civarı bonus geliyor hız farkı çoksa diye biliyorum) hem de arkadaki bir düşman tümeninden daha önce bir bölgeyi ele geçirmeyi sağlıyor bu da stratejik açıdan önemli bir konu. Almanya oynuyorsan uçak yerine zırhlı birlik üretimine odaklan. Generalleri iyi ayarla paket yaparak Sovyet yümenlerini imha et, paketin başlangıç kısmını düz piyadelerle koru tanklar ilerledikçe de boşalan yerlere 1 tümen piyade yerleştir sonra paketi imha et diğerlerine geç. Sovyetler için oynuyorsan pek taktiğe ihtiyacın yok bence sadece çok fazla asker var zamanını harcaman gerek, ilk başlarda biraz geri çekil böylece supply sıkıntısı yaşasın düşman ve cephe genişlesin böylece yavaş yavaş üstünlüğü asker sayısıyla ele geçirirsin.

Çevrimdışı turkish lokum

• Soylu
  • *
  • HOI3 işsizi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #762 : 18 Kasım 2017, 14:02:12 »
HOİ3 TFH da Scenario bölümüne kendi senaryomuzu ekliyebiliyor muyuz nasıl oluyor?

Çevrimdışı Elessar

« Yanıtla #763 : 08 Temmuz 2018, 14:40:55 »
Bu oyunda nasıl cephe savaşı yürütülür anlamadım. Hoi4'te plan falan çiziyoruz da bunda nasıl?
Vesselam.

Çevrimdışı pistoltr

« Yanıtla #764 : 08 Temmuz 2018, 15:25:26 »
Bu oyunda nasıl cephe savaşı yürütülür anlamadım. Hoi4'te plan falan çiziyoruz da bunda nasıl?
HoI4'ün tamamen manuel versiyonu denebilir hocam. Tümenleri falan elle oynatıyorsun. Bir şehri bombalamak istediğinde spesifik olarak kaç saat, gece/gündüz bombalayacağını vs. kendin seçiyorsun. Bu tip şeylerden dolayı HoI4ten daha çok kontrole sahipsin tabi.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2018, 15:27:01 Gönderen: pistoltr »
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi

Çevrimdışı makinist fanlari

« Yanıtla #765 : 08 Temmuz 2018, 15:31:04 »
HoI4'ün tamamen manuel versiyonu denebilir hocam. Tümenleri falan elle oynatıyorsun. Bir şehri bombalamak istediğinde spesifik olarak kaç saat, gece/gündüz bombalayacağını vs. kendin seçiyorsun. Bu tip şeylerden dolayı HoI4ten daha çok kontrole sahipsin tabi.

Aslında otomatiği de var ama sadece dur, savun, saldır ve blitz at komutları var o yüzden biraz kıt.
üff abi süper ya harika ya kalktı resmen ya şu güzelliğe baksana hoi4 muhteşem olacak :D
Malesef Sadece Sikkime General olabiliyorsunuz.

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.