Gönderen Konu: HoI3 - Sorular ve Cevaplar  (Okunma sayısı 89275 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hızlı Soru;Hızlı cevap
« Yanıtla #120 : 29 Aralık 2013, 10:36:48 »
Güzel bir soru bunu kendin de bulabilirsin.
CL ler gelmeden önce tech. sekmesinde alta naval practice ve crusier practicelere bak, bir de CL ler geldikten sonra o değere bir bak ama sanmıyorum artsın.
Yada en basiti CL ler gelmeden önce bir CL kaç günde yapılıyordu?
CL ler geldikten sonra kaç günde yapılıyor?

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
  • What does not destroy me,makes me strong
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 29 Aralık 2013, 16:06:04 »
Artıyormuş arkadaşlar sonunda geldi ve bende baktım :D , Önceden 23 ay iken şimdi 357 gün e düştü  ;D

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 29 Aralık 2013, 20:25:06 »
İki soru daha sorucam arka arkaya olucak ama kusura bakmayın,

Sovyetler Birliğini yendikten sonra bana geçen topraklarda isyan riski çok fazla oluyor, çıkan isyancılardan illahlah diyorum bunu engellemek için yapabileceğim birşey varmı ? her yere garrison ve Mil.Police birlikleri koymaktan başka :S , sizce sadece önemli bölgelere(resource,ls üreten yerler mesela) garnison koysam nasıl olur ?

2.sorumda Britanya'yı yenmek için donanmanı nasıl oluştumalıyım sizce ? Almanya olduğumdan BB yapımı çok uzun sürüyor H.Cruiser ve L.Cruiser lardan oluşan donanma ile şansım olur mu  ? teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 29 Aralık 2013, 20:49:52 »

1-  http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=39367.0

2- Almanya olarak denize ne kadar eğilirsen eğil asla istediğin yani (Hoi 3 Almanya oyuncularının beklediği) performansı alamazsın.Bunun yerine iyi bir ön çalışma ve birazda şansın ile Operation Sea Lion u gerçekleştirebilirsin.

Senin o yıllarca emek verdiğin, yıllarını harcadığın 3-5 BB, yeri gelecek 2 ayda denizin dibini boylayacak,donanma demek süreklilik arz etmek demek yani sen o gemiyi savaşa gönderdiğinde onun yerine 2 gemi daha üretiyor olman demek ...

Vel hasıl ı kelam suya inme boğulursun.Ha AI ile oynuyorsun o ayrı ama ...

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 29 Aralık 2013, 20:57:36 »
Asıl düşüncem Amerika aslında Britanya'yı bir pratik tahtası gibi görüyorum , bakalım bişiler deniyecem ama nasıl olacak , denizaltıları upgrade leyip ablukaya alıcam ondan sonrası Allah kerim

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 29 Aralık 2013, 21:17:32 »
O denizaltı ablukanı 1 CV + 5 DD ile oyle bir deler ki ne oldugunu anlamazsın...
ABD yi düsünüyorsan #careJaponya ...

Çevrimdışı Swift

• Sekban
  • *
  • Hadi Güle Güle
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #126 : 29 Aralık 2013, 21:19:51 »
Asıl düşüncem Amerika aslında Britanya'yı bir pratik tahtası gibi görüyorum , bakalım bişiler deniyecem ama nasıl olacak , denizaltıları upgrade leyip ablukaya alıcam ondan sonrası Allah kerim
Almanya ile denizaltıları olabildiğince geliştir. Ve Denizaltı filolarına sea wolf trait'i olan subayları ata.
Naval Bomber ve Tactical Bomber üret. Özellikle Naval Bomber (adı üstünde) denizde çok etkilidir. Düşmanın önemli gemilerini batırdıktan sonra ani bir açığı kolla ve çıkarmayı yap. Ben genelde Britanya adasına şöyle çıkıyorum:
Transport filosunu çıkartma yapacağım yere göndermeden önce etrafını güvendiğim filolarla çeviriyorum. ondan sonra da transportlarla çıkarma yapıyorum. Zaten çıkartma yapılacak gemiyi koruma amaçlı etrafa koyulan gemiler yenilse bile uzun bir savaş sürer o arada 2 kere çıkarma yaparsınız zaten.

Çıkartma yapmadan önce bütün Batı Avrupa (danimarka ve norveç dahil) ele geçirilmeli daha sonra da belçika kuzey fransa taraflarına yüksek seviyeli radar istasyonu dikilmeli ve ordunu bütün hava gücü buraya yakın hava üslerinde konuşlandırılmalı. Öte yandan marine birimleri çok etkili olur. Özellikle yanlarında engineer tugayları varsa çok daha etkili olurlar. Birde normal transport gemileri yerine landing craft ve assault ships gemileri çıkarmada daha başarılıdırlar. Birde teknolojileri gelişrise daha iyi olur.  Ayrıca marine birimlerine amphibious warfare equipment upgradesi yapılmalı ve onlara river attack +%10 traitli subaylar atanılmalı. Hatta kolordu ve ordularına da bu tarz subaylar atanmalı. Bütun bu dediklerim 1943 yılında Almanya ile rahatça yapılabilecek bir şey. Hani olmadık bir durum olsa en geç 1944'e yapılır yine. 
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #127 : 29 Aralık 2013, 21:28:44 »
Swift bu dediklerini az çok biliyorum, önceki Almanya oyunumda öyle bir abluka yapmıştım ki Britanya'ya delmeyi bırak kılını kıpırtamamıştı convoy basmaktan sonuçta Aİ  ;D Naval Bomber olayını da biliyorum ama kararsız kaldım Japonya dan almayı düşünüyorum Naval Bomber ları çünkü bende teknolojisi çok geride geliştirmekde uzun sürer ama beklediğim etkiyi yapabilirmiyim kararsız kaldım, çünkü V2 roketlerinden çok şey bekliyordum ama onlarda pek etkili degil gibi geldi ya da ben kullanmasını bilmiyorum :-\

Çevrimdışı Swift

• Sekban
  • *
  • Hadi Güle Güle
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #128 : 29 Aralık 2013, 21:35:48 »
Swift bu dediklerini az çok biliyorum, önceki Almanya oyunumda öyle bir abluka yapmıştım ki Britanya'ya delmeyi bırak kılını kıpırtamamıştı convoy basmaktan sonuçta Aİ  ;D Naval Bomber olayını da biliyorum ama kararsız kaldım Japonya dan almayı düşünüyorum Naval Bomber ları çünkü bende teknolojisi çok geride geliştirmekde uzun sürer ama beklediğim etkiyi yapabilirmiyim kararsız kaldım, çünkü V2 roketlerinden çok şey bekliyordum ama onlarda pek etkili degil gibi geldi ya da ben kullanmasını bilmiyorum :-\
v2 roketlerinden bayağı üretmek lazım zaten çokta ic istemiyor. ;D Bencede Japonya'dan al naval bomberları, hata seniz her şeyi japonya'dan al, adamlar yapıyor. Ama sscb yi falanda ele geçirince zaten bir sürü leadership olması lazım.  Bence önemli olan bir çok teknolojiyi geliştirirsin oradan kazandığın leadershiple.
düke düke dol dozet yu ve düke düke dal dozetyu ve düke düke dal dozeyet yu deki düşke düke dal duzet yuvediüke dükedal dozet yuvedakdallyöz

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #129 : 29 Aralık 2013, 21:53:41 »
Ben V2 lerden 10'ar lı paketler halinde üretiyordum ve 1 er 1 er atıyordum düşman şehirlerine acaba o sebeple mi etkisiz kalıyorlar ? onları da uçak gibi 3 lü yada 2 li şekilde mi atmak lazım acep ?

Çevrimdışı halhas

• Rahmetli...
  • Sipahi
  • *
  • "Abarti-Kutluk-EndaxL"
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #130 : 30 Aralık 2013, 02:00:22 »
Mevcut türkçe yama yok mu ?

« Yanıtla #131 : 31 Aralık 2013, 17:58:43 »
Oyundaki iklim oyunu ne kadar etkiliyor? Mesela 1941 kışında yapılmış bir Fransa Harekatı nasıl sonuçlanır?

Çevrimdışı Reichstag

« Yanıtla #132 : 31 Aralık 2013, 18:01:40 »
Fransa'da kış çok etkili oluyor mu ?En fazla hissedilen yer Rusya.Birtakım - leri vardır ama çok fazla etkilemez oralarda bence.

Çevrimdışı mithrandil

• Sekban
  • *
  • Paralel Admin 2 B or N 2 B
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #133 : 31 Aralık 2013, 18:05:41 »
Ben V2 lerden 10'ar lı paketler halinde üretiyordum ve 1 er 1 er atıyordum düşman şehirlerine acaba o sebeple mi etkisiz kalıyorlar ? onları da uçak gibi 3 lü yada 2 li şekilde mi atmak lazım acep ?
Evet bunu bende merak ediyorum
Paralel Admin

Çevrimdışı Swift

• Sekban
  • *
  • Hadi Güle Güle
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #134 : 04 Ocak 2014, 10:09:32 »
Oyundaki iklim oyunu ne kadar etkiliyor? Mesela 1941 kışında yapılmış bir Fransa Harekatı nasıl sonuçlanır?
Ben 1940 kışında denedim (aralık, ocak) rahatça ezdim fransayı. İş zaten hava kuvvetlerini etkili kullanmakta bitiyor. Normal fransa taktiğini oynadım Almanya'yla bir de arada bir çıkarma yaptım Normandiya'ya. ;D Ama başarısızlıkla sonuçlandı.

-Kendinize iyi bakın.

Çevrimdışı unonimus

• Ağır Süvari
  • *
  • Kinoshita Hideyoshi
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #135 : 04 Ocak 2014, 13:54:20 »
Almanya'yla bir de arada bir çıkarma yaptım Normandiya'ya.

Mutant Hoca stili ;D .

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #136 : 05 Ocak 2014, 15:07:53 »

Kardeşim oyunda gerçekte olduğu gibi iklim çok fazla etkiliyor savaşı ama hava kuvvetlerini kullandığımız için bu zorlukları aşabiliyoruz, mesela ben bir örnek vereyim 1.dünya savaşı modunda Osmanlı ile oynuyordum Kafkas Cephesinde Rusya ile yaptığım savaşlarda neredeyse Kış yüzünden hiç ilerleyemedim Rus teknolojisi benden iyiydi ama bende sayıca fazla olmama rağmen 4 aylık bi sürede Erivanı anca alabildim düşün 3-4 tümen dağcı piyademde vardı. Umarım az çok anlatabilmişimdir ne demek istediğimi

Çevrimdışı xxMount Bladexx

• Tımarlı Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #137 : 07 Ocak 2014, 22:03:56 »
Ordu aiye nasıl veriliyor ?
We are not trust

Çevrimdışı Lafferty

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #138 : 08 Ocak 2014, 09:09:06 »
İlgili komutanlık (kolordu,ordu,orduklar grubu ve theatre) ı tıkladıgın sağda yuvarlak içinde tank resmine benzer bir simge oalcak ona tıklarsan otduyu AI ye vermis olursun.Detaylar için Rehberler bölmüne bakabilirsin.

Çevrimdışı stone417

• Sipahi
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #139 : 08 Ocak 2014, 14:21:48 »
Askerlerimin supply almasını istediğim limanı seçebilirmiyim arkadaşlar ?

Forumdan uzaklaştırmalara itiraz, yasal talepler veya uygunsuz içerik bildirimlerinizi İletişim Sayfamız üzerinden yapabilirsiniz. 3 gün içerisinde yanıt verilecektir.