Gönderen Konu: oyunum 1955'den ileri gitmiyor ?  (Okunma sayısı 3062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
oyunum 1955'den ileri gitmiyor ?
« : 23 Kasım 2013, 18:36:21 »
1955 te takılıp kaldı oyun. Türkiye ile oynuyorum oyunu 1955 ocağın 1.ci gününde saat ilerlemiyor ? ne güzel litvanyaya saldırmıştım :/

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: oyunum 1955'den ileri gitmiyor ?
« Yanıtla #1 : 23 Kasım 2013, 18:40:26 »
1955 te takılıp kaldı oyun. Türkiye ile oynuyorum oyunu 1955 ocağın 1.ci gününde saat ilerlemiyor ? ne güzel litvanyaya saldırmıştım :/

Oyunun süresi bitti çünkü.

Çevrimdışı kbLy

• Azab
  • *
  • I'll see you in VALHALLA!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 23 Kasım 2013, 20:10:13 »
Şu yönergeyi izleyip patchleri kurmanı öneririm.1964'e kadar sürüyor.İstersen No Time limit ve Cold War Tech Tree yükleyebilirsin.
http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=57.0
Armageddon 1.3b2 yüklediğinde, AI biraz zorlaşıyor.Öle paket paket gidemiyorsun.Ayrıca İstihbarat Sistemi değişiyor komple.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2013, 20:20:19 Gönderen: kbLy »

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Kasım 2013, 07:55:33 »
Şu yönergeyi izleyip patchleri kurmanı öneririm.1964'e kadar sürüyor.İstersen No Time limit ve Cold War Tech Tree yükleyebilirsin.
Armageddon 1.3b2 yüklediğinde, AI biraz zorlaşıyor.Öle paket paket gidemiyorsun.Ayrıca İstihbarat Sistemi değişiyor komple.

Bu patchları kurduğumda savemi oynayabiliyor muyum ? Birde no-time limit çalışmıyor, oyun sonsuza kadar süremez mi ?

Oyunun süresi bitti çünkü.

No time limit yükseltemiyor, savemin süresini nasıl yükselteceğim ben ?

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Kasım 2013, 11:05:17 »

Savenin süresini yükseltmek imkansız diye hatırlıyorum ancak sen yine de save dosyasını bir aç kurcala end dateyi değiştir.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Kasım 2013, 11:57:08 »
Savenin süresini yükseltmek imkansız diye hatırlıyorum ancak sen yine de save dosyasını bir aç kurcala end dateyi değiştir.

1964 e kadar uzattım süreyi, armaggedon patch yükleyip. birsürü enddate var, hangisini seçeceğim ?

Çevrimdışı rizeli53

• (mfener7)
  • Ağır Süvari
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Kasım 2013, 16:04:04 »
1964 e kadar uzattım süreyi, armaggedon patch yükleyip. birsürü enddate var, hangisini seçeceğim ?

scenario end date

Çevrimdışı kbLy

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Kasım 2013, 19:25:44 »
Bu patchları kurduğumda savemi oynayabiliyor muyum ? Birde no-time limit çalışmıyor, oyun sonsuza kadar süremez mi ?

Baştan oynayacaksın galiba...Save süresini yükseltmek istiyorsun, sanırım çok iyi bir oyun oluyor senin için :D Aynısını bir daha yaparsın.Zaten no time limit le oynamak istemezsin bence.Çünkü dengesi iyi , 1964 'den sonra sıkılır kaparsın :D

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Kasım 2013, 21:44:06 »
Baştan oynayacaksın galiba...Save süresini yükseltmek istiyorsun, sanırım çok iyi bir oyun oluyor senin için :D Aynısını bir daha yaparsın.Zaten no time limit le oynamak istemezsin bence.Çünkü dengesi iyi , 1964 'den sonra sıkılır kaparsın :D

Toprakları göreceksin sen :)
Kolayda oynadığım için pek zor olmadı ilerlemek

Da benim generaller sürekli karışıyor, ispanyayı almak için gönderdiğim generale bi bakmışım, vandaki dağcılara generallik yapıyor. orası problem

Bütün hileleri bir kez denedim, ne işe yarıyor diye. norevolts ve freedom hilelerini kullanıyorum

Fransa müttefiğim
Sovyetler Birliği müttefiğim

Fransanın savaş doktrinini daha güçlü bulduğum için fransayı işgal edip onun topraklarının büyük bir kısmını aldım ve müttefiklik teklif ettim. kabul etti ve bende onun teknolojisinden yararlanıp doktrinimi değiştirdim.

Sizce hangi savaş doktrini güçlü ? firepower focus mu yoksa mobilty focus mu ? firepower focus ile org. %94, mobilty ile %77 oluyor.

« Son Düzenleme: 24 Kasım 2013, 21:44:43 Gönderen: 33denizk33 »

Çevrimdışı erman95

• Tımarlı Sipahi
  • *
  • Mareşal Erwin Rommel
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 24 Kasım 2013, 22:03:46 »
Hilenin dibine vurma...

Çevrimdışı kbLy

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2013, 00:24:31 »
Yararlı Linkler.

http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/The_Complete_Newbie_Guide
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/General_Gameplay_FAQ
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Beginner%27s_guide_to_army_management
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Transport_Capacity_and_Supply_Efficiency_FAQ
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/HQ_Units_in_Action
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Land_Combat_Efficiency
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Land_Doctrine
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/On_the_subject_of_ground_troop_investments
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Militia_Strategy_Guide
http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Conducting_Blitzkrieg_offensives

Alıntı
Sizce hangi savaş doktrini güçlü ? firepower focus mu yoksa mobilty focus mu ? firepower focus ile org. %94, mobilty ile %77 oluyor.

Formüller ve açıklamalar yukarıdaki linklerde mevcut.Mantığına göre hangisi daha yatkınsa ona yönel.Bence Sovyetler ve Almanlar için en iyisi Mobility focus ve spearhead.

1. Çok fazla hile kullanmışsın. Sadece norevolts ve freedom değil.

2. Oyun çok gerçek dışı olmuş.Enerjin, madenlerin, paran ve insan gücüne bir baksana...

3. Piyadelerine SH., H.Arm., AC., S.P.Art., S.P.Rocket Art., L.Arm., T.D., gibi tank , mot., mech., ünitelere eklenen bridgeları ekleme.Bu çok fazla T.C. ve dolayısıyla I.C., Supply ve Oil demektir.

4. Birliklerini 12'şerlik Ordular olarak yapma. Tekrar organize olmak ve supplylerini doldurmak için fazla zaman harcarlar.Ayrıca daha yavaş tecrübe ve yetenek kazanırlar.Bide harita kontrolun zor olur.Tabi bu Türkiye'yle ne kadar doğru bilemem.General sıkıntısı yaratır.Ama süper güçlerle oynarken 3'erli kolordular yapabilirsin.

5. H.Q'lara ya hiç bridge ekleme, yada çok eklemek istiyorsan A.A yada ENG. Bridge ekleyebilirsin.H.Q'larını ordularından yada kolordularından ayrı olarak tut.Etrafındakilere de E.S.E bonus ve savaştığı şehirde ise combat bonus verirler.

6. Sovyetler Birliği ve Fransa'nın aynı ittifakta olması komik olmuş. Acceptall mı yazdın ?

7. Hile kullanarak maden kazanmak yerine, ticaret yapmak daha zevkli olacak bunu dene.Sana yakın olan veya yakın olmak için etkilediğin devletlerle daha karlı ticaret anlaşmaları yapmak ve her yaptığın ticaret anlaşması o devletle aranın daha iyi olması yolunda bir adımda olacak.

8. Ordunu sadece tank, mot. ve mech. birliklerden kurma.Ya da şu bridge etkisiz veya şu bridge daha iyi diye düşünme.Her bridge'ı gerekli yerlerde kullan.Bütün sınırlara asker koymakla uğraşma.Garison ve militia kullanmayı dene.

9. Bütün piyadelerine ve tanklarına bridge eklemek zorunda değilsin.Örnek verecek olursam;

3'lü Piyade Kolordusu yaptım diyelim.

a. Piyade Art. Bridge,
   b. 1 tane militia bridgesız,
   c. 1 tane militia bridgesız,

ya da

a. Piyade A.T. Bridge,

ya da

a. Piyade A.A. Bridge,

3'lü Tank , Mot. ve Mech. Kolordusu yaptık diyelim;

a. 1 Tane bridgesız normal tank,
   b. 1 Tane S.P.Art tank,
   c. 1 tane Mot.Inf. A.C.

ya da
   b. 1 Tane H.Arm. tank,
   c. 1 tane Mot.Inf. A.C.

ya da 

b. 1 Tane T.D tank,
   c. 1 tane Mech.Inf. A.C.

NOT: Yukarıdaki tank mot. ve mech.lerle birleşmiş kolordular Combined Arms. bonusu almanı sağlar.Ayrıca A.C bridge ise ek olarak organizasyon bonusu da verir.(Hitlerin Panzer tümenleri gibi)Teknolojin geliştikçe Piyadelerine Rocket. Art. , tanklarına veya mot. mech. birliklerine S.P. Rocket Art. bridge ekleyebilirsin.

Aynı şehirden atıyorum 3'erli 3 tane kolordu yani 9 tümen saldırıyorsa, bu birliklerin 2'sinin başına Lt.General ve bir tanesine de General koyman lazım ki Over Command Max. yemeyesin.Eğer aynı şehirde H.Q.'un varsa ve H.Q.'nunda başında F. Marschall varsa, komuta kapasitesi yükselir.H.Q + F.Marschall 24 Tümene kadar komuta eder.O zaman 3'erli kolorduların her birine Lt.General ataman yeterli olacaktır. Offensive yeteneği de olursa iyi olur.Ya da winter spec. ve ya diğer yetenekler. Ama Piyadelere Panzer general değil mesela.Mantıklı olanlar.Savaşta bunlar sana güzel bonuslar verir ve Overcommand max yemessin.(-%75) Tecrübeli generaller çok büyük combat bonusu almanı sağlarlar.O yüzden çok fazla Promote yapıp rütbe yükseltme. Hem skillden hem tecrübeden gider.

Aşağıdaki resimlere eski oyunlarımdan bir tane panzer ordusunu koydum.Yıl 1940'ın ilk çeyrek.Skilleri duruyor ve expleri gün geçtikçe artıyor.Savaştıkça daha fazla exp ve skill gelecek demektir.Sadece Rundstedt Ranger traiti kazandı.Diğerleride Trait kazanırlarsa süper olacak.Ama daha Sovyetler var orada alırlar...  ;D

Dağ olan yerlerde dağcı piyade, denizden çıkartmalarda denizci piyade combat bonusu almana yardımcı olur.Savunmasız Victory point olan şehirlere, endüstri ve yeraltı kaynağı zengin olan yerlere, büyük limanlara ve hava alanlarına, başkentlere ve savunması zayıf olan yerlere de Paraşütçü Piyadelerine hava indirme yapabilirsin.8 ve ya 10 level olan hava alanlarında uçak görürsen oralarda isyan çıkarmaya çalış uçaklar yok olsun.Yukarda dediğim şehirler içinde geçerli.Tabi bunun aynısının sana da olacağını unutma.Kendi mantığına göre savunmanı da bu dediklerime göre yap.Büyük uçak filolarının olduğu şehirlere Garnizon koymak gibi mesela...

Önemli hava alanlarına ve stratejik sınırlara A.A ve Radar yap. görüş mesefesi ve uçaklarına combat bonus verir.Hava alanı, radar ve hava savunması olan bir bölgede uçaklarının savaş yapması başka , boş bir bölgede başka.Önemli ve stratejik kara ve deniz-liman şehirlerine en azından 1 'er tane tahkimat yap.Buda combat bonus verir.Yukarıda kara ordun için subaylarının rütbelerinden bahsetmiştim.Aynısı hava ve deniz içinde geçerli.Büyük deniz filolarına Amiral ve hava filolarına Air General yada Air Marschall ata.Liman ve hava alanlarının levellarına iyi bak.4 level liman veya hava alanına çok büyük deniz filosu yada hava filosu koyarsan bekler Allah beklersin yeniden organize olmalarını veya depolarının dolmasını.Bunun için hava alanı yada liman seviyeni yükseltmelisin.Ya da başka liman veya hava alanına yönlendirmelisin.

Çok fazla piyade, tank , uçak veya gemi basman önemli değil.Asıl önemli olan bunları iyi kullanman , iyi yönetmen ve onlara uygun yerlerde savaşman.Havanın gece olması, karlı veya yağmurlu bir hava olması, etrafının çevrilmiş olması, çıkartma yaptığın ada veya büyük adalarda büyük limanların ve sahillerin olmaması, savaşlarda düşman uçakları tarafından ordunun bombalanması, bir çok cepheden çapraz ateş altında kalman, çıkartma yapacağın Transportların hepsinin birliklerince dolu olması(1 veya 2 tane falan boş bırak cephane ve erzak götürsünler :)) ve şu an aklıma gelmeyen daha bir çok şey senin için negatif faktörler.

Dissent ve bakanlarının da savaşa etkileri var.Dissenti düşük tutmaya bak mümkün olduğu kadar.Bakanlarını da o zaman (yıl, 6 ay veya 3 ay) ne yapacaksan ona göre ata.Ama unutma her bakan değişmesi demek sana %1 ekstra dissent de getirir.

Aklıma gelenler ve anlatmak istediklerim şu an bu kadar.Biraz eski ve doomsday için ama eğer Almanya oynamak istersen bu rehber sana çok yardımcı olacaktır.http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?378841-quot-How-the-heck-do-you-play-this-game-!-quot-A-simple-tutorial-AAR

« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 01:56:08 Gönderen: kbLy »

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2013, 13:32:29 »

Reyiz baya yazmışsın hepsini okudum teşekkürler birer birer soru soracağım şimdi;

Türkiye ile bildiğiniz üzere general sıkıntısı var, ayrıca evet doğru, acceptallı fransayı işgal ederken kullandım ama o benim senaryo çok farklı ilerledi.

-Oyunun başında fransa ispanyayı işgal etti
-Sovyetler almanlara daldığında fransa almanlara savaş ilan etti ve büyük topraklar kazandı
-İtalyayı sovyetlerle birlikte işgal ettik ama tabiki bundadada fransanın payı vardı
tabi fransa italya ispanya almanya italya derken baya bi güçlendi, bu aradada japonlara savaş ilan etti sovyetler birliği, tabi bizim japonya o normal japonya değil. nasyonelist çinin yarısın ele geçirmiş dünyanın en güçlü ülkelerinden. sovyetler savaş açınca japonlar sovyet topraklarında baya bi ilerledi hatta ortalarına kadar geldi japonlar rusyanın. bir yandan fransa da bastırıyordu, en son melitopolu işgal etmişlerdi. o an ben korktum, bu koskoca sovyetlerin avrupa topraklarını ele geçirmiş, ben mi onu yeneceğim diye acceptall yapıp white peace ile bıraktım savaşı. tabi o zamanlar fransanın en az 600 tane rahat tümeni var, sovyetler ise bir yandan japonlar bir yandan fransızlar ile uğraşıyor. ne oldu bilmiyorum ama bir süre sonra sovyetler japonlar ile barış antlaşması imzaladı, doğu topraklarının bir kısmını japonyaya bıraktı. sovyetler ordaki askerlerini oraya çekince fransa geri çekilmeye başladı. o anda bende fransaya savaş ilan edip biraz toprak aldım ve işgal ettikleri yerdeki askerlerini asıl topraklarından mahrum bıraktım. fransanın askerleri almanya ve polonya arasında sıkıştı, sovyetler bir yandan ben bir yandan yardırıyoruz. en son bi bakmışım 3 ay sonra, bunların tümenlerinin hiçbiri yok. heralde sovyetler fena atarlanıp hepsinin işini bitirdi. 55 tanecik tümeni kalmıştı fransanın, benim ise 250 küsür vardı. hiç durur muyum ? hertaraftan dalmaya başladım ama farkettim ki ingiltere ile de savaştaymışım. a aaa, ingilizler italyadan tut arap yarım adasına bulabildiği her yere asker çıkartıyor. yıl o zaman 1946, kenan komutan istanbulu fethedeli daha 30 yıl olmuş. bende acemiyim, banane olm, kara ordum güçlü ise bende güçlüyümdür taktiği ile ilerledim. 1 tane transport filom vardı, diğerlerini sovyetlere vermiştim belki bi işine felan yarar diye. yok ortalıkta gemiler. tabi o mora yarımadasına çıkartma yaparken bende parise girmiştim. fazla bişey kalmamıştı zaten, onlarıda zorlanmayıp ele geçirdim ama bu adamlar sadece avrupada mı ? güney amerikadan avusturalyaya kadar hertarafta toprakları var. kendi mantığımı kullandım, avrupasını işgal etmişim, reelde annexlerim diye düşündüm. aldım bütün heryeri teleport ile annexledim oyun kapandı. ben bi atarlanmışım var ya, kasaya aduketi indirdim ve tekrar açtım oyunu kaydettim işgal edince fransayı (teleportla; tekrar savaşla uğraşamadım) annexlenmedi. annexleyemedim bir türlü hertarafını almıştım victory points de, hiç şehri de yoktu. ama annexlenmiyordu. bu arada ben profesyonelleşmiştim, baktım bu ingilizlerin organizasyonu 94, benimki niye 77 ? fransanınkilerde aynı 94 idi. bende düşündüm acceptall yapıp şuna müttefiklik vereyim diye onun yardımları ile savaş doktrinlerimi yeniledim sonrası teferruat. iran afganistan pakistan litvanya iskandinavya ülkeleri derken olmuş yıl 1955, orda kaldım işte. acceptall ı orda kullandım.

Hiç türkiye ile oynadın mı bilmiyorum, ama çok fena general sıkıntısı var. En fazla 40 tane General var ve benim 150 tane tümenim, 20-30 tane cephem var. birleştirmek zorundayım hem birleştirince daha iyi olmaz mı ? neden bölerek yapıyoruz etkisi çok olur mu ?

Madenlerde hile kullanmadım, ne işe yaradıklarını bilmiyorum ama günde 600 küsür veriyor maden.

İngilizler çok güçlüydü afrikada, 3 tümenim ile bunların bi tane militia sını yenemiyordum. bastım her türlü brigadeyi sadece sh army değil, her türlüsünden koydum hangisi işime yarıyorsa.

Nnevet, gılgamış destanımda belirttim acceptall kullandım.

Önceden çok fena militiam vardı, her şehre bi tane koymuştum hatta niyeyse. sonra baktım bunlar çok fena supply yiyor. hepsini sildim oyundan nede olsa bi işe yaradıkları yok. Çıkartma felan yaparken deniz tugaylarını, saldırırken piyade, mekanizeleri. saldırdığım yeri ele geçirmek için tank tümenlerini kullanıyorum. Garrisonlar ne işe yarıyor ki ? piyadelerin defansı daha iyi

Çoğunlukla "artillei" denilen şeyi kullanıyorum. Organizasyonu 104 yapıyor onun için. artillery den sonra
rocket artillery i çok kullanırım. Hem çabuk hem ucuz hem güçlü. Piyadelere hangi brigade koyduğumuz farkeder mi ki ?

Zaten benim deniz ve hava gücü sıfır. 60 küsür transport gemim ve 80-90 tane ICBM füzem var. orayı burayı bombalıyorum :)

Dağcı tümenleri pek fazla kullanmıyorum, çünkü uzun sürede oluyor ve hertaraf dağlık değil. ayrıca teknolojide de ona önem vermedim sovyetlerinde hiç umrunda değil yardım edemiyor ( adını unuttum şu şeyleri alınca daha hızlı araştırıyordu teknolojileri)

Anti-Air i saldırırken kullanıyorum saldırı bonusuda veriyor. Radar teknolojisi araştırmadım araştırmalarıp hep artillery ve infantry yönünden oldu.

Şu yıllar yeni bi projeye atıldım, Sürekli transport uçak ve havacı tümenleri basıyorum. İngiliz adalarına girmek mümkün değil, her tarafta 50-60 tane gemisi var ingilizlerin.

Görünüşe göre pek bir acemiyim, savenin linkini atsam bi ilgilenebilir misiniz askerlerin yeri, üretim ve teknolojileri ile ?
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 20:22:47 Gönderen: Caine »

Çevrimdışı kbLy

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2013, 20:13:28 »
        Evet Türkiye ile general sıkıntısı var.Ama hilesiz yapabileceklerine yetiyor.Diğerleri gibi çok fazla 3 'erli kolordular yapmıyorsun.Yoksa general kalmıyor orduları yönetecek. Fransa'nın İspanyaya savaş açması acayip.Benim bir tane Almanya oyunumda hiç unutmam, Sovyetlerden sürekli ticaretle ham madde alıyorum.Ama öyle ufak anlaşmalar değil baya fazla.Bende karlı anlaşmalar yapmak için, Sovyetlere sürekli influence nation yapıp aramı iyi tutuyordum.+150 civarı falandı Molotof - Ribbentrop eventi gelmeden önce.Evente historical dedim.Sonra Sovyetler bana Almanya ya ittifak teklifi yapmışlardı.OK dedim bende :D Sovyetlerin comiternden çıkıp axis de olması çok komikti :D Büyük ülkelerle AI oynarken çok ilginç şeyler oluyor.

Artilery bridge en sağlam bridgeler arasında.Eskiden AI 'ye karşı oynarken, armageddon 1.3b2 patchi çıkmadan önce, AI çok fazla tank ve at basmıyordu.Artillery ve SP.Art. bridge den başka bir şey yapmıyorduk.Ama dediğim bu son patch çıktıktan sonra AI artık daha güçlü.Her bridge'a ihtiyacın oluyor.Dağcıların çok fazla zaman aldığını söylemişsin.Evet öyle ama başlarına komando subay verince yaptıklarını görsen yok artık dersin.Normal piyade gibi çok fazla yap demiyorum ben, ama ordunda olması lazım.Dağlık alan fazla yok demişsin ama başlı başına Türkiye bir dağ gibi :D Doğu sınırından Bakü'ye kadar bir bak.İspanya- Fransa sınırı da öyle.İtalya ve İsviçre'nin bazı yerleri de öyle.Asya hele düşünmek istemiyorum.

Militia konusuna gelecek olursak, Bu linke bir bak istersen yukarıda yazmıştım. http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Militia_Strategy_Guide

Garnizonlar ise isyanlarda ve birlik göndermek istemediğin ama tehlike hissettiğin sınırlarda kullanışlı.Sınır savunması yapmak istiyorsan Artillery bridge , isyanlarda kullanmak istiyorsan MP bridge ekle.Partizan map mode'a bir bak.Kırmızı olan yerler isyan seviyesi çok yüksek yerler.Oralara serpiştirebilirsin.Özellikle başkentlere hava alanlarına falan demiştim yukarıda yazdığımda.İşgal ettiğin topraklarda çok yüksek olur isyan riskleri.

Sıfır hile kullanmayı dene.Tamam öğrenmek için hile kullan ona bir şey diyemem senin kararın.Ama hilesiz oyna yoksa zevk alamazsın bence.Hava filom yok demişsin.O kadar yeri bombalanmadan nasıl işgal ettin ? Birliklerini geçtim sanayin fabrikaların da mı bombalanmadı hiç.Hava savunması için radar ve hava alanlarının önemini belirtmiştim.Interceptors dan bahsetmedim.Çünkü yaparsın diye tahmin ettim :D Düşman bombacılarını yok etmek savunma yapmak için Interceptors kullan.Eğer sen saldıracaksan Tac.Bomb.larına Escortlar ekle.Fighterlarla da koru.Türkiye ile çok fazla yapacağın bir şey yok.Oyun da böyle.Gerçekte de o yıllarda da öyleydi maalesef.

Savelerine ben bakamam artık oynamıyorum doomsday.hoi3 var, arada ona bakıyorum.Aslında çok fazla ilgilendiğim söylenmez.İşten güçten vakit olmuyor.Bence sende çok oynamak istiyorsan, doomsday armageddon ve en son patchi yükle oyna.Aslında hoi2'de bence en iyisi Arsenal of Democracy.Yeniyim ve acemiyim biraz diyorsan , doomsday - armageddonda Almanya seçip bir dünya fethi yapmayı dene . Türkiye gibi zayıf ülkelerle her yeri hile ile işgal ederek pek fazla bir şey öğrenemezsin.

İstersen gel multi atalım. Bu verdiğim linkde doomsday- armageddon kurulumları var. http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=57.0 bunları yükle.Game rangers kurup multi atalım öyle daha iyi olur.
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 20:17:07 Gönderen: kbLy »

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2013, 21:20:11 »
        Evet Türkiye ile general sıkıntısı var.Ama hilesiz yapabileceklerine yetiyor.Diğerleri gibi çok fazla 3 'erli kolordular yapmıyorsun.Yoksa general kalmıyor orduları yönetecek. Fransa'nın İspanyaya savaş açması acayip.Benim bir tane Almanya oyunumda hiç unutmam, Sovyetlerden sürekli ticaretle ham madde alıyorum.Ama öyle ufak anlaşmalar değil baya fazla.Bende karlı anlaşmalar yapmak için, Sovyetlere sürekli influence nation yapıp aramı iyi tutuyordum.+150 civarı falandı Molotof - Ribbentrop eventi gelmeden önce.Evente historical dedim.Sonra Sovyetler bana Almanya ya ittifak teklifi yapmışlardı.OK dedim bende :D Sovyetlerin comiternden çıkıp axis de olması çok komikti :D Büyük ülkelerle AI oynarken çok ilginç şeyler oluyor.

Artilery bridge en sağlam bridgeler arasında.Eskiden AI 'ye karşı oynarken, armageddon 1.3b2 patchi çıkmadan önce, AI çok fazla tank ve at basmıyordu.Artillery ve SP.Art. bridge den başka bir şey yapmıyorduk.Ama dediğim bu son patch çıktıktan sonra AI artık daha güçlü.Her bridge'a ihtiyacın oluyor.Dağcıların çok fazla zaman aldığını söylemişsin.Evet öyle ama başlarına komando subay verince yaptıklarını görsen yok artık dersin.Normal piyade gibi çok fazla yap demiyorum ben, ama ordunda olması lazım.Dağlık alan fazla yok demişsin ama başlı başına Türkiye bir dağ gibi :D Doğu sınırından Bakü'ye kadar bir bak.İspanya- Fransa sınırı da öyle.İtalya ve İsviçre'nin bazı yerleri de öyle.Asya hele düşünmek istemiyorum.

Militia konusuna gelecek olursak, Bu linke bir bak istersen yukarıda yazmıştım. http://www.paradoxian.org/hoi2wiki/index.php/Militia_Strategy_Guide

Garnizonlar ise isyanlarda ve birlik göndermek istemediğin ama tehlike hissettiğin sınırlarda kullanışlı.Sınır savunması yapmak istiyorsan Artillery bridge , isyanlarda kullanmak istiyorsan MP bridge ekle.Partizan map mode'a bir bak.Kırmızı olan yerler isyan seviyesi çok yüksek yerler.Oralara serpiştirebilirsin.Özellikle başkentlere hava alanlarına falan demiştim yukarıda yazdığımda.İşgal ettiğin topraklarda çok yüksek olur isyan riskleri.

Sıfır hile kullanmayı dene.Tamam öğrenmek için hile kullan ona bir şey diyemem senin kararın.Ama hilesiz oyna yoksa zevk alamazsın bence.Hava filom yok demişsin.O kadar yeri bombalanmadan nasıl işgal ettin ? Birliklerini geçtim sanayin fabrikaların da mı bombalanmadı hiç.Hava savunması için radar ve hava alanlarının önemini belirtmiştim.Interceptors dan bahsetmedim.Çünkü yaparsın diye tahmin ettim :D Düşman bombacılarını yok etmek savunma yapmak için Interceptors kullan.Eğer sen saldıracaksan Tac.Bomb.larına Escortlar ekle.Fighterlarla da koru.Türkiye ile çok fazla yapacağın bir şey yok.Oyun da böyle.Gerçekte de o yıllarda da öyleydi maalesef.

Savelerine ben bakamam artık oynamıyorum doomsday.hoi3 var, arada ona bakıyorum.Aslında çok fazla ilgilendiğim söylenmez.İşten güçten vakit olmuyor.Bence sende çok oynamak istiyorsan, doomsday armageddon ve en son patchi yükle oyna.Aslında hoi2'de bence en iyisi Arsenal of Democracy.Yeniyim ve acemiyim biraz diyorsan , doomsday - armageddonda Almanya seçip bir dünya fethi yapmayı dene . Türkiye gibi zayıf ülkelerle her yeri hile ile işgal ederek pek fazla bir şey öğrenemezsin.

İstersen gel multi atalım. Bu verdiğim linkde doomsday- armageddon kurulumları var. http://www.paradoxfan.com/forum/index.php?topic=57.0 bunları yükle.Game rangers kurup multi atalım öyle daha iyi olur.

Müsaitseniz şimdi oynayabilirim, nasıl ayarlayacağız ?

Çevrimdışı kbLy

• Azab
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2013, 23:32:45 »
Alıntı
Müsaitseniz şimdi oynayabilirim, nasıl ayarlayacağız ?

Versiyonları ayarlayıp oynayabiliriz.Ben yükledim. Birde gameranger lazım.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 26 Kasım 2013, 12:19:51 »
Versiyonları ayarlayıp oynayabiliriz.Ben yükledim. Birde gameranger lazım.

ben otomatik güncellenen armaggedon şeyini indirdim oyunda sağ üst köşede armaggedon 1.3 diyor, gamerangeri indiriyorum