Gönderen Konu: hearts of iron 2 doomsday hile ile yaptığım oyun :D  (Okunma sayısı 1779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
ss almaya burdan başladım. ilk oyunda influence nation yaparak sovyetlerle ilişkimi geliştirdim ve comiternlere girdim. iran'a savaş açtım tebrize sovyetler daha önce girdiği için onlara bıraktım.

yunanistan bulgaristan hileler ile tereyağından kıl çekermiş gibi alındı. romanya ile ben barış paktı imzalamıştım ama sovyetler birliği savaştaydı ve cephelerde üstünlük romanyaya geçmişti. rusya askerlerini genellikle ırak ve iran çevresine çektiği için batıda üstünlük sağlayamadı ve romanya kırım çevresine kadar ilerledi. tabi ben stalinistim oda sosyal liberal mi ne, ilişkilerde kötü açtım savaşı içlerine kadar ilerledim sovyetler barış imzalamış sinirime dokundu biraz. anlaşmaya göre romanya sovyetlerin kuklası ve komitern olacaktı. ben onu kurtardım o gidip barış imzalıyor. tabi yemedi allianceyi bozmaya görmezden gelip devam ettim. macaristan taa oyunun başında bana savaş açmıştı. onada geçerken bi hatrını sordum ama romanyanın elinde kaldı topraklar. bu arada karadağ kuklam

tabi ben hile ile 600 tane piyade tank dağcı ne varsa çıkartmışım, hiç durur muyum ? yugoslavya ile ilişkileri geliştirmeye çalıştım ama pek sıcak bakmadı. (zaten amacım romanya ile uğraşırken yugoslavyanın başımıza iş açmasını önlemekti) neyse işte doyamadım topraklarıma bütün askerleri ne var ne yok yugoslavya topraklarına çektim. ilişki zaten -152 miydi neydi açtım savaşı o karadağı işgal ederken ben kendisini işgal ediyordum :D sovyetlerin de yardımı ile yugoslavyanın işini bitirdim. sözde siyasi görüşüm stalinizm olduğu için avusturyada faşist olduğu için ona da savaş açtım. kolay lokmaydı almanya ile sınırımız vardı artık. tabi amacım ilk önce çekoslavekyayı işgal etmekti amma ve lakin almanlar beni bırakmıyordu. zaten almanlarla ne kadar az sınırım varsa o kadar iyi. ilk katmandaki 3 şehri ele geçirdim dahada bırakmadılar. şimdi de mod yapmaya giriştiğim için oyunun bilgileriyle oynadım, çalışmıyor oyun :D