Gönderen Konu: Birkaç sorum var  (Okunma sayısı 1452 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
Birkaç sorum var
« : 13 Eylül 2013, 12:35:09 »
- Ben Türkiye olup sürekli solcu yapıyorum yönetimi infulence nation ile ilişkileri geliştirip Sovyetler'le müttefik oluyorum. Sonra bir piyade tümeni veriyorum expandery force gibi bişey offensive for 20 day gibi bişey geliyor ne işe yarıyor ?

- Piyade tümenlerinin adlarını nasıl değiştirebiliyoruz ?

- HQ ordusu ne işe yarıyor ? Saldırılarda pek bir hayrı yok onu biliyorum.

- Türk ordusu neden bu kadar güçsüz? 28 adet tümen ile Sofya'ya dadandım, Bulgarlar'ın 3 tane tümenini yenemiyorum sürekli kazanıyorlar.

- Türkiye'nin generalleri yetmiyor bana. Nasıl arttıracağım general sayısını?

- Smear campaign ne işe yarıyor ?

- Neden ben uçaklarla düşman şehirlere saldıramıyorum ? None geliyor hep.

- Oyun oynarken zaman geçtikçe oyun yavaşlıyor neden böyle ? Senaryoda yoktu Türkiye ben eklemiştim

Düzenleme: İmla
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2013, 16:32:40 Gönderen: yeniceri 888 »

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Birkaç sorum var
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2013, 16:42:49 »
-20 gün boyunca askerlerinin erzak sorununu halletmiş oluyorsun, bir nevi toptan veriyorsun erzağını, biraz masraflı oluyor ancak hücumdaki askerler için erzak sorunu aşılmış oluyor.

-Ordularına yukarıda ismin yazdığı yere tıklayıp yeni isim verebilirsin ancak divisionların ismini bildiğim oyun içinden değiştiremiyorsun.

-HQ karargahtır, lojistiği arttırır, bildiğim savunma bonusu da var.

-Öncelikle askeri doktrinleri araştır, sonra ordunu modernize et. Saldırılarda organizasyonunun ve gücünün düşmemiş olmasına dikkat et. Ordun doktrinsiz ve geri teknolojiyse, organizasyon ve strenght düşükse hele bir de erzak ulaşımında sıkıntı varsa geçmiş olsun.

-General sayısı oyun içinden artmıyor ancak tarih ilerledikçe yeni generaller geliyor.

-İstihbarat seçeneğidir, karalama kampanyasıdır, bildiğim dissenti yükseltiyordu.

-Muhtemelen menzilin dışındaki hedefleri seçiyorsundur. Uçakların menziline dikkat etmen lazım, yakın yerlerde bulunması lazım filonun.

-Oyun ilerledikçe asker sayıları artıyor, haliyle savaşlar başladıkça dünyanın her yerinde aksiyon çıkıyor. Heryerde savaş olunca biraz yavaşlaması normal oluyor.

-Ana senaryolarda tüm ülkeler var. Senaryo ekranında ana ülkeler var, bayraklarına sağ tıklayarak istediğin ülkeyi seçebilirsin. Neticede savaşa giirmemiş bir ülkeyi ana ülkeler kategorisine sokmalarını beklemek yanlış olur.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2013, 18:47:47 »
-20 gün boyunca askerlerinin erzak sorununu halletmiş oluyorsun, bir nevi toptan veriyorsun erzağını, biraz masraflı oluyor ancak hücumdaki askerler için erzak sorunu aşılmış oluyor.

-Ordularına yukarıda ismin yazdığı yere tıklayıp yeni isim verebilirsin ancak divisionların ismini bildiğim oyun içinden değiştiremiyorsun.

-HQ karargahtır, lojistiği arttırır, bildiğim savunma bonusu da var.

-Öncelikle askeri doktrinleri araştır, sonra ordunu modernize et. Saldırılarda organizasyonunun ve gücünün düşmemiş olmasına dikkat et. Ordun doktrinsiz ve geri teknolojiyse, organizasyon ve strenght düşükse hele bir de erzak ulaşımında sıkıntı varsa geçmiş olsun.

-General sayısı oyun içinden artmıyor ancak tarih ilerledikçe yeni generaller geliyor.

-İstihbarat seçeneğidir, karalama kampanyasıdır, bildiğim dissenti yükseltiyordu.

-Muhtemelen menzilin dışındaki hedefleri seçiyorsundur. Uçakların menziline dikkat etmen lazım, yakın yerlerde bulunması lazım filonun.

-Oyun ilerledikçe asker sayıları artıyor, haliyle savaşlar başladıkça dünyanın her yerinde aksiyon çıkıyor. Heryerde savaş olunca biraz yavaşlaması normal oluyor.

-Ana senaryolarda tüm ülkeler var. Senaryo ekranında ana ülkeler var, bayraklarına sağ tıklayarak istediğin ülkeyi seçebilirsin. Neticede savaşa giirmemiş bir ülkeyi ana ülkeler kategorisine sokmalarını beklemek yanlış olur.

Cevaplarınız için teşekkürler. Ordu adını değiştirmeyi buldum. Piyade tümenine tıklıyorsun, yukarda resim geliyor ya onun üzerinde ad var, o ada tıklıyorsun sonra 5-10 defa sağ tuşa basıp siliyorsun kendi adını yazıyorsun oluyor...

Peki birşey soracağım; örneğin ben Sovyet doktrinleri yerine blitzkrieg gibi Alman doktrinlerini seçtim, değiştirme imkanım var mı? Birde uyguladığımız doktrinler için ekstra birşey yapmak gerekiyor mu? Örneğin bi piyadeye tıklayıp blitzkrieg taktiğini uygula gibi bişey, otomatik mi oluyor yoksa.

Uçaklar menzil dışı değil, hepi topu İstanbul'dan Varna'ya kadar. 250 km gidebiliyor uçaklar ama saldırı imkanı yok.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2013, 18:08:32 Gönderen: yeniceri 888 »

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2013, 22:01:54 »
cevaplarınız için teşekkürler. ordu adını değiştirmeyi buldum. piyade tümenine tıklıyorsun yukarda resim geliyor ya onun üzerinde ad var o ada tıklıyorsun sonra en 5-10 defa sağ tuşa basıp siliyorsun kendi adını yazıyorsun oluyor...

peki birşey soracağım örneğin ben sovyet doktrinleri yerine blitzkrieg gibi alman doktrinlerini seçtim. değiştirme imkanım var mı ? birde uyguladığımız doktrinler için ekstra birşey yapmak gerekiyor mu örneğin bi piyadeye tıklayıp blitzkrieg taktiğini uygula gibi bişey ? otomatik mi oluyor yoksa

uçaklar menzil dışı değil, hepi topu istanbuldan varnaya kadar. 250 km gidebiliyor uçaklar ama saldırı imkanı yok
Rica ederim.

Doktrinleri terketmen gerekiyor. En başından araştırmaya geçiyorsun. Alman doktrinlerinde son araştırılmış olan teknolojiye tıklayıp aşağıdan "abandon doctrine" yapman gerekiyor. Sırayla başa kadar gidince Sovyet doktrinine geçebilirsin.

Doktrinlerin bonuslarını araştırmaya tıklarsan görürsün. Genelde organizasyon, attack gibi bonuslar verirler askerlere, hangisi işine gelirse onu uygula.

İstanbul'dan Varna'ya gidemez eğer hiç teknoloji araştırmadıysan, neticede 18'in uçakları olacak. Dahası hava doktrinlerini araştırman gerekiyordu hava emirlerini verebilmen için. Hava doktrinlerini kontrol et, yeni emirler açılabilir.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2013, 15:33:09 »
Rica ederim.

Doktrinleri terketmen gerekiyor. En başından araştırmaya geçiyorsun. Alman doktrinlerinde son araştırılmış olan teknolojiye tıklayıp aşağıdan "abandon doctrine" yapman gerekiyor. Sırayla başa kadar gidince Sovyet doktrinine geçebilirsin.

Doktrinlerin bonuslarını araştırmaya tıklarsan görürsün. Genelde organizasyon, attack gibi bonuslar verirler askerlere, hangisi işine gelirse onu uygula.

İstanbul'dan Varna'ya gidemez eğer hiç teknoloji araştırmadıysan, neticede 18'in uçakları olacak. Dahası hava doktrinlerini araştırman gerekiyordu hava emirlerini verebilmen için. Hava doktrinlerini kontrol et, yeni emirler açılabilir.

Tamam çok teşekkürler. Ben birde mod yapmaya giriştim, forumda sizden başka birisi yok bana cevap veren. Bu yapacağım ülkenin bayraklarını nereye koyacağım? 3 bayrak var, hangi dosyanın içine atlıacak bir program lazım mı?
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2013, 18:09:30 Gönderen: yeniceri 888 »

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2013, 18:06:11 »
Modlama konusunda bilgim yok ancak imlaya dikkat edersen iyi olur.

Çevrimdışı 33denizk33

• Yeni Çeri
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2013, 10:28:40 »
Modlama konusunda bilgim yok ancak imlaya dikkat edersen iyi olur.

peki siz hangi doktrinleri kullanıyorsunuz ? sizce hangisini seçmeliyim?

birde benim piyade tümenleri tank tugaylarından daha güçlü niye böyle ? mod işine giriştiğim için oyunu kurcaladım 3 günde bir tank tümeni yapıyorum :D
imla derken neyi kastettiniz

Çevrimdışı Turgay

• Sekban
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2013, 11:57:53 »
Ben AoD oynuyorum, farkı yoktu sanırım. Ülkesine göre değişiyor. Avrupa'da savaşacaksam Alman doktrini, Asya'da savaşacaksam Nato doktrini kullanırım genelde. Büyük devletsem zaten doktrinlerin bir kısmı araştırıldığından ellemem pek.

Piyadeler tanklardan güçlü derken neye göre güçlü? Arazi yapısı, iklim, tahkimatlar ve altyapı tankları, piyadelerden daha olumsuz etkiliyor.

İmla derken büyük harfleri kastettim, düzenlemesi uğraştırıyor :) .